
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№442/8275/18
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження у справі в частині позовних вимог
15 січня 2019 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гулкевич І.З., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконкому Дрогобицької міської ради про визнання протиправним та скасування постанови та припису,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 03.12.2018 року звернулася в Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області із позовом, в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення №108/18-п від 30.11.2018 р про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.96 КУпАП у виді штрафу у розмірі 9350 гривень, яка винесена заступником начальника відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Гритчак А.М., провадження по адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.96 КУпАП закрити; визнати протиправним та скасувати припис №108/18 про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 19.11.2018 р, складений головним спеціалістом-інспектором відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Мошовським І.Д.
Ухвалою Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 04.12.2018 р передано справу на розгляд Львівського окружного адміністративного суду.
Адміністративна справа № 442/8275/18 надійшла на адресу Львівського окружного адміністративного суду 11.01.2019 року за вх. № 1100 та відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями таку передано для розгляду судді Гулкевич І.З.
Відповідно до ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Як вбачається з резолютивної частини позову, однією з вимог позивача є скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення №108/18-п від 30.11.2018 р про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.96 КУпАП у виді штрафу у розмірі 9350 гривень, яка винесена заступником начальника відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Гритчак А.М., провадження по адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.96 КУпАП закрити.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно - правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно - правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження. (п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України)
При цьому, пунктом 1 ч. 1 ст. 20 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Порядок та підстави притягнення особи до адміністративної відповідальності унормовано Кодексом України про адміністративні правопорушення, відповідно до ч. 1 ст. 283 якого передбачено, що розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 288 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
З огляду на викладене та враховуючи, що вимога позивача в частині оскарження постанови про адміністративне правопорушення №108/18-п від 30.11.2018 р про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.96 КУпАП у виді штрафу у розмірі 9350 гривень є вимогою про оскарження рішення суб'єкта владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності у розумінні пунктом 1 ч. 1 ст. 20 КАС України, тому суд вважає, що розгляд даної вимоги підсудний місцевому загальному суду як адміністративному.
Згідно п.1 ч.1 ст.170 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Відповідно до ч.5 ст.170 Кодексу адміністративного судочинства України, повторне звернення тієї самої особи до адміністративного суду з адміністративним позовом з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача, як той, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Враховуючи вищевказане цей спір підлягає вирішенню загальним місцевим судом за правилами, що визначені Кодексом України про адміністративні правопорушення. Отже, роз'яснити позивачу право на звернення до суду з позовом в порядку Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З огляду на викладене суддя дійшов висновку, що позовну заяву позивача в частині позовних вимог про оскарження постанови про адміністративне правопорушення не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства і на підставі п.1 ч.1 ст.170 КАС України слід відмовити у відкритті провадження у даній справі.
Керуючись ст.ст.19, 170, 243, 248, 256, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
постановив:
У відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до Відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконкому Дрогобицької міської ради в частині скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення №108/18-п від 30.11.2018 р про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.96 КУпАП у виді штрафу у розмірі 9350 гривень, яка винесена заступником начальника відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Гритчак А.М., провадження по адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.96 КУпАП закрити - відмовити.
Роз'яснити позивачеві, що дана справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному за місцем проживання позивача або місцем знаходження відповідача.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Гулкевич І.З.