
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
про закриття провадження в адміністративній справі
10 січня 2019 рокум. Ужгород№ 807/23/18
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді - Калинич Я.М.
при секретарі судового засідання - Попович М.М.,
за участю:
представник позивача - Попп Ю.М.,
представник відповідача - Ільтьо І.І.,
розглянувши в підготовчому засіданні адміністративну справу за позовом приватного підприємства "Кетон" до Виконавчого комітету Мукачівської міської ради в особі постійно діючої комісії з визначення розмірів збитків, заподіяних Мукачівській міській раді внаслідок невикористання земельних ділянок, самовільного зайняття земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю, Виконавчого комітету Мукачівської міської ради про визнання дій протиправними та скасування рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство «Кетон» звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Виконавчого комітету Мукачівської міської ради в особі постійно діючої комісії з визначення розмірів збитків, заподіяних Мукачівській міській раді внаслідок невикористання земельних ділянок, самовільного зайняття земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю, Виконавчого комітету Мукачівської міської ради, якою просить суд: 1) визнати протиправними дії постійно діючої комісії Виконавчого комітету Мукачівської міської ради з визначення розмірів збитків, заподіяних Мукачівській міській раді внаслідок невикористання земельних ділянок, самовільного зайняття земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю про визначення збитків власнику землі щодо складення Акту про визначення збитків власнику землі від 28.07.2017 року №28/07/207-2 та скасувати Акт постійно діючої комісії Виконавчого комітету Мукачівської міської ради з визначення розмірів збитків, заподіяних Мукачівській міській раді внаслідок невикористання земельних ділянок, самовільного зайняття земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю про визначення збитків власнику землі про визначення збитків власнику землі від 28.07.2017 року №28/07/207-2; 2) визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Мукачівської міської ради №288 від 08.08.2017 року «Про затвердження Акта про визначення збитків власнику землі від 28.07.2017 №28/07/207-2».
Представником відповідача в підготовчому засіданні було подано заяву про закриття провадження у справі, у зв'язку з тим, що дана справа підлягає розгляду за правилами цивільного судочинства (а.с.91-92).
Представник позивача проти поданої заяви заперечила, з підстав викладених у поданому запереченні на заяву (а.с. 172-175). Просила суд відмовити у її задоволенні.
Вирішуючи заяву представника відповідача про закриття провадження у справі, суд зазначає, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 4 КАС України публічно правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб'єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв'язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб'єкта владних повноважень або іншої особи.
Відповідно до ч.1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до витягу з рішення Мукачівської міської ради від 14.08.2008 року за №720 Про встановлення меж землекористувань підприємств, установ, організацій, суб'єктів підприємницької діяльності та громадян на землях міста Мукачева, у відповідності до рішення 28 сесії 5 скликання від 28.02.2008 року затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 2,9841 по вул. Верховинській, 2 в оренду строком на 5 років ПП «Кетон» та надано ПП «Кетон» по вул. Верховинській, 2 в оренду строком на 5 років земельну ділянку загальною площею 3,0396 га для обслуговування виробничої бази.
Рішенням Виконавчого комітету Мукачівської міської ради від 08 серпня 2017 року № 228 «Про затвердження Акта про визначення збитків власнику землі від 28.07.2017 року № 28/07/2017-2» затверджено Акт постійно діючої комісії з визначення розмірів збитків, заподіяних Мукачівській міській раді внаслідок невикористання земельних ділянок, самовільного зайняття земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю, згідно якого визначено збитки у вигляді неодержаного Мукачівською міською радою доходу в формі орендної плати, що є підставою для стягнення в установленому чинним законодавством порядку збитків з ПП «Кетон». Загальний розмір збитків за період з 26.07.2014 року по 26.07.2017 року на підставі розрахунку за час фактичного користування земельною ділянкою по вул. Верховинська, 2, становить 2793379 грн. 64 коп.
З огляду на вищезазначене, предметом спору в даній справі є рішення Виконавчого комітету Мукачівської міської ради щодо збитків та їх розміру за користування земельною ділянкою.
Дане рішення не впливає на права позивача внаслідок правової позиції, висловленої ВП ВС 20.11.2018 року (справа №922/3412/17). Але дана справа не може бути розглянуто в даному провадженні з огляду на позицію ВП ВС від 12.12.2018 року (справа №501/463/15-а, провадження №11-1154апп18).
Отже, такі позовні вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
У відповідності до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Згідно з ч.1 ст. 239 КАС України якщо провадження у справі закривається з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої статті 238 цього Кодексу, суд повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ.
Відповідно до ч. 2 ст. 239 КАС України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
З урахуванням наведеного, суд вважає, що заява представника відповідача про закриття провадження у справі підлягає до задоволення повністю, оскільки юрисдикція адміністративного суду, незважаючи на суб'єктний склад з участю органу місцевого самоврядування не поширюється предметно на правовідносини в даній справі, а відтак цей спір взагалі не підлягає судовому розгляду.
Керуючись ст.ст. 238, 248, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження у справі за позовною заявою приватного підприємства "Кетон" до Виконавчого комітету Мукачівської міської ради в особі постійно діючої комісії з визначення розмірів збитків, заподіяних Мукачівській міській раді внаслідок невикористання земельних ділянок, самовільного зайняття земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю, Виконавчого комітету Мукачівської міської ради про визнання дій протиправними та скасування рішень.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені пп. 15.5 п. 15 Розділу VII КАС України).
Повний текст ухвали виготовлений та підписаний 15 січня 2019 року.
СуддяЯ.М. Калинич