Рішення № 79060956, 09.01.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.01.2019
Номер справи
1340/5898/18
Номер документу
79060956
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№1340/5898/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 січня 2019 року

м.Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Крутько О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління державної служби охорони при Головному управлінні МВС України у Львівській області, Управління Поліції охорони у Львівській області про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування висновку, стягнення одноразової допомоги -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:

-визнати протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України щодо неприйняття рішення про призначення ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1) одноразової грошової допомоги у разі установлення ІІ-ої групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, передбаченої ст. 23 Закону України "Про міліцію" та Постановою Кабінету міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 850 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції", а також визнати протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1) вказаної одноразової грошової допомоги;

-визнати протиправним та скасувати висновок про результати розгляду питання щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1, який було складено та підписано директором Департаменту фінансово-облікової політики МВС України Шевніним С.М. та директором Департаменту юридичного забезпечення МВС України Горбасєм Д.В. і який був затверджений 26.10.2018 року Державним секретарем МВС України Тахтаєм О.В;

-визнати протиправним та скасувати рішення про скерування матеріалів щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 до Національної поліції України для негайного вирішення питання призначення та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги відповідно до рішення Голови Національної поліції України Князєва С.М. від 08.11.2017 року №38208, викладене у висновку про результати повторного розгляду питання щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1, який було складено та підписано директором Департаменту фінансово-облікової політики МВС України Шевніним С.М. та директором Департаменту юридичного забезпечення МВЧС України Горбасєм Д.В. і який був затверджений 26.10.2018 року Державним секретарем МВС України Тахтаєм О.В.;

-стягнути з Міністерства внутрішніх справ України (код ЄДРПОУ 00032684) в межах та за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом на утримання МВС (за рахунок його бюджетних асигнувань) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1) одноразову грошову допомогу у разі установлення ІІ-ої групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ передбачену ст.23 Закону України "Про міліцію" та Постановою Кабінету міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 850 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції" у розмірі 336800 грн. 00 коп.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 року №565-ХІІ, ОСОБА_1 має право на отримання одноразової грошової допомоги, як інвалід ІІ-ої групи, у зв'язку із захворюванням, пов'язаним з проходженням служби в органах внутрішніх справ. Позивач вказує, що повторно звернувся до Управління Державної служби охорони при ГУМВС України у Львівській області із заявою про виплату одноразової грошової допомоги. Вищевказану заяву із висновком про призначення одноразової грошової допомоги працівнику міліції в разі поранення або встановлення інвалідності Управління Державної служби охорони при ГУМВС України у Львівській області подано до Міністерства внутрішніх справ України для прийняття рішення про призначення одноразової грошової допомоги. Відповідачем за результатами повторного розгляду матеріалів позивача складено висновок від 26.10.2018 року, яким прийнято рішення про скерування матеріалів ОСОБА_1 до Національної поліції України для негайного вирішення питання призначення та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги відповідно до рішення Голови Національної поліції України Князєва С.М. від 08.11.2017 року №38208.

Ухвалою суду від 07.12.2018 відкрито спрощене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня вручення ухвали подати відзив на позовну заяву.

Відповідачем подано відзив на позовну заяву за вх№41780, у якому відповідач зазначає, що пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 13.10.2015 №834 «Питання функціонування органів поліції охорони як територіальних органів Національної поліції та ліквідації деяких територіальних органів Міністерства внутрішніх справ установлено, що органи поліції охорони, утворені як територіальні органи Національної поліції, є правонаступниками Департаменту Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ та відповідних державних установ Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ, що ліквідуються в установленому порядку. Враховуючи вимоги законодавства, а також наказ МВС України від 13.01.2017 року №10 «Про фінансування відповідальних виконавців бюджетних програм» МВС України затвердило висновок від 26.10.2018 року щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги позивачу, та з метою виконання рішення суду направило його до Національної поліції України. Вважає, що МВС України діяло в межах своїх повноважень та відповідно до вимог законодавства, а отже відсутні підстави для визнання протиправними дій МВС України та скасування висновку від 26.10.2018 року.

Відповідачем у відзиві на позовну заяву також заявлено клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції. Суд вважає, вищевказане клопотання необґрунтованим у зв'язку із тим, що справа слухається відповідно до ст.257 КАС України у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, а відтак, клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції не підлягає задоволенню.

08.01.2019 року позивачем подано відповідь на відзив відповідача, зазначає, що рішення про призначення або про відмову у призначенні грошової допомоги приймає саме Міністерство внутрішніх справ України, а виплата одноразової грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом на утримання Міністерства внутрішніх справ. Вважає безпідставним покликання відповідача, що прийняття рішення з питань призначення одноразової грошової допомоги колишнім працівникам міліції належить до компетенції Національної поліції України і покриття витрат на виплату одноразової грошової допомоги колишнім працівникам ДСО має здійснюватися поліцією охорони за рахунок власних джерел надходжень.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Позивач, ОСОБА_1, проходив службу в органах внутрішніх справ України. На підставі Наказу Управління Державної служби охорони при ГУМВС України у Львівській області № 221 о/с від 21.08.2012 року "По особовому складу" підполковника міліції ОСОБА_1 /М-006257/, начальника служби інкасації, охорони та перевезення валютних цінностей (на правах взводу) спеціального підрозділу міліції охорони "Титан" (на правах самостійної роти) Управління Державної служби охорони при ГУМВСУ, було звільнено з органів МВС у відставку за п. 65 "а" (за віком) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України з 21.08.2012 року (а.с.15).

Згідно довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААА № 383553 від 03.10.2017 року (підстава - Акт огляду МСЕК № 152), 03.10.2017 року Львівським обласним центром медико-соціальної експертизи (Обласна МСЕК №3) підтверджено, що позивачу встановлена ІІ-га група інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ.

Згідно з довідкою про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках серії 12 ААА № 002628 від 03.10.2017 року (підстава - Акт огляду МСЕК № 152) позивачу встановлено 50% втрати працездатності.

Згідно з свідоцтвом про хворобу № 384 від 20.08.2012 року військово-лікарської комісії ГУМВСУ у Львівській області встановлено, що захворювання позивача пов'язані з проходженням служби в органах внутрішніх справ.

Позивач звернувся до Голови ліквідаційної комісії Управління Державної служби охорони ГУМВС у Львівській області з заявою від 06.10.2017 року про призначення одноразової грошової допомоги у зв'язку з отриманням інвалідності.

Ліквідаційна комісія Управління Державної служби охорони ГУМВС у Львівській області надала висновок про призначення одноразової грошової допомоги працівнику міліції в разі поранення або встановлення інвалідності згідно із Законом України від 20 грудня 1990 року № 565-ХІІ "Про міліцію", із змісту якого встановлено, що призначена одноразова грошова допомога ОСОБА_1 складає 336800,00 грн. Надалі матеріали про виплату позивачеві одноразової грошової допомоги направлені на розгляд в Департамент фінансово-облікової політики МВС України.

Листом від 02.03.2018 року №15/2-790 Департамент фінансово-облікової політики Міністерства внутрішніх справ України повідомив, що вказані документи повернуто на адресу Ліквідаційної комісії Управління Державної служби охорони ГУМВС у Львівській області без розгляду з роз'ясненням, що одноразова грошова допомога колишнім працівникам Державної служби охорони повинна здійснюватися Департаментом поліції охорони Національної поліції України, як правонаступником з дотриманням визначеного законодавством порядку фінансування, за рахунок власних джерел надходжень.

Листом від 26.03.2018 року № 12/1-15 позивачеві повернуто документи для призначення одноразової грошової допомоги та проінформовано, що такі направлялися Управлінням Державної служби охорони при ГУМВС України у Львівській області до Міністерства внутрішніх справ України та були повернуті без розгляду.

Вважаючи бездіяльність позивача протиправною позивач звернувся до суду.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 14.05.2018 року у справі №813/1307/18 позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо неприйняття рішення про призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у разі установлення ІІ-ої групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, передбаченої ст. 23 Закону України "Про міліцію" та Постановою Кабінету міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 850 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції". Визнано протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України щодо повернення матеріалів про призначення ОСОБА_1 вказаної одноразової грошової допомоги. Зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України (01024, м. Київ, вул. Богомольця 10, ЄДРПОУ 00032684) повторно розглянути питання щодо призначення та виплати ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.) одноразової грошової допомоги у разі установлення ІІ-ої групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, передбаченої ст. 23 Закону України "Про міліцію" та Постановою Кабінету міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 850 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції". В іншій частині позовних вимог відмовити.

Вказане рішення Львівського окружного адміністративного суду від 14.05.2018 року залишено без змін Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.07.2018 року №876/4348/18.

02.08.2018 року позивач повторно звернувся до Голови ліквідаційної комісії Управління Державної служби охорони ГУМВС у Львівській області із заявою про призначення одноразової грошової допомоги у зв'язку з отриманням інвалідності.

Управління Державної служби охорони при ГУМВС України у Львівській області заяву позивача із висновком про призначення одноразової грошової допомоги працівнику міліції в разі поранення або встановлення інвалідності подано до Міністерства внутрішніх справ України для прийняття рішення про призначення одноразової грошової допомоги.

МВС України за результатами повторного розгляду матеріалів позивача складено висновок від 26.10.2018 року, яким прийнято рішення про скерування матеріалів ОСОБА_1 до Національної поліції України для негайного вирішення питання призначення та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги відповідно до рішення Голови Національної поліції України Князєва С.М. від 08.11.2017 року №38208

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.

У відповідності до вимог ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.6 статті 23 Закону України "Про міліцію", у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов'язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності, йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, у разі встановлення інвалідності II групи в порядку та умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 3 пункту 15 Розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" передбачено, що право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України "Про міліцію", зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію".

Механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги (далі - грошова допомога) у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції встановлено Порядком та умовами призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 850 від 21.10.2015 (далі - Порядок №850).

Пунктом 2 Порядку №850 передбачено, що днем виникнення права на отримання грошової допомоги є: у разі загибелі (смерті) працівника міліції - дата смерті, що зазначена у свідоцтві про смерть; у разі встановлення працівнику міліції інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності - дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.

Згідно підпункту 2 пункту 3 Порядку №850, грошова допомога призначається і виплачується у разі установлення працівникові міліції інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов'язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, у розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, у разі встановлення інвалідності II групи.

Пунктом 7 Порядку №850 передбачено, що працівник міліції, якому призначається грошова допомога у разі встановлення інвалідності чи часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, подає за місцем служби такі документи: заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності за формою згідно з додатком до цих Порядку та умов; довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках). До заяви додаються копії: довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) працівника міліції, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку у паспорті громадянина України).

Матеріалами справи підтверджується, що позивачу встановлена друга група інвалідності, причиною якої є захворювання, пов'язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ. Позивач звертався з заявою про виплату йому одноразової грошової допомоги за місцем проходження служби та подав документи, визначені Порядком №850.

Згідно пункту 8 Порядку, керівник органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, подає Міністерству внутрішніх справ в 15-денний строк з дня реєстрації документи, зазначені в пунктах 6 або 7 Порядку №850, висновок щодо виплати грошової допомоги, а також у разі загибелі (смерті) працівника міліції: витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) працівника міліції із списків особового складу; витяг з особової справи про склад сім'ї загиблого (померлого) працівника міліції.

У відповідності до п.9 Порядку №850, МВС в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 цих Порядку та умов документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, для видання наказу про виплату такої допомоги, або у разі відмови - для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови.

Згідно пункту 14 Порядку №850, призначення та виплата грошової допомоги не здійснюється, якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність або часткова втрата працездатності без установлення інвалідності працівника міліції за висновком комісії з розслідування нещасного випадку є наслідком:

-учинення ним злочину, адміністративного правопорушення або дисциплінарного проступку;

-учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння;

-навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи іншої шкоди своєму здоров'ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, установленого судом);

-подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати грошової допомоги.

Грошова допомога виплачується в порядку черговості відповідно до дати прийняття Міністерством внутрішніх справ рішення про її призначення, але не пізніше двох місяців із дня прийняття зазначеного рішення в межах та за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом на утримання Міністерства внутрішніх справ (пункти 9, 10 Порядку №850).

Отже, зазначеним Порядком чітко встановлено, що рішення про призначення або про відмову в призначенні грошової допомоги приймає саме Міністерство внутрішніх справ України, а виплата одноразової грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом на утримання Міністерства внутрішніх справ.

Таким чином, після надходження передбачених Порядком документів МВС України зобов'язане прийняти одне з двох рішень: про призначення або про відмову в призначенні вказаної грошової допомоги.

Однак, відповідачем складено висновок про результати повторного розгляду питання щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 від 26.10.2018 року, яким матеріали ОСОБА_1 скеровано до Національної поліції України.

Відповідач всупереч п.9 Порядку №850 не прийняв за результатом розгляду документів про виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги жодного з вищезазначених рішень.

Отже, суд приходить до висновку, що спосіб, у який МВС України повторно розглянуло заяву та документи про виплату позивачу одноразової грошової допомоги, у зв'язку із встановленням ІІ групи інвалідності без прийняття відповідного рішення, Законом №565-ХІІ та Порядком №850 не передбачені.

Крім того, доводи Міністерства внутрішніх справ про те, що покриття витрат на виплату одноразової допомоги колишнім працівникам Державної служби охорони має здійснюватись поліцією охорони за рахунок власних джерел надходжень, не ґрунтуються на положеннях нормативно-правових актів, і є неправомірними.

Що стосується позовної вимоги про стягнення з Міністерства внутрішніх справ України (код ЄДРПОУ 00032684) в межах та за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом на утримання МВС (за рахунок його бюджетних асигнувань) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1) одноразову грошову допомогу у разі установлення ІІ-ої групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ передбачену ст.23 Закону України "Про міліцію" та Постановою Кабінету міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 850 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції" у розмірі 336800 грн. 00 коп., суд зазначає наступне.

Принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень, ключовим завданням якого, є здійснення правосуддя. Тому завданням адміністративного суду є контроль за легітимністю прийняття рішення.

Отже вказана позовна вимога є формою втручання в дискреційні повноваження відповідача та виходить за межі завдань адміністративного судочинства.

Суд зазначає, що при розгляді справ за адміністративними позовами про зобов'язання органів Міністерства внутрішніх справ України призначити та виплатити одноразову грошову допомогу по інвалідності, суд не вправі приймати рішення про стягнення виплати такої допомоги, що не належить до компетенції суду.

Міністерством внутрішніх справ України не прийнято рішення про призначення або про відмову в призначенні грошової допомоги позивачу.

Тобто, у разі настання визначених законодавством умов відповідач зобов'язаний вчинити конкретні дії і, якщо він їх не вчиняє, його можна зобов'язати до цього в судовому порядку.

Аналогічна правова позиція була висловлена Верховним Судом у постанові від 27 червня 2018 року (справа №807/3072/14), а відповідно до ч.5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду.

Відповідно до вимог частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у поєднанні із частиною другою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає належним способом захисту, необхідним для поновлення прав позивача, зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України прийняти рішення про призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням ІІ групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання, що мало місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, згідно із Законом України "Про міліцію" від 20.12.1990 року №565-ХІІ, у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України №850.

Щодо клопотання позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду, шляхом подання звіту суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст.382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Встановлюючи строк для подання звіту, суд повинен враховувати особливості покладених обов'язків згідно з судовим рішенням та можливості суб'єкта владних повноважень їх виконати.

Позивач не зазначив жодних обставин, які б вказували, що відповідач уникатиме виконання рішення та причини, які б свідчили про необхідність для ухвалення рішення в даній справі щодо подання звіту про виконання судового рішення.

Таким чином, суд вважає безпідставним та необґрунтованим клопотання позивача щодо здійснення контролю за виконанням судового рішення, а тому у його задоволенні слід відмовити.

Відповідно до ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а суд, згідно ст.90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову.

Відповідно до вимог ст.139 КАС України судові витрати не підлягають відшкодуванню.

Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10,13, 14, 72-77, 139, 241-247, 250, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України щодо неприйняття рішення про призначення ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1) одноразової грошової допомоги у разі установлення ІІ-ої групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, передбаченої ст. 23 Закону України "Про міліцію" та Постановою Кабінету міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 850 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції".

Визнати протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1) одноразової грошової допомоги.

Визнати протиправним та скасувати висновок Міністерства внутрішніх справ України про результати розгляду питання щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 від 26.10.2018 року.

Визнати протиправним та скасувати рішення про скерування матеріалів щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 до Національної поліції України для негайного вирішення питання призначення та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги відповідно до рішення Голови Національної поліції України Князєва С.М. від 08.11.2017 року №38208, викладене у висновку Міністерства внутрішніх справ України про результати повторного розгляду питання щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 від 26.10.2018 року.

Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України прийняти рішення про призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням ІІ групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання, що мало місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, згідно із Законом України "Про міліцію" від 20.12.1990 року №565-ХІІ, у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України №850.

Відмовити у задоволенні позовної вимоги про стягнення з Міністерства внутрішніх справ України (код ЄДРПОУ 00032684) в межах та за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом на утримання МВС (за рахунок його бюджетних асигнувань) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1) одноразову грошову допомогу у разі установлення ІІ-ої групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ передбачену ст.23 Закону України "Про міліцію" та Постановою Кабінету міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 850 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції" у розмірі 336800 грн. 00 коп.

Судові витрати стягненню не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Суддя Крутько О.В.