Рішення № 79032509, 18.12.2018, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.12.2018
Номер справи
280/4550/18
Номер документу
79032509
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2018 року 09:45Справа № 280/4550/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі судді Киселя Р.В., за участю секретаря судового засідання Мащенко Д.В.,

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача 1 ОСОБА_2,

розглянув в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Донбасенерго» (вул. Предславинська, 34-а, м. Київ, 03150) до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (вул. Дегтярівська, 11-Г, м. Київ, 04119) та Запорізького управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (пр. Соборний, 190-А, м. Запоріжжя, 69035) про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

30.10.2018 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Публічного акціонерного товариства «Донбасенерго» (далі – позивач або ПАТ «Донбасенерго») до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (далі – відповідач 1 або Офіс ВПП ДФС) та Запорізького управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (далі – відповідач 2 або Запорізьке управління Офісу ВПП ДФС), в якій позивач просить суд:

визнати протиправними дії відповідача 2 по нарахуванню пені з податку на додану вартість в розмірі 60 611 060,83 грн., а саме:

161 794,11 грн. за період з 31.12.2015 по 27.12.2017,

612 447,42 грн. за період з 01.02.2016 по 27.12.2017,

131 400,58 грн. за період з 01.07.2016 по 27.12.2017,

2 043 219,83 грн. за період з 01.10.2015 по 27.12.2017,

15 304 315,33 грн. за період з 01.02.2016 по 28.12.2017,

20 251 569,96 грн. за період з 01.10.2015 по 28.12.2017,

19 473 232,69 грн. за період з 02.11.2015 по 28.12.2017,

2 633 080,91 грн. за період з 01.07.2016 по 28.12.2017;

зобов’язати відповідача 2 внести зміни до інтегрованої картки платника позивача з податку на додану вартість шляхом виключення з неї пені в розмірі 60611060,83 грн., а саме:

161 794,11 грн. пені, нарахованої 27.12.2017 за період з 31.12.2015 по 27.12.2017,

612 447,42 грн. пені, нарахованої 27.12.2017 за період з 01.02.2016 по 27.12.2017,

131 400,58 грн. пені, нарахованої 27.12.2017 за період з 01.07.2016 по 27.12.2017,

2 043 219,83 грн. пені, нарахованої 27.12.2017 за період з 01.10.2015 по 27.12.2017,

15 304 315,33 грн. пені, нарахованої 28.12.2017 за період з 01.02.2016 по 28.12.2017,

20 251 569,96 грн. пені, нарахованої 28.12.2017 за період з 01.10.2015 по 28.12.2017,

19 473 232,69 грн. пені, нарахованої 28.12.2017 за період з 02.11.2015 по 28.12.2017,

2 633 080,91 грн. пені, нарахованої 28.12.2017 за період з 01.07.2016 по 28.12.2017;

стягнути з відповідача 1 за рахунок бюджетних асигнувань на рахунок позивача витрати по сплаті судового збору.

Також просить стягнути з відповідача судові витрати.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що через проведення бойових дій на тимчасово окупованій території взаєморозрахунки за вироблену та спожиту електричну енергію на цій території майже не здійснювались і ПАТ «Донбасенерго» не мало джерел погашення задекларованих податкових зобов'язань з податку на додану вартість. З огляду на це, у ПАТ «Донбасенерго» виник податковий борг з податку на додану вартість. 27.12.2017 ПАТ «Донбасенерго» перерахувало кошти в сумі 361586549,72 грн. з казначейського рахунку на свій рахунок, відкритий в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. Після перерахування коштів, а саме 27.12.2017 та 28.12.2017, відповідач 2 здійснив нарахування пені на загальну суму 60611060,83 грн. Позивач не погоджується з діями відповідача 2 щодо нарахування пені, оскільки, відповідно до п.62 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України тимчасово, до 1 липня 2018 року, не застосовуються штрафи, передбачені статтею 120-1, статтею 126 цього Кодексу (в частині податку на додану вартість), та не нараховується пеня, встановлена підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 цього Кодексу (в частині податку на додану вартість), до виробників електричної енергії, що здійснюють постачання електричної енергії державному підприємству «Енергоринок» та станом на 1 січня 2016 року мали податковий борг з податку на додану вартість, в тому числі розстрочений та/або відстрочений. Перелік виробників електричної енергії, на яких поширюється дія цього пункту, та Перелік податкових накладних, складених такими виробниками електричної енергії з 1 липня 2015 року та не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджуються Кабінетом Міністрів України. На підставі даних про виробників електричної енергії, які станом на 1 січня 2016 року мали податковий борг з податку на додану вартість, Кабінет Міністрів України постановою від 06.06.2018 № 449 затвердив Перелік виробників електричної енергії, що здійснюють постачання електричної енергії державному підприємству «Енергоринок» та станом на 1 січня 2016 року мали податковий борг з податку на додану вартість, в тому числі розстрочений та/або відстрочений. До вказаного переліку включено, зокрема, ПАТ «Донбасенерго». Таким чином, з 03.12.2017 по 01.07.2018, до ПАТ «Донбасенерго» не повинна нараховуватися пеня, передбачена ст. 129 Податкового кодексу України, в частині податку на додану вартість. Просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі (т. 1 а.с. 5-12).

Ухвалою суду від 02.11.2018 відкрито провадження у справі, підготовче засідання призначено на 28.11.2018 (т. 1 а.с. 2-3).

Офіс ВПП ДФС позов не визнав, 26.11.2018 надіслав до суду відзив (вх.№38307) в якому зазначив, що Положення абзацу 2 пункту 62 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України передбачають, що мораторій на застосування штрафних санкцій не має абсолютного характеру, а може бути застосований лише щодо конкретного переліку платників податків та податкових накладних, які затверджуються Кабінетом Міністрів України. Проте постановою Кабінету Міністрів України № 449 затверджений Перелік виробників електричної енергії, що здійснюють постачання електричної енергії державному підприємству «Енергоринок» лише 06.06.2018 року. Таким чином, відповідач 1 вважає, що пеня нарахована відповідно до податкового законодавства, враховуючи те, що станом на 27.12.2017 та 28.12.2017 року, Кабінетом Міністрів України не затверджено перелік виробників електричної енергії державному підприємству «Енергоринок», який передбачає звільнення від нарахування пені, встановленої підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 цього Кодексу (в частині податку на додану вартість). Просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі (т.2 а.с. 5-6).

Протокольною ухвалою суду від 28.11.2018 закрито підготовче засідання та призначено справу до судового розгляду на 18.12.2018.

18 грудня 2018 року, в судовому засідання, представники позивача та відповідача 1 підтримали заявлені вимоги та заперечення в повному обсязі, надали суду пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві та відзиві на адміністративний позов.

Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу «Акорд».

У судовому засіданні 18 грудня 2018 року на підставі ст.250 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Суд, розглянувши матеріали і з’ясувавши обставини адміністративної справи та дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наступне.

ПАТ «Донбасенерго» (код ЄДРПОУ 23343582) до 29.12.2014 знаходилось за адресою: м. Донецьк, пр. Тітова, 8-Б, тобто на тимчасово окупованій території, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А 01 №715398 (т.1 а.с. 13-14).

З 29.12.2014 позивач змінив своє місцезнаходження на адресу: м. Київ, вул. Предславинська, буд. 34-А, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (т.1 а.с 15-29).

Фактичне місцезнаходження частини відокремлених підрозділів ПАТ «Донбасенерго», серед яких і Структурна одиниця «Старобешівська теплова електрична станція», залишилось на тимчасово окупованій території.

З огляду на неможливість фізичного переміщення Старобешівської ТЕС на підконтрольну територію та відповідно до вимог Закону України «Про електроенергетику», постанови Кабінету Міністрів України від 7 травня 2015 р. № 263 «Про особливості регулювання відносин у сфері електроенергетики на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження» та наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 08.02.2015 № 273 (т.1 а.с. 33-39), ПАТ «Донбасенерго» здійснювало господарську діяльність з виробництва електричної енергії в населеному пункті (смт. Новий Світ Старобешівського району Донецької області), на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

При цьому, до 01.01.2016, ПАТ «Донбасенерго» мало формувати та сплачувати податкові зобов'язання з податку на додану вартість за вироблену електричну енергію не за «касовим» методом, тобто з суми отриманих за вироблену електроенергію коштів, а виходячи з вартості виробленої електричної енергії без врахування її оплати (перша подія).

Оскільки через проведення бойових дій на тимчасово окупованій території взаєморозрахунки за вироблену та спожиту електричну енергію на цій території майже не здійснювались, ПАТ «Донбасенерго» виникла заборгованість по самостійно задекларованим податковим зобов'язанням з податку на додану вартість.

Судовими рішеннями від 14.12.2015 у справі № 805/4205/15-а, від 23.05.2016 у справі № 805/854/16-а та від 27.07.2016 у справі № 805/1577/16-а з ПАТ «Донбасенерго» був стягнутий на користь Державного бюджету України податковий борг в тому числі і з податку на додану вартість (т.1 а.с. 40-56).

При цьому, вказаними судовими рішеннями, відповідно до ст. 257 КАС України (в редакції, що була чинною на момент ухвалення рішень), були встановлені спосіб, порядок і строки виконання судових рішень, тобто розстрочена сплата податкового боргу.

Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників податків у м. Донецьку МГУ ДФС України складені та надіслані позивачу графіки погашення розстрочених (відстрочених) на підставі рішення суду сум заборгованості за платежами, контроль за справлянням яких здійснюється органами ДФС:

- від 10 серпня 2016 року № 805/4205/15-а до рішення суду від 14 грудня 2015 року №805/4205/15-а, яким передбачено розстрочення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 348213548,38 грн., з яких 336966609,91 грн. - основний платіж, а 11246938,47 грн. - пеня, на період з 25.12.2015 по 15.11.2020 (т.1 а.с. 57-58);

- від 27 травня 2016 року № 805/854/16-а до рішення суду від 23 травня 2016 №805/854/16-а, яким передбачено розстрочення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 158252081,88 грн., на період з 03.06.2016 по 03.05.2021 (т.1 а.с. 59-60);

- від 27 липня 2016 року № 805/1577/16-а до рішення суду від 27 липня 2016 №805/1577/16-а, яким передбачено розстрочення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 38642001,46 грн., з яких 38282425,25 грн. - основний платіж, а 359578,21 грн. - пеня, на період з 10.08.2016 по 10.07.2021 (т.1 а.с. 61-63).

Тобто всього стягнуто та розстрочено податкового боргу з податку на додану вартість на суму 545107633,72 грн., з яких 533501117,04 – сума основного боргу, 11606516,68 грн. - пеня.

З 02.03.2017 ПАТ «Донбасенерго» було переведено на податковий облік за основним місцем обліку до Запорізького управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (правонаступник - Запорізьке управління Офісу ВПП ДФС), перебування позивача на обліку у Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС підтверджується даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (т. 1 а.с. 63-68).

27.12.2017, відповідно до ст. 36 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», Порядку та умов надання у 2017 році субвенції з державного бюджету обласному бюджету Донецької області на погашення заборгованості за електричну енергію підприємств водопостачання, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 06.12.2017 № 971, укладено договір № 971/7 про організацію взаєморозрахунків між Головним управлінням Державної казначейської служби України у Донецькій області, Департаментом фінансів Донецької облдержадміністрації, Департаментом житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації, Комунальним підприємством «Компанія «Вода Донбасу», Приватним акціонерним товариством «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля», Державним підприємством «Енергоринок» та ПАТ «Донбасенерго» (далі - Договір № 971/7) (т.1 а.с. 69-71).

Згідно з п. 11 Договору № 971/7 сторона остання - ПАТ «Донбасенерго» зобов'язана перерахувати кошти в сумі 361586549,72 грн. з казначейського рахунку на свій рахунок, відкритий в системі електронного адміністрування податку на додану вартість з урахуванням вимог статті 200-1 Податкового кодексу України, для сплати до загального фонду державного бюджету податкового боргу, в том числі реструктуризованого або розстроченого (відстроченого), з податку на додану вартість (з урахуванням штрафних санкцій, пені та процентів, нарахованих на суму такого боргу, в тому числі реструктуризованого або розстроченого (відстроченого) боргу (т.1 а.с. 70).

На виконання Договору № 917/7 ПАТ «Донбасенерго» платіжним дорученням № 1 від 27.12.2017 перерахувало кошти в сумі 361 586 549,72 грн. з казначейського рахунку на свій рахунок, відкритий в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (т.1 а.с. 72).

Після перерахування коштів, а саме 27.12.2017 та 28.12.2017, відповідач 2 здійснив нарахування пені на загальну суму 60611060,83 грн., а саме:

- 161794,11 грн. за період з 31.12.2015 по 27.12.2017 (рішення суду про розстрочення № 805/854/16-а від 23.05.2016),

- 612447,42 грн. за період з 01.02.2016 по 27.12.2017 (рішення суду про розстрочення № 805/854/16-а від 23.05.2016),

- 131400,58 грн. за період з 01.07.2016 по 27.12.2017 (рішення суду про розстрочення № 805/1577/16-а від 27.07.2016),

- 2043219,83 грн. за період з 01.10.2015 по 27.12.2017 (рішення суду про розстрочення № 805/4205/15-а від 14.12.2015),

- 15304315,33 грн. за період з 01.02.2016 по 28.12.2017 (рішення суду про розстрочення № 805/854/16-а від 23.05.2016),

- 20251569,96 грн. за період з 01.10.2015 по 28.12.2017 (рішення суду про розстрочення № 805/4205/15-а від 14.12.2015),

- 19473232,69 грн. за період з 02.11.2015 по 28.12.2017 (рішення суду про розстрочення № 805/4205/15-а від 14.12.2015),

- 2633080,91 грн. за період з 01.07.2016 по 28.12.2017 (рішення суду про розстрочення № 805/1577/16-а від 27.07.2016).

Нарахування пені підтверджується даними інтегрованої картки платника ПАТ «Донбасенерго» по податку на додану вартість за 2017 рік (т.1 а.с. 73-136).

Не погодившись з такими діями відповідача 2 позивач звернувся з даним позовом до суду.

Оцінюючи правомірність нарахування відповідачем 2 позивачу пені за прострочення сплати узгоджених податкових зобов’язань, суд виходить з наступного.

Частиною 2 ст. 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Податковий кодекс України (далі – ПК України) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України», який набрав чинності 03.12.2017, підрозділ 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнений пунктом 62.

При цьому, з тексту пояснювальної записки до проекту вказаного Закону, яка розміщена на веб-порталі Верховної Ради України, вбачається, що причиною прийняття Закону є, зокрема, відсутність можливості у підприємств - учасників Оптового ринку електричної енергії до 01.01.2016 застосовувати «касовий» метод визначення податкових зобов'язань з податку на додану вартість та виникнення внаслідок цього податкового боргу. А нарахування контролюючими органами суб’єктам електроенергетики штрафних санкцій, вимивання обігових коштів на сплату податкового боргу, зробить неможливим забезпечення нормальної підготовки та роботи суб'єктів електроенергетики протягом опалювального сезону 2017/18 років (т.1 а.с. 137-139).

Відповідно до п.62 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України тимчасово, до 1 липня 2018 року, не застосовуються штрафи, передбачені статтею 120-1, статтею 126 цього Кодексу (в частині податку на додану вартість), та не нараховується пеня, встановлена підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 цього Кодексу (в частині податку на додану вартість), до виробників електричної енергії, що здійснюють постачання електричної енергії державному підприємству «Енергоринок» та станом на 1 січня 2016 року мали податковий борг з податку на додану вартість, в тому числі розстрочений та/або відстрочений.

Перелік виробників електричної енергії, на яких поширюється дія цього пункту, та Перелік податкових накладних, складених такими виробниками електричної енергії з 1 липня 2015 року та не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджуються Кабінетом Міністрів України.

ПАТ «Донбасенерго» є виробником електричної енергії, здійснює постачання електричної енергії державному підприємству «Енергоринок» та станом на 1 січня 2016 року мало податковий борг з податку на додану вартість, в тому числі розстрочений та/або відстрочений. Зазначене підтверджується матеріалами справи та не заперечується сторонами.

На виконання вимог п.62 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, Кабінет Міністрів України постановою від 06.06.2018 № 449 затвердив Перелік виробників електричної енергії, що здійснюють постачання електричної енергії державному підприємству «Енергоринок» та станом на 1 січня 2016 р. мали податковий борг з податку на додану вартість, в тому числі розстрочений та/або відстрочений, та переліку податкових накладних, складених такими виробниками електричної енергії з 1 липня 2015 р. та не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (т. 1 а.с. 140).

Відповідно до Додатку 1 постанови Кабінет Міністрів України від 06.06.2018 № 449 до вказаного переліку включено, зокрема, ПАТ «Донбасенерго» (т. 1 а.с. 141). Зазначені відомості є загальнодоступними та не потребують додаткового доказування.

Таким чином, з 03.12.2017 (дата набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України») по 01.07.2018, до ПАТ «Донбасенерго» не нараховується пеня, передбачена ст. 129 Податкового кодексу України, в частині податку на додану вартість.

Що стосується посилання відповідача 1 на те, що постановою Кабінету Міністрів України № 449 було затверджено Перелік виробників електричної енергії, що здійснюють постачання електричної енергії державному підприємству «Енергоринок» лише 06.06.2018. Отже, станом на час нарахування пені (27.12.2017 та 28.12.2017), Кабінетом Міністрів України не було затверджено перелік виробників електричної енергії державному підприємству «Енергоринок», який передбачає звільнення від нарахування пені, встановленої підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 ПК України, то суд зазначає наступне.

Як зазначено в п. 2 Рішення Конституційного Суду України № 1-рп/99 від 09.02.1999 в регулюванні суспільних відносин застосовуються різні способи дії в часі нормативно-правових актів. Перехід від однієї форми регулювання суспільних відносин до іншої може здійснюватися, зокрема, негайно (безпосередня дія), шляхом перехідного періоду (ультра активна форма) і шляхом зворотньої дії (ретроактивна форма). В п. 3 зазначеного рішення Конституційний Суд України дійшов висновку, що положення частини першої ст. 58 Конституції України про зворотню дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадку, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб.

У даному випадку Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України» № 2198-VIII від 09.11.2017 набрав законної сили 03.12.2017. Вказаним Законом внесені зміни до ПК України, а саме, підрозділ 2 розділу XX доповнено пунктом 62 відповідно до якого, до 1 липня 2018 року не нараховується пеня, встановлена підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 цього Кодексу (в частині податку на додану вартість), до виробників електричної енергії, що здійснюють постачання електричної енергії державному підприємству «Енергоринок» та станом на 1 січня 2016 року мали податковий борг з податку на додану вартість. Те, що Перелік виробників електричної енергії було затверджено постановою Кабінету Міністрів України лише 06.06.2018 не означає, що вищезазначена норма Закону починає діяти лише з 06.06.2018 та в період 03.12.2017 по 06.06.2018 повинна нараховуватись пеня. Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України» не містить посилання на те, що пункт 62 підрозділу 2 розділу XX ПК України набирає чинності після затвердження Кабінетом Міністрів України Переліку виробників електричної енергії, на яких поширюється дія цього пункту, та Перелік податкових накладних, складених такими виробниками електричної енергії.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Позивач, на переконання суду, обґрунтував та довів протиправність дій відповідача 2 щодо нарахування пені з податку на додану вартість.

У свою чергу, відповідачами не надано достатніх та переконливих доказів того, що нарахування пені було вчинено у відповідності та в межах норм чинного Законодавства України.

Таким чином, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Платіжним дорученням від 19.10.2018 № 13305 (а.с. 4) підтверджується сплата позивачем судового збору в розмірі 618462,00 грн. Отже, відповідна сума підлягає присудженню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача 1.

Керуючись статтями 241, 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Донбасенерго» (вул. Предславинська, 34-а, м. Київ, 03150) до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (вул. Дегтярівська, 11-Г, м. Київ, 04119) та Запорізького управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (пр. Соборний, 190-А, м. Запоріжжя, 69035) про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправними дії Запорізького управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (пр. Соборний, 190-А, м. Запоріжжя, 69035) по нарахуванню Публічному акціонерному товариству «Донбасенерго» (вул. Предславинська, 34-а, м. Київ, 03150) пені з податку на додану вартість в розмірі 60611060,83 грн., а саме:

161 794,11 грн. за період з 31.12.2015 по 27.12.2017,

612 447,42 грн. за період з 01.02.2016 по 27.12.2017,

131 400,58 грн. за період з 01.07.2016 по 27.12.2017,

2 043 219,83 грн. за період з 01.10.2015 по 27.12.2017,

15 304 315,33 грн. за період з 01.02.2016 по 28.12.2017,

20 251 569,96 грн. за період з 01.10.2015 по 28.12.2017,

19 473 232,69 грн. за період з 02.11.2015 по 28.12.2017,

2 633 080,91 грн. за період з 01.07.2016 по 28.12.2017.

Зобов’язати Запорізького управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (пр. Соборний, 190-А, м. Запоріжжя, 69035) внести зміни до інтегрованої картки платника - Публічного акціонерного товариства «Донбасенерго» (вул. Предславинська, 34-а, м. Київ, 03150) з податку на додану вартість шляхом виключення з неї пені в розмірі 60611060,83 грн., а саме:

161 794,11 грн. пені, нарахованої 27.12.2017 за період з 31.12.2015 по 27.12.2017,

612 447,42 грн. пені, нарахованої 27.12.2017 за період з 01.02.2016 по 27.12.2017,

131 400,58 грн. пені, нарахованої 27.12.2017 за період з 01.07.2016 по 27.12.2017,

2 043 219,83 грн. пені, нарахованої 27.12.2017 за період з 01.10.2015 по 27.12.2017,

15 304 315,33 грн. пені, нарахованої 28.12.2017 за період з 01.02.2016 по 28.12.2017,

20 251 569,96 грн. пені, нарахованої 28.12.2017 за період з 01.10.2015 по 28.12.2017,

19 473 232,69 грн. пені, нарахованої 28.12.2017 за період з 02.11.2015 по 28.12.2017,

2 633 080,91 грн. пені, нарахованої 28.12.2017 за період з 01.07.2016 по 28.12.2017.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (вул. Дегтярівська, 11-Г, м. Київ, 04119, код ЄДРПОУ 39440996) на користь Публічного акціонерного товариства «Донбасенерго» (вул. Предславинська, 34-а, м. Київ, 03150, код ЄДРПОУ 23343582) судові витрати у розмірі суми сплаченого судового збору у сумі 618462,00 грн. (шістсот вісімнадцять тисяч чотириста шістдесят дві гривні 00 коп.).

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 04.01.2019.

Суддя Р.В. Кисіль