
Справа № 212/154/19
3/212/186/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 січня 2019 року м. Кривий Ріг
Суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Борис О.Н., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2, РНОКПП НОМЕР_1, директора та головного бухгалтера ТОВ «АЛКОМАРІ КР», який мешкає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в:
У провадження Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшла справа про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 20.12.2018 № 74107/04-36-40-05/НОМЕР_1, ОСОБА_2 вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП в частині подання несвоєчасного подання платіжних доручень до установи банку на перерахування належних до сплати податків, зборів, обов'язкових платежів, а саме: несвоєчасна сплата грошового зобов'язання з акцизного податку за серпень 2018 року у сумі 1 грн. по терміну сплати 28.09.2018, фактично сплачено 11.10.2018, затримка платежу склала - 13 календарних днів; у вересні 2018 року у сумі 0,95 грн. по терміну сплати 30.10.2018, фактично сплачено 16.11.2018, затримка платежу склала - 17 календарних днів, правопорушення встановлено актом перевірки № 68318/04-36-40-05/37065943 від 27.11.2018 року.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку, що справу про адміністративне правопорушення слід повернути для належного оформлення у зв'язку із наступним.
За змістом статей 245, 280, 283 КУпАП для прийняття законного та обґрунтованого рішення слід забезпечувати всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин справи.
Статтею 254 КУпАП встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. Однак, всупереч зазначеній нормі протокол не вручено особі, яка притягається до адміністративної відповідальності та протокол складено 20.12.2018 року, тоді як скоєння адміністративного правопорушення встановлено актом від 27.11.2018 року.
Відповідно до ч. 4 ст. 256 КУпАП, при складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Однак, протокол про адміністративне правопорушення № 74107/04-36-40-05/НОМЕР_1 від 20.12.2018 року не відповідає вимогам ч. 1 ст. 256 КУпАП, з наступних підстав, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначені наступні відомості: пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; в протоколі відсутній підпис особи, що притягується до відповідальності, а тому викладене перешкоджає провести судовий розгляд та прийняти відповідне процесуальне рішення
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що справу про адміністративне правопорушення слід повернути до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області для належного оформлення.
На підставі висловленого, керуючись ст. ст. 256, 268, 277, 278 п. 2 КУпАП, суддя -
п о с т а н о в и в:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області для належного оформлення.
Постанова виконується негайно та оскарженню не підлягає.
Суддя: О. Н. Борис