Рішення № 79059992, 28.12.2018, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.12.2018
Номер справи
807/639/18
Номер документу
79059992
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

28 грудня 2018 рокум. Ужгород№ 807/639/18

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої - судді Калинич Я.М.,

при секретарі судового засідання - Попович М.М.,

за участю:

представник позивача - ОСОБА_1,

представник відповідача 1 - Савицький С.І.,

представник відповідача 2 - Подойма Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_4 до Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області, Державної фіскальної служби України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до ч.3 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 28 грудня 2018 року проголошено вступну та резолютивну частини Рішення. Рішення в повному обсязі складено 08 січня 2019 року.

ОСОБА_4 (далі - позивач, ОСОБА_4.) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області (далі - відповідач 1, Ужгородська ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області), Державна фіскальна служба України (далі - відповідач 2, ДФСУ), в якій просила суд: 1. Визнати протиправними дії Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області та Державної фіскальної служби України щодо анулювання реєстраційного номеру облікової картки платника податків НОМЕР_1 належного ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, місце реєстрації: АДРЕСА_1. 2. Зобов'язати Ужгородську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області та Державну фіскальну службу України відновити реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 присвоєного ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, місце реєстрації: АДРЕСА_1.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачу - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, Державною податковою адміністрацією України 01.03.1999 року присвоєно ідентифікаційний номер НОМЕР_1. У зв'язку з оформлення житлової субсидії у ОСОБА_4 виникла необхідність у отриманні відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків, з чим вона і звернулась до Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області. Однак, у отриманні вищезазначених відомостей ОСОБА_4 було відмовлено по причині того, що її реєстраційний номер облікової картки анульовано у зв'язку з її смертю. На заяву про відновлення реєстраційного номеру облікової картки ОСОБА_4 отримала відмову Ужгородської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області, з посиланням на те що, інформацію про смерть фізичної особи ОСОБА_6 до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків було внесено Мукачівською ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області на підставі інформації отриманої від Мукачівського районного відділу реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Закарпатській області та рекомендовано звернутися за захистом своїх прав і законних інтересів до суду. Зазначені дії відповідача Ужгородська ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області позивач вважає протиправними.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримала з підстав, викладених у позовній заяві. Просила суд позов задовольнити повністю.

Відповідач 1 надав суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого просить відмовити у задоволенні позову в зв'язку з тим, що саме Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція направила відомості до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів щодо померлої ОСОБА_4, а не ОСОБА_7. У зв'язку із вищенаведеним є незрозумілим яким чином Ужгородська ОДПІ вчинила протиправні дії відносно позивача. Сам по собі факт того, що інспекція видала позивачу реєстраційний номер облікової картки платника та позивач знаходиться на обліку як платник податків в Ужгородській ОДПІ не свідчить про те, що саме інспекція вчиняла протиправні дії пов'язані із закриттям вказаного вище податкового номера позивача. Щодо вимоги позивача про зобов'язання Ужгородську ОДПІ відновити реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 присвоєний ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце реєстрації АДРЕСА_2 зазначає, що така не може бути реалізована із врахуванням того, що відповідач 1 не наділений такими повноваженнями.

В судовому засіданні представник відповідача 1 проти позову заперечив, посилаючись на правомірність дій Ужгородської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області.

Відповідач 2 також надав відзив на позовну заяву, згідно з яким не погоджується із вимогами позову, вважає їх безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню. Зазначає, що Мукачівським районним відділом РАЦС Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області було передано Мукачівській ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області повідомлення про громадян, які померли за вересень 2017 року (за №185/14.7-68 від 04.10.2017). До зазначеного повідомлення було внесено інформацію про особу, яка померла, з прізвищем, іменем, по батькові ОСОБА_7, датою народження 13.01.1954 року та датою смерті ІНФОРМАЦІЯ_6. На момент отримання від Мукачівського районного відділу РАЦС повідомлення про громадян, які померли, в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків була зареєстрована фізична особа з прізвищем, іменем, по батькові: ОСОБА_4 (українською мовою) ОСОБА_7 (російською мовою), датою народження 13.01.1954 року. Фізичній особі - платнику податків ОСОБА_4 було присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1. Іншої особи із схожими даними (стосовно прізвища, імені, по батькові, дати народження) в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків зареєстровано не було. Також зазначив, що довідка про смерть складалась за відсутності документів, що посвідчували особу, та на підставі усних даних про особу. Внаслідок чого могли бути допущені неточності або помилки при написанні імені та по батькові особи в актовому записі про смерть. Із рахуванням цього відповідач 2 вважає ідентичними імена ОСОБА_7 та ОСОБА_4.

Представник відповідача 2 в судовому засіданні заперечила проти позову з мотивів, наведених у відзиві на позовну заяву, та просила суд відмовити у задоволенні позову повністю.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про часткове задоволення позову, виходячи з наступного.

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що 03.03.1999 року громадянці України ОСОБА_4 було присвоєно ідентифікаційний номер (реєстраційний помер облікової картки платника податків (далі -РНОКПП) НОМЕР_1.

Адреса реєстрації ОСОБА_4, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_5, 89461, АДРЕСА_2.

До Ужгородської ОДПІ позивач звернулась із проханням повторної видачі РНОКПП за НОМЕР_2.

При розгляді звернення було встановлено, що даний РНОКПП НОМЕР_2 був анульований по причині смерті фізичної особи у 2017 році.

Відомості про зміну стану громадянки «анульовано у зв'язку із смертю» було проведено Мукачівською об'єднаною державною податковою інспекцією.

12.04.2018 року Ужгородською ОДПІ було надіслано листа за № 269/9/07-14-08 до Відділу реєстрації актів цивільного стану по Мукачівському міськрайонному управлінні юстиції із проханням надати документальне підтвердження причин внесення громадянки ОСОБА_4 до списку померлих за вересень 2017 року.

20.04.2018 року листом за № 513/14.7-39 Мукачівського районного відділу Державної реєстрації актів цивільного стану Головного ТУ юстиції у Закарпатській області було повідомлено, що на адресу Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції було надіслано повідомлення про померлих громадян Мукачівського району за вересень 2017 року № 185/14.7-68 від 04.10.2017 року.

Відповідно до даного повідомлення про померлих громадян Мукачівського району за вересень 2017 року наявний актовий запис про смерть ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_6, про що виконкомом Пузняковецької сільської ради Мукачівського району складено актовий запис № 18 від 14.09.2017 року на підставі лікарського свідоцтва про смерть № 303/17 від 14.09.2017 року видане Мукачівською судово-медичною експертизою.

Таким чином, було встановлено, що померлою є ОСОБА_7, у якої не співпадає ім'я, а саме перша буква «Є» та по-батькові, а саме в середині слова буква «о».

07.05.2018 року Ужгородською ОДПІ листом № 91/Б/07-14-08 було надано відповідь ОСОБА_4 щодо анульованим по причині смерті ОСОБА_7 Мукачівською ОДПІ, однак із невідомих причин у зв'язку із співпадінням дати народження та прізвища вищевказаною інспекцією було анульовано РНОКПП, що належить саме ОСОБА_4, а не ОСОБА_7.

Щодо вимоги про визнання дій протиправними Ужгородської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області та ДФС України щодо анулювання реєстраційного номеру облікової картки платника податку НОМЕР_1 належного ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, суд зазначає наступне.

Пунктом 63.2 ст. 63 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) передбачено, що взяттю па облік або реєстрації у контролюючих органах підлягають всі платники податків.

Відповідно до пункту 63.5 ст. 63 ПКУ всі фізичні особи - платники податків та зборів реєструються у контролюючих органах шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків у порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно пункту 63.6 ст. 63 ПКУ облік платників податків у контролюючих органах ведеться за податковими номерами. Порядок визначення податкового номера встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

З метою визначення єдиної методики реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр) розроблено Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, яке затверджено Наказом Міністерства фінансів України 29.09.2017 року № 822 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.10.2017 р. за № 1306/31174 (далі - Положення № 822).

Пунктом 2 Розділу 1 Положення № 822 визначено, що Державний реєстр створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які зобов'язані сплачувати податки, збори у порядку та на умовах, що визначаються Податковим кодексом України та іншими нормативно-правовими актами України, з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотриманням податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до п.70.17. ст. 70 ПКУ державний реєстр фізичних осіб - платників податків формується на основі Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів. Обліковим карткам фізичних осіб, які на момент набрання чинності цим Кодексом зареєстровані у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів, присвоюються номери, що відповідають ідентифікаційним номерам платників податків - фізичних осіб. Документи про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів, видані контролюючими органами у порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Кодексом, вважаються дійсними для всіх випадків, передбачених для використання реєстраційних номерів облікових карток фізичних осіб, не підлягають обов'язковій заміні та є такими, що засвідчують реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.

Відповідно до обставин справи позивач отримала ідентифікаційний код за номером НОМЕР_1 у 1999 році який відповідає реєстраційному номеру облікової картки платника податків у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів.

На виконання абзацу п'ятого пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 6 листопада 1997 року N 1232 «Про заходи щодо запровадження ідентифікаційних номерів фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів» та з метою підтримання на належному рівні Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів було затверджено наказом Державної податкової адміністрації України та Міністерства юстиції України N 462/83/5 від 22.12.97 р. та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 грудня 1997 р. за N 617/2421 Порядок передачі відділами реєстрації актів громадянського стану державним податковим органам інформації про громадян, які померли (далі Порядок № 462/83/5).

Відповідно до пункту 1.2. Порядку № 462/83/5 цей Порядок встановлює правила передачі відділами реєстрації актів громадянського стану державним податковим органам за місцем знаходження повідомлень про реєстрацію смерті громадян (далі - Повідомлення).

Пунктом 1.4. Порядку № 462/83/5 відділи реєстрації актів громадянського стану передають Повідомлення машинописним текстом, а при наявності комп'ютерної техніки у вигляді файла даних на магнітних носіях (дискетах) за структурою, визначеною в пункті 4.2 кого Порядку, та його друкованої копії.

Згідно пункту 2.3. Порядку № 462/83/5 повідомлення повинне заповнюватися машинописним текстом українською мовою.

Відповідно до пункту 2.5. Порядку № 462/83/5 повідомлення передається до державного податкового органу: - у вигляді друкованого документа; - при наявності комп'ютерної техніки - у вигляді файла на дискеті та його друкованої копії.

Пунктом 2.6. Порядку № 462/83/5 передбачено, що дані Повідомлення, оформлені згідно з цим Порядком, є підставою для внесення державними податковими органами змін до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів (далі - Державний реєстр).

Відповідно до пункту 2.7. Порядку № 462/83/5 державні податкові органи реєструють Повідомлення, одержане від органів реєстрації актів громадянського стану.

Як встановлено судом, Мукачівський районний відділ Державної реєстрації актів цивільного стану Головного ТУ юстиції у Закарпатській області направив на адресу Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції повідомлення про померлих громадян Мукачівського району за вересень 2017 року №185/14.7-68 від 04.10.2017 року відповідно до якого наявний актовий запис про смерть ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_6.

Таким чином, Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція направила відомості до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів щодо померлої ОСОБА_4, а не ОСОБА_7.

У зв'язку із вищенаведеним суд не вбачає протиправності дій відповідачів щодо позивача, оскільки такі діяли у відповідності до чинного законодавства та в межах своїх повноважень, а тому у задоволенні позову у цій частині слід відмовити.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання Ужгородську ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області та ДФС України відновити реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 присвоєний ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце реєстрації АДРЕСА_2, суд зазначає наступне.

Згідно з ст. 63 та 70 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами і доповненнями (далі ПКУ) та п. 3 розд. IV Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 (далі - Положення) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, формує та веде Державний реєстр фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр).

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 №236 (далі - Положення) Центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику є Державна фіскальна служба України (далі - ДФС).

Крім того, Наказом Міністерства фінансів України від 24.02.2015 року за № 210 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2015 року за № 278/26723 було затверджено Порядок обробки персональних даних у базі персональних даних - Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (далі - Порядок № 210).

Пунктом 1 Розділу 1 Порядку № 210 передбачено, що цей Порядок розроблено з метою встановлення загальних вимог до організаційних та технічних заходів захисту персональних даних під час їх обробки у базі персональних даних - Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (далі - ДРФО), який формує та веде Державна фіскальна служба України (далі - ДФС).

Згідно пункту 6 Розділу 1 Порядку №210 володільцем бази персональних даних ДРФО є ДФС.

Відповідно до пункту 7 Розділу 1 Порядку №210 передбачено, що персональні дані у базі персональних даних - ДРФО обробляються за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи ДРФО (далі - ІТС ДРФО).

Пунктом 8 Розділу 1 Порядку №210 передбачено, що під обробкою персональних даних фізичної особи - платника податків розуміється будь-яка дія або сукупність дій, здійснюваних в ІТС ДРФО, які пов'язані із збиранням, реєстрацією, накопиченням, зберіганням, адаптуванням, зміною, відновленням, використанням та поширенням, знеособленням, знищенням відомостей про фізичну особу.

Згідно пункту 9 Розділу 1 Порядку №210 місцезнаходження бази персональних даних ДРФО: Україна, місто Київ, Львівська площа, будинок 8.

Крім того, пунктом 1 Розділу 3 Порядку №210 передбачено, що відповідно до мети обробки до складу персональних даних ДРФО включаються такі дані про фізичних осіб:

- реєстраційний номер облікової картки платника податків: прізвище, ім'я, по батькові: дата народження;

- місце народження (країна, область, район, населений пункт); місце проживання;

- для іноземців: громадянство та номер, що використовується під час оподаткування в країні громадянства;

- джерела отримання доходів;

- об'єкти оподаткування;

- суми нарахованих та/або отриманих доходів;

- суми нарахованих та/або сплачених податків;

- інформація про податкову знижку та податкові пільги платника податків; серія, помер свідоцтва про народження, паспорта (аналогічні дані іншого документа, що посвідчує особу), ким і коли виданий;

- інформація про фізичних осіб, які померли.

Згідно з п. 11 розд. VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб платників податків, затвердженого наказом міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 (далі - Положення № 822), у разі виявлення помилок, порушень чи неточностей щодо внесення прізвища, імені, по батькові, дати чи місця народження, місця проживання тощо, допущених при реєстрації фізичної особи у Державному реєстрі, виправлення даних здійснюється шляхом внесення змін до Державного реєстру на підставі Заяви про внесення змін. Після виправлення помилок реєстраційний номер облікової картки платника податків не змінюється.

Контролюючий орган може змінити реєстраційний номер Облікової картки, якщо порушення чи неточності не можна усунути шляхом внесення змін відповідно до абзацу першого п. 13 розд. VII Положення № 822. Така зміна проводиться після перевірки чи з'ясування обставин допущення помилки, виявленої контролюючим органом самостійно чи за результатами розгляду звернення фізичної особи - платника податків. Про виявлення такого факту або про результати розгляду звернення контролюючий орган інформує фізичну особу - платника податків.

Відповідно до ч. 2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення, зокрема, про визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій.

Частиною 1 ст. 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у п.п. 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Згідно з ч. 2 ст. 5 КАС України захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

У зв'язку вищенаведеним дана позовна вимога належить до часткового задоволення, а саме:

- в частині зобов'язання Ужгородську ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області відновити реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 присвоєний ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце реєстрації АДРЕСА_2 - відмовити;

- в частині зобов'язання Державну фіскальну службу України внести в Державний реєстр фізичних осіб - платників податків реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, присвоєного ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, місце реєстрації: АДРЕСА_1, 89461 - задовольнити.

Відповідно частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, про наявність підстав для часткового задоволення даного адміністративного позову.

Відповідно до ч.1 статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи, що адміністративний позов задоволено частково, відтак на користь позивача підлягає повернення судових витрат пропорційно до задоволеної частини позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 252, 255, КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_4 до Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області, Державної фіскальної служби України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

2. Зобов'язати Державну фіскальну службу України (пл. Львівська, буд.8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 39292197) внести в Державний реєстр фізичних осіб - платників податків реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, присвоєного ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, місце реєстрації: АДРЕСА_1, 89461.

3. В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

4. Стягнути з Державної фіскальної служби України (пл. Львівська, буд.8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 39292197) за рахунок її бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_4 (АДРЕСА_1, 89461, РНОКПП НОМЕР_1, НОМЕР_3, ІНФОРМАЦІЯ_7.) судові витрати по справі у розмірі 352,40 грн. (триста п'ятдесят дві гривні 40 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені пп. 15.5 п. 15 Розділу VII КАС України).

СуддяЯ.М. Калинич