
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №712/15187/18
Провадження №3/712/75/19
08 січня 2019 року, суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Калашник В.Л., за участю прокурора Черкаської місцевої прокуратури Хабло О.М., а також ОСОБА_2, розглянувши матеріали справи відносно:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який перебував на посаді командира відділення 23 ДПРЧ 2 ДПРЗ Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, місце проживання та реєстрації: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2, старший сержант служби цивільного захисту, будучи звільненим 26.04.2017 із посади керівника 23 ДПРЧ 2 ДПРЗ Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області та відповідно до пп. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ( далі- Закону), суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», оскільки без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію після припинення повноважень особи, уповноваженої на виконання функкцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Встановлено, що згідно із витягом з наказу Управління ДСНС в Черкаській області № 134 від 20.04.2017 року, старшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_2 командира 18 державної пожежно-рятувальної частини 1 державного пожежно-рятувального загону Управління призначено командиром відділення 23 ДПРЧ 2 ДПРЗ Управління.
Відповідно до витягу із наказу Управління ДСНС в Черкаській області №143 від 26.04.2017 року, старшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_2 звільнено зі служби цивільного захисту та з посади командира 23 ДПРЧ 2 ДПРЗ Управління, у зв'язку із закінчення строку контракту.
Пунктом 1 «Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 №1052 передбачено, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.
Пунктом 1 «Положення про Управління Державної Служби України з надзчайних Ситуацій у Черкаській області (скорочена назва - У ДСНС України у Черкаській області)», затвердженого наказом ДСНС України від 01.11.2016 №560 ( далі - Управління) передбачено, що управління є територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, уповноваженим на забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та забігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.
Управління підпорядковується ДСНС України.
Персонал (кадри) Управління складають особи рядового і начальницького складу, які проходять службу цивільного захисту за контрактом, державні службовці та інші працівники, з якими укладається трудовий договір. Порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу та трудові відносини з державними службовцями та іншими працівниками регулюються відповідно до чинного законодавства.
Законом передбачено чотири типи декларацій суб'єкта декларування, в тому числі декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація та містить Інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Питання 2 «Роз'яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю», затвердженого рішенням НАЗК від 11.08.2016 №3 надає чіткі роз'яснення щодо подання декларацій після звільнення.
Відповідно до абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону суб'єкт декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язаний наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Під припиненням діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, мають на увазі наступне: а) фактичне звільнення; б) перехід на посаду, яка не підпадає під дію пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 Закону, тобто не потребує подання декларації.
Тобто, граничним терміном подачі декларації ОСОБА_2, який є особою що припинила, діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування є рік після звільнення з посади, а саме 31.03.2018, а декларацію фактично подано 02.07.2018.
24.05.2017 ОСОБА_2 ознайомився з обмеженнями передбаченими законом України «Про запобігання корупції», у т.ч. статтею 45 Закону.
Відповідно до вимог Посадової інструкції начальника 18 державної пожежно-рятувальної частини УДСНС у Черкаській області, працівник несе відповідальність за правопорушення, в межах визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.
Таким чином, ОСОБА_2 відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб ОСОБА_2 будучи суб'єктом декларування, у порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України « Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функкцій держави або місцевого самоврядування за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, лише 02.07.2018.
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину визнав.
Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтримав та просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності, оскільки ним були порушені вимоги антикорупційного законодавства.
Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.
Згідно витягу з наказу Управління ДСНС України в Черкаській області № 134 від 20.04.2017 року, старшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_2 командира 18 державної пожежно-рятувальної частини 1 державного пожежно-рятувального загону Управління призначено командиром відділення 23 ДПРЧ 2 ДПРЗ Управління. Відповідно до витягу із наказу Управління ДСНС України в Черкаській області №143 від 26.04.2017 року, старшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_2 звільнено зі служби цивільного захисту та з посади командира відділення 23 ДПРЧ 2 ДПРЗ Управління, у зв'язку із закінчення строку контракту.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Так, ОСОБА_2, старший сержант служби цивільного захисту, будучи звільненим 26.04.2017 із посади командира відділення 23 ДПРЧ 2 ДПРЗ Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області та відповідно до пп. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію після припинення повноважень особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2018, а декларація фактично подана 02.07.2018.
Факт несвоєчасного подання декларації до Національного агентства з питань запобігання корупції підтверджується:
-копією витягу з наказу Управління ДСНС в Черкаській області № 134 від 20.04.2017 року про призначення старшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_2 командира 18 державної пожежно-рятувальної частини 1 державного пожежно-рятувального загону Управління командиром відділення 23 ДПРЧ 2 ДПРЗ Управління;
- копією витягу з наказу Управління ДСНС в Черкаській області № 143 від 26.04.2017 року про звільнення старшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_2 командира відділення 23 державної пожежно-рятувальної частини 2 державного пожежно-рятувального загону Управління;
-копією попередження ОСОБА_2 про недопущення корупційних та пов'язаних з корупцією правопорушень передбачених Законом України Про запобігання корупції»;
-фотокопією сторінки публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, public.nazk.gov.ua відносно ОСОБА_2;
-фототокопією Е -декларації ОСОБА_2;
-листом-відповіддю УДСНС в Черкаській області із додатками щодо ОСОБА_2.
Отже, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_2 відповідно до пп. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», достовірно знаючи, про зобов'язання до 01.04.2018 подати декларацію, без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію після припинення повноважень особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП України.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.172-6 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України і застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 384 грн. 20 коп., який зарахувати на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: 31211256026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси В.Л. Калашник