Постанова № 7918469, 09.02.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.02.2010
Номер справи
2а-46574/09/1670
Номер документу
7918469
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 лютого 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-46574/09/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді –Огурцова О.П.,

при секретарі –Чудак В.М.,

за участю:

представника позивача - Фищук В.В.

представника відповідача - Карасенко О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідівдо Приватного підприємства "Білоцерківська агропромислова група"про стягнення адміністративно - господарських санкцій та пені, -

В С Т А Н О В И В:

19 серпня 2009 року Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідівзвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства " Білоцерківська агропромислова група"про стягнення адміністративно - господарських санкцій та пені.

В обґрунтування заявлених вимог представник позивача зазначив, що згідно зі ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, на яких інвалідів працює менше, ніж встановлено нормативом, зобов‘язані щорічно відраховувати відділенню Фонду соціального захисту інвалідів грошові кошти на створення робочих місць для працевлаштування інвалідів і на здійснення заходів по їх соціально-трудовій реабілітації в розмірі середньорічної заробітної плати за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

За 5 робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, відповідач до 16 квітня 2009 року повинен був самостійно сплатити адміністративно - господарські санкції у розмірі - 85157,35 грн., за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій було нараховано пеню у сумі 4291,56 грн.

Оскільки вищезазначені суми відповідачем не сплачено, утворилася заборгованість у розмірі 89448,91 грн.

В прохальній частині адміністративного позову позивач просить суд стягнути з Приватного підприємства "Білоцерківська агропромислова група" на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно - господарські санкції у розмірі 85157,34 грн.

Стягнути з відповідача на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів пеню за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій у розмірі 4291,56 грн.

В судовому засіданні представник позивача надав суду копію листа про розрахунок суми позову та пені які були залучені судом до матеріалів справи. Позовні вимоги підтримав, просив суд адміністративний позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні надав суду письмові пояснення з додатками які були залучені судом до матеріалів справи. Проти позову заперечував в повному обсязі та просив суд в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

В наданих в судовому засіданні поясненнях відповідач вказує, що обов`язок покладений Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" ним виконувався та просить суд відмовити в задоволенні позову.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Відповідно до розрахунку суми позову, пред`явленого щодо стягнення заборгованості по сплаті адміністративно - господарських санкцій за незайняті робочі місця для працевлаштування інвалідів загальна сума заборгованості Приватного підприємства "Білоцерківська агропромислова група" перед Полтавським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів становить 89448,91 грн.

Судом встановлено, що згідно із Звітом наявним в матеріалах справи про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік (форма № 10-ПІ), наданому відповідачем Полтавському обласному відділенню Фонду України соціального захисту інвалідів, середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу на підприємстві в цей період становила фактично за рік 251 осіб; з них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність 6 осіб; кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні 10 осіб". Фактично підприємство не виконало норматив працевлаштування інвалідів на 5 робочих місць.

Відповідно до листа Великобагачанського районного центру зайнятості в 2008 році відповідач подавав в центр зайнятості "Звіт про наявність вакансій" - форма №3-ПН. Починаючи з січня 2008 року підприємство інформувало центр зайнятості про наявність 4 робочих місць, на яких перевага в працевлаштуванні надається інвалідам, та щомісячно підтверджувало вакансії.

Тобто підприємством не виконано норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів на 1 робоче місце.

Згідно з наданим позивачем в судовому засіданні розрахунку суми позову, пред`явленого щодо стягнення заборгованості по сплаті адміністративно - господарських санкцій за незайняті робочі місця для працевлаштування інвалідів сума адміністративно - господарських санкцій Приватного підприємства "Білоцерківська агропромислова група" перед Полтавським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів за 1 робоче місце становить 17031,47 грн., пеня за 1 робоче місце 858,06 грн., Загальна сума - 17889,53 грн.

Частиною 1 статті 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні передбачено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, у кількості одного робочого місця.

Відповідно до частини 2 статті 19 вищезазначеного Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, установи, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї ж статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.

Відповідно до статті 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. У відповідності до частини 2 статті 20 зазначеного Закону порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

          Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, відповідач повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 17031,47 грн.

В зв'язку з несплатою адміністративно-господарських санкцій до встановленого терміну, позивачем відповідно до частини 2 статті 20 “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” було нараховано пеню у розмірі 858,06 грн.

Оскільки вказані суми так і не були сплачені відповідачем, то відповідно до частини 5 статті 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” дані суми можуть бути стягнуті в примусовому порядку за відповідним рішенням суду.

Відповідно до частини 1 статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

          Згідно із частиною 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач доказів в спростування вищевикладеного чи доказів сплати боргу суду не надав.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог частково.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного підприємства "Білоцерківська агропромислова група" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені - задовольнити частково.

Стягнути з Приватного підприємства "Білоцерківська агропромислова група" (Великобагачанський район, с.Білоцерківка, вул. Леніна, 28, код ЄДРПОУ 13961362, р/р 260006042 в АБ "Полтава-Банк" МФО 331489) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м.Полтава, вул. Зигіна, 1, р/р31218230700013 в ГУДКУ в Полтавській області, отримувач УДК В.Багачанського р-ну код ЄДРПОУ 34698275) адміністративно-господарські санкції у розмірі 17031,47 грн.

Стягнути з Приватного підприємства "Білоцерківська агропромислова група" (Великобагачанський район, с.Білоцерківка, вул. Леніна, 28, код ЄДРПОУ 13961362, р/р 260006042 в АБ "Полтава-Банк" МФО 331489) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Полтава, вул. Зигіна, 1, р/р 31218230700013 в ГУДКУ в Полтавській області, отримувач УДК В. Багачанського району код ЄДРПОУ 34698275) пеню за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій у розмірі 858,06 грн.

У задоволенні іншої частини адміністративного позову - відмовити.

          Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 15 лютого 2010 року.

          Суддя                                                                                О.П. Огурцов