Категорія 6.19
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 лютого 2010 року Справа № 2а-28937/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Солоніченко О. В.
при секретарі судового засідання Лященко М.С.,
в присутності сторін:
від прокурора: Кудіна Т.А, посвідчення № 184,
від позивача: Соболь К. Л., дов. № 88 від 11.01.2010,
від відповідача: не зявився,
розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення суми штрафних санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
24 грудня 2009 року Луганський транспортний прокурор звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 1700,00 грн.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги у повному обсязі, надали пояснення щодо суті позовних вимог, просили суд їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, місце та час розгляду справи повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 зареєстровано Виконавчим комітетом Луганської міської ради від 03.09.2004 року за № 2382000 0000 000684.
В ідповідно до п. 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті (далі - Положення), Головна автотранспортна інспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
19.08.2009 року Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначено ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт». За результатами перевірки складено акт № 128312.
Під час перевірки встановлено, що відповідачем допущено порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. ст. 39, 48 цього закону.
За результатами розгляду справи про виявлене порушення відповідно до п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.06 начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області винесено постанову № 098035 від 24.09.2009 про застосування до ОСОБА_2 фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.
Постанову про застосування фінансових санкцій направлено відповідачу поштою.
В порушення п. 27 вищевказаного Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті до теперішнього часу фінансову санкцію в сумі 1700,00 грн. відповідачем у добровільному порядку не сплачено . Відомостей щодо оскарження постанови № 098035 від 24.09.2009 про застосування фінансових санкцій до суду не надійшло.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування фінансових санкцій, та фінансова санкція до цього часу не сплачена, суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_2 фінансові санкції у сумі 1700,00 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 фінансові санкції на суму 1700,00 (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.) грн., які перерахувати до державного бюджету Артемівського району, ідентифікаційний код 24046582, р/с 31118106700003 в ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 21081100.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений КАС України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя О.В. Солоніченко