ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 2а-6643/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2010 року Львівський окружний адміністративний суд
в складі : головуючого судді Костів М.В.,
при секретарі Билень Н.С.
за участю:
представника позивача: Лозової Я.М
відповідача: ОСОБА_2
представника відповідача: ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в :
Львівський міський центру зайнятості звернувся до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_2 незаконно отриманої допомоги по безробіттю в сумі 8125,37 грн. Ствердив, зокрема, що з 18.12.2008 р. по 27.05.2009 р. відповідач отримував допомогу по безробіттю в загальній сумі 8125,37 грн.. Однак, під час перебування на обліку як безробітний, відповідач отримував дохід від ЛФ ТзОВ “ТД “Західна молочна група” на підставі договору на надання послуг, та виконання робіт від 25.11.2008 р.. Відтак, відповідач не міг вважатись безробітним, про вказану обставину позивача не повідомив, а тому на підставі п. 3 ст. 36 Закону України “Про зайнятість населення” зобовязаний повернути отриману суму допомоги.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, дала аналогічні викладеним у позовній заяві пояснення.
Відповідач позов заперечив з мотивів, зазначених у запереченні. Ствердив, зокрема, що допомогу по безробіттю йому було призначено 18.12.2008 р. після припинення відносин з ЛФ ТзОВ “ТД “Західна молочна група”. Відтак, на дату отримання допомоги відповідач вважався безробітним і не отримував доходу. Погоджується повернути 750 грн., отриманої за грудень допомоги. Просить у позові відмовити.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, зясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, вважає, що позов підлягає до часткового задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про зайнятість населення" від 1 березня 1991 року N 803-XII, безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Відповідно до п. 12 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затв. Постановою КМУ від 14 лютого 2007 р. N 219, для одержання статусу безробітного громадянин особисто подає у день, що настає після закінчення встановленого строку пошуку підходящої роботи, до центру зайнятості заяву із зазначенням у ній інформації про те, що він не є найманим працівником, не уклав договір цивільно-правового характеру, не отримує пенсію на пільгових умовах і не зареєстрований як фізична особа-підприємець, а також копію довідки про його ідентифікаційний номер.
З матеріалів справи вбачається, що з грудня 2008 р. по травень 2009 р. відповідач отримував матеріальне забезпечення як безробітний у загальній сумі 8125,37 грн., у т.ч. за грудень 2008 р. в сумі 750,12 грн.. Як вбачається з трудової книжки відповідача, останньому було призначено допомогу по безробіттю 18.12.2008 р. та припинено виплату допомоги 27.05.2009 р.
Позивач посилається на ту обставину, що між відповідачем (виконавець) та ЛФ ТзОВ “ТД “Західна молочна група” (замовник) 26.11.2008 р. був укладений договір №185/08 на надання послуг, та виконання робіт, згідно із яким відповідач зобовязався виконувати роботи, надавати послуги комірника строком до 31.12.2008 р.. Відповідач не заперечив факт виконання такого договору та отримання по ньому винагород.
Згідно із ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення», безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Згідно із ч. ч. 2, 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. У разі виїзду особи, зареєстрованої в установленому порядку як безробітна, за межі України з метою працевлаштування чи здійснення іншої діяльності, спрямованої на отримання прибутку, така особа зобов'язана повідомити про це державну службу зайнятості. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
З врахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що в грудні 2008 р. відповідач безпідставно отримав забезпечення як безробітний. Однак, жодних доказів пролонгації зазначеного договору №185/08 на надання послуг, та виконання робіт та отримання винагороди відповідачем за інші періоди суду не надано.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона зобовязана довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги чи заперечення.
Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати не підлягають стягненню зі сторін.
Керуючись ст.ст.7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
1. Адміністративний позов задоволити частково.
2. Стягнути з ОСОБА_2, проживаючого за адресою АДРЕСА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Львівського міського центру зайнятості (м.Львів, вул.Кн.Ольги,122, МФО 825014, ЗКПО 25555035, р/р 37170001000584) незаконно отриманої допомоги по безробіттю в сумі 750,12 грн.
3. В частині решти вимог у позові відмовити.
4. В иконавчий лист видати після набрання постановою законної сили.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського адміністративного апеляційного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення постанови суду і подання після цього протягом 20-днів апеляційної скарги з поданням її копії до Львівського адміністративного апеляційного суду.
Повний текст постанови виготовлено 29.01.2010 року
Суддя /підпис/ М.В. Костів
З оригіналом згідно
Суддя М.В. Костів