
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
14 січня 2019 року ЛуцькСправа № 140/2724/18
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Денисюка Р.С., перевіривши позовну заяву Державного комунального підприємства "Луцьктепло" до Першого відділу державної виконавчої служби міста Луцьк Головного територіального управління юстиції у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Державне комунальне підприємство "Луцьктепло" (43010, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Г. Артемовського, 20) звернулось з позовом до Першого відділу державної виконавчої служби міста Луцьк Головного територіального управління юстиції у Волинській області (43001, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Винниченка, будинок 27-а), Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області (43021, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Стрілецька, 4А) про визнання протиправною та скасування постанови про стягнення виконавчого збору від 26.10.2017 ВП № 54359472 та зобов'язання повернути з Державного бюджету виконавчий збір в розмірі 324770,98 грн.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 27.12.2018 позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків.
10.01.2019 позивач усунув недоліки позовної заяви.
Позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та належні повноваження.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Позов подано з пропуском десятиденного строку звернення до адміністративного суду, встановленого частиною другою статті 287 КАС України, проте позивач у позовній заяві просив поновити пропущений строк звернення до суду. В обґрунтування поважності причин пропуску строку звернення до суду позивач вказав, що у межах цього строку Державне комунальне підприємство "Луцьктепло" зверталось до господарського суду із скаргою на дії та рішення старшого державного виконавця Першого відділу державної виконавчої служби міста Луцьк Головного територіального управління юстиції у Волинській області. Ухвалою Господарського суду Волинської області у справі №903/333/16 від 22.08.2018 скаргу підприємства задоволено частково; визнано недійсною постанову старшого державного виконавця Першого відділу державної виконавчої служби міста Луцьк Головного територіального управління юстиції у Волинській області про стягнення виконавчого збору від 26.10.2017 ВП № 54359472 та зобов'язано Перший відділ державної виконавчої служби міста Луцьк Головного територіального управління юстиції у Волинській області повернути підприємству з Державного бюджету виконавчий збір в розмірі 324770,98 грн. Постановою Північно-західного апеляційного господарського суду від 10.12.2018 ухвалу Господарського суду Волинської області у справі №903/333/16 від 22.08.2018 скасовано; провадження у даній справі закрито на підставі пункту 1 частини першої статті 231 Господарського процесуального кодексу України у зв'язку із тим, що даний спір належить до юрисдикції адміністративних судів та не підлягає вирішенню в порядку господарського судочинства.
Після отримання постанови Північно-західного апеляційного господарського суду від 10.12.2018 позивач 22.12.2018 подав даний позов до Волинського окружного адміністративного суду. Позивач зазначає, що у зв'язку із наведеними обставинами відсутня його об'єктивна вина у пропуску строку для звернення з даним позовом до суду.
Зважаючи, що реалізація права звернення до Волинського окружного адміністративного суду з позовом здійснена позивачем без зайвих зволікань за наявності об'єктивних на те обставин, то підстави для визнання причин пропуску строку звернення до суду є поважними, а відтак вказаний строк необхідно поновити.
Дану позовну заяву належить розглядати за правилами адміністративного судочинства та її подано з дотриманням правил підсудності.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлені КАС України, відсутні.
Відповідно до приписів статей 12, 257, 262 КАС України та враховуючи характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників, інші обставини, які мають значення для вирішення даної справи, суд дійшов висновку, що для повного і всебічного встановлення обставин справи її розгляд необхідно проводити за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Керуючись статтями 171, 257, 262 КАС України,
УХВАЛИВ:
Визнати поважними причини пропуску Державного комунального підприємства "Луцьктепло" строку звернення до суду з даним позовом та поновити вказаний строк.
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом Державного комунального підприємства "Луцьктепло" до Першого відділу державної виконавчої служби міста Луцьк Головного територіального управління юстиції у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити дії.
Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін суддею одноособово.
Призначити у даній справі судове засідання на 10:30 08 лютого 2019 року в залі судового засідання Волинського окружного адміністративного суду, розташованого за адресою: м. Луцьк, вул. Словацького, 3.
В судове засідання викликати учасників справи, яким необхідно мати при собі документ, який посвідчує їх особу, а представнику - документ, який підтверджує його повноваження (оригінал довіреності, виданої з дотриманням вимог статті 59 КАС України).
Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідач, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу, та роз'яснити, що відзив на позовну заяву повинен відповідати вимогам частин другої - четвертої статті 162 КАС України.
Встановити позивачу дводенний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання до суду відповіді на відзив та документів, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів відповідачу.
Встановити відповідачу дводенний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення проти відповіді на відзив і документів, що підтверджують надіслання (надання) заперечень і доданих до нього доказів позивачу.
Повідомити сторонам, що відзив на позовну заяву (відзив), відповідь на відзив та заперечення повинні відповідати вимогам частин другої - четвертої статті 162 КАС України.
Зобов'язати відповідача - Перший відділ державної виконавчої служби міста Луцьк Головного територіального управління юстиції у Волинській області надати суду в строк для подання відзиву на позов матеріали виконавчого провадження № 54359472.
Роз'яснити сторонам, що письмові докази подаються безпосередньо до суду в оригіналі або належним чином засвідченій копії з дотриманням вимог статей 79, 94 КАС України, а якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством, зокрема учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Повідомити учасників справи, що інформацію у справі, яка розглядається, вони можуть отримати за такою веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: https://court.gov.ua/sud0370/.
Повідомити учасників справи, що у разі невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству суд, відповідно до статті 149 КАС України, може застосувати заходи процесуального примусу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути частково оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду лише з підстави порушення правил підсудності шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Р.С. Денисюк