
11.01.2019
ЄУН 331/6879/18
Провадження № 3/331/61/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 січня 2019 року м. Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Клименко Л.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного управління Держпраці у Запорізькій області у відношенні
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Запоріжжя, громадянина України, інн.: НОМЕР_1, який зареєстрований фізичною особою-підприємцем, освіта – вища, сімейний стан - одружений, має на утриманні неповнолітню дитину, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 41 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, будучи фізичною особою-підприємцем під час здійснення підприємницької діяльності, за фактичним місцем АДРЕСА_2, допустив порушення законодавства про працю, а саме, заробітна плата виплачується два рази на місяць через проміжок часу, що перевищує шістнадцять календарних днів.
Так, заробітна плата за першу половину березня 2018 року була виплачена 16.03.2018 року, що підтверджено відомістю на виплату готівки (авансу) № 000005 від 16.03.2018 року, а за другу половину березня 2018 виплачена 06.04.2018, що підтверджено відомістю на виплату готівки №000006 від 06.04.2018 року.
Крім того, заробітна плата за першу половину липня 2018 року була виплачена 15.07.2018 року, що підтверджено відомістю на виплату готівки № 0000013 від 15.07.2018 року, а за другу половину липня 2018 року виплачена 02.08.2018 року, що підтверджено відомістю на виплату готівки № 0000014 від 02.08.2018 року, чим порушенні вимоги ч. 1, 2 ст. 115 КЗпП та ч. 1 ст. 24 Закону України «Про оплату праці».
Крім того, допустив порушення щодо порядку повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування при прийнятті працівника на роботу, так:
- працівника ФОП ОСОБА_1 - ОСОБА_2 допущено до роботи без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Згідно розпорядження про прийняття на роботу від 07.12.2018 року № СТ-5 ОСОБА_2 прийнято на посаду чергового залу з 08.12.2018 року. Проте повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу було подано з порушенням терміну 08.12.2018 року о 15 годині 59 хвилин, що підтверджено квитанцією № 2 про прийняття повідомлення Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрівському районі м. Запоріжжя) від 08.12.2018 року за вх. номером № 59336856;
- працівника ФОП ОСОБА_1 - ОСОБА_3 допущено до роботи без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Згідно розпорядження про прийняття на роботу від 07.12.2018 року № СТ-4 ОСОБА_3 прийнято на посаду чергового залу з 08.12.2018 року. Проте повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу було подано з порушенням терміну 08.12.2018 року о 15 годині 59 хвилин, що підтверджено квитанцією № 2 про прийняття повідомлення Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрівському районі м. Запоріжжя) від 08.12.2018 року за вх. номером № 59336856;
- працівника ФОП ОСОБА_1 - ОСОБА_4 допущено до роботи без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Згідно розпорядження про прийняття на роботу від 07.12.2018 року № СТ-3 ОСОБА_4 прийнято на посаду чергового залу з 08.12.2018 року. Проте повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу було подано з порушенням терміну 08.12.2018 року о 15 годині 59 хвилин, що підтверджено квитанцією № 2 про прийняття повідомлення Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрівському районі м. Запоріжжя) від 08.12.2018 року за вх. номером № 59336856;
- працівника ФОП ОСОБА_1 - ОСОБА_5 допущено до роботи без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Згідно розпорядження про прийняття на роботу від 07.12.2018 року № СТ-2 ОСОБА_5 прийнято на посаду чергового залу з 08.12.2018 року. Проте повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу було подано з порушенням терміну 08.12.2018 року о 15 годині 59 хвилин, що підтверджено квитанцією № 2 про прийняття повідомлення Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрівському районі м. Запоріжжя) від 08.12.2018 року за вх. номером № 59336856;
- працівника ФОП ОСОБА_1 - ОСОБА_6 допущено до роботи без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Згідно розпорядження про прийняття на роботу від 07.12.2018 року № СТ-1 ОСОБА_6 прийнято на посаду чергового залу з 08.12.2018 року. Проте повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу було подано з порушенням терміну 08.12.2018 року о 15 годині 59 хвилин, що підтверджено квитанцією № 2 про прийняття повідомлення Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрівському районі м. Запоріжжя) від 08.12.2018 року за вх. номером № 59336856С, чим порушено ч. 3 ст. 24 КЗпП та вимоги Постанови КМУ № 413 від 07.05.2018 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину повністю визнав, у скоєному розкаявся та пояснив суду, що вказані правопорушення дійсно мали місце, вчиненні вони були частково через хворобу бухгалтера, наразі всі порушення усунуто, просив суд не застосовувати відносно нього суворе адміністративне стягнення.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що провина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення, окрім її визнання особою, що притягається до відповідальності, підтверджується фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення № ЗП12366/1150/АВ/П/ПТ від 11.12.2018 року, в сукупності з актом інспекційного відвідування фізичної особи, яка використовує найману працю № ЗП2366/1150/АВ від 11.12.2018 року, копією виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ФОП ОСОБА_1 (НОМЕР_1), які долучені до матеріалів справи.
На підставі викладеного, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, а саме, порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами-підприємцями працівникам та інші порушення вимог законодавства про працю.
Призначаючи адміністративне стягнення, підлягає врахуванню суспільна небезпечність адміністративного проступку та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі чого, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушника, майновий стан, суду відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, належить піддати правопорушника адміністративному стягненню, що відповідає вимогам ст. 23 КУпАП, яке буде справедливим, достатнім і необхідним для виховання особи в дусі поваги до законів України, запобігання вчиненню нових правопорушень, а так само співмірним стягненням за вчинене.
Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
За правилом ст. 283 КУпАП, постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
На підставі викладеного та керуючись ч. 1 ст. 41, ст. ст. 283, 284 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Застосувати відносно ОСОБА_1, за вчинене ним адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП, адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п'ятсот десять) гривень. (Реквізити для сплати штрафу при накладенні адміністративного стягнення: Одержувач: УК в Олександрівському районі м. Запоріжжя 21081100; Рахунок: 31116106008003; Код ЄДРПОУ: 38025440; Банк: Казначейство України (ЕАП); МФО: 899998.)
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок. (Отримувач коштів: ГУК м. Києві/м. Київ/22030106; Код ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); МФО код банку: 899998; Рахунок: 31211256026001; Код класифікації: 22030106).
Постанова може бути оскаржена учасниками процесу до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП.
Суддя Л.В. Клименко