
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 січня 2019 року м. Київ № 320/115/19
Суддя Київського адміністративного суду Леонтович А.М., розглянувши позовну заяву Пухівської сільської ради Броварського району Київської області до Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження,
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Пухівська сільська рада Броварського району Київської області з позовом до Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 13.12.2017 №55368605.
Пунктом третім частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з частиною 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Спірні правовідносини виникли у зв'язку із зверненням до примусового виконання постанови Департаменту ДАБІ у Київській області від 10.07.2017 №3-1007/3-10/2-10/10-58/1007/08/01.
У якості підстави позову позивач зазначає, що строк пред'явлення до виконання зазначеної постанови закінчився 10.10.2017, отже відповідач не мав правових підстав для відкриття виконавчого провадження.
Вказуючи на неможливість звернення постанови Департаменту ДАБІ у Київській області від 10.07.2017 №3-1007/3-10/2-10/10-58/1007/08/01 до примусового виконання, позивач копії вказаної постанови до матеріалів справи не надає.
Суд звертає увагу, що справи, предмет яких стосується рішення органу державної виконавчої служби розглядаються з особливостями, встановленими статтею 287 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 4 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.
Тобто справи, предмет яких стосується рішення органу державної виконавчої служби, розглядаються в обмежені строки, що покладає на суд і учасників справи певні процесуальні обмеження і додаткові обов'язки, у тому числі і в частині належної підготовки відповідних матеріалів і власне справи для можливості розгляду її в одне судове засідання.
Суд зауважує, що зміст постанови Департаменту ДАБІ у Київській області від 10.07.2017 №3-1007/4-10/10-59/1007/08/01, є обставиною, що підлягає дослідженню під час вирішенні справи по суті. Відсутність зазначеної постанови виключає можливість всебічного дослідження обставин справи, натомість її отримання (витребування) після відкриття провадження у справі може вплинути на можливість розгляду спору у строки, визначені процесуальним законом.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви повинні бути усунені у десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали шляхом подання безпосередньо до суду:
- належним чином завіреної копії постанови Департаменту ДАБІ у Київській області від 10.07.2017 №3-1007/4-10/10-59/1007/08/01, посилання на яку міститься у позові;
Керуючись статтями 160, 161, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Пухівської сільської ради Броварського району Київської області до Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, - залишити без руху.
2. Позивачеві у десятиденний строк з дня одержання ухвали усунути наведені у ній недоліки у вказаний у ній спосіб.
3. Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачеві за адресою, зазначеною у позовній заяві.
Ухвала про набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Леонтович А.М.