Ухвала суду № 79114640, 10.01.2019, Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
10.01.2019
Номер справи
176/59/19
Номер документу
79114640
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

справа №176/59/19

провадження №2-а/176/4/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 січня 2019 року суддя Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області Кучма В.В., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до державної установи "Жовтоводська виправна колонія № 26" щодо неправомірної відмови в поданні умовно - дострокового звільнення від відбування покарання,

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Жовтоводського міського суду з адміністративним позовом до державної установи "Жовтоводська виправна колонія № 26" з низкою вимог, а саме, просить визнати неправомірну відмову адміністрації Жовтоводської ВК № 26 в поданні про його умовно - дострокове звільнення від подальшого відбування покарання. Просить зобов'язати відповідача внести подання до суду щодо умовно дострокового звільнення його ОСОБА_1. Просить витребувати від адміністрації ЖВК № 26 довідку про відсутність на його особистому рахунку грошових коштів. Крім того зауважує, що на теперішній час здійснює голодування в зв'язку із чим просить притягнути до відповідальності адміністрацію Жовтоводської ВК № 26 за бездіяльність яка полягає у тому, що адміністрація установи в трьохденний строк з початку голодування не сповістила про це інстанції вищого рівня.

Відповідно до п. 1, 2 ч. 1 ст. 4 КАС України адміністративна справа - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій. У відповідності до ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Водночас згідно правил розмежування предметної підсудності, які визначені ч. 2 ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті. Частиною 1 ст. 20 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

Згідно ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Таким чином, оскільки предмет і зміст справжніх позовних вимог не входить до переліку адміністративних справ предметної юрисдикції визначених ч. 1 ст. 20 КАС України та як такі не підсудні місцевому загальному суду як адміністративному суду, то адміністративний позов згідно предметної і територіальної підсудності підлягає до розгляду Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Відповідно до положень п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, у зв"язку з чим суд вважає за необхідне передати справу за справжнім позовом для розгляду до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 20, п. 2 ч. 1 ст. 29, 241, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до державної установи "Жовтоводська виправна колонія № 26" щодо неправомірної відмови в поданні умовно - дострокового звільнення від відбування покарання - передати за підсудністю до Дніпропетровського окружного адміністративного суду (адреса: індекс 49089, Україна, Дніпропетровська обл., м. Дніпро, вул. Академіка Янгеля,4).

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду або через Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя: