Рішення № 79166157, 15.01.2019, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.01.2019
Номер справи
360/3804/18
Номер документу
79166157
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

10.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

15 січня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/3804/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Попаснянської районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач), в інтересах якої звернулась представник позивача - адвокат ОСОБА_2, до управління соціального захисту населення Попаснянської районної державної адміністрації (далі - відповідач, УСЗН Попаснянської РДА), в якому позивач просить:

- визнати протиправною бездіяльність УСЗН Попаснянської РДА щодо не призначення позивачу щомісячної адресної допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», за її заявою від 26.12.2017;

- зобов'язати УСЗН Попаснянської РДА призначити та виплатити позивачу щомісячну адресну допомогу, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», за її заявою від 26.12.2017 на період з 26.12.2017 по 27.06.2018.

Також просить допустити рішення суду до негайного виконання у межах суми стягнення за один місяць в порядку статті 371 КАС України.

В обґрунтування заявлених вимог представник позивача зазначив, що позивач є внутрішньо переміщеною особою, проживала за адресою : АДРЕСА_1 та отримувала державну соціальну допомогу як внутрішньо переміщена особа для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (надалі - грошова допомога).

В 2017 році позивачка захворіла на онкологічне захворювання і була вимушена постійно перебувати в стаціонарних лікувальних закладах в м. Попасна та м. Лисичанськ, м. Сєвєродонецьк.

При цьому позивачка перебувала на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб (довідка №5531) за адресою АДРЕСА_1 і отримувала грошову допомогу.

26.12.2017 позивачка звернулася до відповідача за черговим призначенням грошової допомоги на наступний шестимісячний строк.

В січні 2018 року позивачка перебувала на стаціонарному лікуванні в Луганському обласному клінічному онкологічного диспансері (м. Сєвєродонецьк) з діагнозом «В-кліткова лімфома з кліток фолікулярного центру ІІІ ступеню злоякісності з фолікулярним характером зросту на 80% площі лімфовузлу».

31.01.2018 ОСОБА_1 була виписана після проведеного оперативного втручання та проходження курсу лікування з Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру (м. Сєвєродонецьк), де їй було рекомендоване подальше лікування та сторонній догляд.

В зв'язку з тяжким станом здоров'я після перенесеної операції та потребою в сторонньому догляді позивачка стала проживати у своїх родичів за адресою АДРЕСА_2 , про що повідомила УСЗН Попаснянської РДА щодо зміни свого місця перебування і отримала оновлену довідку ВПО № 5531 від 26.02.2018.

З 26.12.2017 грошова допомога ОСОБА_1 за її заявою не була призначена.

При зверненні до УСЗН Попаснянської РДА з питанням щодо невиплати адресної грошової допомоги ОСОБА_1 повідомили, що виплат не буде в зв'язку з її відсутністю за місцем перебування по АДРЕСА_1

При цьому ОСОБА_1 не було надано будь-яке рішення відповідача з цього приводу.

Повідомлень про необхідність з'явитися до відповідача для проходження фізичної ідентифікації протягом 3 робочих днів (як передбачено п. 7 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365) ОСОБА_1 не отримувала.

Натомість, вона через родичів повідомляла відповідача про свої обставини та навіть оплачувала таксі для приїзду працівників УСЗН на адресу. АДРЕСА_2, з метою фізичної ідентифікації. Але це не було враховано Комісією при розгляді питання про припинення їй виплат.

27.06.2018 ОСОБА_1 звернулася із письмовою заявою до відповідача про поновлення виплати щомісячної адресної допомоги, але до теперішнього часу допомогу за заявою від 26.12.2017 на період з 26.12.2017 по 27.06.2018 позивачка не отримала.

Позивачка зверталася на Урядову «гарячу лінію» з питання невиплати їй щомісячної адресної допомоги та отримала лист № 6/6078-31 від 19.09.2018, яким їй повідомлялось, що Комісією Попаснянської РДА було прийнято рішення про відмову у призначенні (відновленні) ОСОБА_1 соціальних виплат в зв'язку з її відсутністю за адресою фактичного місця проживання: АДРЕСА_1 (протокол від 22.02.2018 № 77), з посиланням на Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затв. постановою КМУ від 08.06.2016 № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» (надалі по тексту - Порядок № 365) та Порядок надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затв. постановою КМУ від 01.10.2017 № 505.

Таким чином, позивачка з вини відповідача не отримала щомісячну адресну допомогу за період з 26.12.2017 по 27.06.2018.

Не погоджуючись із бездіяльністю відповідача щодо не нарахування та невиплати їй щомісячної адресної допомоги, позивачка вимушена звернутися до суду за захистом своїх порушених прав, бо вважає бездіяльність відповідача такою, що суперечить нормам чинного законодавства.

Представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог, просив у задоволенні позову відмовити з таких підстав (арк. спр. 42-43).

Вважає, що в діях УСЗН Попаснянської РДА щодо не призначення позивачу щомісячної адресної допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», за її заявою від 26.12.2017 відсутні будь-які протиправні дії.

УСЗН Попаснянської РДА у своїх рішеннях керується лише на підставі та в межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією України, законодавством України.

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», а саме ст. 9. п. 2. внутрішньо переміщена особа зобов'язана:

3) повідомляти про зміну місця проживання структурний підрозділ з питань соціального захищу населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за новим місцем проживання протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання.

У разі добровільного повернення до покинутого постійного місця проживання внутрішньо переміщена особа зобов'язана повідомити про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем отримання довідки не пізніш як за три дні до дня від'їзду.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», п. 9: У разі зміни місця проживання/перебування (крім зміни місця проживання в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці: району, міста без поділу на райони, району в місті, селища, села) заявник звертається за видачею довідки до уповноваженого органу за місцем фактичного проживання, а раніше видана йому довідка вилучається, про що вносяться відповідні зміни до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» та п. 2 Порядку до неї: грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, їх дітям, які народилися після дати початку проведення антитерористичної операції, тимчасової окупації або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» та п. 12 Порядку про призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам: за результатами розгляду подання з урахуванням акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї або інших документів, визначених в абзацах другому і третьому пункту 7 цього Порядку, комісія приймає рішення про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати з моменту припинення її виплати, в тому числі з урахуванням інформації про стан фінансування та виплати, що оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики або інших органів, що здійснюють соціальні виплати.

Виходячи з вищевикладеного ОСОБА_1 офіційно із заявою про відновлення соціальної виплати звернулася 27.06.2018. Після розгляду комісією їй призначена і здійснюється виплата з моменту звернення.

Просить відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 в повному обсязі.

Сторони в судове засідання не прибули, про час, дату та місце розгляду справи повідомлені належним чином, просили розглянути справу за їх відсутності.

Відповідно до частини дев'ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Оскільки сторони про час, дату та місце судового розгляду повідомлені належним чином, відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні на підставі наявних у ній доказів.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 26.11.2018 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та вирішено справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін, розгляд справи призначено на 18.12.2018. Відстрочено ОСОБА_1 сплату судового збору у розмірі 704,80 гривень за подання до суду позовної заяви до ухвалення судового рішення у справі (арк. спр. 1-3).

18.12.2018 розгляд справи відкладено на 15.01.2019 для з'ясування позиції позивача стосовно відзиву на позовну заяву (арк. спр. 51).

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-79 КАС України (далі - КАС України), суд встановив таке.

Відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 26.02.2018 № 5531, виданої УСЗН Попаснянської РДА, фактичним місцем проживання/перебування позивача є - АДРЕСА_2 (арк. спр. 9), раніше проживала за адресою: АДРЕСА_1 (арк. спр. 46).

26.12.2018 позивач звернулася до УСЗН Попаснянської РДА із заявою про продовження щомісячної адресної допомоги, передбаченої Постановою № 505 (арк. спр. 46).

В акті обстеження матеріально-побутових умов сім'ї зазначено, що 16.02.2018 повідомлення залишено господарю. Зі слів господаря мешкає за іншою адресою: АДРЕСА_2 близько місяця (арк. спр 45).

Згідно витягу з протоколу від 22.02.2018 № 77 комісії Попаснянської РДА було прийнято рішення про відмову у призначенні (відновленні) ОСОБА_1 допомоги згідно постанови КМУ від 08.06.2016 № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» (арк. спр. 49).

Рішенням УСЗН Попаснянської РДА від 22.02.2018 відмовлено ОСОБА_1 у наданні допомоги переміщеним особам на проживання за адресою: АДРЕСА_1 (арк. спр. 47).

В січні 2018 року позивачка перебувала на стаціонарному лікуванні в Луганському обласному клінічному онкологічного диспансері (м. Сєвєродонецьк) з діагнозом «В-кліткова лімфома з кліток фолікулярного центру ІІІа ступеню злоякісності з фолікулярним характером зросту на 80% площі лімфовузлу» та 31.01.2018 була виписана після проведеного оперативного втручання та проходження курсу лікування з Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру (м. Сєвєродонецьк) (арк. спр. 11).

Вирішуючи позов по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з такого.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

02.09.2014 прийнятий Закон України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", що набрав чинності 15.10.2014, яким визначені тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.

З метою обліку осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509, якою затверджений Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік переміщених осіб (далі - Порядок № 509).

Згідно з пунктом 1 Порядку № 509 довідка є документом, який видається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції.

01.10.2014 Кабінетом Міністрів України прийнята постанова № 505, якою затверджений Порядок надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Цей Порядок визначає механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі - грошова допомога).

Відповідно до пункту 2 Порядку № 505 (тут і надалі посилання на норми Порядку наводяться в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин) грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.

Згідно з пунктом 3 Порядку № 505 грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається на сім'ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім'ї (далі - уповноважений представник сім'ї) у таких розмірах: для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сім'ї); для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність; для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім'ї). Загальна сума допомоги на сім'ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім'ї та не може перевищувати 2400 гривень. Якщо у складі сім'ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім'ї або інформацією компетентного органу. Для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім'ї подає до уповноваженого органу або установи уповноваженого банку (у випадку, передбаченому пунктом 5 цього Порядку) заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред'являє довідки всіх членів сім'ї про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб. Особам працездатного віку, яким грошова допомога була припинена відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога на наступний строк не призначається.

Відповідно до абзаців першого, другого пункту 7 Порядку № 505 якщо у складі сім'ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або та дітьми з інвалідністю віком до 18 років, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги, та студентів денної форми навчання), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України, в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім'ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється. Особи працездатного віку, яким призначено грошову допомогу, зобов'язані інформувати у триденний строк уповноважений орган про факт працевлаштування або перебування на обліку як безробітних.

Згідно з абзацами першим, четвертим пункту 6 Порядку № 505 грошова допомога не призначається у разі, коли: будь-хто із членів сім'ї (крім сімей, до складу яких входять військовослужбовці з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції) має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану; будь-хто з членів сім'ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Відповідно до абзацу другого пункту 8 Порядку № 505 уповноважені органи протягом 10 днів після подання уповноваженим представником сім'ї заяви та документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, призначають грошову допомогу або відмовляють у її призначенні, про що надають відповідне повідомлення уповноваженому представнику сім'ї.

Положення Порядку № 505 не містять норми, яка б у подібних правовідносинах назавжди позбавляла права особу працездатного віку, яка працевлаштувалась та як і раніше має статус внутрішньо переміщеної особи, на отримання грошової допомоги. Також Порядком № 505 не встановлено жодного обмеження особи звернутись з новою заявою про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

З огляду на викладене, відповідач протиправно рішенням від 22.02.2018 б/н відмовив позивачу у розрахунку щомісячної адресної допомоги, передбаченої Постановою № 505.

Відповідно до частини другої статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

З метою ефективного захисту прав позивача, про захист яких він просить, суд на підставі частини другої статті 9 КАС України вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, самостійно обравши спосіб захисту, який відповідає об'єкту порушеного права та у спірних правовідносинах є достатнім і необхідним (ефективним), визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 22.02.2018 б/н, яким позивачу відмовлено у розрахунку щомісячної адресної допомоги, і зобов'язати відповідача призначити позивачу за заявою від 26.12.2017 щомісячну адресну допомогу на період з 26.12.2017 по 27.06.2018, а також виплатити заборгованість із цієї допомоги, що виникла за період її несплати.

Матеріалами справи підтверджено, що позивач дійсно знаходився на стаціонарному лікуванні, без поважних причин не змінював місця свого проживання як внутрішньо переміщена особа, що свідчить про безпідставність висновків відповідача в акті обстеження місця проживання позивача, та обґрунтованість заявлених позовних вимог.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Ухвалою суду від 10.12.2018 про відкриття провадження у справі відстрочено позивачу сплату судового збору у розмірі 704,80 гривень до ухвалення судового рішення у справі.

Оскільки у даній справі позов задовольняється, судовий збір у розмірі 704,80 грн. до Державного бюджету України належить стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

На підставі пункту 1 частини першої статті 371 КАС України, яким закріплено, що негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць, рішення суду слід звернути до негайного виконання у межах суми стягнення за один місяць.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Попаснянської районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність управління соціального захисту населення Попаснянської районної державної адміністрації щодо не призначення ОСОБА_1 щомісячної адресної допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», за заявою ОСОБА_1 від 26.12.2017.

Визнати протиправним та скасувати рішення управління соціального захисту населення Попаснянської районної державної адміністрації від 22.02.2018 б/н, яким ОСОБА_1 відмовлено у призначенні щомісячної адресної допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 "Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг".

Зобов'язати управління соціального захисту населення Попаснянської районної державної адміністрації (ідентифікаційний код 21844216, місцезнаходження: 93300, Луганська область, м. Попасна, площа Миру, буд. 2) призначити ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_4, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 фактичне місце проживання: АДРЕСА_2) за заявою від 26.12.2017 щомісячну адресну допомогу, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 "Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг", на період з 26.12.2017 по 25.06.2018, а також виплатити заборгованість із цієї допомоги, що виникла за період її несплати.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань управління соціального захисту населення Попаснянської районної державної адміністрації (ідентифікаційний код 21844216, місцезнаходження: 93300, Луганська область, м. Попасна, площа Миру, буд. 2) до Державного бюджету України судовий збір в сумі 704,80 грн (сімсот чотири гривні 80 коп.).

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.В. Борзаниця