Постанова № 79048930, 28.12.2018, Ізяславський районний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
28.12.2018
Номер справи
675/3258/18
Номер документу
79048930
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 675/3258/18

Провадження № 3/675/1131/2018

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 грудня 2018 року м.Ізяслав

Суддя Ізяславського районного суду Хмельницької області Трасковський С.Л., за участю особи, що притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1, розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з ГУ ДФС у Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої в АДРЕСА_1, паспорт серії НОМЕР_1, виданий 19.12.2002 року Ізяславським РВ УМВС України в Хмельницькій області, яка працює головним бухгалтером в ДП «Ізяславське лісове господарство», за ст.163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

в с т а н о в и в :

Головний бухгалтер ДП «Ізяславське лісове господарство» ОСОБА_1 допустила порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме в порушення:

-п.187.1 ст.187. п.п.192.1.1 п.192.1 ст.192, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України занижено податок на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету на загальну суму 4468 грн., в тому числі в розрізі звітних податкових періодів за: січень 2015 року в сумі 305 грн., лютий 2015 року в сумі 4 163 грн.;

-п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України несвоєчасно зареєстровано податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму ПДВ 5 400,00 грн.;

-п.п.176.2 (б) п.176.2 ст.176, п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України, п.3.1 розділу ІІІ «Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку» (форма №1-ДФ), затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 13.01.2015 року №4, внесено до «Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку» інформацію по нарахованих і виплачених доходах для 17 (сімнадцяти) платників податків з недостовірними реєстраційними номерами, які недійсні або закриті;

-п.164.2.20 п.164.2 ст.164, п.п.168.1.1, п.п.168.1.4 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України не включено до загального місячного (річного) оподаткованого доходу 3 (трьом) працівникам підприємства 5865,84 грн. доходу та недоутримано (підлягає донарахуванню) 1055,85 грн. податку на доходи фізичних осіб, в тому числі по періодах: травень 2016 року - 449,61 грн., квітень 2017 року - 606,24 грн.

-п.1.4 ст.16-1 підрозділу 10 «Інші перехідні положення», п.п.164.2.20 п.164.2 ст.164, п.п.168.1.1, п.п.168.1.4 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України не включено до загального місячного (річного) оподаткованого доходу 3 (трьом) працівникам підприємства 5865,84 грн. доходу та недоутримано (підлягає донарахуванню) 87,99 грн. військового збору, в тому числі по періодах: травень 2016 року - 37,47 грн., квітень 2017 року - 50,52 грн.

У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що податкові повідомлення - рішення, якими визначено грошові зобов'язання з податку на прибуток в загальній сумі 631399 грн. та збільшено суму грошового зобов'язання за платежем - частина чистого прибутку (доходу) господарських організацій в сумі 989199 грн. оскаржено в адміністративному порядку, тобто вони є неузгодженими. Інші податкові повідомлення - рішення, прийнятті за результатами проведеної планової документальної перевірки діяльності ДП «Ізяславський лісгосп», не оскаржено ні в адміністративному, ні в судовому порядку.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, прихожу до наступних висновків.

З 31.08.2018 року по 11.10.2018 року в ДП «Ізяславський лісгосп» головним управлінням ДФС у Хмельницькій області було проведено планову документальну виїзну перевірку щодо дотримання податкового законодавства за період 01.01.2015 року по 30.06.2018 року, валютного - за період 01.01.2015 року по 30.06.2018 року, ЄСВ - за період з 01.01.2014 року по 30.06.2018 року. За результатами вказаної перевірки складено акт від 19.10.2018 року, витяг до якого міститься в матеріалах справи.

Державним підприємством «Ізяславський лісгосп» в адміністративному порядку оскаржено до ДФС України податкові повідомлення - рішення №0011671404 від 13.11.2018 року та №0011681404 від 13.11.2018 року, якими визначено грошові зобов'язання з податку на прибуток в загальній сумі 631399 грн. та збільшено суму грошового зобов'язання за платежем - частина чистого прибутку (доходу) господарських організацій в сумі 989199 грн. На даний час відповідна скарга підприємства знаходяться на розгляді у вказаному органі фіскальної служби. Зазначене підтверджується скаргою №1102 від 26.11.2018 року, рішенням ДФС України від 14.12.2018 року від 40504/6/99-99-11-04-01-25 про продовження строку розгляду скарги до 28.01.2019 року.

Відповідно до змісту пунктів 56.1., 56.2., 56.4., 56.15., 56.17 статті 56 Податкового кодексу України, рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.

Під час процедури адміністративного оскарження обов'язок доведення того, що будь-яке нарахування, здійснене контролюючим органом у випадках, визначених цим Кодексом, або будь-яке інше рішення контролюючого органу є правомірним, покладається на контролюючий орган.

Скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження.

Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.

Процедура адміністративного оскарження закінчується, зокрема, днем отримання платником податків рішення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків.

Зважаючи на викладене, у зв'язку з оскарженням зазначених податкових повідомлень - рішень №0011671404 від 13.11.2018 року та №0011681404 від 13.11.2018 року, є неузгодженими грошові зобов'язання, визначені ними.

Такими чином, на думку судді, порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, які ставляться у вину ОСОБА_1 відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №193/22-01-14-04 від 07.12.2018 року в частині порушення:

-п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України; п.13 та п.14 П(С)БО 11 «Зобов'язання», п.5 П(С)БО 26 «Виплати працівникам», п.1.2 розділу IV «Облік розподілу прибутку підприємств державного, комунального сектору економіки» наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження положення про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій і змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку» від 19.12.2006 року №1213, в результаті чого, на думку контролюючого органу, занижено податок на прибуток підприємств в загальній сумі 631 399 грн., у тому числі за: 2015 рік в сумі 359 506 грн., 1 квартал 2016 року в сумі 183 722 грн., півріччя 2016 року в сумі 323 574 грн., три квартали 2016 року в сумі 466 928 грн., 2016 рік в сумі 271893 грн.;

-п.1 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 року №138, в результаті чого, на думку ГУ ДФС у Хмельницькій області, занижено частину чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями всього в сумі 1 174 628 грн., в тому числі за: 1 квартал 2015 року в сумі 63182 грн., півріччя 2015 року в сумі 138 177 грн., три квартали 2015 року в сумі 185 429 грн., 2015 рік в сумі 245 662 грн., 1 квартал 2016 року в сумі 627 718 грн., півріччя 2016 року в сумі 1 105 544 гри., три квартали 2016 року в сумі 1 595 339 грн., 2016 рік в сумі 928 966 грн., на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення не підтверджено належними та допустимими доказами, що виключає відповідальність ОСОБА_1 в цій частині.

Крім того, не підлягає задоволенню її клопотання про зупинення провадження у даній справі до вирішення скарги ДП «Ізяславський лісгосп» Державною фіскальною службою України про перегляд податкових повідомлень - рішень, так як зупинення провадження в справі про адміністративне правопорушення, виззначене ст.163-1 КУпАП, не передбачено нормами вказаного Кодексу, а також призведе до порушення встановлених ст.38 КУпАП строків розгляду справи.

Разом з тим, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, в частині порушення п.187.1 ст.187. п.п.192.1.1 п.192.1 ст.192, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України; п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України; п.п.176.2 (б) п.176.2 ст.176, п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України, п.3.1 розділу ІІІ «Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку» (форма №1-ДФ); п.164.2.20 п.164.2 ст.164, п.п.168.1.1, п.п.168.1.4 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України; п.1.4 ст.16-1 підрозділу 10 «Інші перехідні положення», п.п.164.2.20 п.164.2 ст.164, п.п.168.1.1, п.п.168.1.4 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №193/22-01-14-04 від 07.12.2018 року, витягом з акту про результати документальної планової виїзної перевірки №1562/22-01-14-012/00993308 від 19.10.2018 року.

Відповідно до ст.22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Згідно положень ст.ст.23, 33 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, у дусі додержання законів України. При вирішенні питання про накладення стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Зважаючи на малозначність допущених порушень ведення податкового обліку ОСОБА_1, вважаю за можливе звільнити її від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП, оголосивши усне зауваження, оскільки діяння, вчинене нею, не потягло за собою будь - яких наслідків, що негативно вплинули на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління.

Керуючись ст.ст.22, 23, 33-35, 163-1, 221, 283-287, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючу головним бухгалтером ДП «Ізяславське лісове господарство», визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, та на підставі ст.22 КУпАП звільнити її від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Ізяславський районний суд Хмельницької області протягом десяти днів з дня проголошення.

Суддя: С.Л. Трасковський