
Справа № 815/304/16
УХВАЛА
28 грудня 2018 року м. Одеса
У залі судових засідань №29
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Харченко Ю.В.
При секретарі Довгальовій Г.Г.
Розглянувши в порядку письмового провадження заяву позивача - ОСОБА_1 (вхід.№40076/18 від 21.12.2018р.) про виправлення помилок у виконавчих листах по справі №815/304/16,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 04.04.2018р. у справі №815/304/16 у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Прокуратури Одеської області, третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності щодо не проведення стосовно ОСОБА_1 спеціальної перевірки та подальшого недопущення його до проведення відбору на посаду стажиста на посаді прокурора в органах прокуратури Одеської області; зобов'язання провести спеціальну перевірку стосовно ОСОБА_1, за результатами якої допустити ОСОБА_1 до проведення відбору на посаду стажиста на посаді прокурора в органах прокуратури Одеської області; стягнення 90000грн. на відшкодування моральної шкоди, завданої її протиправною бездіяльністю, відмовлено повністю.
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 16.06.2016р., залишеною без змін Постановою Верховного Суду від 17.07.2018р., у справі №815/304/16 апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково, Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 04 квітня 2016р. скасовано та прийнято нову постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Прокуратури Одеської області щодо відмови у проведенні відносно ОСОБА_1 спеціальної перевірки та подальшого недопущення його до проведення відбору на посаду стажиста на посаді прокурора в органах прокуратури Одеської області. Зобов'язано відповідача провести спеціальну перевірку стосовно ОСОБА_1, за результатами якої вирішити питання про допуск позивача до проведення відбору на посаду стажиста на посаді прокурора в органах прокуратури Одеської області. У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 щодо зобов'язання Прокуратури Одеської області допустити ОСОБА_1 до проведення відбору на посаду стажиста на посаді прокурора в органах прокуратури Одеської області та стягнення з Прокуратури Одеської області на користь ОСОБА_1 90000грн. на відшкодування завданої моральної шкоди відмовлено.
Додатковою Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 02.08.2016р. у справі №815/304/16 присуджено до стягнення з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 1763,87грн. сплаченого судового збору.
На виконання Постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 16.06.2016р., та Додаткової Постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 02.08.2016р. у справі №815/304/16, Одеським окружним адміністративним судом ОСОБА_1 04.12.2018р. видано виконавчі листи.
21.12.2018р. до Одеського окружного адміністративного суду надійшла заява позивача - ОСОБА_1 (вхід.№40076/18) про виправлення помилок у виконавчих листах по справі №815/304/16, оскільки у виконавчих документах, на думку заявника, невірно зазначено строк пред'явлення їх до виконання.
Відповідно до ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Згідно з п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом;
Враховуючи наявність передбачених приписами ч.9 ст.205 КАС України, підстав, судом ухвалено рішення щодо розгляду заяви позивача - ОСОБА_1 (вхід.№40076/18 від 21.12.2018р.) про виправлення помилок у виконавчих листах по справі №815/304/16 в порядку письмового провадження.
Так, судом встановлено, що на виконання Постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 16.06.2016р., та Додаткової Постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 02.08.2016р. у справі №815/304/16, Одеським окружним адміністративним судом ОСОБА_1 04.12.2018р. видано виконавчі листи, у яких зазначено, що судове рішення набрало законної сили 02 серпня 2016р., строк пред'явлення виконавчих листів до виконання до 02 серпня 2017р.
Судом з'ясовано, що на момент винесення судом апеляційної інстанції Постанови від 16.06.2016р., та Додаткової Постанови від 02.08.2016р. у справі №815/304/16 був чинний Закон України «Про виконавче провадження» від 21 квітня 1999року №606-ХIV, відповідно до підпункту 6 частини 1 статті 19 якого у виконавчому документі зазначається строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 22 Закону України «Про виконавче провадження» від 21 квітня 1999року №606-ХIV виконавчі документи можуть бути пред'явлені до виконання протягом року, якщо інше не передбачено законом.
Пунктом 1 частини 2 статті 22 Закону України «Про виконавче провадження» від 21 квітня 1999року №606-ХIV передбачено, що строки, зазначені у частині першій цієї статті, встановлюються для виконання судових рішень - з наступного дня після набрання рішенням законної сили чи закінчення строку, встановленого у разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а в разі якщо судове рішення підлягає негайному виконанню, - з наступного дня після його постановлення.
Разом з тим, статтею 12 Закону України «Про виконавче провадження» від 02 червня 2016року №1404-VIII, який набрав чинності 05 жовтня 2016року по іншому врегульовано питання строків пред'явлення виконавчих документів до виконання.
Зокрема, згідно з ч.1 ст.12 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Таким чином, із системного аналізу вищенаведених законодавчих приписів вбачається, що за загальним правилом виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років.
Відповідно до п.5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі документи, видані до набрання чинності цим Законом, пред'являються до виконання у строки, встановлені цим Законом.
Водночас, судом встановлено, що у виданих Одеським окружним адміністративним судом 04.12.2018р. (після набрання чинності Закону України «Про виконавче провадження» від 02 червня 2016року №1404-VIII) ОСОБА_1 виконавчих листах строк пред'явлення їх до виконання помилково визначено - 1 рік (до 02 серпня 2017р.).
Відповідно до ч.1 ст.374 КАС України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, судом встановлено, що у виконавчих листах, виданих Одеським окружним адміністративним судом на виконання Постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 16.06.2016р., та Додаткової Постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 02.08.2016р. у справі №815/304/16, строк пред'явлення їх до виконання помилково зазначено - 02.08.2017р., а відтак, з метою повного захисту прав, свобод, та охоронюваних законом інтересів позивача, та усунення неточностей, які впливають на реалізацію судового рішення, суд вважає за можливе заяву позивача - ОСОБА_1 (вхід.№40076/18 від 21.12.2018р.) задовольнити, та виправити помилки допущені при оформленні виконавчих листів, виданих на виконання Постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 16.06.2016р., та Додаткової Постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 02.08.2016р. у справі №815/304/16.
Керуючись п.10 ч.1 ст.4, ч.6 ст.7, ч.9 ст.205, ст.ст.243, 248, ч.1 ст.374, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву позивача - ОСОБА_1 (вхід.№40076/18 від 21.12.2018р.) про виправлення помилок у виконавчих листах по справі №815/304/16, задовольнити.
2. Внести виправлення до виконавчих листів, виданих на виконання Постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 16.06.2016р., та Додаткової Постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 02.08.2016р. у справі №815/304/16, зазначивши в графі «Строк пред'явлення виконавчого листа до виконання» до 02 серпня 2019р.
Копію ухвали суду надіслати сторонам.
Ухвала суду може бути оскаржена, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду у строки визначені статтею 295 КАС України.
Відповідно до п.п.15.5 п.15 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону №2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя Харченко Ю.В.