
Справа № 815/1486/18
У Х В А Л А
27 грудня 2018 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Стефанова С.О., за участю секретаря судового засідання Гунько О.В., розглянувши у підготовчому судовому засіданні клопотання представника Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про залишення без розгляду частини вимог в справі за позовом заступника прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області до Управління містобудування та архітектури Одеської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 про визнання дій протиправними та скасування будівельного паспорту,-
В С Т А Н О В И В:
03 квітня 2018 року до Одеського окружного адміністративного суду звернувся заступник прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області з позовом до Управління містобудування та архітектури Одеської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_1, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії щодо видачі Управлінням містобудування та архітектури Одеської міської ради будівельного паспорту від 05.10.2016 року, реєстраційний № 01-07/234 щодо будівництва індивідуального дачного будинку та навісу на земельних ділянках площею 0,0079 га. (кадастровий номер НОМЕР_1) та площею 0,0275 га. (кадастровий номер НОМЕР_2) з цільовим призначенням - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1, замовник - ОСОБА_2;
- скасувати будівельний паспорт від 05.10.2016 року, виданий Управлінням містобудування та архітектури Одеської міської ради, реєстраційний № 01-07/234 щодо будівництва індивідуального дачного будинку та навісу на земельних ділянках площею 0,0079 га. (кадастровий номер НОМЕР_1) та площею 0,0275 га. (кадастровий номер НОМЕР_2) з цільовим призначенням - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1, замовник - ОСОБА_2
Ухвалою судді від 10 квітня 2018 року вказаний позов був залишений без руху та позивачу надано строк для усунення недоліків.
Ухвалою судді від 27 квітня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 23 травня 2018 року о 10:30 годині.
Ухвалою суду від 20 червня продовжено підготовче провадження по справі до 16 липня 2018 року.
Ухвалою суду від 13 липня 2018 року позов залишений без розгляду з підстав пропущення прокурором тримісячного строку звернення до суду.
Постановою п'ятого апеляційного адміністративного суду від 21.11.2018 року ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 13 липня 2018 року про залишення позову без розгляду скасовано, справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Згідно протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 26.11.2018 року, судову справу за № 815/14867/18 передано на розгляд судді Одеського окружного адміністративного суду Стефанову С.О.
Ухвалою судді від 27 листопада 2018 року прийняту справу до розгляду, призначено підготовче засідання на 17 грудня 2018 року о 10:00 годині.
27 грудня 2018 року від представника Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області через канцелярію суду надійшло клопотання (вхід. № 40515/18) про залишення без розгляду позову в частині вимог по скасуванню будівельного паспорту від 05.10.2016 року №01/07-234, посилаючись на те, що рішенням Департаменту скасовано дію оскаржуваного будівельного паспорту, а тому позовна вимога щодо скасування дії будівельного паспорту забудови земельної ділянки від 05.10.2016 року №01/07-234 підлягає залишенню без розгляду.
У підготовчому судовому засіданні представник позивача - Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області підтримала вищезазначене клопотання та просила суд позов в цій частині залишити без розгляду.
Представник прокуратури відносно залишення позову в частині вимог по скасуванню будівельного паспорту від 05.10.2016 року №01/07-234 заперечував.
Представник відповідача відносно задоволення клопотання не заперечував.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення осіб, які брали участь у підготовчому судовому засіданні, дослідивши доводи, викладені в клопотанні про залишення позовної заяви без розгляду в частині вимог про скасування будівельного паспорту від 05.10.2016 року, виданого Управлінням містобудування та архітектури Одеської міської ради, реєстраційний № 01-07/234 щодо будівництва індивідуального дачного будинку та навісу на земельних ділянках площею 0,0079 га. (кадастровий номер НОМЕР_1) та площею 0,0275 га. (кадастровий номер НОМЕР_2) з цільовим призначенням - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1, замовник - ОСОБА_2, суд визнає їх обґрунтованими та вважає за необхідне задовольнити клопотання з огляду на наступне.
Як вбачається із позову, заступником прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області заявлено вимоги до Управління містобудування та архітектури Одеської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 про:
- визнання протиправними дій щодо видачі Управлінням містобудування та архітектури Одеської міської ради будівельного паспорту від 05.10.2016 року, реєстраційний № 01-07/234 щодо будівництва індивідуального дачного будинку та навісу на земельних ділянках площею 0,0079 га. (кадастровий номер НОМЕР_1) та площею 0,0275 га. (кадастровий номер НОМЕР_2) з цільовим призначенням - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1, замовник - ОСОБА_2;
- скасування будівельного паспорту від 05.10.2016 року, виданий Управлінням містобудування та архітектури Одеської міської ради, реєстраційний № 01-07/234 щодо будівництва індивідуального дачного будинку та навісу на земельних ділянках площею 0,0079 га. (кадастровий номер НОМЕР_1) та площею 0,0275 га. (кадастровий номер НОМЕР_2) з цільовим призначенням - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1, замовник - ОСОБА_2
В обґрунтування заявленого клопотання про залишення в частині позову без розгляду, представник Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області зазначила, що на підставі наказу Держархбудінспекцїї від 19.06.2018 року №772 та направлення на проведення позапланової перевірки від 19.06.2018 року №527 головним інспектором будівельного нагляду Лисенко Андрієм Ігоровичем проведено позапланову перевірку щодо дотримання управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради вимог виконання припису від 17.02.2017 року.
За результатами перевірки виявлено, що управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради не виконано вимоги припису від 17.02.2017 року, виданого головним інспектором будівельного нагляду - Олещуком Юрієм Анатолійовичем, оскільки на момент позапланової перевірки в будівельному паспорті забудови земельної ділянки від 05.10.2016 року №01/07-234 на будівництво індивідуального дачного будинку за адресою: АДРЕСА_1 на схемі забудови земельної ділянки проектований будинок а саме: літ. 2 (навіс) знаходиться на межі з сусідньою ділянкою.
Відповідно до п.3.25* ДБН 360-92** «Містобудування. Планування та забудова міських та сільських поселень» протипожежні розриви між будинками або окремо розташованими господарськими спорудами у відповідності зі ступенем їх вогнестійкості, а також віддаленість ємкостей горючої рідини на присадибній ділянці (при опаленні будинків рідким паливом) слід приймати відповідно до протипожежних вимог (додатку 3.1 ДБН 360-92** «Містобудування. Планування та забудова міських та сільських поселень»).
Виходячи з вищевикладеного, представник Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області зазначила, що головним інспектором встановлено, що управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради порушено вимоги ст. 41-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та п.8 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, затвердженого постановою Кабінетів Міністрів України від 19 серпня 2015 року №698.
За результатами проведеної перевірки та встановлених порушень, головним інспектором Лисенко А.І. прийнято рішення від 27.09.2018 року про скасування дії будівельного паспорту забудови земельної ділянки від 05.10.2016 року №01/07-234 на будівництво індивідуального дачного будинку за адресою: АДРЕСА_1.
Враховуючи вищевикладене, представник Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області вважає, що оскільки рішенням Департаменту скасовано дію оскаржуваного будівельного паспорту, то позовна вимога щодо скасування дії будівельного паспорту забудови земельної ділянки від 05.10.2016 року №01/07-234 підлягає залишенню без розгляду.
Згідно до вимог ч.3 ст. 240 КАС України заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті.
Відповідно до вимог п.6 ч.1 ст.240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо особа, яка має адміністративну процесуальну дієздатність і за захистом прав, свобод чи інтересів якої у випадках, встановлених законом, звернувся орган або інша особа, заперечує проти позову і від неї надійшла відповідна заява.
Також відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Відтак, з викладеного вище вбачається, що Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, який має адміністративну процесуальну дієздатність і за захистом прав, свобод та інтересів якого з позовом до суду звернувся заступник прокурора Одеської області, заперечує проти позову в частині вимог щодо скасування дії будівельного паспорту забудови земельної ділянки від 05.10.2016 року №01/07-234 та вважає, що в цій частині позов має бути залишений без розгляду, на підтвердження чого від представника Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області надійшла відповідна заява.
При цьому суд зазначає, що представник Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області відповідно зі своїми правами, передбаченими ст. ст. 44, 47, 55, 59, 60 КАС України, звернувся до суду з даною заявою.
Суд вважає, що залишення позовної заяви без розгляду у зазначеній вище частині не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що клопотання представника Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про залишення позову без розгляду в частині обґрунтоване та підлягає задоволенню, а адміністративний позов в частині вимог щодо скасування будівельного паспорту від 05.10.2016 року, виданого Управлінням містобудування та архітектури Одеської міської ради, реєстраційний № 01-07/234 щодо будівництва індивідуального дачного будинку та навісу на земельних ділянках площею 0,0079 га. (кадастровий номер НОМЕР_1) та площею 0,0275 га. (кадастровий номер НОМЕР_2) з цільовим призначенням - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1, замовник - ОСОБА_2 підлягає залишенню без розгляду відповідно до вимог п.6 ч.1 ст.240 КАС України.
Керуючись ст.ст. 183, 240, 243 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області - задовольнити.
Адміністративний позов заступника прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області до Управління містобудування та архітектури Одеської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 про визнання дій протиправними та скасування будівельного паспорту, в частині вимог по скасуванню будівельного паспорту від 05.10.2016 року №01/07-234 - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена шляхом подачі через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Повний текст ухвали складений та підписаний суддею 28 грудня 2018 року.
Суддя С.О. Стефанов