Рішення № 79140930, 14.01.2019, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.01.2019
Номер справи
816/669/18
Номер документу
79140930
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 січня 2019 року м. ПолтаваСправа № 816/669/18

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сич С.С., Яроша Сергія Андрійовича до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Полтавській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

27 лютого 2018 року ОСОБА_1 /надалі - позивач; ОСОБА_1./ звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Полтавській області /надалі - відповідач/ про: визнання протиправною бездіяльності Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області, код ЄДРПОУ 08592276, яка полягає у не включенні у довідку на ім'я ОСОБА_1 повної та фактичної інформації про його грошове забезпечення; зобов'язання виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області уточнену (оновлену) довідку про грошового забезпечення ОСОБА_1 з повною фактичною інформацією відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23 грудня 2015 року, статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294, постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988, пунктів 3, 5, 6 "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року, станом на 01 січня 2016 року з дати виникнення права на перерахунок пенсії, виходячи з розміру 60% грошового забезпечення та із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2600 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням "капітан міліції" - 2000 грн.; процентна надбавка за вислугу років 35% - 1610 грн.; середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення, у т.ч.: за умови служби УБОЗ (встановлена на момент звільнення) 50% - 3105 грн.; особи, які працюють в умовах режимних обмежень (встановлена на момент звільнення) 15% - 1397 грн.; надбавка за оперативно-розшукову діяльність (встановлена на момент звільнення) 50% - 5356 грн.; надбавка за особливо важливі завдання (встановлена на момент звільнення) 50% - 8034 грн.; премія (встановлена на момент звільнення) 35% - 8435 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідачем складено та подано до Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, у яку протиправно не включено всі види грошового забезпечення, які нараховувались позивачу під час проходження служби, зокрема, надбавку за виконання особливо важливих завдань, надбавку за оперативно-розшукову діяльність, за умови служби УБОЗ та зазначено премію, у розмірі, меншому ніж отримував позивач, що створило передумови для неврахування надбавок та премії у належному розмірі під час перерахунку пенсії, чим порушено його конституційні права та гарантії на належний соціальний захист.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 03 березня 2018 року позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 16 березня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, залучено Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача, розгляд справи здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 23 березня 2018 року провадження у справі № 816/669/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Полтавській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії зупинено до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій адміністративній справі №802/2196/17-а.

03 квітня 2018 року до суду надійшли пояснення третьої особи на адміністративний позов /а.с. 63-64/, у яких представник ГУ ПФУ в Полтавській області просить відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що додатком 2 Порядку №45 затверджено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії із зазначенням показників. Підстав для врахування інших складових грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2016 немає, оскільки надбавка за виконання особливо важливих завдань передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" і виплачувалася особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ до 06.11.2015 включно (до моменту введення в дію Закону України "Про Національну поліцію"). Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 та Законом України № 900 від 23.12.2015 зазначені додаткові види грошового забезпечення для поліцейських не передбачені, а відповідно не визначені і розміри зазначених надбавок. Премія також не може бути врахована, оскільки згідно довідки УМВС України в Полтавській області середній розмір премії за відповідною посадою поліцейського у місяці виникнення права на перерахунок в межах наявних асигнувань склав 3,14%.

05 квітня 2018 року до суду надійшов відзив на позовну заяву /а.с. 68-70/, у якому представник відповідача просить адміністративний позов залишити без задоволення, посилаючись на те, що на момент виникнення права на перерахунок пенсії додаткові види грошового забезпечення, які позивач отримував під час проходження служби в міліції, скасовані та не виплачуються. Вказане унеможливлює їх включення до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Відповідно до Порядку № 45 Національною поліцією України визначені середні розміри премій за посадами поліцейських, що фактично виплачені у грудні 2015 року. Відтак, при виготовленні та поданні довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача УМВС України в Полтавській області діяло виключно у межах повноважень та у спосіб, що встановлені чинним законодавством, не допускаючи при цьому жодних порушень прав та інтересів позивача.

Постановою Великої Палати Верховного Суду від 12 грудня 2018 року (реєстраційний номер в ЄДРСР 78529913) рішення Верховного Суду від 12 березня 2018 року у зразковій адміністративній справі №802/2196/17-а (реєстраційний номер в ЄДРСР 72694799) залишено без змін, а відтак рішення Верховного Суду від 12 березня 2018 року набрало законної сили 12 грудня 2018 року відповідно до частини другої статті 255 та частини першої статті 325 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова Великої Палати Верховного Суду (скорочена) від 12 грудня 2018 року у справі №802/2196/17-а оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень (реєстраційний номер в ЄДРСР 78529913) 14 грудня 2018 року.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2018 року поновлено провадження у справі.

Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 призначено пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" /а.с. 52, 59/. Копія грошового атестату ОСОБА_1 № 53 від 02.06.2014 наявна у матеріалах справи /а.с. 53/.

МВС України в Полтавській області надіслано до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку № 4/1989 від 26.04.2017 (вх. №2974/16/1 від 28.04.2017) про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 /а.с. 49/, у якій зазначено, що відповідно до частини 3 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988, наказу МВС від 06.04.2016 №260 розмір грошового забезпечення за нормами чинного законодавства на 01.01.2016 за посадою "оперуповноважений в ОВС відділу УБОЗ УМВС України в Полтавській обл." становить: посадовий оклад - 2600 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням "майор міліції" - 2000 грн., надбавка за вислугу років (35%) - 1610 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 390,00 грн., премія (1,99%) - 131,34 грн., всього: 6731,34 грн. /а.с. 49/.

16.01.2018 позивач звернувся до ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області із запитом на отримання публічної інформації /а.с. 75/, у якому просив надати довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1, що направлено до Управління Пенсійного фонду України в Полтавській області в 2017 році, а також довідку про розміри грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням, відповідно по кожному місяцю окремо. Одночасно у вказаній довідці просив зазначити розмір матеріальної допомоги на оздоровлення та інших одноразових виплат за 24 місяці перед звільненням, а також вказати чи проводилося нарахування та утримання єдиного соціального внеску на вказані виплати.

Листом УМВС України в Полтавській області від 19.01.2018 №39-зі/115/39/01-2018 /а.с. 76/ позивача, серед іншого, повідомлено, що відповідно до статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюється з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадовою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством. Матеріальна допомога на оздоровлення, що надається один раз на рік при щорічній основній відпустці, та грошова винагорода є одноразовими виплатами, а тому не можуть бути враховані при визначення розміру грошового забезпечення для обчислення пенсії. Тому виготовити та направити до ГУНП України в Полтавській області нову довідку немає можливості.

Не погодившись з бездіяльністю відповідача щодо не складання нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2600 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням "капітан міліції" - 2000 грн.; процентна надбавка за вислугу років 35% - 1610 грн.; середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення, у т.ч.: за умови служби УБОЗ (встановлена на момент звільнення) 50% - 3105 грн.; особи, які працюють в умовах режимних обмежень (встановлена на момент звільнення) 15% - 1397 грн.; надбавка за оперативно-розшукову діяльність (встановлена на момент звільнення) 50% - 5356 грн.; надбавка за особливо важливі завдання (встановлена на момент звільнення) 50% - 8034 грн.; премія (встановлена на момент звільнення) 35% - 8435 грн., та не направлення її до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить з наступного.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон №2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Частиною 2 статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Кабінет Міністрів України постановою від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Постанова № 988 набрала чинності 02 грудня 2015 року.

Отже, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 (набрала чинності 02 грудня 2015 року), у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.

Відповідно до частини 3, 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, чинній на момент виникнення права на перерахунок пенсії) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до приписів пункту 5 Порядку № 45 (у редакції, що діяла на час видачі довідки) для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію; щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Таким чином, оскільки надбавка за виконання особливо важливих завдань, надбавка за оперативно-розшукову діяльність, надбавка за умови служби УБОЗ, які отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії, вже не виплачувались, тому, ці надбавки правомірно не вказані відповідачем у довідці про розмір грошового забезпечення.

Відповідно до приписів до абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів - інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Розмір премії у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію - за грудень 2015 року становить 1,99 %, що підтверджується інформацією МВС України про середні розміри надбавок та премій, що фактично сплачені за грудень 2015 року /а.с. 72-73/.

Отже, вказаний відповідачем у довідці №4/1989 від 26.04.2017 розмір премії 1,99 % є середнім розміром, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію, що узгоджується зі змістом абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, у зв'язку з чим підстав для врахування премії у розмірі 35%, як просить позивач, немає.

Відтак, суд не погоджується з доводами позивача про неправомірність зазначення УМВС України в Полтавській області у довідці премії у меншому, ніж він отримував розмірі, а саме, у розмірі 1,99% .

Згідно з частиною 3 статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

На виконання наведених вимог процесуального закону судом враховано правові висновки Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, викладені у рішенні від 12 березня 2018 року за результатами розгляду зразкової адміністративної справи №802/2196/17-а (реєстраційний номер в ЄДРСР 72694799), яке залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 12 грудня 2018 року (реєстраційний номер в ЄДРСР 72694799).

Так, Верховний Суд у зразковому рішенні від 12 березня 2018 року (справа №Пз/9901/1/18, 802/2196/17-а) зазначив таке.

Висновки Верховного Суду в цій зразковій справі належить застосовувати в адміністративних справах щодо звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким призначено пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ", до суду з адміністративними позовами щодо виготовлення та направити до органів Пенсійного фонду України нової довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.

Якщо у цій категорії справ буде встановлено, що надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії не виплачувалась, то, цю надбавку не належить вказувати у довідці про розмір грошового забезпечення. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу сьомого пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Розмір премії для перерахунку пенсій враховується у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Враховуючи правовий висновок Верховного Суду у рішенні за результатами розгляду зразкової справи №802/2196/17-а, а також те, що надбавки за виконання особливо важливих завдань, за оперативно-розшукову діяльність, за умови служби УБОЗ не виплачуються поліцейським, зважаючи на те, що вказаний відповідачем у довідці №4/1989 від 26.04.2017 розмір премії 1,99 % є середнім розміром, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію, що узгоджується з вимогами абзацу 5 пункту 5 Порядку № 45, суд дійшов висновку, що відмовляючи позивачу у видачі нової довідки з врахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавки за оперативно-розшукову діяльність,за умови служби УБОЗ та премії у розмірі, вказаному позивачем у його зверненні (35%), відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені законодавством України.

Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_1 необґрунтовані та задоволенню не підлягають.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 3, 6-10, 243-245, 262, 263, 291 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Полтавській області (вул. Пушкіна, 83, м. Полтава, 36014, ідентифікаційний код 08592276), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36029, ідентифікаційний код 13967927), про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до апеляційного адміністративного суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться Полтавський окружний адміністративний суд.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Суддя С.С. Сич