Ухвала суду № 79073791, 03.01.2019, Деснянський районний суд м. Чернігова

Дата ухвалення
03.01.2019
Номер справи
750/11040/17
Номер документу
79073791
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 750/11040/17

Провадження № 6-а/750/1/19

У Х В А Л А

03 січня 2019 року м. Чернігів

Деснянський районний суд міста Чернігова у складі:

головуючої судді – Логвіної Т.В.,

при секретарі – Примак Т.В.,

за участю заявника та представника відповідача,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 про накладення штрафу та встановлення нового строку для подання відповідачем звіту про виконання рішення суду по справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії,

встановив:

28.11.2018 до суду надійшло клопотання ОСОБА_1 про накладення штрафу на відповідача та встановлення нового строку для подання відповідачем звіту про виконання рішення суду по справі за його позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії.

В судовому засіданні позивач клопотання підтримав, представник відповідача заперечувала проти задоволення клопотання.

Заслухавши пояснення та дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Судом встановлено, що постановою Деснянського районного суду м. Чернігова від 04.12.2017 року визнано бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1 пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 року № 988 протиправною.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 року № 988, починаючи з 1 січня 2016 року.

Зобов’язано Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області подати у 30-денний строк з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 06.02.2018 року апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на постанову Деснянського районного суду м. Чернігова від 04.12.2017 повернуто апелянту.

Відповідачем 02.03.2018 подано до Деснянського районного суду м. Чернігова звіт про виконання постанови суду від 04.12.2017 та 18.12.2018 подано доповнення до звіту про виконання постанови суду від 04.12.2017.

Зі змісту звіту та доданих до нього документів встановлено, що ГУПФУ у Чернігівській області 16.02.2018 проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016.

Кабінетом Міністрів України 21.02.2018 було прийнято постанову «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» №103 (далі - Постанова № 103), якою врегульовано на законодавчому рівні порядок виплати пенсій, перерахованих відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Цією постановою зобов'язано Міністерство соціальної політики разом з Пенсійним фондом забезпечити проведення таких перерахунків та здійснювати виплати перерахованих пенсій з 01.01.2018 року.

Сума перерахованих пенсій для виплати за період 01.01.2016 по 31.12.2017 обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в порядку, визначеному постановою № 103.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" відповідачем у березні 2018 року проведено позивачу доплату до пенсії за період з 01.01.2018 по 28.02.2018 в розмірі 7542,68 грн. Пенсія з надбавками в розмірі 9344,98 грн. виплачується щомісяця з 01.03.2018. Сума пенсії, нарахована за період з січня 2016 року по грудень 2017 року за рішенням суду в розмірі 88774,40 грн., головним управлінням може бути виплачена тільки після виділення коштів на їх фінансування з Державного бюджету України.

Суд враховує, що постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 не змінює регулювання правовідносин з приводу перерахунку пенсій колишнім працівникам міліції на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", а лише визначає порядок виплати перерахованих пенсій.

У свою чергу, постановою суду у даній справі не визначено необхідність проведення позивачу виплати пенсії одноразовим платежем. Так само, судом не вирішувалось питання про стягнення з відповідача конкретної суми коштів.

Водночас, зважаючи на те, що пенсія є щомісячним платежем, проведення доплат до основного розміру пенсії позивачу у порядку, передбаченому пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103, відповідає змісту резолютивної частини постанови суду.

Відповідно до частини другої статті 382 КАС України, за наслідками розгляду звіту суб’єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб’єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Зі змісту даної норми вбачається, що за наслідками розгляду звіту суб’єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту або накласти на керівника суб’єкта владних повноважень.

При чому, встановлення нового строку подання звіту та накладення на керівника суб’єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штрафу, є правом суду, а не обов’язком.

Приписи процесуального законодавства щодо накладення на суб'єкта владних повноважень штрафу за невиконання рішення або неподання звіту не є імперативними, а дозволяють суду діяти на власний розсуд в питанні накладення штрафу.

За вищевикладених обставин, суд дійшов висновку про те, що відповідач вжив залежних від нього дій з метою виконання постанови Деснянського районного суду м. Чернігова у цій справі.

А відтак, підстави для накладення на відповідача штрафу за невиконання рішення суду та встановлення нового строку для подання звіту про його виконання відсутні.

Керуючись ст. 382 КАС України суд

у х в а л и в:

у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про накладення штрафу та встановлення нового строку для подання відповідачем звіту про виконання рішення суду по справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Повний текст ухвали суду складено 08.01.2019.

Суддя: