Рішення № 79055228, 10.12.2018, Шевченківський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.12.2018
Номер справи
761/21087/18
Номер документу
79055228
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 761/21087/18

Провадження № 2/761/5975/2018

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2018 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

головуючого: судді - Притула Н.Г.

при секретарі: Припутневич В.І.,

за участю позивача: ОСОБА_1,

представника позивача: ОСОБА_2,

представників відповідача: Цінчик В.М., Бут М.О., Ларіна В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» Міністерства охорони здоров'я України про скасування наказу, -

В С Т А Н О В И В:

05 червня 2018 року до суду надійшла зазначена позовна заява.

В позовних вимогах позивач просить: скасувати наказ Головного лікаря НДСЛ «Охматдит» №85 від 03.05.2018 року «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності» в частині притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності.

Вимоги обґрунтовані тим, що позивач працює завідувачем Центру дитячої онкогематології і ТКМ НДСЛ «Охматдит» та наказом Головного лікаря НДСЛ «Охматдит» №85 від 03.05.2018 року «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності» її було притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани.

Позивач не погоджується з наказом на тій підставі, що такого заходу дисциплінарного стягнення як позбавлення премії та незастосування заходів заохочення - чинним законодавством не передбачено. З висновком комісії за результатами службового розслідування, який став підставою для видачі наказу позивача не ознайомлювали та письмові пояснення перед застосуванням дисциплінарного стягнення не витребовувалися.

03.08.2018 року до суду надійшли заперечення відповідача на позовні вимоги в яких представник просить відмовити в задоволенні позовних вимог повністю обґрунтовуючи тим, що 16.04.2018 року заступник головного лікаря з медичної частини ОСОБА_6 на підставі отриманої інформації з розміщеного відео на сайті https://www.youtube.com/watch?v=VibHUgdT05k&aба;amp=&a в;t+2s (дата викладення відео 22.04.2018 року) провів бесіду з батьками дітей, що лікуються у відділені трансплантації кісткового мозку та інтенсивної мегадозової хіміотерапії Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку (далі - відділення ТКМ та ІМДХТ Центру ДОГ і ТКМ) НДСЛ «Охматдит» МОЗ України (далі - Лікарня) та з'ясував, що батьки не знають про наявність лікарських засобів, що прописані їхнім дітям, на аптечному складі лікарні та закуповуються за власні грошові кошти.

19.04.2018 року на щотижневій нараді головного лікаря доручено отримати, зокрема від ОСОБА_1 пояснення щодо неподання замовлень на закупівлю лікарських засобів згідно Національного переліку основних лікарських засобів яку здійснює лікарня та введення в оману батьків щодо наявності лікарських засобів на складі лікарні, що в свою чергу призводило до закупівлі наявних лікарських засобів за власні грошові кошти.

З отриманих пояснень було встановлено, що завідуючим відділенням ТКМ та ІМДХТ Центру ДОГ і ТКМ ОСОБА_7 на 2018 рік не врахована 100% потреба у лікарських засобах, згідно Національного переліку основних лікарських засобів та завідуючою Центру Центру ДОГ і ТКМ ОСОБА_1 не проконтрольовано дії підлеглого завідуючого відділенням ТКМ та ІМДХТ Центру ДОГ і ТКМ ОСОБА_7 та відповідно до наказу від 08.09.2017 №112 «Про розміщення інформаційних стендів по стаціонарних структурних підрозділах НДСЛ «Охматдит» МОЗ України» не контролювала оприлюднення та щотижневе оновлення інформації щодо наявності безкоштовних лікарських засобів, витратних матеріалів, тощо на стендах Центру ДОГ і ТКМ.

Як зазначає представник, при обранні виду стягнення була врахована ступінь тяжкості вчинення проступку, обставини за яких вчинено проступок, попередню роботу ОСОБА_1, перед застосуванням дисциплінарного стягнення від ОСОБА_1 витребовувались пояснення. Представник зазначає, що ОСОБА_1 порушено пункти 2.6, 4.1 та 4.4 Посадової інструкції, а також правила внутрішнього трудового розпорядку.

Враховуючи положення про преміювання та ст.151 КЗпП України в наказі було зазначено про позбавлення премій та незастосування заходів заохочення.

Відповідь на відзив не надходила.

В судовому засіданні позивач та її представник заявлені вимоги підтримали та просили їх задовольнити так як будь-яких порушень трудової дисципліни не було, а тому і відсутні підстави для притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Представники відповідача в судовому засіданні заперечували проти задоволення позовних вимог з підстав, викладених в запереченнях.

Відповідно до ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, тобто обов'язок доказування покладений на сторони.

Вислухавши сторони, оцінивши в сукупності надані суду докази, суд приходить до висновку про задоволення заявлених вимог за наступних підстав.

Частина 1 статті 147 КЗпП України визначає, що за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення:

1) догана;

2) звільнення.

Стаття 149 КЗпП України визначає, що до застосування дисциплінарного стягнення власник або уповноважений ним орган повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення.

При обранні виду стягнення власник або уповноважений ним орган повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника.

Стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під розписку.

Стаття 149 КЗпП України визначає, що дисциплінарне стягнення застосовується власником або уповноваженим ним органом безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 працює на посаді завідувача Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит» МОЗ України.

Відповідно до Положення про Центр дитячої онкогематології і трансплантології кісткового мозку Національної дитячої спеціалізованої лікарні "ОХМАТДИТ" МОЗ України, складеного позивачкою та затвердженого головним лікарем НДСЛ "ОХМАТДИТ" МОЗ України ОСОБА_8 22 січня 2018 року, Центр є структурним підрозділом Національної дитячої спеціалізованої лікарні "ОХМАТДИТ" МОЗ України (п. 1.1).

Основною метою діяльності Центру є надання висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги з онкогематологічними захворюваннями, які потребують цілодобового нагляду і лікування (п. 2.1).

Наказом головного лікаря НДСЛ «Охматдит» МОЗ України №112 від 08.09.2017 року «Про розміщення інформаційних стендів по стаціонарних структурних підрозділах НДСЛ «Охматдит» МОЗ України» було наказано у місячний термін оформити інформаційні стенди у відповідних приміщеннях/корпусах лікарні.

Відповідальними особами за оприлюднення та щотижневе оновлення інформації щодо наявності лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів та харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, отриманих за кошти державного бюджету, благодійної діяльності і гуманітарної допомоги призначено завідувачів та старших медичних сестер Центрів/відділень, згідно із списком, зокрема і відповідальною особою по Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку - завідуюча Центром ОСОБА_1 Відповідальним особам було необхідно забезпечити оприлюднення інформації щодо наявності в Центрах/відділеннях лікарських засобів, виробів медичного призначення та харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання.

Крім того було наказано продовжити розміщення на офіційному сайті Лікарні інформації про залишки лікарських засобів та виробів медичного призначення на складі НДСЛ «Охматдит» (оновлюється щомісячно).

З наказом позивач була ознайомлена, що вона не заперечувала в судовому засіданні.

Водночас вбачається з додатку до наказу, що відділення ТКМ та ІМДХТ Центру ДОГ і ТКМ не було включено в перелік Центрів/відділень, які мали розміщувати інформаційні стенди та контролювати інформацію на них розміщену.

Крім того наказом головного лікаря НДСЛ «Охматдит» №121 від 03.10.2017 року затверджено порядок визначення обсягів потреби в закупівлі лікарських засобів та виробів медичного призначення в НДСЛ «Охматдит» МОЗ України.

Згідно з Порядком, потреба в закупівлі лікарських засобів складається завідувачем структурного підрозділу, виходячи з фактичного обсягу їх споживання за минулий період (місяці/роки), дефіциту лікарських засобів в цьому періоді (якщо такий був), номенклатури лікарських засобів з вказівкою непатентованої міжнародної назви препарату, торгової назви, форми лікарського засобу, дозування, кількості, протоколу лікування, з урахуванням залишків лікарських засобів у структурному підрозділі, введення в дію нових методик лікування та профільних ліжок тощо згідно діючого законодавства.

Завідувач Центру/відділення узагальнює зібрану структурними підрозділами потребу в лікарських засобах по Центру/відділенню (якщо такі структурні підрозділи є в структурі Центру/відділення) узгоджує її із заступником головного лікаря згідно профілю, подає на підпис головному лікарю та передає в економічний відділ лікарні для зведення потреби у лікарських засобах по лікарні.

З наказом ОСОБА_1 була ознайомлена, що підтверджується її підписом. В судовому засіданні позивач не заперечувала, що вона ознайомлена з наказом.

Згідно з посадовою Інструкцією Завідувача Центру Дитячої онкогематології і Трансплантації кісткового мозку, яка 22.01.2018 року затверджена головним лікарем НДСЛ «Охматдит» МОЗ України завідуюча Центром здійснює контроль за обліком, призначенням, збереженням та витратою медикаментів та витратних матеріалів у підпорядкованих структурних підрозділах Центру ДОГ і ТКМ (п.2.6 Інструкції);

Крім того згідно з розділом 4 Посадової інструкції, завідувач Центру ДОГ і ТКМ несе відповідальність за неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, а також за невикористання або неповне використання своїх функціональних прав, що передбачені цією посадовою інструкцією, а також правилами внутрішнього трудового розпорядку, - в межах визначених чинним законодавством України; за організацію роботи, що проводиться в структурних підрозділах Центру ДОГ і ТКМ.

З посадовою інструкцією ОСОБА_1 ознайомлена 23.01.2018 року.

16.04.2018 року заступником головного лікаря з медичної частини НДСЛ "ОХМАТДИТ" ОСОБА_6 з інформаційних ресурсів Інтернет отримано повідомлення про порушення порядку забезпечення хворих дітей Центру ДОГ і ТКМ ліками з аптечного складу лікарні, яка підтвердилась поясненнями батьків дітей.

19.04.2018 року відбулась щотижнева нарада у головного лікаря та було доручено отримати, зокрема від ОСОБА_1 пояснення щодо неподання замовлень на закупівлю лікарських засобів згідно Національного переліку основних лікарських засобів яку здійснює лікарня та введення в оману батьків щодо наявності лікарських засобів на складі лікарні, що в свою чергу призводило до закупівлі наявних лікарських засобів за власні грошові кошти.

ОСОБА_1 20.04.2018 року, після проведеного 19.04.2018 року засідання у головного лікаря, надала Головному лікарю заяву (роз'яснення) та зазначила, що замовлення лікарських засобів з Національного переліку основних лікарських засобів формують завідувачі відділеннями Центру ДОГ і ТКМ безпосередньо. Контроль за замовленнями ліків заввідділеннями та контроль за використанням препаратів, які є та отримуються зі складу лікарні не входить згідно діючих в лікарні нормативних актів до її посадових обов'язків інформування щодо наявності на складі препаратів є обов'язком заступника головного лікаря.

ОСОБА_7 у своїх поясненнях від 19.04.2018 року зазначив, що лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів були замовлені. Також зазначив, що вони батькам нічого на закупівлю не подають, а рекомендують батькам препарати, що з їх професійної точки зору є необхідними для їх дітей і роз'яснюють які з цих препаратів є на аптечному складі лікарні, а яких немає. Надалі батьки самі вирішують що їм робити. Батьки не купують препарати які є в наявності на складі лікарні. Також ОСОБА_7 зазначив, що препарат «Альбумін» дійсно надавався батькам двох пацієнтів у період з 01.04.2018 року - по 16.04.2018 року у зв'язку з тим, що призначення його були ургентними, за отриманими результатами біохімічних досліджень крові, у вихідний день та вечірні часи, коли отримати його зі складу лікарні було неможливо. Ургентний запас цього препарату у відділенні не було створено у зв'язку з непорозумінням що виникло між старшою сестрою відділення та складом лікарні. Також ОСОБА_7 зазначив, що за своєчасне інформування щодо наявності ліків на складі лікарні, відділень лікарні відповідає заступник головного лікаря.

Лікар-ординатор ОСОБА_9 у власній пояснювальній записці від 19.04.2018 року як лікар пацієнтки підтвердила, що пацієнтка отримала 08.04.2018 року препарат «Альбумін», який був призначений черговим лікарем за результатами біохімічного аналізу крові від 08.04.2018 року. Оскільки така необхідність виникла у вихідний день і отримати інформацію про наявність даного медичного препарату на складі було неможливо то батьки пацієнтки купували препарат «Альбумін» за власний кошт.

Лікар-ординатор ОСОБА_10 у пояснювальній записці від 19.04.2018 року як лікар пацієнта підтвердила, що він отримав за період з 01.04.2018 року по 16.04.2018 року 5 трансфузій препарату «Альбумін». Всі трансфузії були виконані в ургентному порядку у вечірній час, після отримання результатів біохімічних досліджень (16.00-18.00). Так як необхідність в препараті виникала після закінчення робочого дня, інформацію про наявність даного препарату на складі лікарні отримати було неможливо, тому батьки пацієнта купляли препарат за власні кошти.

ОСОБА_11 - старша медсестра відділення в пояснювальній від 19.04.2018 року пояснила, що вона не отримала «Альбумін» для відділення який був в наявності на складі лікарні в зв'язку з ненаданням складом лікарні інформації стосовно наявних препаратів.

Наказом головного лікаря НДСЛ «Охматдит» МОЗ України №82 від 26.04.2018 року було створено комісію з проведення службового розслідування щодо виявлення можливого факту дисциплінарного порушення завідуючим Центру ДОГ і ТКМ ОСОБА_1 та завідуючим відділенням ТКМ та ІМДХТ Центру ДОГ і ТКМ ОСОБА_7 Службове розслідування мало бути проведено в період з 26 квітня по 02 травня 2018 року.

ОСОБА_1 не було ознайомлено із наказом.

Висновком службового розслідування (без дати та реєстраційного номера) встановлено, що 16.04.2018 року заступник головного лікаря з медичної частини ОСОБА_6 на підставі отриманої інформації, провів бесіду з батьками дітей що лікуються у відділенні ТКМ та ІМДХТ Центру ДОГ і ТКМ. Із пояснень батьків встановлено, що батьки не знають про наявність лікарських засобів, що прописані їхнім дітям, на аптечному складі лікарні та закуповують їх за власні грошові кошти.

19.04.2018 року на щотижневій нараді головного лікаря з адміністрацією лікарні в.о. заступника головного лікаря з медичної частини ОСОБА_12 доручено отримати, зокрема від завідуючої Центру ДОГ і ТКМ ОСОБА_1 та завідуючого відділенням ТКМ та ІМДХТ Центру ДОГ і ТКМ ОСОБА_7 пояснення з наступних питань: щодо неподання замовлень на закупівлю лікарських засобів згідно Національного переліку основних лікарських засобів яку здійснює лікарня та введення в оману батьків щодо наявності лікарських засобів на складі лікарні, що в свою чергу призводило до закупівлі наявних лікарських засобів за власні грошові кошти.

Комісією встановлено наступне: завідуючим відділенням ТКМ та ІМДХТ Центру ДОГ і ТКМ ОСОБА_7 на 2018 рік не врахована 100% -ва потреба у лікарських засобах, згідно Національного переліку основних лікарських засобів; завідуючою Центру ДОГ і ТКМ ОСОБА_1 не проконтрольовано дії підлеглого завідуючого відділенням ТКМ та ІМДХТ Центру ДОГ і ТКМ ОСОБА_7 та відповідно до Наказу головного лікаря НДСЛ «Охматдит» МОЗ України від 08.09.2017 року №112 «Про розміщення інформаційних стендів по стаціонарних структурних підрозділах НДСЛ «Охматдит» МОЗ України» не контролювала оприлюднення та щотижневе оновлення інформації щодо наявності лікарських засобів, витратних матеріалів, тощо на стендах Центру ДОГ і ТКМ.

Викладені порушення призводили до грубого порушення централізованого забезпечення лікарськими засобами лікарні, не доведення до відома батьків про наявні лікарські засоби що в свою чергу призвело до закупівлі їх за власні кошти.

Дослідивши доповідні записки, врахувавши ступінь тяжкості вчинення проступку, обставини за яких вчинено проступок, попередню роботу ОСОБА_1, комісія дійшла до висновку, що за порушення своїх посадових обов'язків, грубе порушення та ігнорування наказів Головного лікаря НДСЛ «Охматдит» МОЗ України рекомендувати головному лікарю притягнути до дисциплінарної відповідальності завідуючу Центром ДОГ і ТКМ ОСОБА_1, а саме: голосити догану, позбавити повністю премії на період дії догани, відповідно до умов преміювання лікарні; не застосовувати згідно зі ст.151 КЗпП України протягом року з часу оголошення догани заходів заохочення.

Наказом головного лікаря Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» №85 від 03.05.2018 року «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності», Завідуючу Центру ДОГ і ТКМ ОСОБА_1 притягнуто до дисциплінарної відповідальності - оголошено догану, позбавлено повністю премії на період дії догани, відповідно до умов преміювання лікарні, не застосовувати до ОСОБА_1 згідно зі ст.151 КЗпП України протягом року з часу оголошення догани заходів заохочення.

Підставами для видачі наказу, як вбачається, став висновок комісії із службового розслідування утвореної наказом від 26.04.2018 №82 НДСЛ «Охматдит» МОЗ України «Про проведення службового розслідування», порушення наказів головного лікаря НДСЛ «Охматдит» МОЗ України від 03.10.2017 №121 «Про затвердження порядків визначення обсягів потреби в закупівлі лікарських засобів та виробів медичного призначення в НДСЛ «Охматдит» МОЗ України» від 08.09.2017 №112 «Про розміщення інформаційних стендів по стаціонарних структурних підрозділах НДСЛ «Охматдит» МОЗ України» та положення посадових інструкцій, що в свою чергу призвело до не врахування 100% потреби у лікарських засобах, згідно Національного переліку основних лікарських засобів, необізнаності батьків дітей, що лікуються у НДСЛ «Охматдит» МОЗ України щодо наявних ліків на складі лікарні, що в свою чергу призводило до закупівлі їх за власні кошти.

В цей же день ОСОБА_1 було ознайомлено з наказом про що свідчить її підпис.

Як вбачається, в наказі не конкретизовано які положення посадової інструкції порушені ОСОБА_1

Хоча суду не було надано доказів, що дійсно препарат «Альбумін» був призначений пацієнтам та був придбаний за кошти батьків, жодна із сторін не заперечувала даного факту.

В судовому засіданні, встановлено, що на складі препарат (в даному випадку «Альбумін») був наявний, дітям не було забезпечено його безкоштовно внаслідок відсутності його у відділенні на момент його призначення та неналежної роботи аптечного складу.

Водночас варто зауважити, що ні лікар ОСОБА_9, ні ОСОБА_10 за період з 01.04.2018 року по 16.04.2018 року, ні будь-хто інший, зокрема старша медична сестра не звернулись із відповідними доповідними записками до керівника відділення чи керівника Центру щодо вказаного факту (відсутності ліків у відділенні). Тому ОСОБА_1 не мала можливості у відповідності з п.3.4 Посадової інструкції повідомити керівника відділення ТКМ та ІМДХТ Центру ДОГ і ТКМ ОСОБА_7 про наявність у роботі його відділення недоліків та вимагати їх усунення.

А тому суд приходить до висновку, що відповідачем не доведено, що ОСОБА_1 було порушено наказ головного лікаря НДСЛ «Охматдит» МОЗ України від 03.10.2017 №121 «Про затвердження порядків визначення обсягів потреби в закупівлі лікарських засобів та виробів медичного призначення в НДСЛ «Охматдит» МОЗ України».

Також суд вважає, що відповідачем не обгрунтоване порушення ОСОБА_1 наказу від 08.09.2017 №112 «Про розміщення інформаційних стендів по стаціонарних структурних підрозділах НДСЛ «Охматдит» МОЗ України» оскільки в судовому засіданні позивачка зазначила, що вона виконувала наказ та інформація на стендах поновлювалась щотижнево. Водночас відповідач не надав доказів, що в період 01-16 квітня 2018 року на інформаційних стендах була відсутня інформація про наявність ліків у Центрі згідно Національного переліку основних лікарських засобів. Не було зібрано таких доказів і під час проведення службового розслідування.

Отже, за змістом висновок службового розслідування не містить посилання на конкретне джерело отримання інформації про подію правопорушення, способи перевірки такої інформації, докази та характер порушення вимог наказу головного лікаря НДСЛ "ОХМАТДИТ" № 112 від 08.09.2018 (відсутність інформації на стенді про наявність ліків або розміщення застарілої інформації). Не вказаний строк, в який проводилась перевірка та чи ознайомлено з її результатами працівника.

Таким чином, як вбачається, придбання батьками препарату стало наслідком того, що не було забезпечено відділення таким препаратом, хоча на аптечному складі він був наявний. А тому суд вважає, що твердження в наказі про те, що ОСОБА_1 не забезпечила 100%-ої потреби у лікарських засобах, згідно Національного переліку основних засобів, є безпідставними, тому суд приходить до висновку скасування наказу про оголошення догани позивачу.

На підставі статті 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати - судовий збір.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.147, 149 КЗпП України, ст.ст. 77-83,89,95, 259, 263, 265 ЦПК України, суд

вирішив:

Позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, адреса реєстрації та проживання: АДРЕСА_1) до Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» Міністерства охорони здоров'я України (ЄДРПОУ 01994089, адреса: м. Київ, вул. В.Чорновола, буд.28/1) про скасування наказу - задовольнити.

Скасувати наказ головного лікаря Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» Міністерства охорони здоров'я України №85 від 03 травня 2018 року «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності» в частині притягнення ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності.

Стягнути з Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» Міністерства охорони здоров'я України на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 704,80 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня виготовлення повного тексту безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст рішення виготовлено 18 грудня 2018 року

Суддя: Н.Г.Притула