Рішення № 79141323, 14.01.2019, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.01.2019
Номер справи
480/4404/18
Номер документу
79141323
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 січня 2019 р. Справа №480/4404/18

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Глазька С.М., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та неправомірними, зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, в якій просив:

1. визнати протиправними дії відповідача щодо зменшення чинника грошового забезпечення з 90% до 70% його розміру для проведення перерахунку раніше нарахованої пенсії з 01.01.2018;

2. визнати дії відповідача неправомірними щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії у Порядку затвердженому постановою КМ України №45 від 13.02.2008 з 01.09.2008 на підставі наказу МО України №377 від 28.07.2008 та з 01.04.2012 на підставі постанови КМ №355 від 23.04.2012 в повному обсязі в строгій відповідністю з Довідкою ФБ №47536 від 11.06.2012 наданої Сумським ОВК;

3. зобов'язати відповідача скласти список на ОСОБА_1 згідно Додатку 1 постанови КМУ №45 від 13.02.2008 та направити до Сумського ОВК для складання Довідки про розмір грошового забезпечення на підставі якої, провести перерахунок пенсії з 01.09.2008, на підставі наказу МО №377 від 28.07.2008 та виплатити заборгованість з урахуванням раніше проведених виплат;

4. зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії з 01.04.2012 в повному обсязі та в строгій відповідності з Довідкою ФБ №47536 від 11.06.2012 наданої Сумським ОВК про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії на підставі постанови КМУ №355 від 23.04.2012 і сплатити заборгованість з урахуванням раніше проведених виплат;

5. зобов'язати відповідача здійснити перерахунок раніше нарахованої пенсії з 01.01.2018 виходячи з 90% грошового забезпечення, враховуючи всі складові, які позивач отримував до 01.01.2018 та здійснити виплату перерахованої пенсії однією сумою.

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 03.12.2018 позовну заяву було залишено без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.

10.12.2018 позивач на виконання вищевказаної ухвали, подав заяву про усунення недоліків позовної заяви та заяву про уточнення позовних вимог, відповідно до якої виклав свої позовні вимоги в новій редакції, а саме просив зобов'язати відповідача скласти список на ОСОБА_1 згідно Додатку 1 постанови КМУ №45 від 13.02.2008 та направити до Сумського ОВК для складання Довідки про розмір грошового забезпечення згідно наказу МО №377 від 28.07.2008 і провести перерахунок пенсії з 01.09.2008 та з 01.04.2012 в строгій відповідності з Довідкою №47536 від 11.06.2012 складеної Сумським ОВК на підставі постанови КМУ №355 від 23.04.2012, ураховуючи 90% грошового забезпечення за 34 роки вислуги, та виплатити заборгованість.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області протиправно відмовило йому в проведенні перерахунку пенсії з 01.09.2008 на підставі наказу МО України №377 від 27.11.2013 та з 01.04.2012 на підставі Постанови КМУ №355 від 23.04.2012.

Ухвалою суду від 14.12.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Справа розглядається у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін на підставі пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

04.01.2019 відповідач подав до суду відзив, у якому просить відмовити в задоволенні вимог. Зазначає, що позивач пропустив шестимісячний строк звернення з позовом до суду та не надав докази наявності причин, що перешкоджали своєчасно звернутися до суду. Також зазначив, що Пенсійний фонд України не повідомляв Головне управління про наявність підстав для перерахунку пенсій військовослужбовцям, у зв'язку з виданням Міністром оборони України наказу від 28.07.2008 №377.

Щодо позовної вимоги про здійснення перерахунку відповідно до Постанови КМУ №355 від 23.04.2012, відповідач зазначає, що вказаною постановою передбачено підвищення розмірів пенсії, а не перерахунок, а тому були відсутні підстави для перерахунку пенсії.

Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що позивач є пенсіонером Міністерства Оборони України з 25.02.2005 року, що підтверджується копіями пенсійного посвідчення та перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумської області з 01.01.2007 року.

Позивача звільнено з посади першого заступника начальника Військового інституту артилерії Сумського державного університету, військове звання полковник, ветеран військової служби, вислуга - 34 роки.

Позивач звертаючись до суду зазначає, що Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області безпідставно відмовило йому в проведенні перерахунку пенсії з 01.09.2008 на підставі наказу МО України №377 від 28.07.2008 та з 01.04.2012 на підставі постанови КМ №355 від 23.04.2012.

Рішенням Зарічний районний суд м. Суми від 18 лютого 2014 року в справі № 591/494/14-а за позовом ОСОБА_1 були задоволенні позовні вимоги позивача, а саме визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 за наказом Міністра оборони України № 377 від 28.07.2008 року.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести з 29.07.2013 перерахунок пенсії ОСОБА_1 врахувавши розмір посадового окладу заступника начальника інституту (начальника інституту у складі університету, у начальника ШПК "генерал-майор"), згідно наказу Міністра оборони України № 377 від 28 липня 2008 року "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних закладів підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України" у розмірі 2008,00 грн., та провести відповідні виплати.

Вказане рішення суду, ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 09 квітня 2014 року, було залишено без змін.

Виконуючи вказане рішення суду відповідач, зазначає, що вказаним рішенням суду відповідача не було зобов'язано скласти список на ОСОБА_1 згідно Додатку 1 постанови КМУ №45 від 13.02.2008 та направити до Сумського ОВК для складання Довідки про розмір грошового забезпечення згідно наказу МО №377 від 28.07.2008, а тому, як вказує позивач, належного перерахунку пенсії на даний час проведено не було.

Надаючи правову оцінку матеріалам справи, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" ( далі по тексту -Закон №2262-XII) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Згідно з пунктом 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Таким чином, збільшення розміру посадового окладу, відповідно до Закону, є підставою для проведення перерахунку пенсій військовослужбовцям за відповідною посадою.

Водночас, згідно з положеннями пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі по тексту - Постанова № 45), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення" від 15.07.2015 статтю 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 29, ст. 399; 2006 р., № 37, ст. 318) доповнено частиною третьою такого змісту: "Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком". Цей спір зводиться до встановлення наявності або відсутності обов'язку перерахувати пенсію за обставин, коли рішення про збільшення розміру посадового окладу прийнято не Кабінетом Міністрів України, а Міністром оборони України".

Так, Наказом Міністра оборони України №377 від 28.07.2008 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України» (далі по тексту - Наказ №377) затверджено схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами керівного та наукового складу офіцерів військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів витих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України відповідно до переліку, що додається.

Цей Наказ прийнято на реалізацію повноважень, наданих Постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі по тексту - Постанова №1294).

Пунктом 5 постанови КМУ від 07.11.2007 №1294 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у відповідних випадках.

Таким чином, Кабінет Міністрів України делегував своє право керівникам державних органів, в тому числі й Міністру оборони України, визначати розміри посадових окладів, тому наказ Міністерства оборони України №377 від 28.07.2008, яким затверджені схеми посадових окладів за основними типовими посадами керуючого та наукового складу офіцерів військово-навчальних закладів та наукових установ Збройних Сил України, є підставою для перерахунку пенсії відповідно до ч.3 ст.63 Закону №2262-ХІІ, оскільки змінює розмір однієї зі складових грошового забезпечення зазначених осіб. Отже, підвищення розміру посадового окладу відповідної категорії військовослужбовців відбулось на підставі чинного наказу Міністра оборони України, прийнятого на реалізацію повноважень, наданих Кабінетом Міністрів України, та зареєстрованого у встановленому законом порядку.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, який набрав чинності 20.02.2008.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 (в редакції, чинній на час виникнення права на перерахунок) перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Судом встановлено, що ГУ ПФУ в Сумській області не було надіслано до Сумського ОВК списку на ім'я позивача для складання довідки про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії з 01.09.2008 на підставі наказу Міністерства оборони України №377 від 28.07.2008.

У зв'язку з викладеним, суд вважає за потрібне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області скласти список на ОСОБА_1, згідно додатку 1 Постанови Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 та надіслати до Сумського обласного військового комісаріату для складання довідки про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії з 01.09.2008 на підставі наказу Міністерства оборони України №377 від 28.07.2008.

Щодо позовних вимог позивача про проведення перерахунку пенсії з 01.09.2008 на підставі довідки виданої за наслідками виконання даного рішення суду, суд зазначає, що вказані вимоги є передчасними, оскільки за своєю суттю складають певну послідовність дії, частина з яких, на час розгляду даної справи, ще не вчинена, а тому вимоги позивача в даній частині не підлягають задоволенню.

Щодо вимог позивача про зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсій з 01.04.2012 з урахуванням 90% грошового забезпечення за 34 роки вислуги та в строгій відповідності з довідкою Сумського ОВК №47536 від 11.06.2012 про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії, на підставі постанови КМ №355 від 23.04.2012, суд вважає вказану вимогу такою, що не підлягає задоволенню, у зв'язку з наступним.

Суд зазначає, що на підставі Постанови КМУ № 355 від 23.04.2012 здійснено підвищення до пенсії позивача з 1 липня 2012 року, оскільки зазначеним нормативно-правовим актом установлено підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», окрім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 % пенсій, збільшивши його з 1 вересня 2012 року до 23 % та з 1 січня 2013 року до 35 %. Підвищення до пенсії у разі втрати годувальника встановлюється незалежно від дати її призначення, якщо такому годувальнику призначено пенсію відповідно до Закону до 1 липня 2012 року.

При цьому, розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з пунктом 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою КМУ від 12.02.2008 року № 45, та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону, виходячи з грошового забезпечення, встановленого Постановою КМУ від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб, за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», станом на 1 квітня 2012 року.

Також, в п. 2 Постанови КМУ № 355 від 23.04.2012 вказано на необхідність Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству інфраструктури, Міністерству надзвичайних ситуацій, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної прикордонної служби, Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державній пенітенціарній службі, Державній податковій службі, Управлінню державної охорони після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного відповідно до Постанови КМУ від 07.11.2007 року № 1294 та додатків 15, 26, 31, 32, 36, і 37 до Постанови КМУ № 268, станом на 1 квітня 2012 року у порядку, встановленому Постановою КМУ № 45 від 12.02.2008 року.

Зі змісту Постанови КМУ № 355 від 23.04.2012 року вбачається, що нею установлюється відсоткове підвищення розміру пенсій та не змінюється розмір одного з видів грошового забезпечення і не вводяться нові щомісячні додаткові види такого забезпечення, а тому вона не є підставою для перерахунку основного розміру пенсії.

Враховуючи, що Кабінет Міністрів України не приймав рішень щодо зміни розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, суд дійшов висновку, що довідка Сумського обласного військового комісаріату від 19.05.2012 року № 36051, виготовлена та направлена на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області на виконання вимог Постанови КМУ від 23.04.2012 року № 355, і не може бути підставою для зміни основного розміру пенсії позивача, оскільки визначає граничні розміри надбавок, а не фактичну зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовця на підставі належного рішення суб'єкта владних повноважень.

Наведені висновки суду відповідають правовій позиції Верхового Суду України, викладеній, зокрема, у постановах від 17 березня та 21 квітня 2015 року №№ 21-641а14, 21-145а15, від 03 листопада 2015 року №756/2786/14-а та позиції Верховного Суду, викладеній у постанові №173/1242/17 від 06 березня 2018 року.

У зв'язку з зазначеним, позовні вимоги в даній частині не підлягають задоволенню.

Щодо строку звернення до суду, який на думку представника ГУ ПФУ в Сумській області порушено позивачем, суд зазначає наступне.

Кодекс адміністративного судочинства України є загальним законом, яким врегульовані строки звернення до адміністративного суду за захистом прав. Натомість спеціальним законом, яким врегульовані правовідносини щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та строки перерахунку пенсій є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

Відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, які звільнилися з військової служби, та деяких інших осіб", усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Згідно з ч. 3 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" (у редакції Закону України від 15.07.2015 № 614, який набрав чинності 01.01.2016) перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Судом встановлено, що перерахунок пенсії позивачу не проведений саме з вини ГУ ПФУ в Сумській області, а тому право позивача щодо перерахунку пенсії є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком в силу вимог ч. 3 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

У зв'язку з викладеним, суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Щодо клопотання позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання відповідача подати до суду звіт про виконання судового рішення, слід зазначити наступне.

Частиною 1 статті 382 КАС України встановлено, що суд, який ухвалив рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Таким чином, вказаною статтею встановлено право, а не обов'язок суду, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, зобов'язати суб'єкта владних повноважень, проти якого ухвалено рішення, подати у встановлений судом строк звіт про його виконання.

Проаналізувавши обставини справи, суд не вбачає достатніх підстав для встановлення судового контролю за виконанням судового рішення по вказаній адміністративній справі, оскільки судове рішення є обов'язковим до виконання, у тому числі, в примусовому порядку, а за невиконання рішення суду передбачена відповідальність.

Відповідно ст. 139 КАС України судові витрати в тому числі і судовий збір підлягають відшкодуванню в разі задоволення позову, або пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи часткове задоволення позовних вимог, суд вважає необхідним стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області суму судового збору в розмірі 352,40 грн.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та неправомірними, зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області скласти список на ОСОБА_1, згідно додатку 1 Постанови Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 та надіслати до Сумського обласного військового комісаріату для складання довідки про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії з 01.09.2008 на підставі наказу МО України №377 від 28.07.2008.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) суму судового збору в розмірі 352,40 грн.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.М. Глазько