
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 січня 2019 р. Справа№234/8394/18
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Стойки В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області в якому просив:
- визнати бездіяльність Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області щодо неподання для перерахунку позивачу пенсії з 01.01.2016 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників ОВС та членів їх сімей" № 900 від 23.12.2015 року ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов КМУ № 988 від 11.11.2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", № 947 від 18.11.2015 року "Про внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 року № 268" достовірної інформації в довідках про грошове забезпечення для перерахунку пенсії від 15.05.2017 року № 2072 та від 13.03.2018 року № 868лк протиправною;
- визнати протиправними та незаконними дії та рішення Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області про відмову в підготовці та наданні нової довідки про грошове забезпечення з урахуванням усіх видів надбавок і премій у відповідних розмірах;
- зобов'язати Ліквідаційну комісію ГУ МВС України в Донецькій області внести зміни до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 2072 від 15.05.2017 року та № 862лк від 13.03.2018 року станом на 01.01.2016 року на ім'я позивача (за формою, встановленою додатком 2 до порядку № 45, в якій вказати повні й достовірні дані з урахуванням ст.. 43, 63 Закону № 2262-XII), постанов КМУ від 07.11.2007 року № 1294 від 11.11.2015 року № 988 щодо грошового забезпечення, які діяли та були чинними на час виникнення спірних правовідносин в наступних розмірах (в частині зазначення надбавки за виконання особливо важливих завдань та розміру премії): посадовий оклад - 2700, 00грн., оклад за спеціальним званням - 2200, 00 грн., надбавка за вислугу років (45%) - 2205, 00грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби (50%)-3552, 50 грн., премія (119%)-12682, 43 грн., Загальний розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії - 23339, 93 грн.;
- зобов'язати Ліквідаційну комісію ГУ МВС України в Донецькій області у встановлений порядком № 45 термін направити до ГУ ПФУ в Донецькій області зазначені в позові зміни до Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.16 року, проінформувати останнього про внесення змін до раніше надісланих їм недостовірних Довідок на ім'я позивача (№ 2072, 862лк);
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ України та отримає пенсію за вислугу років. Пенсія обчислена з урахуванням даних про грошове забезпечення, які зазначені у грошовому атестаті, відповідно до якого посадовий оклад складає 950 грн., оклад за спеціальним званням -130 грн. та надбавка за вислугу років - 35%, відомості щодо виплати грошової допомоги на оздоровлення за 2015 рік у сумі 950 грн. та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у сумі 4000, 00грн., надбавка за виконання особливо важливих доручень в розмірі 50%. З довідки від 03.02.2016 року № 132 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії за 24 останні календарні місяці служби перед звільненням) вбачається, що додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії за період з листопада 2013 року до жовтня 2015 року становлять 2748, 23грн. Всього пенсія становила 3126, 67грн.
З урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988, яка набрала чинності 02.12.2015, у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016. Відповідачем були виготовлені та направлені до пенсійного органу довідки про розмір грошового забезпечення № 2072 від 15.05.2017 року та № 862лк від 13.03.2018 року для перерахунку пенсії позивача.
Проте на думку позивача, відповідачем протиправно до довідок не було включено даних про розмір надбавки за виконання особливо важких завдань - 50%, зменшено розмір премії до 2, 77% у Довідці від № 2072 та до 2, 84% у Довідці № 862лк.
У відповідь на звернення позивача з приводу виготовлення нової довідки з урахуванням всіх видів грошового забезпечення, надбавок та премії і надіслання їх до ГУ ПФУ в Донецькій області, відповідач повідомив, що в довідку та грошовий атестат включені усі передбачені законодавством виплати, які підлягають врахуванню для обчислення пенсії.
Позивач наголошує, що відповідно до п. 2.51 Наказу МВС України від 31.12.2007 року № 499 «Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу ОВС» надбавка за особливо важливі завдання повинна становити 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугою років, а саме на час призначення пенсії премія повинна становити 119%, відповідно вважає Довідки № 2072 та № 862лк, які видані без урахування надбавки за вислугою року та зменшеної премії - незаконними.
Також позивач вважає, що відповідач протиправно відмовив у видачі нової довідки із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення.
На підставі зазначеного позивач просив задовольнити позовні вимоги.
В матеріалах справи наявний відзив відповідача на позовну заяву, вмотивований тим, що Постановою Кабінету Міністрів України № 988, вже чинною на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії, тобто на січень 2016 року, такі види грошового забезпечення як надбавка за виконання особливо важливих завдань вже не були передбачені та враховуючи вимоги Порядку № 45, відповідачем правомірно не включено ці надбавки до довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, як такі, що не виплачувались на момент виникнення права на перерахунок пенсії. Твердження позивача про те, що у довідках відповідач повинен був вказати премію у розмірі 119 відсотків, відповідач вважає безпідставним, так як ГУМВС України в Донецькій області було включено до спірних довідок відомості про розмір щомісячної премії у середньому розмірі відповідно до вимог чинного законодавства і відповідно зазначити інший розмір премії не має підстав. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Позивач через канцелярію суду надав відповідь на відзив, згідно змісту якої підтримав свою позицію по суті позовних вимог.
06 липня 2018 року через відділ документообігу та архівної роботи Донецького окружного адміністративного суду на підставі ухвали судді Краматорського міського суду Донецької області від 11 червня 2018 року Сухоручко Ю.О. відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 11.07.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, ухвалено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження. Призначено судове засідання.
31.07.2018 року через канцелярію суду представником відповідача було надано клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, яку представник просив провести у Приморському районному суді м. Маріуполя Донецької області у зв'язку із значною віддаленістю суду та обмеженням фінансування на відрядження.
Ухвалою суду від 01.08.2018 року у задоволені клопотання Головного управління МВС у Донецькій області про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції відмовлено.
Ухвалою суду від 16.08.2018 року клопотання Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області про зупинення розгляду справи до набрання законної сили рішення Верховного суду по справі № 802/2196/17-а (Пз/9901/1/18) задоволено; провадження у адміністративній справі №234/8394/18 за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії зупинити до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі №802/2196/17-а.
Ухвалою суду від 21.11.2018 року поновлено провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, призначено засідання по справі на 05.12.2018 року.
Ухвалою суду від 26.11.2018 року у задоволені клопотання Головного управління МВС у Донецькій області про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції відмовлено.
Ухвалою суду від 05.12.2018 року провадження у адміністративній справі №234/8394/18 за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії зупинено до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі №802/2196/17-а.
Ухвалою суду від 28.12.2018 року поновлено провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, призначено засідання по справі на 09.01.2019 року.
Ухвалою суду від 09.01.2018 року у задоволені клопотання Головного управління МВС у Донецькій області про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції відмовлено.
Розгляд справи проведено за правилами ст. 263 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Позивач - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: Донецька область. м. Краматорськ.
Відповідач в даних правовідносинах є суб'єктом владних повноважень у відповідності до приписів п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України.
Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області, як пенсіонер Міністерства внутрішніх справ України та отримує пенсію за вислугу років відповідно Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".
Відповідно до наявного в матеріалах справи Витягу з електронної пенсійної справи, пенсія за вислугу років ОСОБА_1 призначена з 07.11.2015 із суми грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 950,00 грн.; оклад за військове звання - 130,00 грн.; процентна надбавка за вислугу років (35 %) - 378,00 грн.; середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяців, у т.ч. надбавка за особливо важливі завдання та премія; всього - 4206,23 грн., в т.ч. сума грошового забезпечення для обчислення пенсії - 4206,23 грн.; основний розмір пенсії 67 % грошового забезпечення (вислуга років 24) у розмірі - 2818,17 грн.; підсумок розміру пенсії (з надбавками) - 3126,67 грн.
Листом від 11.08.2017 року ГУ ПФУ в Донецькій області повідомив позивача про те, що довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії надійшла до ГУ ПФУ в Донецькій області 07.06.2017 року за вх. 1653/03-1.
Листом від 13.03.2018 року № В-84ЛК ГУ НП в Донецькій області повідомило позивача, що довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами, чинними на 01.01.2016 року, відносно ОСОБА_1 у місячний строк буде підготовлена та направлена до ГУ ПФУ в Донецькій області. З питання отримання довідки про розмір надбавки за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби та премії, позивачу необхідно звернутися до керівництва Донецького науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру МВС України.
Листом ГУ МВС України в Донецькій області від 28.03.2018 року № В-81ЛК повідомлено позивача, що грошове забезпечення для перерахунку пенсії встановлено в розмірі 7306, 78грн. та складається з посадового окладу - 2700, 00грн., окладу за спеціальним званням - 2200грн., надбавки за стаж служби (45%) - 2205, 00грн.; премії (2, 84%) - 201, 78грн. Розмір премії встановлений згідно з Інформацією про середні розміри премій, що фактично виплачені за відповідними посадами поліцейських за січень 2016 року; відомості щодо виплати поліцейським надбавок у січні 2016 року в зазначеній Інформації відсутні.
У відповідь на запит публічної інформації позивача від 11.05.2018 року, на адресу позивача була скерована довідка про щомісячні додаткові види грошового забезпечення.
Листом від 11.05.2018 року позивач звернувся до відповідача з приводу виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення за формою, передбаченою додатком № 2 до Постанови КМУ від 13.02.2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та внесеними змінами Постан6овою КМУ від 17 липня 199 року № 393» з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою КМУ від 11.11.2015 року № 988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в розмірах: всього 24291, 98грн., у тому числі посадовий оклад - 2900, 00грн., окладу за спеціальним званням (підполковник міліції) - 2200, 00грн., надбавки за стаж служби (45%) - 2295 грн., надбавку за виконання особливо важливих завдань (50%) - 3697, 50грн., премія (119%) - 13199, 48 грн. з дати виникнення права на перерахунок. Щодо розміру надбавки за виконання особливо важливих завдань (50%) та розмір премії (119%), то вони були визначені в грошовому атестаті та довідці Донецького НДЕКЦ про щомісячні додаткові види грошового забезпечення, які були надані для підготовки довідки про розмір грошового забезпечення для нарахування пенсі позивача на дату його звільнення.
Листом відповідача від 24.05.2018 року № В-185ЛК, повідомлено позивача про відсутність підстав для виготовлення нової довідки із зазначенням надбавки за виконання особливо важливих завдань (50%), а також премії (119%) та для направлення зазначеної довідки до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.
Спірними правовідносинами у даній адміністративній справі є розбіжності між сторонами щодо обчислення грошового забезпечення по перерахунку пенсії.
07.11.2015 року набрав законної сили Закон України "Про Національну Поліцію" №580-VІІІ від 02.07.2015, а Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 у №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" було встановлено та підвищено грошове забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але більшим за розміром.
29.12.2015 набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" № 900-VІІІ від 23.12.2015 року, яким внесено зміни до Закону № 2262-ХІІ, відповідно до яких, з 01.01.2016 року пенсіонери МВС (міліції) набули право на перерахунок та отримання пенсії з урахуванням грошового забезпечення у розмірах встановлених для поліцейських.
Статтю 63 зазначеного Закону доповнено частиною третьою, у якій вказано, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Таким чином, з 29.12.2015 року, пенсіонери МВС (міліції) набули права на перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення у розмірах встановлених для поліцейських.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ (із змінами) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 02.03.2018 № 2941/03-01 щодо надання списків для перерахунку пенсії до Голови Ліквідаційної комісії Головного Управління МВС України в Донецькій області направлено списки осіб, які мають право на проведення перерахунку пенсії.
На виконання норм Закону № 2262-ХІІ Головою Ліквідаційної комісії Головного Управління МВС України в Донецькій області виготовлено та направлено до Головного Управління Пенсійного Фонду України Донецькій області довідку № 862 лк від 13.03.2018 року про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку його пенсії із зазначенням наступних основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2700,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним званням) підполковник міліції - 2200,00 грн.; надбавка за стаж служби (45,00 %) - 2205,00 грн.; премія (2, 84 %) - 201, 78 грн.; всього - 7308, 78 грн.
Надаючи правову оцінку обставинам справи суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частина 2 ст. 51 Закону України № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон - № 2262-ХІІ) передбачає, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
З урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 (набрала чинності 02.12.2015), у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016.
Згідно з ч.ч. 3, 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ (у редакції, чинній на момент виникнення права на перерахунок пенсії) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Як вбачається із матеріалів справи, після надання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області списків для перерахунку пенсії, Головою Ліквідаційної комісії Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, було виготовлено довідку № 862 лк від 13.03.2018 про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку його пенсії.
З вказаної довідки вбачається, що позивачу при визначенні розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії враховано: посадовий оклад, оклад за військове звання підполковник міліції, надбавка за стаж служби та премія (2, 84%).
Разом з тим, у позовній заяві позивач просив суд у тому числі зобов'язати Ліквідаційну комісію ГУ МВС України в Донецькій області внести зміни до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 2072 від 15.05.2017 року та № 862лк від 13.03.2018 року станом на 01.01.2016 року на ім'я позивача (за формою, встановленою додатком 2 до порядку № 45, в якій вказати повні й достовірні дані з урахуванням ст. 43, 63 Закону № 2262-XII), постанов КМУ від 07.11.2007 року № 1294 від 11.11.2015 року № 988 щодо грошового забезпечення, які діяли та були чинними на час виникнення спірних правовідносин в наступних розмірах (в частині зазначення надбавки за виконання особливо важливих завдань та розміру премії): посадовий оклад - 2700, 00грн., оклад за спеціальним званням - 2200, 00 грн., надбавка за вислугу років (45%) - 2205, 00грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби (50%)-3552, 50 грн., премія (119%)-12682, 43 грн., Загальний розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії - 23339, 93 грн. тощо.
Суд зазначає, що всі призначені за Законом № 2262-ХІІ пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45 в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
З частини 2 пункту 5 Порядку № 45 вбачається, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Відповідно до п. 2 Порядку № 45, на підставі зазначеного в п. 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пунктом 3 зазначеного Порядку № 45 визначено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до абз. 5 п. 5 Порядку перерахунку пенсій інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Таким чином, на Міністерство внутрішніх справ України покладено обов'язок інформувати безпосередньо Пенсійний фонд України про виникнення підстав для перерахунку пенсії певному колу осіб, а не щодо конкретного пенсіонера органів внутрішніх справ.
Матеріали справи свідчать, що Управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області було надіслано до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області довідку від 15.05.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ".
Після надання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області списків для перерахунку пенсії, Головою Ліквідаційної комісії Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ", постанови Кабінету Міністрів України від 2102.2018 № 103, постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 було виготовлено нову довідку № 862 лк від 13.03.2018 про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії ОСОБА_1
Отже, Управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області було виконано вимоги Порядку № 45 шляхом направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області відповідного повідомлення про перерахунок пенсії, у тому числі і позивача.
Щодо розміру надбавок та премій, то відповідно до абз. 7 п. 5 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Відповідно до наявних в матеріалах справи відомостей, виданих Міністерством внутрішніх справ України, виплата надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції у грудні 2015 року жодному поліцейському Головного управління Національної поліції України не здійснювалась.
Таким чином, з урахуванням абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45, суд зазначає, що оскільки надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії вже не виплачувалась, тому, ця надбавка правомірно не вказана у довідці про розмір грошового забезпечення для призначення пенсії.
Розмір премії для перерахунку пенсій враховується у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Отже, вказаний відповідачем розмір премії 2, 84 % є середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, що узгоджується зі змістом абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, у зв'язку з чим підстав для врахування премії у розмірі 119 %, яку отримував позивач, немає.
Аналогічну правову позицію висловив Верховний Суд у рішенні від 12.03.2018 у зразковій справі № 802/2196/17-а, яке, у відповідності до постанови Великої Палати Верховного Суду, набрало законної сили 12.12.2018.
У відповідності до приписів ч. 3 ст. 291 КАС України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Отже, оскільки дана адміністративна справа є типовою, суд, при ухваленні рішення враховує правові висновки Верховного Суду, викладені у вищевказаному рішенні за результатами розгляду зазначеної зразкової справи.
Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд та вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 та ч. 1 ст. 73 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Під час перевірки правомірності оскаржуваних рішень суд керується критеріями закріпленими у ст. 2 КАС України, які повною мірою відображають принципи адміністративної процедури.
З огляду на зазначене та оцінюючи у сукупності встановлені обставини і перевіривши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.
Керуючись ст. ст. 2-15, 31-32, 72-80, 160-161, 168, 171, 241-246, 250-251, 255, 257-263, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В И Р І Ш И В:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, АДРЕСА_1) до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області (ЄДРПОУ 40109058, пр. Нахімова, 86, м. Маріуполь) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя Стойка В.В.