Рішення № 79084832, 28.12.2018, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.12.2018
Номер справи
0540/7500/18-а
Номер документу
79084832
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 грудня 2018 р. Справа№0540/7500/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаш Г.П., розглянувши за правилами загального позовного провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1) до УМВС України на Донецькій залізниці в особі Ліквідаційної комісії УМВС України на Донецькій залізниці (ЄДРПОУ: 08602371, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Паровозна, 14) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до УМВС України на Донецькій залізниці в особі Ліквідаційної комісії УМВС України на Донецькій залізниці, просив:

- визнати протиправною бездіяльність УМВС України на Донецькій залізниці в особі Ліквідаційної комісії УМВС України на Донецькій залізниці щодо не включення до розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби доплати за роботу в нічний час, та грошової винагороди особам рядового і начальницького складу під час проведення антитерористичної операції і не проведення її перерахунку ОСОБА_1, згідно довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення від 07.05.2018 року №70 шд/лк та грошового атестату №148, відповідно до ст.9 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", п.10 Постанови КМУ від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей";

- зобов'язати УМВС України на Донецькій залізниці в особі Ліквідаційної комісії УМВС України на Донецькій залізниці включити до розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби ОСОБА_1 доплату за роботу в нічний час в сумі: 2639 грн., премії в сумі: 25168,39 грн., та грошової винагороди особам рядового і начальницького складу під час проведення антитерористичної операції в сумі: 52936,00 грн., згідно довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення від 07.05.2018 року №70 шд/лк та грошового атестату №148, відповідно до ст.9 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", п.10 Постанови КМУ від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей";

- зобов`язати УМВС України на Донецькій залізниці в особі Ліквідаційної комісії УМВС України на Донецькій залізниці здійснити перерахунок одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби ОСОБА_1 з урахуванням складових місячного грошового забезпечення: посадовий оклад 580 грн.; оклад за спеціальним званням 60 грн.; 40% (посадовий оклад+оклад за спеціальним званням) надбавками за вислугу років - 256 грн.; 50% (посадовий оклад+оклад за спеціальним званням+надбавка за вислугу років) надбавки за виконання особливих завдань 448 грн.; 35% (посадового окладу) доплата за службу в нічний час 203 грн.; 301,51% (посадовий оклад+оклад за спеціальним званням+надбавка за вислугу років+надбавка за виконання особливо важливих завдань+доплата за службу в нічний час) премія за липень місяць 2015 року - 4664,35 грн.; грошова винагорода за участь в АТО 4072,00 грн.;

- зобов`язати УМВС України на Донецькій залізниці в особі Ліквідаційної комісії УМВС України на Донецькій залізниці здійснити виплату ОСОБА_1 недоотриманої суми одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби в сумі: 80743,39 грн. на картковий рахунок відкритий в ТВБВ №10004/0218 Філії Донецьке ОУ АТ "Ощадбанк" по наступним реквізитам: ІПН НОМЕР_1, МФО 335106, ЄДРПОУ 09334702, Р/рахунок НОМЕР_2, картрахунок НОМЕР_3;

-встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов`язання УМВС України на Донецькій залізниці в особі Ліквідаційної комісії УМВС України на Донецькій залізниці подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач 29 вересня 2015 отримав одноразову грошову допомогу при звільнені зі служби в сумі 52940,16 грн. згідно грошового атестату № 148 до грошового забезпечення входило: посадовий оклад -580,00 грн.; оклад за спеціальним званням - 60 грн.; 40% надбавка за вислугу років - 256,00 грн.; 50% надбавка за виконання особливо важливих завдань 448,00 грн.; 203 % премію - 2728,32 грн. Вислуга років на момент звільнення в календарному обчислені становить 26 років 02 місяці 03 дні. З цих складових грошового забезпечення та календарної вислуги років було розраховано і надано одноразову грошову допомогу при звільнені зі служби.

Не були взяті до уваги при нарахуванні виплаченої одноразової допомоги при звільнені такі складові як доплата за роботу в нічній час та грошова винагорода особам рядового і начальницького складу під час проведення антитерористичної операції.

25 травня 2018 року позивач звернувся із письмовою заявою до Голови ліквідаційної комісії УМВС України на Донецькій залізниці з заявою про перерахунок сплаченої одноразової допомоги при звільнені.

20 червня 2018 року позивач отримав відповідь, відповідно до якої згідно із ст. 9 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служи та деяких інших осіб" особам рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу та деяким іншим особам, які мали право на пенсію за цим Законом та звільнилися зі служби за віком у місяці звільнення виплачувалась одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби за наявності вислуги 10 років і більше.

Позивача звільнено у серпні 2015 року, нарахування та виплата доплати за службу у нічній час у серпні 2015 року не здійснювалось, тому для обчислення одноразової грошової допомоги при звільненні сума доплати за службу у нічний час дорівнює 0,00 грн. А винагорода за участь в АТО взагалі не є видом грошового забезпечення та підстави для включення її при обчисленні одноразової допомоги при звільнені відсутні.

Окрім того, позивач зазначив, що відповідно до постанови Донецького апеляційного адміністративного суду по справі №235/2277/17, позов ОСОБА_1 задоволено частково. Зобов'язано УМВС України на Донецькій залізниці в особі Ліквідаційної комісії УМВС України на Донецькій залізниці виготовити та надати завірену копію ОСОБА_1, а також направити до ГУ ПФУ в Донецькій області відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення пенсій та отримання пільг військовослужбовцям внутрішніх військ, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, звільненим зі служби, та членам їх сімей згідно додатку 2:

- довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії за 24 останні календарні місця служби підряд перед звільненням), що подаються для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" із зазначенням всіх виплат, які ОСОБА_1 фактично отримував, та на які був нарахований єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а саме: премії в сумі 43627,05 грн. надбавки за виконання особливо важливих завдань в сумі 10567,22 грн., доплати за роботу в нічний час в сумі 403,34 грн., матеріальної допомоги на оздоровлення в сумі 1760 грн., індексації грошового забезпечення в сумі 1784,25 грн., грошової винагороди особам рядового і начальницького складу під час проведення антитерористичної операції в сумі 42729,48 грн.;

- довідку про додаткові види грошового забезпечення, що у серпні 2015 року ОСОБА_3 нарахована та виплачена грошова винагорода особам рядового і начальницького складу під час проведення АТО в сумі 8144 грн., а саме: за червень 2015 року в сумі 4072 грн., за липень 2015 року в сумі 4072 грн., на яку був нарахований єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Отже, з огляду на постанову суду, до розрахунку одноразової грошової допомоги при звільнені, які позивач отримав у вересні 2015 року, безпідставно не було включено доплату за роботу у нічний час та грошову винагороду особам рядового і начальницького складу під час проведення антитерористичної операції.

Позивач вважає дії відповідача протиправними та такими, що порушують його конституційні права, а тому позивач звернувся з даним позовом до суду.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 27 серпня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі, за правилами спрощеного судового провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2018 року постановлено перейти до розгляду справи за правилами загального позовного провадження та призначити підготовче судове засідання по справі на 07.11.2018 року.

07 листопада 2018 року відкладено розгляд справи на 21 листопада 2018 року.

21 листопада 2018 року оголошено перерву в судовому засіданні до 28 листопада 2018 року для отримання та ознайомлення з відзивом від відповідача.

Ухвалами Донецького окружного адміністративного суду від 16 листопада 2018 року та 22 листопада 2018 року відмовлено у задоволенні клопотання відповідача про розгляд справи в режимі відеоконференції.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 28 листопада 2018 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 12 грудня 2018 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 12 грудня 2018 року розгляд справи відкладено до 28 грудня 2018 року.

Представник відповідача (управління МВС України на Донецькій залізниці Міністерства внутрішніх справ) до суду надав відзив проти адміністративного позову. У відзиві відповідач зазначив, що міліціонерам, що залучалися до служби у нічний час, виплати здійснювалась одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць. До складових довідки ЛК УМВС України на Донецькій залізниці від 11 квітня 2017 року № 70 увійшла доплата за службу у нічний час у серпні 2015 року у розмірі 22,84 грн. У серпні 2015 року ОСОБА_1 службу в нічний час не здійснював. Тому ліквідаційною комісією не здійснено перерахунок одноразової грошової допомоги при звільнені з урахуванням доплати за служби у нічний час.

Щодо виплати одноразової грошової допомоги з урахуванням винагороди за безпосередньо участь в антитерористичній операції за серпень 2015 року зазначив, що грошова винагорода за участь в АТО нараховувалася на підставі окремих умов - таких як особливий період або під час проведення антитерористичної операції. Підставою нарахування вказаної допомоги є наказ Антитерористичного центру при СБУ про включення окремої особи до сил та засобів, яка бере участь в АТО. Таким чином, винагорода за участь в АТО це тимчасові виплати, які не мають постійного характеру, нарахування яких здійснюється на підставі окремих умов. До грошового забезпечення працівника ОВС входять тільки винагороди, які мають постійних характер. Винагорода за участь в АТО до складових щомісячного грошового забезпечення працівника ОВС не входить, тому вказані грошові суми не враховуються при нарахуванні одноразової грошової допомоги при звільнені, яка сплачується відповідно до постанови КМУ від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщиком, ,мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей".

Відповідач зазначив, що стосовно постанови суду апеляційної інстанції, суд до спірних правовідносин помилково застосував Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та наказ Міністерства оборони України "Про затвердження інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних сил України та деяким іншим особам", який поширюються тільки на військовослужбовців Збройних сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, які проходять військову службу на території України, і військовослужбовців зазначених вище військових формувань та правоохоронних органів - громадян України, які виконують військовий обов'язок за межами України, та членів їх сімей, а не працівників міліції.

У зв'язку з чим, відповідач вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

У відповідь на відзив позивач зазначив, що УМВС України на Донецькій залізниці, який надав відзив не є відповідачем по справі, оскільки відповідач - Донецька залізниця в особі Ліквідаційної комісії УМВС України на Донецькій залізниці.

На твердження відповідача щодо законності дій щодо не нарахування служи у нічний час вказує, що до останнього часу служби ніс службу у добовому наряді, а саме 18 серпня 2015 року, а 21 серпня 2018 року був звільнений зі служби. Вказує, що відповідач посилається на п. 106 Наказу МВС України № 510 та не надає засвідчені належним чином докази відповідних наказів керівників орану , згідно яких у відповідному відсотку місячного грошового забезпечення за кожний календарний рік служби позивачу виплачувалась грошова допомога при звільнені в розрахунок якої включається посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, відсоткова надбавка за вислугу років та додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, премії тощо) у випадках, що були встановлені наказами керівників органу. Посилання відповідача на те, що міліціонерам, які залучалися до служби в нічний час, виплата доплати за служби і нічний час за минулий місяць здійснювалась одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць" не посилається на нормативно-правові акти, які зобов'язують такі протиправні дії робити. А саме на п.4 наказу МВС України № 501 де вказано, що методичних рекомендацій про порядок застосування нормативно-правових актів з питань грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та умов оплати праці працівників, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу вказано, що виплати таким особам грошового забезпечення здійснюється один раз у поточному місяці за повний місяць. Вважає довідку від 25 вересня 2018 року № 175/лк фальшивою, оскільки на останній відсутні печатка установи та підпис керівника.

Стосовно виплати одноразової грошової допомоги при звільнені зі служби з урахуванням винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції за серпень 2015 року вказує, що в постанові КМУ № 24 встановлено наступне «установи, що в особливий період або під час проведення антитерористичної операції військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу Збройних сил, інших утворених відповідно до законів військових формувань, правоохоронних органів за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду виплачується винагорода у відсотках місячного грошового забезпечення». Вважає, що з системного аналізу законодавства України грошова винагорода за участь в АТО є надбавкою до грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, відповідно до Інструкції "Про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ".

Вказує на хибність тверджень відповідача відносно того, що дані виплати є одноразовими, адже відповідно до додатку № 26 до Постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" усі додаткові види грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу ОВС відносяться до щомісячних.

У відповідь на помилковість застосування наказу Міністерства оборони України від 11 червня 2008 року № 260, на який посилається в рішенні суд апеляційної інстанції по справі № 235/2277/17, вказує, що аналізуючи даний наказ та наказ № 499 МВС України, обидва були видані відповідно вимогам однієї постанови від 07 листопада 2007 року №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб". Та зазначає, що жодних розбіжностей до структур та умов грошового забезпечення як до військовослужбовців, так і для осіб рядового і начальницького складу ОВС немає і не могло бути.

Просить суд не брати до уваги аргументи і докази, викладені у відзиві УМВС України на Донецькі залізниці, оскільки останній не є стороною по справі.

01 листопада 2018 року через відділ документообігу та архівної роботи суду позивачем надано заяву про збільшення позовних вимог, відповідно до якої позивач просить, згідно зі ст. 9 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" брати до розрахунку одноразової грошової допомоги при звільнені зі служби місячне грошове забезпечення працівника ОВС, яке в даному випадку необхідно обчислювати відповідно до липня 2015 року, а не серпень 2015 року, оскільки саме липень 2015 року є останнім повним місяцем роботи позивача.

На заяву про збільшення позовних вимог відповідачем надано відзив, відповідно до якого міліціонерам, що залучалися до служби у нічний час, виплата доплати за службу у нічний час за минулий місяць здійснювалась одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць. До складових довідки ЛК УМВС України на Донецькій залізниці від 11 квітня 2017 року № 70 увійшла доплата за службу в нічний час в серпні 2015 року у розмірі 22,84 грн., яка виплачувалась за фактично відпрацьований час ОСОБА_1 за липень 2015 року, у серпні 2015 року позивач службу у нічний час не здійснював. Зазначає на помилковість посилання позивача на довідку від 07 червня 2018 року № 70 у зв'язку з тим, що останню було надано ліквідаційною комісією УМВС України на Донецькій залізниці на виконання рішення Донецького апеляційного адміністративного суду від 24 квітня 2018 року по справі № 235/2277/17 для призначення пенсії та за фактично виплачені грошові кошти у місяці звільнення. У зв`язку з тим, що позивач звільнився зі служби у серпні 2015 року безпідставною є вимога щодо проведення розрахунку грошової допомоги при звільнені з грошового забезпечення, виплаченого за липень 2015 року.

Щодо виплати одноразової грошової допомоги з урахуванням винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції за серпень 2015 року відповідач повторно зазначає, що така виплата має одноразовий характер.

У відповіді на відзив позивач викладає аналогічні доводи в свою користь, які викладені в попередній редакції відповіді на відзив, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі з урахуванням збільшених позовних вимог.

Позивач у судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення адміністративного позову заперечував.

В судовому засіданні був допитаний в якості свідка ОСОБА_2, який був попереджений про кримінальну відповідальність за відмову від давання показань та завідомо неправдиві показання. Свідок пояснив, що в серпні 2015 року проходив службу з позивачем, зокрема вони разом чергували у нічний час.

Заслухавши пояснення представників сторін та свідка, розглянувши і дослідивши подані документи та матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Позивач - ОСОБА_1 є учасником бойових дій, відповідно до посвідчення Управління МВС України на Донецькій залізниці серії НОМЕР_4, виданого 13 липня 2015 року.

Згідно з витягом з наказу Управління МВС України на Донецькій залізниці Міністерства внутрішніх справ України № 153 о/с від 31 липня 2015 року прапорщика міліції ОСОБА_1, інспектора патрульної служби групи патрульної служби, підпорядкованої лінійному пункту на станції Просяна лінійного відділу на станції Красноармійськ Управління МВС України, 21 серпня 2015 року звільнено зі служби в органах внутрішніх справ Збройних сил (з постановленням на військовий облік) за віком, установивши за серпень 2015 року премію в розмірі 203 відсотків. Вислуга років на службі в органах внутрішніх справ на день звільнення в календарному обчислені становить 26 років, 02 місяці, 03 дні, у пільговому - 29 років, 10 місяців, 04 дні.

Відповідно до грошового атестату № 148 року, виданого Управлінням ВМС України на Донецькій залізниці 25 серпня 2015 року, ОСОБА_1 мав: посадовий оклад - 580,00 грн.; оклад за спеціальним званням 60,00 грн.; 40% надбавки за вислугу років у сумі 256,00 грн.; 50% надбавки за виконання особливо важливих завдань 448,00 грн.; 203% премії у сумі 2728,32 грн.

Відповідно до довідки Управління МВС України на Донецькій залізниці від 06 листопада 2015 року № 5/48 35 прапорщик ОСОБА_1 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, у періоди: - з 07.04.2014 року по 28.11.2014 року; з 28.11.2014 року по 09.02.2015 року; у період з 10.02.2015 року по 27.03.2015 року перебував у відпустці; з 28.03.2015 року по 30.04.2015 року; з 01.05.2015 року по 31.05.2015 року; з 01.06.2015 року по 30.06.2015 року; з 01.07.2015 року по 31.07.2015 року.

Відповідно до наказу Управління МВС України на Донецькій залізниці Міністерства внутрішніх справ України від 18 червня 2015 року № 226 Про відрядження працівників ЛВ на ст. Старобільськ, ЛВ на ст. Красноармійськ, ЛВ на ст. Артемівськ, ЛВ на ст..Красний Лиман, ЛВ на ст. Слов'янськ відряджено з 25.06.2015 по 14.07.2015 у розпорядження ЛВ на ст. Маріуполь працівників ЛВ на ст. Старобільськ, ЛВ на ст. Красноармійськ інспектора патрульної служби групи патрульної служби, підпорядкованої ЛП на ст. Просяна ЛВ на ст. Красноармійськ, прапорщика міліції ОСОБА_1.

Зазначене також підтверджується талоном та посвідченням про відрядження № 003575 від 23 червня 2015 року, відповідно до якого ОСОБА_1 виїжджає на ст. Маріуполь на строк 20 днів з 25.06.2015 року до 14.07.2015 року.

Відповідно до витягу з наказу Управління МВС України на Донецькій залізниці МВС України від 06 листопада 2015 року № 256о/с внесено зміни до п.2 наказу Управління МВС України на Донецькій залізниці від 31.07.2015 року № 153 о/с щодо звільнення прапорщика міліції ОСОБА_1, замінивши слова та цифри у пільговому - 32 роки 02 місяці 16 днів.

Наказом Управління МВС України на Донецькій залізниці МВС України від 11 липня 2016 року № 3 о/с внесено зміни до п. 15 наказу Управління МВС України на Донецькій залізниці від 06 листопада 2015 року № 256 о/с щодо звільнення прапорщика міліції ОСОБА_1, замінено слова та цифри у пільговому - 31 рік 09 місяців 24 дні.

Згідно відповіді на запит позивача, наданої Управлінням МВС України на Донецькій залізниці Міністерства внутрішніх справ України від 11 квітня 2017 року № 70, відсутні підстави для включення в довіку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення за останні 24 місяці разових додаткових видів грошового забезпечення: доплата за роботу у нічний час, винагороди за участь в АТО, яка взагалі не є видом грошового забезпечення, матеріальної допомоги, індексації та ін. Стосовно надання позивачу наказу АТЦ про внесення його до складу учасників АТО вказано, що накази надходили з грифом "таємно" та розголошення викладеної в них інформації не уявляється можливим.

25 травня 2018 року позивач звернувся до Голови ліквідаційної комісії УМВС України на Донецькій залізниці з заявою, в якій просив перерахувати сплачену у вересні 2015 року одноразову грошову допомогу при звільнені з урахуванням суми компенсації втрати частини доходу відповідно до Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строку їх виплати" , "Порядку проведення компенсації громадянам втрати грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати", у зв'язку з порушенням строків виплати одноразової грошової допомоги при звільнені у повному обсязі, та здійснити нарахування і виплату неврахованої суми на картковий рахунок, відкритий на ім`я позивача.

Управлінням МВС України на Донецькій залізниці 13 червня 2018 року за № 127/пк надано відповідь, згідно якої позивача звільнено в серпні 2015 року, нарахування та виплата доплати за службу у нічний час у серпні 2015 року не здійснювалось, тому для обчислення одноразової грошової допомоги при звільнені у серпні 2015 року сума доплати за службу у нічний час дорівнює 0,00 грн. Також повідомлено, що винагорода за участь у АТО взагалі не є видом грошового забезпечення та підстави для її включення при обчислені одноразової грошової допомоги при звільнені відсутні.

Відповідно до довідки Режимно-секретного сектору Управлінні МВС України на Донецькій залізниці МВС України від 11 квітня 2017 року за № 70 ОСОБА_1 отримував доплату за роботу у нічний час в липні 2015 року в розмірі 29,79 грн. та по 21 серпня в розмірі 22,84 грн. На відповідні суми нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно з довідкою Управління МВС України на Донецькій залізниці МВС України від 25 вересня 2018 року №175/пк при звільнені у серпні 2015 року ОСОБА_4 нарахована одноразова грошова допомога, виходячи із наступних видів грошового забезпечення за серпень 2018 року: посадовий оклад - 580,00 грн., оклад за спеціальне звання 0 60, 00 грн., надбавка за вислугу років - 256, 00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань - 448,00 грн., премія 302% - 2728,32 грн. Разом 4072, 32 грн. Розрахунок одноразової грошової допомоги при звільнені: 4072,32 грн. 26 років х 50% = 52940 грн., яка виплачена в повному обсязі у вересні 2015 року (дана обставина, окрім того, підтверджується випискою з карткового рахунку позивача за період з 01.01.2015 року по 01.01.2016 року, 52940,16 грн. зараховані на рахунок 29 вересня 2015 року). Вказано, що доплата за роботу у нічний час у серпні 2015 року не нараховувалась, а грошова винагорода особам рядового і начальницького складу під час проведення АТО не є видом грошового забезпечення, тому при розрахунку вихідної допомоги не враховується.

Відповідно до постанови Донецького апеляційного адміністративного суду від 24 квітня 2018 року по справі № 235/2277/17 позов ОСОБА_1 до ліквідаційної комісії Управління МВС України на Донецькій залізниці про зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково, зобов'язано УМВС України на Донецькій залізниці в особі Ліквідаційної комісії УМВС України на Донецькій залізниці виготовити та надати завірену копію ОСОБА_1, а також направити до ГУ ПФУ в Донецькій області відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення пенсій та отримання пільг військовослужбовцям внутрішніх військ, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, звільненим зі служби, та членам їх сімей згідно додатку 2:

- довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії за 24 останні календарні місця служби підряд перед звільненням), що подаються для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" із зазначенням всіх виплат, які ОСОБА_1 фактично отримував, та на які був нарахований єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а саме: премії в сумі 43627,05 грн. надбавки за виконання особливо важливих завдань в сумі 10567,22 грн., доплати за роботу в нічний час в сумі 403,34 грн., матеріальної допомоги на оздоровлення в сумі 1760 грн., індексації грошового забезпечення в сумі 1784,25 грн., грошової винагороди особам рядового і начальницького складу під час проведення антитерористичної операції в сумі 42729,48 грн.;

- довідку про додаткові види грошового забезпечення, що у серпні 2015 року ОСОБА_1 нарахована та виплачена грошова винагорода особам рядового і начальницького складу під час проведення АТО в сумі 8144 грн., а саме: за червень 2015 року в сумі 4072 грн., за липень 2015 року в сумі 4072 грн., на яку був нарахований єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

На виконання Постанови Управлінням МВС України на Донецькій залізниці МВС України на адресу позивача направлено довідку про додаткові види грошового забезпечення, доплату за роботу у нічний час, матеріальну допомогу, індексацію та грошову винагороду особам рядового і начальницького складу під час проведення антитерористичної операції. Повідомлено, що у серпні 2015 року згідно наказу антитерористичного центру та відповідно до наказу АТЦ була нарахована та виплачена грошова допомога особам начальницького складу під час проведення АТО у сумі 8144,00 грн., а саме за червень 2015 року - 4072,00 грн. та за липень 2015 року - 4072, 00 грн (а.с. 82).

В наданій на виконання постанови суду довідці від 07 травня 2018 року за № 70жд/ин ОСОБА_1 доплату у нічний час в липні 2015 року нараховано в розмірі 29,79 грн, в серпні - 0,00 грн.

Згідно з довідкою Управління МВС України на Донецькій залізниці від 14 листопада 2018 року, на виконання наказу МВС України від 08.06.2015 року № 659 "Про ліквідацію Управління Міністерства внутрішніх справ України на Донецькій залізниці" ліквідоване Управління Міністерства внутрішніх справ України на Донецькій залізниці та наказу МВС України від 22.06.2015 року № 741 "Про організаційно-штатні зміни в підрозділах транспортної міліції" скорочені всі посади в Управлінні МВС України на Донецькій залізниці та в інших підпорядкованих Управлінню підрозділах.

Отже, як вбачається зі змісту позовної заяви та відзиву на позов, спірними питанням у справі є правомірність не проведення перерахунку одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.

Так, в силу вимог ст. 1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.

Згідно зі змістом статей 1-2 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами. У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Відповідно ч.2 ст.9 вищевказаного Закону до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Абзацем 1 п.2 ст.15 Закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" передбачено, що військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, які звільняються з військової служби, зокрема, у зв'язку із скороченням штатів, одноразова грошова допомога виплачується в розмірі 50% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби за наявності вислуги 10 років і більше.

Як вбачається з копії грошового атестата №148, вислуга років позивача станом на 21.08.2015 року складає 26 років 2 місяці 03 дні.

Відповідно до п.10 постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» №393 від 17.07.1992 року військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, поліцейським, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби, які звільняються із служби за віком, у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, закінченням строку контракту, систематичним невиконанням умов контракту командуванням, за наявності вислуги 10 років і більше виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

Відповідно до ст. 18 Закону України "Про міліцію", чинного на час спірних відносин (далі - Закон № 565-ХІІ) порядок та умови проходження служби в міліції регламентується Положенням про проходження служби особовим складом органів внутрішніх справ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.1991 № 114.

Згідно із ст. ст. 19, 22 Закону № 565-ХІІ форми і розміри грошового забезпечення працівників міліції встановлюються Кабінетом Міністрів України і повинні забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування якісного особового складу міліції, диференційовано враховувати характер і умови роботи, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності і компенсувати їх фізичні та інтелектуальні затрати.

Для працівників міліції встановлюється 41-годинний робочий тиждень. У необхідних випадках особи рядового і начальницького складу несуть службу понад встановлену тривалість робочого часу, а також у вихідні та святкові дні.

Оплата праці в надурочний і нічний час, у вихідні та святкові дні провадиться відповідно до вимог законодавства.

Наказом МВС Україні від 31.12.2007 № 499 "Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ» затверджено і введено в дію з 01.01.2008 року Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та додаткові види грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ згідно з додатком 22 (далі - Інструкція № 499).

Згідно із п. 3.7. Інструкції № 499 працівникам органів внутрішніх справ встановлено компенсацію за службу в понаднормовий час, у дні щотижневого відпочинку та святкові дні.

Відповідно до п.п. 3.7.1 - 3.7.6 Інструкції № 499 при залученні осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ до несення служби понад установлений законодавством робочий час виплата грошового забезпечення проводиться з розрахунку посадового окладу й окладу за спеціальним званням.

Годинна ставка обчислюється шляхом поділу місячного посадового окладу та окладу за спеціальним званням на кількість годин робочого часу в поточному місяці. При цьому понаднормові роботи не повинні перевищувати для кожного працівника чотирьох годин протягом двох днів поспіль і 120 годин на рік.

Служба осіб рядового і начальницького складу у дні щотижневого відпочинку та святкові дні може компенсуватися за їхньою згодою шляхом надання їм іншого дня відпочинку або в грошовій формі. Компенсація понаднормових робіт шляхом надання відгулів не допускається.

Підставою для залучення працівників органів внутрішніх справ до понаднормової служби чи в дні щотижневого відпочинку та святкові дні є:

а) письмові накази керівників органів внутрішніх справ;

б) графіки нарядів чергувань, затверджені керівниками органів внутрішніх справ.

Облік робочого часу здійснюється шляхом ведення щомісячного табеля з обов'язковою відміткою в ньому кількості відпрацьованих годин (п.3.7.5 Інструкції № 499).

Службою в нічний час вважається виконання особами рядового і начальницького складу органів, підрозділів установ і навчальних закладів внутрішніх справ службових обов'язків у період з 22.00 до 06.00 години.

На запит суду відповідачем надана довідка, що табелі обліку роботи у нічний час зберігаються три роки. У зв'язку з ліквідацією УМВСУ на Донецькій залізниці, первинна бухгалтерська документація до 2015 року була знищена. Разом з цим, факт роботи ОСОБА_1 у липні 2015 року відповідачем визнається.

Наказом МВС України від 30.06.2005 № 501 «Про скасування окремих наказів МВС України з питань грошового забезпечення та заробітної плати» визначено, що грошове забезпечення - посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, надбавка за вислугу років, 100-відсоткова надбавка (виплата цих видів проводиться незалежно від можливостей бюджетного фінансування), інші додаткові види грошового забезпечення: надбавки, підвищення, доплати, преміювання тощо (які мають право установлювати керівники органів і підрозділів внутрішніх справ у межах фонду оплати праці).

Згідно пункту 51 даного Наказу особам рядового і начальницького складу виплачується доплата за роботу в нічний час у розмірі 35% посадового окладу за кожну годину нічної роботи (з 22-ї години до 6-ї години).

При цьому годинна ставка обчислюється шляхом поділу місячного посадового окладу на кількість годин за календарем у даному місяці. Підставою для виплати є табель з обов'язковою відміткою в ньому кількості годин, відпрацьованих у нічний час.

Згідно п. 60 даного Наказу преміювання осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ провадиться відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи у відсотках до місячного грошового забезпечення в межах фонду преміювання, створеного в розмірі чотиримісячного фонду грошового забезпечення, без обмеження індивідуальних премій максимальними розмірами.

За приписами пункту 106 Наказу № 501 особам рядового і начальницького складу, які звільняються з органів внутрішніх справ, у встановлених випадках виплачується грошова допомога у відповідному відсотку місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби. При цьому в розрахунок включається посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, відсоткова надбавка за вислугу років та додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, премії тощо) у розмірах, що були їм встановлені наказами керівників органу на день звільнення зі служби.

Тобто доплата за роботу у нічний час та премії є додатковими видами грошового забезпечення та входять до його складу, відтак мають бути враховані при обчислені одноразової грошової допомоги.

Щодо місяця, з якого позивачу має бути розрахована одноразова грошова допомога при звільненні зі служби, суд зазначає, що згідно статті 9 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» розрахунок одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби здійснюється за повний місяць, тобто місячне грошове забезпечення працівника. Тобто, останнім місяцем, в якому позивач отримав повне місячне грошове забезпечення є липень 2015 року, з якого саме і повинен проводитись розрахунок одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби. Фактично, розрахувавши грошову допомогу з серпневого грошового забезпечення, відповідач вдався до припущення, яке б було грошове забезпечення позивача, якщо він відпрацював би повний місяць, що є безпідставним та не ґрунтується на приписах закону.

Стосовно зобов'язання УМВС України на Донецькій залізниці включити до розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби грошової винагороди особам рядового і начальницького складу під час проведення антитерористичної операції, суд зазначає наступне.

Постановою КМУ від 31.01.2015 № 24 «Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій», яка втратила чинність на підставі постанови КМУ №18 від 20.01.2016, встановлено, що в особливий період або під час проведення антитерористичної операції військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів військових формувань, правоохоронних органів, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду виплачується винагорода у відсотках місячного грошового забезпечення.

На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2014 № 158 «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету» (далі - Постанова № 158) військовослужбовцям у 2014 році виплачувалась винагорода за безпосередню участь в антитерористичних операціях.

Пунктом 1 Постанови № 24 установлено, що в особливий період або під час проведення антитерористичної операції військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів військових формувань, правоохоронних органів, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду виплачується винагорода у відсотках місячного грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 2 Постанови № 158 за безпосередню участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбиття збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення цих об'єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою військовослужбовцям, у тому числі строкової військової служби, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, резервістам та працівникам (не військовослужбовцям) льотного, льотно-підйомного, інженерно-технічного складу авіації Національної гвардії і Державної прикордонної служби, водіям автотранспортних засобів Національної гвардії і Державної прикордонної служби починаючи з 1 травня 2014 року виплачується винагорода в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менш ніж 3000 гривень, у розрахунку на місяць.

Позивач перебував у складі сил та засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей, забезпеченні її проведення, з метою виконання службових (бойових) завдань.

На виконання вимог пункту 4 Постанови № 24 Міністерством оборони України 02.02.2015 року прийнято Наказ № 49 "Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій", яким затверджено Порядок та умови виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та резервістам, механізм підтвердження виконання окремих завдань під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду (надалі - Порядок).

У п. 4 розділу І Порядку визначено, що виплата винагород здійснюється військовослужбовцям за місцем проходження служби на підставі наказів командирів (начальників) органів військового управління (військових частин, закладів, установ, організацій), керівництва військових формувань та органів державної влади. Командирам (начальникам) військових частин (закладів, установ, організацій) наказами вищих командирів (начальників, керівників).

Згідно із п. 3 розділу II Порядку, винагорода виплачується за час, обрахований з дня фактичного початку участі військовослужбовців (крім резервістів) у заходах, зазначених у пункті 1 цього розділу, до дня завершення такої участі, про що зазначається у відповідних наказах командирів (штабу АТО).

Відповідно до п.5 розділу II Порядку, військовослужбовці вважаються такими, що беруть безпосередню участь в АТО, у разі одночасного дотримання таких умов: залучені до проведення АТО; перебувають у підпорядкуванні (виконують завдання) керівництва штабу АТО (крім військовослужбовців військових прокуратур та розвідувальних органів України); перебувають у районі проведення АТО.

Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що винагорода за безпосередню участь в антитерористичній операції, має бути включена до розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби.

Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За таких обставин, суд дійшов висновку про зобов`язання Управління Міністерства Внутрішніх справ України на Донецькій залізниці в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства Внутрішніх справ України на Донецькій залізниці включити до розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби ОСОБА_1 доплату за роботу в нічний час, премії та грошової винагороди особам рядового складу і начальницького складу під час проведення антитерористичної операції згідно довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення від 07.05.2018 року №70 шд/лк та грошового атестату №148, відповідно до ст. 9 Закону України від 09.04.1992 року №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», п. 10 Постанови КМУ від 17 липня 1992 року №3963 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членів їхніх сімей.

Щодо встановлення судового контролю за виконанням судового рішення шляхом подання звіту, то суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд першої чи апеляційної інстанції може під час прийняття постанови у справі. Тобто, питання щодо зобов'язання відповідача подати такий звіт вирішується судом під час постановлення судового рішення.

Разом з тим, відповідно до ч. 1 ст. 370 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Водночас, встановлення строку на подачу звіту про виконання судового рішення є правом суду, який ухвалив судове рішення, а не його обов'язком.

Поряд із цим суд не вбачає підстав для встановлення судового контролю за виконання зазначеного рішення.

Щодо стягнення за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача компенсації за відрив від звичайних занять у розмірі пропорційно до розміру мінімальної заробітної плати, суд зазначає наступне.

Згідно з частиною 1 статті 91 КАС України витрати, пов'язані з переїздом до іншого населеного пункту сторін та їхніх представників, а також найманням житла, несуть сторони.

Частина друга цієї статті передбачає, що стороні, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, та її представнику сплачуються іншою стороною добові (у разі переїзду до іншого населеного пункту), а також компенсація за втрачений заробіток чи відрив від звичайних занять. Компенсація за втрачений заробіток обчислюється пропорційно від розміру середньомісячного заробітку, а компенсація за відрив від звичайних занять - пропорційно від розміру мінімальної заробітної плати. Граничний розмір компенсації за судовим рішенням витрат сторін та їхніх представників, що пов'язані із прибуттям до суду, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

З аналізу вказаних норм випливає, що компенсація за втрачений заробіток обчислюється пропорційно від розміру середньомісячного заробітку. Тому для компенсації втраченого заробітку суду слід надати докази, які підтверджують середньомісячний заробіток сторони.

Якщо сторона, на користь якої постановлено рішення не працює і не має самостійного доходу, вона має право одержати компенсацію за відрив від звичайних занять - пропорційно від розміру мінімальної заробітної плати.

Граничний розмір компенсації витрат, пов'язаних із явкою сторін та їх представників в судове засідання на даний час регулюється постановою КМ України від 27.04.2006 р. N 590 "Про граничні розміри компенсації витрат, пов'язаних з розглядом цивільних та адміністративних справ, і порядок їх компенсації за рахунок держави".

Так, за відрив від звичайних занять - стороні, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, її представникові у зв'язку з явкою до суду - обчислюється пропорційно до розміру мінімальної заробітної плати особи і не може перевищувати її розмір, обчислений за фактичні години відриву від звичайних занять.

Поряд з цим, позивачем не надано до суду жодного доказу в обґрунтування вищезазначеного клопотання, зокрема доказів відриву від звичайних занять з конкретним переліком таких занять, виконання яких не вбачалось за можливе через участь в судових засіданнях, а відтак з урахуванням наведених вище положень відсутні підстави для такої компенсації ОСОБА_1

Таким чином, суд вважає, що позивачем не доведено обґрунтованість вимог клопотання про стягнення компенсації за рахунок бюджетних асигнувань відповідача за відрив від звичайних занять, тому суд приходить до висновку про відсутність підстав для його задоволення.

Також позивачем понесені судові витрати, пов'язані з прибуттям до суду, залученням свідків, поштові відправлення на загальну суму 844,96 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи квитками.

З огляду на викладене, суд вважає необхідним стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з відповідача витрати, пов'язані з прибуттям позивача до суду, а також у зв`язку із залученням свідка та понесені витрати на поштові відправлення під час підготовки до розгляду справи у розмірі 844,96 грн. на користь ОСОБА_1

Виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що доводи позивача є обґрунтованими та підлягають частковому задоволенню.

Питання щодо розподілу судових витрат не вирішується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6-9, 77, 257, 244-246, 262, 263, 382 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1) до УМВС України на Донецькій залізниці в особі Ліквідаційної комісії УМВС України на Донецькій залізниці (ЄДРПОУ: 08602371, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Паровозна, 14) про визнання дії протиправною та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність УМВС України на Донецькій залізниці в особі Ліквідаційної комісії УМВС України на Донецькій залізниці щодо не включення до розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби доплати за роботу в нічний час, премії та грошової винагороди особам рядового і начальницького складу під час проведення антитерористичної операції і не проведення її перерахунку ОСОБА_1, згідно довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення від 07.05.2018 року №70 шд/лк та грошового атестату №148, відповідно до ст.9 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", п.10 Постанови КМУ від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей".

Зобов'язати УМВС України на Донецькій залізниці в особі Ліквідаційної комісії УМВС України на Донецькій залізниці включити до розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби ОСОБА_1 доплату за роботу у нічний час, премію та грошову винагороду особам рядового і начальницького складу під час проведення антитерористичної операції, згідно довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення від 07.05.2018 року №70 шд/лк та грошового атестату №148, відповідно до ст. 9 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", п.10 Постанови КМУ від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей", виходячи з виплат за липень 2015 року.

Зобов`язати УМВС України на Донецькій залізниці в особі Ліквідаційної комісії УМВС України на Донецькій залізниці здійснити перерахунок та виплату одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби ОСОБА_1 виходячи зі складових місячного грошового забезпечення за липень 2015 року з урахуванням раніше виплаченої суми.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань УМВС України на Донецькій залізниці в особі Ліквідаційної комісії УМВС України на Донецькій залізниці на користь ОСОБА_1 витрати, пов`язані із прибуттям позивача до суду, а також у зв`язку із залученням свідка та понесених витрат на поштові відправлення під час підготовки до розгляду справи у сумі 844,96 грн.

В решті позовних вимог відмовити.

Вступна та резолютивна частини рішення прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 28 грудня 2018 року.

Повний текст рішення складено 08 січня 2019 року.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 243 КАС України зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Бабаш Г.П.