
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
15 січня 2019 р. Справа №200/625/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Циганенко А.І., розглянувши матеріали позовної заяви фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1; РНОКПП НОМЕР_1) до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області (місцезнаходження: 87526, Донецька область, м. Маріуполь, вул. 130 Таганрозької дивізії, будинок 114; код ЄДРПОУ 39406028), третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
29 грудня 2018 року шляхом надіслання поштою позивач, фізична особа-підприємець ОСОБА_1, звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача, Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області, третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, у якому, посилаючись на статтю 19 Податкового кодексу України, просив:
- зобов'язати відповідача прийняти корегуючий звіт форми Д5 додаток 5 за 2017 рік про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску від 14 лютого 2018 року і вважати його прийнятим та зареєстрованим датою направлення, а саме 14 лютого 2018 року;
- скасувати рішення №0036694512 від 22 серпня 2018 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску.
Згідно частини 2 статті 171 Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Ознайомившись з позовною заявою, суд прийшов до висновку, що вона не відповідає вимогам статтям 160,161 КАС України з огляду на наступне.
Згідно пунктів 4, 5 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Позивач просить скасувати рішення №0036694512 від 22 серпня 2018 року, але не викладає обставин, якими обґрунтована ця вимога, та зазначає доказів, що підтверджують ці обставини.
Позивачем заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору у зв'язку із тим, що сума, яка підлягає сплаті, є більше половини отримуваного доходу.
Згідно частини 2 статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до преамбули Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон №3674-VI) цей Закон визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, тобто є спеціальним законом, яким має керуватися суд при вирішенні питання про звільнення від сплати судового збору.
Згідно частини 1 статті 8 Закон №3674-VI враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Матеріали позовної заяви не містять обставин і відповідних доказів щодо майнового стану позивача чи інших передбачених процитованою законодавчою нормою підстав для відстрочення сплати судового збору.
Додана до матеріалів позовної заяви декларація платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця за 3 квартали 2018 року вищенаведених обставин не підтверджує, оскільки за Законом №3674-VI для визначення майнового стану позивача враховується розмір річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік. Позов поданий в 2018 році, тому позивач мав подати відомості про доходи за 2017 рік.
Таким чином, клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору не підлягає задоволенню.
Відповідно до статті 4 Закону №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Частиною 2 цієї статті визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою - підприємцем - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону №3674-VI за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Позивачем заявлена вимога майнового характеру, а саме скасування рішення на загальну суму 1411,84 гривень, а також одна вимога немайнового характеру: зобов'язання вчинити певні дії.
Отже, під час подання позову позивач мав сплатити судовий збір за адміністративний позов майнового характеру - 704,80 гривень (1411,84 * 1%=14,12, що є меншою сумою ніж 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2018 року), за адміністративний позов немайнового характеру - 1762,00 гривень. Загальна сума судового збору, яка підлягає сплаті становить 2466,80 гривень.
Згідно частини 6 статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до частини 2 статті 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк.
Статтею 123 КАС України встановлено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави , вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху.
Позивач просить зобов'язати відповідача прийняти корегуючий звіт форми Д5 додаток 5 за 2017 рік про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску від 14 лютого 2018 року і вважати його прийнятим та зареєстрованим датою направлення, а саме 14 лютого 2018 року.
Відповідь на звернення позивача від 19.03.2018 з цього питання була надана відповідачем 29 березня 2018 року листом за №13838/10/05-99-45-12, позов поданий 29 грудня 2018 року, тобто після спливу шестимісячного строку з дня коли позивач дізнався про порушення свого права.
Закон України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон №2464-VI) визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Відповідно до вимог абзацу другого частини 14 статті 25 Закону №2464-VI рішення про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, може бути оскаржено платником до суду протягом десяти календарних днів після його надходження з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу доходів і зборів, яким прийнято це рішення.
Закон №2464-VI у розумінні статті частини 1 статті 122 КАС України є тим законом який встановлює інший, ніж КАС України, строк звернення до адміністративного суду.
Спірне рішення №0036694512 було прийнято 22 серпня 2018 року.
Скарга на це рішення в порядку адміністративного оскарження була подана 04 вересня 2018 року, відповідь на яку була надана 09 жовтня 2018 року.
Отже, спірне рішення оскаржено до суду після спливу десяти календарних днів після надходження відповіді за результатами скарги відповідачем.
За приписами частини 1, 2 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду:
- заяви про усунення недоліків з викладенням обставин, якими обґрунтована вимога про скасування рішення №0036694512 від 22 серпня 2018 року, із зазначенням доказів, що підтверджують ці обставини (в тому числі матеріально-правові підстави для скасування спірного рішення);
- оригіналу документа про сплату судового збору в сумі 2466,80 гривень за наступними реквізитами: Р/р 34318206084034, отримувач коштів: Слов`янське УК/м.Слов`янськ/22030101, код отримувача за ЄДРПОУ 37803368, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону,
- заяви про поновлення пропуску строку звернення до адміністративного суду та доказів поважності причин його пропуску, щодо кожної позовної вимоги.
Керуючись статтями 2, 5, 122, 123, 126, 132, 133, 160, 161, 169, 248, 251, 256, 295 297, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
в задоволенні клопотання фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 залишити без руху.
Встановити фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви: десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява буде вважатись неподаною, та її буде повернуто позивачу.
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
На ухвалу в частині вирішення питання щодо судових витрат може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Донецького окружного адміністративного суду в порядку і строки, встановлені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
В іншій частини ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Циганенко А.І.