
Справа № 758/10191/18
3/758/5042/18 Категорія 447
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 грудня 2018 року cуддя Подільського районного суду м.Києва Отвіновський П. Л., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від НАЗК про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, голови секрітаріату політичної партії "Єдиний Центр", проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, -
за ч. 5 ст. 212-3 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
на виконання частини сьомої статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» (далі - Закон) до Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) 08.05.2018 надійшов Звіт політичної партії «Єдиний Центр» (код ЄДРПОУ 21708140) (далі - Партія) про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за І квартал 2018 року (далі - Звіт) за підписом Голови Секретаріату Партії ОСОБА_1
За результатами аналізу Звіту встановлено, що оформлення Звіту, включені до нього звітні дані не відповідають вимогам законодавства, а саме:
згідно Витягів з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань (далі - Витяг) від 31.05.2018 № 1004035877 та від 22.06.2018 № 1004131529 вбачається, що Партією не додано 72 місцеві організації Партії які в установленому порядку набули статус юридичної особи, що є порушенням пункту 1 частини дев'ятої статті 17 Закону та підпункту 1 пункту 10 розділу II Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 № 2, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за № 1 185/29315 (далі Положення про порядок подання Звіту).
Відповідно до підпункту 1 пункту 10 розділу II Положення про порядок подання Звіту, до Звіту додається інформація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру від кожної місцевої організації політичної партії, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи. Ця інформація додається шляхом заповнення відповідних розділів Звіту, що стосуються місцевої організації партії та обов'язково додається разом із Звітом політичної партії.
Згідно з абзацом шостим пункту 3 розділу II Положення про аналіз Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 08.09.2016 № 26, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.09.2016 за № 1264/29394, не надання інформації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру від усіх місцевих організацій, у випадках, передбачених Законом є грубим порушенням встановлених вимог.
Окрім того у ході аналізу Звіту Закарпатської обласної організації встановлено, що у підпункті 1, 2 пункту 1.1 розділу IV не зазначено місце проживання та місцезнаходження осіб на користь яких здійснювались платежі, що є порушенням пунктів 2 та 4 частини дев'ятої статті 17 Закону.
Отже, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, а саме: - порушення порядку подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду.
В суді ОСОБА_1, свою вину визнав.
Суд вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 212-21 КУпАП доведена повністю та підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення (а.с.1-4), копіює звіту.
Таким чином ОСОБА_1, своїми діями, які виразились у порушенні порядку подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, здійснив правопорушення передбачене ст. 212-21 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку, що винність ОСОБА_1, у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 212-21 КУпАП, доведена повністю і підтверджується всією сукупністю доказів по справі.
Відповідно до статті 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, у випадку закінчення строків передбачених статтею 38 КУпАП.
Як убачається з матеріалів справи, адміністративне правопорушення, яке вчинив ОСОБА_1, було виявлено 03.07.2018 року, тобто строк накладення адміністративного стягнення 3 місяці закінчився, а тому розпочате провадження у справі підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст. 38, ст. 212-21, п. 7 ст. 247, 291, 294 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 - визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення за ст. 212-21 КУпАП відносно ОСОБА_1 у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення - закрити.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження (внесення подання прокурора) цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Скарга, подання прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя П. Л. Отвіновський