
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення позову без розгляду
15 січня 2019 року № 826/15803/18
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панченко Н.Д., розглянувши у м. Києві в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Окружного адміністративного суду міста Києва про зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві та Окружного адміністративного суду міста Києва про скасування постанови управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві від 04.07.2017 про закінчення виконавчого провадження № 48595527; зобов'язання Окружний адміністративний суд міста Києва пред'явити управлінню Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві виконавчий лист від 12.08.2015 № 826/2009/14 до виконання.
З Єдиного державного реєстру судових рішень встановлено, що 24.07.2017 в адміністративній справі № 826/9097/17 ухвалою судді Окружного адміністративного суду міста Києва Келеберди В.І. (з урахуванням ухвали суду від 24.07.2017 про виправлення описки) відкрито провадження у справі за нормами Кодексу адміністративного судочинства України в редакції до 15.12.2017.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.04.2018 виділено в окреме провадження позовну вимогу ОСОБА_1 до Окружного адміністративного суду міста Києва про зобов'язання пред'явити управлінню Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві виконавчий лист від 12.08.2015 № 826/2009/14 до виконання. Зазначеною ухвалою суду задоволено заяву позивача та зупинено провадження за позовною вимогою про скасування постанови Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві від 04.07.2017 про закінчення виконавчого провадження № 48595527.
Відповідно до пункту 3.1 розділу 3 Інструкції з діловодства в адміністративних судах України, затвердженої наказом ДСА України від 17.12.2013 № 174 (далі - Інструкція № 174), у разі роз'єднання однієї чи декількох поєднаних в одне провадження позовних вимог у самостійні провадження кожна виділена адміністративна справа реєструється в автоматизованій системі документообігу суду не пізніше робочого дня, що настає після ухвалення відповідного судового рішення. Цій справі присвоюється новий єдиний унікальний номер та номер провадження (якщо такий номер формується судом).
У разі роз'єднання однієї чи декількох поєднаних в одне провадження вимог у самостійні провадження, новосформована адміністративна справа реєструється як така, що надійшла вперше, - підпункт 6.1.1 пункту 6.1 розділу 6 Інструкції № 174.
У зв'язку із повторним автоматизованим розподілом виділеної у самостійне провадження вимоги, справі призначено номер 826/15803/18.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.11.2018 справу № 826/15803/18 направлено до Шостого апеляційного адміністративного суду для визначення територіальної підсудності.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 22.11.2018 за Київським окружним адміністративним судом визначено територіальну підсудність справи №826/15803/18 за позовом ОСОБА_1 до Окружного адміністративного суду міста Києва про зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою суду від 03.12.2018 дану справу прийнято до провадження суддею Панченко Н.Д., розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з проведенням судового засідання, яке призначено на 17.12.2018.
17 грудня 2018 року розгляд справи відкладено на 15.01.2019.
У судове засідання, призначене на 15.01.2019 учасники справи не з'явились, хоча про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
15 січня 2019 року від позивача через канцелярію суду надійшло клопотання про відкликання позову.
Беручи до уваги, що перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, передбачених статтею 205 Кодексу адміністративного судочинства України судом не встановлено, зважаючи на відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд вирішив здійснювати розгляд справи у порядку письмового провадження.
Вирішуючи питання щодо поданого клопотання суд зазначає таке.
Частиною третьою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано позовну заяву, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності.
Відповідно до пункту п'ятого частини першої статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Суд, дослідивши матеріали справи, зважаючи на принцип диспозитивності, покладений в основу адміністративного судочинства, дійшов висновку, що заявлене клопотання про залишення позову без розгляду підлягає задоволенню, оскільки підстави для відмови у його прийнятті та задоволенні відсутні.
Крім того суд зазначає, що предметом даного спору є зобов'язання Окружний адміністративний суд міста Києва пред'явити управлінню Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві виконавчий лист від 12.08.2015 № 826/2009/14 до виконання.
У ході розгляду справи судом встановлено, що Окружним адміністративним судом міста Києва 19.07.2017 до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві, на підставі частини другої статті 41 Закону України «Про виконавче провадження», було направлено оригінал виконавчого листа від 12.08.2015 № 826/2009/14, що підтверджується письмовими доказами, наявними у матеріалах справи.
Керуючись статтями 9, 240, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до Окружного адміністративного суду міста Києва про зобов'язання вчинити дії, - залишити без розгляду.
Копію ухвали надіслати (видати) учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Панченко Н.Д.