Ухвала суду № 79137840, 14.01.2019, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.01.2019
Номер справи
140/2493/18
Номер документу
79137840
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про призначення справи до судового розгляду

14 січня 2019 року ЛуцькСправа № 140/2493/18

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ковальчука В.Д.,

розглянувши у письмовому провадженні клопотання позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін в адміністративній справі за позовом Центру соціально-трудової реабілітації інвалідів "Енергія-1" Волинської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" до Управління Держпраці у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

Центр соціально-трудової реабілітації інвалідів "Енергія-1" Волинської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" звернувся з позовом до Управління Держпраці у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови Управління Держпраці у Волинській області від 11 жовтня 2018 року № ВЛ 784/3/АВ/ТД-ФС про накладення на Центр соціально-трудової реабілітації інвалідів "Енергія-1" Волинської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" штрафу у розмірі 223380 грн.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 14.12.2018 року відкрито провадження в даній адміністративній справі та вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без проведення засідання та виклику сторін відповідно до приписів статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

09.01.2019 року на адресу суду від позивача надійшло клопотання Центру соціально-трудової реабілітації інвалідів "Енергія-1" Волинської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" про розгляд справи за правилами загального позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання обґрунтоване тим, що з метою всебічного та неупередженого розгляду справи, а також у зв'язку з необхідністю виклику свідків ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які можуть надати пояснення щодо правовідносин, котрі виникли між ними та позивачем, необхідно розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до частини третьої статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

Таким чином, оскільки КАС України не встановлений порядок вирішення поданого клопотання про розгляд справи з участю сторін, тому розгляд вказаного клопотання за встановленим судом порядком проведено у письмовому провадженні.

Клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін підлягає до часткового задоволення з огляду на наступне.

Відповідно до частини п'ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України за клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Як передбачено ч.1-3 ст.12 КАС України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

З наведеного слідує, що розгляд справ за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється щодо справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом (ч.5 ст.12 КАС України).

Частиною 6 статті 12 КАС України визначено, які справи є справами незначної складності, відповідно до пункту 10 цієї частини статті КАС справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

Відтак, суд під час відкриття провадження у справі може дійти висновку про її незначну складність, однак повинен врахувати умови, за наявності яких розгляд справи має здійснюватися за правилами загального позовного провадження.

Так, відповідно до частини 4 статті 4 КАС України виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах:

1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;

2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;

4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Крім того, частиною 4 статті 257 КАС України передбачено, що за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах:

1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;

2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;

4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Суд зазначає, що відповідно до ч.2 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

При цьому, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:

1) значення справи для сторін;

2) обраний позивачем спосіб захисту;

3) категорію та складність справи;

4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо;

5) кількість сторін та інших учасників справи;

6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;

7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Під час відкриття провадження у справі в ухвалі від 14 грудня 2018 року суд дійшов висновку про необхідність розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, оскільки дана справа не належить до категорії справ, вказаних в частині 4 статті 257 КАС України. Наведені позивачем обставини не спростовують висновки суду про розгляд даної справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Разом з тим, суд вважає, що з метою всебічного та неупередженого розгляду справи, а також у зв'язку з необхідністю виклику свідків розгляд справи необхідно здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. В зазначеному клопотанні позивач вказує на свідків ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які можуть надати пояснення про обставини, які мають значення для справи. Однак у клопотанні позивач не вказує про місце їх проживання (перебування) або місце роботи. У зв'язку з цим суд вважає за необхідне зобов'язати позивача забезпечити прибуття зазначених свідків у судове засідання.

Враховуючи предмет спору, а також заявлене позивачем клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, суд дійшов висновку про часткове його задоволення, а тому для повного і всебічного встановлення обставин справи її розгляд необхідно проводити за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Керуючись статтями 248, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін задовольнити частково.

Розгляд справи за позовом Центру соціально-трудової реабілітації інвалідів "Енергія-1" Волинської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" до Управління Держпраці у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови проводити за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Призначити судове засідання на 10:00 06 лютого 2019 року в залі судових засідань Волинського окружного адміністративного суду, розташованого за адресою: м. Луцьк, вул. Словацького, 3.

В судове засідання викликати учасників справи, яким необхідно мати при собі документ, що посвідчує їх особу, а представникам, крім того, довіреність на здійснення представництва в суді.

Зобов'язати позивача забезпечити прибуття в судове засідання свідків ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

Запропонувати учасникам справи подати суду додаткові пояснення та докази по суті справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

Суддя В.Д. Ковальчук