
Справа № 496/34/19
Провадження № 3/496/131/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 січня 2019 року суддя Біляївського районного суду Одеської області Буран В.М., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого оператором-далекомірником відділення управління командира батареї протитанкових керованих ракет протитанкового артилерійського дивізіону бригадної артилерійської групи військової частини А0216, який проживає за адресою: АДРЕСА_1,
за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
04 січня 2019 року до Біляївського районного суду Одеської області надійшов адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_2 про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Зміст ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Судом встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення міститься протиріччя щодо дати скоєння правопорушення, а саме: зазначено, що «23 липня 2015 року» о 09.00 годині ОСОБА_1 був виявлений з ознаками алогольного сп'яніння на території військової частини, а нижче зазначено, що «27 грудня 2018» року о 09.00 годині ОСОБА_1 виконував обов'язки військової служби в нетверезому стані на території військової частини.
Крім того, протокол про адміністративне правопорушення складений на «ОСОБА_1, а до матеріалів адміністративної справи додані копія документи, які посвідчують особу (копія паспорта, військового квитка, ІПН) на ім'я «ОСОБА_1, тобто протокол складений зовсім на іншу особу, в протоколі зазначено дату народження порушника - «ІНФОРМАЦІЯ_1», в інших доку ментах зазначається ІНФОРМАЦІЯ_1
Також, не зазначено номер протоколу, який був складений на ОСОБА_1.
Судом встановлено, що уповноважена посадова особа яка оформляла протокол про адміністративне правопорушення не дотрималася Інструкції зі складання протоколів та оформлення матеріалів про військові адміністративні правопорушення, а саме пункту 3 розділу ІІІ: справа містить титульний аркуш, на зворотному боці якого відсутній оформлений опис документів, що містяться у Справі.
Також, у супровідному листі до Справи, що надійшла до суду, повинні бути зазначені обставини, місце, час, суть учинення військовослужбовцем військового адміністративного правопорушення, але вказана інформація в супровідному листі відсутня.
Виходячи з вищевикладеного, зазначені вище недоліки не можуть бути усунуті в суді, що позбавляє суд можливості повно та всебічно розглянути дану адміністративну справу у встановлений Законом строк. Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону унеможливлює прийняти у справі законного й обґрунтованого судового рішення, також перешкоджає в подальшому виконати постанову про накладення адміністративного стягнення. Тому без усунення зазначених недоліків протоколу про адміністративне правопорушення розгляд справи є неможливим.
За змістом ст. 278 КУпАП повернення судом матеріалів для належного оформлення не перешкоджає органу, якому повернуто такі матеріали, повторно направити їх на розгляд до суду, після належного оформлення.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 251, 268, 277, 283, 284 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-20 ч. 3 КУпАП, - повернути до військової частини А0216 (67625, вул. Польова, 51, с. Дачне, Біляївський район, Одеська область, ЄДРПОУ - 26622472) для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Буран В.М.
04 січня 2019 року
Строк пред'явлення постанови до виконання
згідно Закону України "Про виконавче провадження"
Постанова набрала законної сили
"___" __ 2018 року.