Ухвала суду № 79035095, 08.01.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.01.2019
Номер справи
820/5045/17
Номер документу
79035095
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

08 січня 2019 р. Справа № 820/5045/17

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Бадюков Ю.В., розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду заяву головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання по справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області до Ізюмської центральної міської лікарні, третя особа - Ізюмська міська рада Харківської області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),-

В С Т А Н О В И В:

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Ізюмської центральної міської лікарні, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Ізюмська міська рада Харківської області, в якій просило суд:

- зупинити повністю до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, експлуатацію будівель Ізюмської центральної міської лікарні, за адресами: Харківська область, м. Ізюм, пров. Залікарняний, 2, вул. Залікарняна та пров. Залікарняний 5/4, вул. Пушкінська та пров. Олександрівський, 29/2, вул. Покровська, 24 та 34, вул. Залікарняна та пров. Залікарняний, 5/7, та зобов'язати Ізюмську центральну міську лікарню негайно припинити використання цих будівель з метою проведення будь якої діяльності, не пов'язаної з усуненням порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки;

- покласти на Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області обов'язок щодо забезпечення виконання цього рішення, в частині здійснення державного нагляду (контролю) за усуненням порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей.

19.12.2018 року від Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області надійшла заява про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання.

В обґрунтування поданого клопотання представником позивача зазначено, що Законом України від 03.11.2016 року №1728-VIII «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», встановлено мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності до 31 грудня 2017 року та до 31.12.2018 року згідно змін, внесених Законом України від 07.12.2017 року № 2246-VIII).

Вказаним законом позивач був позбавлений права на здійснення заходів державного нагляду (контролю) на протязі 2017 - 2018 років.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20.09.2017 року №643-р «Деякі питання державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки» (далі - Розпорядження) було надано право на проведення у жовтні - грудні 2017 року позапланових перевірок стану техногенної і пожежної безпеки у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, закладах охорони здоров’я із стаціонарним лікуванням, будинках для людей похилого віку та інвалідів, закладах відпочинку та оздоровлення державної і комунальної форми власності, а також приватної форми власності — у разі письмового звернення суб’єктів господарювання.

Тобто, лише у жовтні 2017 року в позивача з’явилася можливість здійснення позапланових перевірок та звернення до суду для застосування заходів реагування.

Зазначає, то подані на прикінці 2017 року адміністративні позови позивачу судом задовольнялися вже у 2018 році, який не був обізнаний про зміну строку (протягом трьох місяців після набрання рішенням законної сили) пред’явлення виконавчих листів по рішенням суду для суб’єктів владних повноважень (до прийняття нової редакції Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі листи пред’являлися до виконання протягом 1 року).

Таким чином, зважаючи на відсутність інформації у позивача про зміну строку пред’явлення виконавчих листів до виконання за позовними заявами суб’єктів владних повноважень, яка була пов’язана з встановленими мораторіями на здійснення заходів державного нагляду (Головне управління тривалий час не зверталося до суду з позовними заявами) позивач вчасно не направив до виконання виконавчий лист по справі. Крім того зазначає про велику завантаженість співробітників ГУ ДСНС України в Харківській області.

У судове засідання 08.01.2019 року представники сторін не прибули, належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду. Від представника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області надійшла заява про розгляд справи за його відсутністю.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про наявність підстав для відмови у задоволенні заяви про поновлення строку пред'явлення виконавчого листа до виконання, виходячи з наступного.

Відповідно до частин першої - третьої статті 376 Кодексу адміністративного судочинства України стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

Заява про поновлення пропущеного строку подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Суд розглядає заяву про поновлення пропущеного строку в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області до Ізюмської центральної міської лікарні, третя особа - Ізюмська міська рада Харківської області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) задоволено частково. Зупинено повністю до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, експлуатацію будівель Ізюмської центральної міської лікарні (64300, Харківська область, м. Ізюм, пров. Залікарняний, буд.2, код ЄДРПОУ 02003304) за адресами: Харківська область, м. Ізюм, пров. Залікарняний, 2, вул. Залікарняна та пров. Залікарняний 5/4, вул. Пушкінська та пров. Олександрівський, 29/2, вул. Покровська, 24 та 34, вул. Залікарняна та пров. Залікарняний, 5/7. Покладено на Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області (61013, м. Харків, вул. Шевченка, 8, код ЄДРПОУ 38631015) обов'язок щодо забезпечення виконання рішення. В задоволенні інших позовних вимог – відмовлено.

20 червня 2018 року Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області видано виконавчий лист (а.с.9).

15 грудня 2017 року набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України в новій редакції (далі по тексту - КАС України в чинній редакції), визначеній Законом України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" №2147-VIII від 03.10.2017.

Згідно з пунктом 10 частиною першою Розділу VII Перехідних положень, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

З матеріалів справи встановлено, що виконавчий лист по вказаній справі виданий представнику позивача 20 червня 2018 року. Строк пред’явлення виконавчого документа до виконання зазначено до 25.08.2018 року, тобто позивач з моменту отримання вказаного виконавчого листа був обізнаний про строк, який встановлено для пред’явлення його до виконання. У зв’язку з чим, посилання позивача на необізнаність з внесеними змінами до Закону України «Про виконавче провадження» не є поважною причиною для не пред’явлення виконавчого листа до виконання у вказаний у ньому строк. Інших причин поважності пропуску строку звернення для пред’явлення виконавчого листа до виконання представником позивача не надано.

Крім того суд зазначає, що труднощі в організації своєчасного виконання обов'язків працівників ГУ ДСНС у Харківській області, зокрема значна завантаженість чи наявність у штаті обмеженої кількості відповідних спеціалістів, не є об'єктивними та непереборними обставинами, які перешкоджають пред’явити виконавчий лист до виконання в межах встановленого законодавством строку.

Аналогічна правова позиція щодо застосування зазначених норм процесуального права викладена в ухвалах Верховного Суду від 30.01.2018 у справі № К/9901/778/17, від 02.02.2018 у справі № К/9901/1087/17.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про необґрунтованість заяви Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання та відсутність підстав для її задоволення.

Керуючись частиною дев'ятою статті 205, частиною четвертою статті 229, статтями 241, 243, 376 Кодексу адміністративного судочинства України,

У Х В А Л И В:

У задоволенні заяви головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання по справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області до Ізюмської центральної міської лікарні, третя особа - Ізюмська міська рада Харківської області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) – відмовити.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 цього Кодексу. Оскарження ухвали суду, яка не передбачена статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.

Ухвала може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Повна ухвала складена 08.01.2019 р.

Суддя Бадюков Ю.В.