Постанова № 79092061, 05.12.2010, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.12.2010
Номер справи
7262/10/1570
Номер документу
79092061
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 7262/10/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2010 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Марина П.П.,

при секретарі Полторак І.Ф.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Першого заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Чорноморський регіональний центр туризму»про стягнення штрафних санкцій у сумі 17 000,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до відкритого акціонерного товариства «Чорноморський регіональний центр туризму»про стягнення штрафних санкцій. Свої вимоги позивач обґрунтовує порушенням відповідачем пункту 1 глави 1 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів та просить стягнути з відповідача штрафні санкції у сумі 17 000,00 грн.

Представник прокуратури Приморського району м. Одеси та представник позивача у судовому засіданні позов підтримали та просили суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Відповідач до судового засідання не з'явився, про день та час слухання справи був повідомлений належним чином, заперечення на позовну заяву не подав, про причини неявки до суду не повідомив, тому суд вважає можливим розглянути справу у порядку, передбаченому ст. 128 КАС України.

Суд, заслухавши пояснення представника прокуратури та представника позивача, дослідивши матеріали справи та надані докази, проаналізувавши положення чинного законодавства, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Спірні правовідносини регулюються Законами України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", "Про цінні папери та фондовий ринок", Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591.

Частиною 1 статті 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів -це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Згідно з частиною 1 статті 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»емітент - юридична особа , Автономна Республіка Крим або міські ради, а також держава в особі уповноважених нею органів державної влади, яка від свого імені розміщує емісійні цінні папери та бере на себе зобов'язання щодо них перед їх власниками.

Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулюється Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів.

Відповідно до п. 2 вказаного Положення його дія поширюється на всіх емітентів цінних паперів, крім емітентів державних цінних паперів, інвестиційних сертифікатів.

Відповідно до ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.

Річна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність; аудиторський висновок. Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.

Відповідно до ч.6 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.

Відповідно до п.1 глави 1 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591 емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію у повному обсязі.

Відповідно до п. 1 глави 7 розділу 5 вказаного Положення розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.

Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:

- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Відповідно до п.5, 6 глави 7 розділу 5 при поданні річної інформації до Комісії емітенти подають (надсилають) річну інформацію до територіального органу Комісії згідно з їх місцезнаходженням. До складу річної інформації, що подається до Комісії, додається копія протоколу загальних зборів емітента, які проведені за звітний період та на яких затверджено результати діяльності емітента за звітний рік.

Порядок та строки розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів врегульовано Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженими рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року N 2272 (надалі -Правила).

Відповідно до пункту 5 Розділу І Правил уповноважені особи Комісії в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції.

Відповідно до пункту 1 Розділу VII Правил розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою. Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови.

Актом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 413-ОД від 07.08.2009 року встановлено порушення відкритим акціонерним товариством «Чорноморський регіональний центр туризму»вимог пункту 1 глави 1 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591 а саме, ВАТ «Чорноморський регіональний центр туризму» не розкрило регулярну інформацію емітента цінних паперів у зв'язку з ненаданням до Одеського територіального управління ДКЦПФР річного звіту за 2008 рік. Даний акт направлено відповідачу листом з повідомленням, що підтверджується копією Реєстру листів з повідомленням від 10.08.2009 року з відбитком календарного штемпелю працівника об'єкта поштового зв'язку та касовим чеком (а.с.7).

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем 23.07.2009 року за вих. № 3526107 (а.с.6-а) направлено до відкритого акціонерного товариства «Чорноморський регіональний центр туризму»постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів № 489-ОД від 21.07.2009 року згідно якої відповідачу запропоновано з'явитися на розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів 20.06.2009 року об 11 год.10 хв. за адресою:65045, м. Одеса, вул. Жуковського 33, оф. 506 (а.с. 6), яка отримана відповідачем 27.07.2009 року, що підтверджується підписом на поштовому повідомленні про вручення (а.с.6), проте на розгляд даної справи відповідач не з`явився.

Статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»та п. 1.3 Розділу ХVІІ «Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій», затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 року № 2272, передбачено накладення на юридичних осіб штрафу за ненадання, несвоєчасне надання завідомо неправдивої інформації у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно до п. 2 Розділу ХVІІІ «Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій», затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 року № 2272, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови.

За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів на підставі висновку акту № 413-ОД від 07.08.2009 року, позивачем 20.08.2009 року прийнято постанову про накладення на відповідача санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 358-ОД, якою за порушення вимог пункту 1 глави 1 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів до відповідача застосовано штраф у розмірі 17 000,00 грн. Сума штрафу повинна бути сплачена протягом 15 днів з моменту отримання даної постанови. Після перерахування суми штрафу оригінал квитанції про його сплату або іншого платіжного документу в термін до 05 вересня 2009 року необхідно направити до Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (а.с.9). Дана постанова отримана відповідачем 27.08.2009 року, що підтверджується підписом на поштовому повідомленні про вручення (а.с.10), проте застосований даною постановою штраф у розмірі 17 000,00 грн. відповідачем не сплачено.

При цьому суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ч.2 п. 16. Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, від 11.12.2007р., № 2272 «Про затвердження Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій», доказом надіслання постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акта про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про зупинення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про відновлення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів (постанови по справі про адміністративне правопорушення), постанови про закриття справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанову про виправлення описок є реєстр (список) поштових відправлень рекомендованих листів, на якому працівником об'єкта поштового зв'язку проставлено відбиток календарного штемпелю та касовий чек.

Відповідно до частини 2 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.

На час розгляду справи до суду не було надано доказів на підтвердження того, що постанова Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 358-ОД від 20.08.2009 року була оскаржена відповідачем у судовому порядку.

Станом на час розгляду справи, даних щодо сплати відповідачем штрафу згідно постанови про правопорушення на ринку цінних паперів № 358- ОД від 20.08.2009 року у розмірі 17 000,00 грн. до суду не надано.

Відповідно до частини 3 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Згідно ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів суд вважає, що позивач довів суду ті обставини, на які він посилався в обґрунтування своїх позовних вимог, а тому адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 159 -164, 167, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Першого заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Чорноморський регіональний центр туризму»про стягнення штрафних санкцій у сумі 17 000,00 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Чорноморський регіональний центр туризму» 17 000,00 грн. штрафних санкцій на р/р 31111106700008, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23213460 ГУДКУ в Одеській області.

Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено та підписано суддею 05 грудня 2010 року

Суддя /підпис/ П.П.Марин