Ухвала суду № 79196670, 15.01.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.01.2019
Номер справи
1.380.2019.000035
Номер документу
79196670
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 1.380.2019.000035

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

15 січня 2019 року м.Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Мричко Н.І., перевіривши позовну заяву Львівського комунального підприємства «Навколо базару» до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради про скасування розпорядження, -

в с т а н о в и в :

04.01.2019 до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Львівського комунального підприємства «Навколо базару» (надалі - ЛКП «Навколо базару») до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, в якій позивач просить скасувати розпорядження № 506 від 28.09.2016 «Про приєднання допоміжного нежитлового приміщення до гаража в будівлі під літерою «Б-1» на вул. Городоцькій, 163».

Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 вказаного Кодексу.

Положеннями статей 160, 161 КАС України визначено форму та зміст позовної заяви, а також документи, що додаються до такої.

Згідно з пунктом 2 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Перевіривши позовну заяву, суддя встановив, що ЛКП «Навколо базару» в порушення пункту 2 частини 5 статті 160 КАС України у позовній заяві не зазначено ідентифікаційний код юридичних осіб, а саме: ЛКП «Навколо базару» (позивача), Франківської районної адміністрації Львівської міської ради (відповідача) в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти позивача та відповідача. Щодо третьої особи - позивачем не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти.

Відповідно до частини 3 статті 55 КАС України, юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

З позовної заяви видно, що така підписана директором ЛКП «Навколо базару» ОСОБА_1 Проте, до позовної заяви не долучено документа, що підтверджує повноваження ОСОБА_1 на дату підписання позовної заяви, як директора ЛКП «Навколо базару» (належним чином завіреної копії з наказу про призначення на посаду).

Також, згідно з пунктом 11 частини 5 статті 160 КАС України у позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

У відповідності до пункту 3 частини 1 статті 4 КАС України адміністративний суд - суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.

Як видно з доданих до позовної заяви додатків, а саме згідно з довідки № 2, ЛКП «Навколо базару» повідомляє , що в провадженні адміністративного суду або іншого органу, який діє в межах своєї компетенції, не має (не було) справи з господарського спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.

Враховуючи вимоги пункту 3 частини 1 статті 4 КАС України та пункту 11 частини 5 статті 160 КАС України, позивачу слід подати суду власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого адміністративного позову (позовів), а не господарського спору, як зазначено у довідці № 2.

Крім цього, згідно з частини 1 статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

У свою чергу, у частині 2 цієї статті Кодексу передбачено, що суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Проте в порушення зазначеної норми позивачем, який не є суб'єктом владних повноважень в розумінні КАС України не додано копії позовної заяви та копії доданих до неї документів для відповідача та третьої особи.

Таким чином, судом не беруться до уваги фіскальні чеки від 19.12.2018, які додано в якості доказів надіслання позову, оскільки нормою КАС України чітко визначено, що лише суб'єкт владних повноважень при поданні позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Окрім цього, частиною 3 статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2019 становить 1921,00 грн.

Підпунктом 1.1 пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем встановлюється ставка судового збору 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 1921,00 грн.

З позовної заяви видно, що позивачем заявлено вимогу немайнового характеру.

Отже, за звернення до суду з таким позовом позивачу потрібно сплатити судовий збір у розмірі 1921,00 грн., тобто 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Інформацію про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному сайті суду (http://adm.lv.court.gov.ua) в розділі «Судовий збір». Такими реквізитами є: отримувач коштів: УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; код отримувача: 38007594; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 34315206084082, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа). На згаданому вище сайті є також можливість автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.

Згідно з вимогами частинами 1, 2 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 вказаного Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи наведене вище, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву ЛКП «Навколо базару» без руху, надавши такому строк для усунення виявлених недоліків.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

залишити без руху позовну заяву Львівського комунального підприємства «Навколо базару» до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради про скасування розпорядження.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання суду:

- позовної заяви у новій редакції, оформленої відповідно до вимог, передбачених статтею 160 КАС України, а також кількість примірників позовної заяви у новій редакції та копії доданих до неї документів, відповідно до кількості осіб, що беруть участь у справі;

- документа, що підтверджує повноваження ОСОБА_1 на дату підписання позовної заяви, як директора ЛКП «Навколо базару» (належним чином завіреної копії з наказу про призначення на посаду);

- власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;

- документа про сплату судового збору в сумі 1921,00 грн.

Ухвала суду про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання. Заперечення на ухвалу суду може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Мричко Н.І.