Ухвала суду № 79056037, 10.12.2018, Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу

Дата ухвалення
10.12.2018
Номер справи
212/9425/18
Номер документу
79056037
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 212/9425/18

2-а/212/165/18

У Х В А Л А

10 грудня 2018 року м. Кривий Ріг

Cуддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Козлов Ю.В. розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_2 до комунальної установи «Будинок нічного перебування «Криворізької міської ради» про визнання бездіяльність протиправною, зобов'язання вчинити дію та притягнення до адміністративної відповідальності, -

В С Т А Н О В И В:

До Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області 04 грудня 2018 року, звернувся ОСОБА_2, який просить визнати протиправною бездіяльність комунальної установи «Будинок нічного перебування «Криворізької міської ради», яка виявилась у порушенні правового режиму розгляду заяви позивача від 20.09.2018р., у невжитті заходів для забезпечення непорушного права на свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні, у не забезпечення гарантій ст.ст.3,3,46 Конституції України. Просить зобов'язати відповідача протягом 15 днів, вжити заходів для надання згоди відділу реєстрації виконавчого комітету Покровської районної у м.Кривий Ріг ради на реєстрацію його за адресою: м.Кривий Ріг, вул.Сеченова,50а, для забезпечення гарантій держави на вільне волевиявлення на виборах президента 31.03.2019р. Притягнути до адміністративної відповідальності комунальну установу «Будинок нічного перебування «Криворізької міської ради» за протиправну бездіяльність.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі суддею встановлено наступне.

Відповідно до частини першої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: 1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження; 2) спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спорах між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спорах, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб'єкту законом; 6) спорах щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; 7) спорах фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації; 8) спорах щодо вилучення або примусового відчуження майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності; 9) спорах щодо оскарження рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов'язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб; 10) спорах щодо формування складу державних органів, органів місцевого самоврядування, обрання, призначення, звільнення їх посадових осіб; 11) спорах фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", за винятком спорів, пов'язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю; 12) спорах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів охорони державного кордону у справах про правопорушення, передбачені Законом України "Про відповідальність перевізників під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень".

Статтею 20 КАС України визначено, що: місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1 - 3 частини першої цієї статті. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Обґрунтування позивача, що зазначена позовна заява повинна розглядатись місцевим загальним судом, відповідно до п.1 ч.1 ст.20 КАС України, тому що 3 пунктом позовних вимог, зазначена вимога про притягнення відповідача до адміністративної відповідальності відповідача, є безпідставною. Зазначеною нормою встановлено право на захист особи, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, тоді як порядок притягнення до адміністративної відповідальності встановлено нормами КУпАП,у відповідності до яких позивач і повинен здійснювати право на захист, тому посилання позивача на вищевказану норму КАСУ є помилковою.

Відповідно до частини першої статті 1 КАС України, Кодекс адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.

Частинами першою та шостою статті 7 КАС України зазначено, що суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. У разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

Відповідно до визначеного ст.8 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» права на повноважний суд, ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом. Вказана норма кореспондується з положеннями ст. 6 Конвенції, відповідно до якої в поняття «суд, встановлений законом», входить лише той суд, до підсудності якого віднесений розгляд тієї чи іншої справи.

Відповідно до пункту першого частини першої статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Аналізуючи положення зазначених норм КАС України, приходжу до висновку про необхідність направлення цієї справи для розгляду за підсудністю до Дніпропетровського окружного адміністративного суду, якому ця справа предметно підсудна, в силу вимог статті 20 КАС України, оскільки Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу Дніпропетровської області, після набрання чинності КАС України в новій редакції, не є судом, встановленим законом та повноважним судом на розгляд справ цієї категорії.

Відповідно до п.2 ч.1, ч.5 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до підсудності іншого суду.

Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 КАС України, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана (частини перша і друга статті 30 КАС України).

Керуючись ст.ст.20, 29, 171, Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до комунальної установи «Будинок нічного перебування «Криворізької міської ради» про визнання без дійства протиправними та зобов'язання вчинити дію та притягнути до адміністративної відповідальності, передати за підсудністю до Дніпропетровського окружного адміністративного суду (49089, м.Дніпро, вул. Академіка Янгеля, 4).

Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги після залишення її без задоволення.

Копію ухвали направити позивачеві за адресою, вказаною ним в позовній заяві для відома.

Ухвала набирає законної сили через 15 днів з дня її підписання але може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Суддя: Ю. В. Козлов