Постанова № 79152622, 14.01.2019, Василівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
14.01.2019
Номер справи
311/4572/18
Номер документу
79152622
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

311/4572/18

3/311/16/2019

ПОСТАНОВА

Іменем України

14.01.2019 м. Василівка

Василівський районний суд Запорізької області

у складі: головуючого судді Носика М.А.

при секретарі Кудіновій В.І.

за участю: прокурора Петренка В.О.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1,

розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого водієм ТОВ «Профтаксі 1», депутата П'ятихатської сільської ради Василівського району Запорізької області, зареєстрованого та проживаючого у АДРЕСА_1, ідентифікаційний податковий номер - НОМЕР_1,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів. 10 листопада 2015 року відбулось засідання першої сесії П'ятихатської сільської ради сьомого скликання Василівського району Запорізької області. На вказаному засіданні голова П'ятихатської сільської ради сьомого скликання Василівського району Запорізької області Соколенко В.К. виступила з оголошенням про підсумки виборів депутатів П'ятихатської сільської ради сьомого скликання та про визнання їх повноважень, згідно з яким до сільської ради депутатом обрано ОСОБА_2 З цього приводу П'ятихатською сільською радою прийнято рішення від 10 листопада 2015 року №1, яким визнано повноваження ОСОБА_2, як депутата П'ятихатської сільської ради сьомого скликання.

Відповідно до примітки до ст.172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що до осіб, які зобов'язані подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визначені ч. 1 та ч. 2 цієї статті, відносяться особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону.

Згідно з п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати сільських рад.

Таким чином, ОСОБА_2, будучи депутатом П'ятихатської сільської ради Василівського району Запорізької області, відповідно до ст.1, п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, є суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

У відповідності до абз.2 п.2 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати рішення з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

ОСОБА_2, будучи депутатом П'ятихатської сільської ради Василівського району Запорізької області, відповідно до ч.1 ст.45, п.5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016, був зобов'язаний до 01.04.2018 року подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік. Проте встановлено, що згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (гіперпосилання на Реєстр - https://pnblic.nazk.gov.ua) ОСОБА_2, як суб'єкт декларування, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua, а саме - 11.04.2018 року, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», п. 5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» у Законі України «Про запобігання корупції», Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб».

Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_2 пояснив, що про те, що він дійсно повинен був подати щорічну декларацію за 2017 рік до 01 квітня 2018 року. Свою провину в несвоєчасному поданні декларації визнає. Причиною несвоєчасного подання Декларації є юридична необізнаність та невміння користуватися комп'ютерною технікою. Наміру приховати відомості про свій майновий стан не мав.

Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, повно та всебічно дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку про те, що вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП доведена в повному обсязі та, крім пояснень ОСОБА_2, підтверджується також дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: поясненням ОСОБА_2; копією щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік ОСОБА_2; копією протоколу засідання П'ятихатської сільської ради Василівського району Запорізької області від 10.11.2015; копією рішення П'ятихатської сільської ради Василівського району Запорізької області №1 від 10.11.2015; скріншотами з електронного кабінету та електронної пошти ОСОБА_2; копією відомостей з публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2, будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», п. 5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» у Законі України «Про запобігання корупції», Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб».

Суд кваліфікує дії ОСОБА_2 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.

Адміністративне правопорушення виявлено 17 грудня 2018 року.

Приймаючи до уваги характер та обставини вчинення правопорушення, враховуючи особу ОСОБА_2, його ставлення до скоєного, який свою вину у вчиненні інкримінованого правопорушення визнав повністю, раніше до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень не притягувався, він працює. Обставин, які обтяжують відповідальність ОСОБА_2, судом не встановлено, тому суд вважає необхідним та достатнім застосувати до ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією частини 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 29, 31, 33-35, 40-1, 172-6 ч.1, 221, 256, 276, 283, ст.284 КУпАП, суддя,

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винним ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень (Отримувач коштів: УК у Василівському р-ні /Василівський/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38025519, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31119106008044, Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в дохід держави в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Призначення платежу: Судовий збір на користь держави).

Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.

Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Василівський районний суд Запорізької області.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя М.А. Носик