
ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 292/1371/18
Номер провадження 3/292/21/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 січня 2019 року смт.Пулини
Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Рябенька Т.С., розглянувши матеріали справи, яка надійшла з відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції в Житомирській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,
жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України
за ч.1 ст.130 КУпАП,-
ВС Т А Н О В И Л А :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №060258 від 08.12.2018 року, який надійшов до суду після доопрацювання 09.01.2019 року, вбачається, що 08 грудня 2018 року о 02 годині 00 хвилин на 174 км автодороги Київ-Чоп ОСОБА_1 керував автомобілем НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп"яніння (нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота, виражене тремтіння пальців рук, почервоніння шкіряного покриву обличчя). Від проходження огляду на стан алкогольного сп"яніння на місці або у лікаря-нарколога водій відмовився у встановленому законом порядку в присутноті двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху України. Згідно вимог ч.1 ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи вирішує наступні питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката. Згідно ч.ч.1, 2 ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема частиною першою статті 130 цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушника. В протоколі про адміністративне правопорушення вказано місце проживання правопорушника: Волинська область, Рожищенський район, с.Кременець, вул.Польова, 45
та ОСОБА_1 повідомлено, що розгляд адміністративної справи відбудеться у Рожищенському районному суді Волинської області. Крім того, у відповідності до пункту 7 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 року №1376, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено. В порушення вимог вищевказаної норми в протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 маються виправлення у графі "години та хвилини" складення протоколу про адміністративне правопорушення. Ухвалою судді Червоноармійського районного суду Житомирської області від 21.12.2018 року матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП були повернуті для доопрацювання, однак вимоги ухвали виконані не були, лише додано рапорт інспектора роти №2 батальйону УПП в Житомирській області ОСОБА_2 від 23.12.2018 року, яким вищевказані недоліки адміністративних матеріалів не усунені. Зазначені обставини унеможливлюють повний та всебічний розгляд даного адміністративного матеріалу, тому вважаю за необхідне повторно повернути матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 Управлінню патрульної поліції в Житомирській області для доопрацювання. При доопрацюванні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищенаведені недоліки з дотриманням вимог п.7 Розділу II Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, із врахуванням ст.38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст245, 256, 268, 276, 278 КУпАП, суддя,-
П О С Т А Н О В И Л А :
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП повернути Управлінню патрульної поліції в Житомирській області Департаменту патрульної поліції для доопрацювання. Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.С.Рябенька