Постанова № 79076889, 09.01.2019, Соснівський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
09.01.2019
Номер справи
712/15084/18
Номер документу
79076889
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №712/15084/18

Провадження №3/712/70/19

09 січня 2019 року, суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Калашник В.Л., за участю прокурора Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_1, а також ОСОБА_2, розглянувши матеріали справи відносно:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуваючого на посаді державного кадастрового реєстратора Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, місце проживання та реєстрації: Черкаська область, м.Золотоноша, вул. Привокзальна, 12

у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, будучи державним кадастровим реєстратором Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі по тексту - Закону) суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, 20.01.2018 отримав дохід у розмірі 150 000 грн. від продажу автомобіля RENAULT FLUENCE, кузов VF1LZBR0546639697, який із 15.11.2016 належав суб’єкту декларування, розмір отриманого доходу перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 1 січня 2018 року (тобто суму 88 100 гривень), та в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону, не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані.

Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

У відповідності до статті 1 Закону визначено, що правопорушення, пов’язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до частини 1 статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Порядок повідомлення про суттєві зміни у майновому стані регламентований положенням ч.2 ст. 52 Закону, згідно з яким у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 року № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 961/29091) затверджено Форму повідомлення про суттєві змінну у майновому стані суб’єкта декларування та правила заповнення форми повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб’єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр). Паперова копія повідомлення не надсилається (не подається). Зазначена у повідомленні інформація включається до Реєстру та оприлюднюється у публічній частині Реєстру на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Пунктом 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 №3 (зареєстрованого у міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089), суб’єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другою статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділ зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі Пунктом 4 передбачено, що інформація, включена в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування, повинна бути також відображена в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до пункту 1 Правил заповнення форми повідомлення суттєвою зміною в майновому стані суб’єкта декларування розуміється отримання ним одноразового доходу або придбання майна на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня року, у якому подається повідомлення. Для кожного випадку, отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування.

Згідно наказу Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області №223/0/50-16-к від 29.12.2016 ОСОБА_2 з 30 грудня 2016 року призначено на посаду державного кадастрового реєстратора відділу у м. Золотоноша Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області та присвоєним 9 рангом державного службовця.

Відповідно до розділу 4 «Відповідальність» посадової інструкції ОСОБА_2, він несе цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність в установленому законодавством порядку, у т.ч. дотримання вимог Закону України «Про державну службу», що завірив особистим підписом.

Згідно з п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону суб’єктами, на яких поширюється дія цього закону, є державні службовці, до яких відноситься і посада державного кадастрового реєстратора Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області. Одночасно, зазначена категорія посад віднесена до суб’єктів вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, та на них розповсюджуються обмеження і обов’язки передбачені ст. ст. 45, 52 Закону.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу», державний службовець зобов’язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Пунктом 5 ч. 2 ст. 32 Закону України «Про державну службу», передбачено, що на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».

Отже, державний службовець є суб’єктом вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, та на нього розповсюджуються обмеження, передбаченні ст.52 Закону.

Так, встановлено, що ОСОБА_2, 20.01.2018 отримав дохід у розмірі 150 000 грн. від продажу автомобіля RENAULT FLUENCE, кузов VF1LZBR0546639697, за договором купівлі-продажу №8046/2018/7954242 від 20.01.2018.

У той же час, факт перереєстрації RENAULT FLUENCE, кузов VF1LZBR0546639697, що належав до 20.01.2018 ОСОБА_2 підтверджується даними з облікової картки №134039193 від 20.01.2018 сформованою у ТСЦ №8046.

Інформація щодо вартості, дати та операції перереєстрації транспортного засобу підтверджується листом-відповіддю РСЦ в Черкаській області.

Згідно з відомостями отриманими з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції «nazk.gov.ua», ОСОБА_2 після отримання доходу від продажу транспортного засобу RENAULT FLUENCE у розмір 150 000 грн., не повідомив у десятиденний термін, шляхом заповнення відповідного повідомлення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані.

Разом з тим, згідно вимог ч.2 ст.52 Закону граничний термін повідомлення про суттєві зміни для ОСОБА_2 був визначений 29.01.2018, тобто десятий день після отримання доходу.

Таким чином, ОСОБА_2, будучи державним кадастровим реєстратором Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, 20.01.2018 отримав дохід у розмірі 150 000 грн. від продажу автомобіля RENAULT FLUENCE кузов VF1LZBR0546639697, який із 15.11.2016 належав суб’єкту декларування, розмір отриманого доходу перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 1 січня 2018 року, в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону, не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані.

Крім того, ОСОБА_2, будучи державним кадастровим реєстратором Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, 24.03.2017 набув у власність автомобіль Кіа Сееd 2011 року випуску, вартість якого складає 180 000 грн., відповідно до розділу 6 «Цінне рухоме майно транспортні засоби», що перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 1 січня 2017 року (тобто суму 80 000 гривень) та в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону, не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані.

Так, встановлено, що ОСОБА_2, 24.03.2017 згідно договору купівлі-продажу №8046/2017/385588 від 24.03.2017 набув у власність автомобіль Кіа Сееd, кузов U5YНС816асl220090, д.н.з. НОМЕР_1, вартість якого складає 185 880 грн.

У той же час, набуття права саме 24.03.2017 підтверджується обліковою карткою №115131391 від 24.03.2017, яка була сформована у ТСЦ 8046 за операцією №48-вторинна реєстрація ТЗ по договору купівлі-продажу укладеного в ТСЦ та власником зазначено - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Також підтвердженням дати, суми та самої операції з купівлі автомобіля Кіа Сееd, кузов U5YНС816ас1220090, д.н.з. НОМЕР_1, виступає лист- відповідь із РСЦ в Черкаській області.

Згідно з відомостями отриманими з офіційного веб-сайту Національного агенства з питань запобігання корупції «nazk.gov.ua», ОСОБА_2 після набуття права власності на автомобіль Кіа Сееd вартістю 185 880 грн., не повідомив у десятиденний термін шляхом заповнення відповідного повідомлення на офійному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані.

Разом з тим, згідно вимог ч.2 ст.52 Закону граничний термін повідомлення про суттєві зміни для ОСОБА_2 був визначений 02.04.2017, тобто десятий день після реєстрації описаного автомобіля.

Таким чином, ОСОБА_2, будучи державним кадастровим реєстратором Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, 24.03.2017 набув у власність автомобіль Кіа Сееd 2011 року випуску, вартість якого складає 180 000 грн., відповідно до розділу 6 «Цінне рухоме майно - транспортні засоби», що перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 1 січня 2017 року та в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону, не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані.

Крім того, ОСОБА_2, будучи державним кадастровим реєстратором Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, 07.02.2018 згідно вантажно митної декларації №UA9020700000/2018/700578 набув у власність автомобіль SKODA ОСТАVIA, кузов ТМВНТ61Z6СС8023248, д.н.з. НОМЕР_2, вартість якого складає 93 932 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 1 січня 2018 року (тобто суму 88 100 гривень), та в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону, не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані.

Так, встановлено, що ОСОБА_2 07.02.2018 згідно вантажно митної декларації №UA9020700000/2018/700578 набув у власність автомобіль SKODA ОСТАVIA, кузов ТМВНТ61Z6СС8023248, д.н.з. НОМЕР_2, вартість якого складає 93 932 грн..

У той же час, набуття права саме 07.02.2018 підтверджується заявою №1251145484 від 07.02.2018 відповідно до якої ОСОБА_3 просить провести операцію «172 - первинна реєстрація ТЗ, які ввезено з-за кордону» і надати платні послуги згідно постанови КМУ від 04.06.2007 №795 та Наказу МВС України від 10.02.2012 №103.

Згідно з відомостями отриманими з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції «nazk.gov.ua», ОСОБА_2 після набуття права власності на автомобіль SKODA ОСТАVIA, не повідомив у десятиденний термін, шляхом заповнення відповідного повідомлення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані.

Разом з тим, згідно вимог ч.2 ст.52 Закону граничний термін повідомлення про суттєві зміни для ОСОБА_2 був визначений 16.02.2018, тобто десятий день після реєстрації транспортного засобу.

Таким чином, ОСОБА_2, будучи державним кадастровим реєстратором Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, 07.02.2018 згідно вантажно митної декларації №UA9020700000/2018/700578 набув у власність автомобіль SKODA ОСТАVIA, кузов ТМВНТ61Z6СС8023248, д.н.з. НОМЕР_2, вартість якого складає 93 932 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 1 січня 2017 року та в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону, не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані.

Крім того, ОСОБА_2, будучи державним кадастровим реєстратором Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, 28.12.2017 згідно договору купівлі-продажу №7145/2017/768380 від 28.12.2017 отримав дохід від продажу транспортного засобу Кіа Сееd, д.н.з. НОМЕР_1 у розмірі 180 000 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 1 січня 2017 року (тобто суму 80 000 гривень) та в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону, не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані.

Так, встановлено, що ОСОБА_2 28.12.2017 згідно договору купівлі-продажу №7145/2017/768380 від 28.12.2017 отримав дохід від відчуження рухомого майна автомобіля Кіа Сееd, кузов U5YНС816ACL220090 д.н.з. НОМЕР_1 у розмірі 180 000 грн..

Відповідно до облікової картки №132786376 від 28.12.2017 автомобіль Кіа Сееd був переєстрований на нового власника, а саме ОСОБА_4.

Також підтвердженням дати, суми та самої операції з продажу автомобіля Кіа Сееd, кузов U5YНС816ACL220090 д.н.з. НОМЕР_1 виступає лист відповідь із РСЦ в Черкаській області.

Згідно з відомостями отриманими з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції «nazk.gov.ua», ОСОБА_2 після отримання доходу від продажу автомобіля Кіа Сееd вартістю 180 000 грн., не повідомив у десятиденний термін, шляхом заповнення відповідного повідомлення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані.

Разом з тим, згідно вимог ч.2 ст.52 Закону граничний термін повідомлення про суттєві зміни для ОСОБА_2 був визначений 06.01.2018, тобто десятий день після отримання доходу.

Таким чином, ОСОБА_2, будучи державним кадастровим реєстратором Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, 28.12.2017 згідно договору купівлі-продажу №7145/2017/768380 від 28.12.2017 отримав дохід від продажу транспортного засобу Кіа Сееd, д.н.з. НОМЕР_1 у розмірі 180 000 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 1 січня 2017 року та в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону, не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані.

В судовому засіданні ОСОБА_2 вину у вчиненні правопорушень, передбачених ч.2 ст.172-6 КУпАП визнав в повному обсязі.

Прокурор в судовому засіданні протоколи про вчинення ОСОБА_2 адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.172-6 КУпАП підтримав та просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності, оскільки ним були порушені вимоги антикорупційного законодавства.

Заслухавши думку прокурора, а також пояснення ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.

Згідно наказу Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області №223/0/50-16-к від 29.12.2016 ОСОБА_2 з 30 грудня 2016 року призначено на посаду державного кадастрового реєстратора відділу у м. Золотоноша Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області та присвоєно 9 ранг державного службовця.

Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов’язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Так, ОСОБА_2 будучи особою, яка відповідно пп. «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому, у визначені строки.

Вина ОСОБА_2 підтверджується наступними матеріалами:

-фотокопіями сторінок публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, public.nazk.gov.ua відносно ОСОБА_2;

-електронною декларацією за 2017 рік ОСОБА_2;

-наказом Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області №223/0/50-16-К від 29.12.2016 про призначення ОСОБА_2 на посаду державного кадастрового реєстратора відділу у м. Золотоноша Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області;

-листом-відповіддю РСЦ в Черкаській області;

-вантажно митною декларацією №UA9020700000/2018/700578 від 07.02.2018;

-посадовою інструкцією ОСОБА_2;

-рішенням №2 Національного агентства з питань запобігання корупції 10.06.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15 липня року за №958/29088;

-рішенням №3 Національного агентства з питань запобігання корупц 11.08.2016 «Про роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю;

-роз’ясненням щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю.

Отже, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_2 відповідно до пп. «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», достовірно знаючи, про зобов’язання щодо необхідності декларування, не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані, у визначені строки, тобто вчинив правопорушення, передбачені ч.2 ст.172-6 КУпАП України.

Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, за доцільне застосувати відносно ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах, передбачених санкцією ч.2 ст.172-6 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст.172-6 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», –

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.172-6 КпАП України і застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі сумі 384 грн. 20 коп., який зарахувати на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: 31211256026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Соснівського

районного суду м. Черкаси В.Л. Калашник