
Справа № 466/9333/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 грудня 2018 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м.Львова Невойт П.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, неодруженого, не працевлаштованого, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,-
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
гр. ОСОБА_1 31.10.2018 року о 20.35 год. на пр. В.Чорновола, 45а – вул. Хімічній у м. Львові керуючи автомобілем НОМЕР_1 не був уважним, не стежив за дорожньою обстановкою, не відреагував на її зміну, не дотримався безпечної дистанції внаслідок чого здійснив зіткнення з автомобілем НОМЕР_2, який рухався попереду. Внаслідок дорожньо- транспортної пригоди обидва транспортні засоби зазнали механічних пошкоджень з матеріальними збитками чим порушив вимоги п. 2.3, 13.1 Правил дорожнього руху.
В судове засідання ОСОБА_1 повторно не прибув, хоча належним чином повідомлявся про час та дату судового засідання.
Оцінивши представлені суду докази, вважаю можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов’язані з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.
Згідно з п.2.3 ПДР України для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний: перед виїздом перевірити і забезпечити технічно справний стан і комплектність транспортного засобу, правильність розміщення та кріплення вантажу; бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі; перевозити пасажирів, не пристебнутих ременями безпеки.
Відповідно до п. 13.1 ПДР України водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу та стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
З письмових пояснень потерпілого ОСОБА_2 (а.с.5) вбачається, що ДТП відбулася на перехресті у той час як його автомобіль чекав руху на заборонений сигнал світлофора. Після зіткнення водій ОСОБА_1, вийшовши зі свого автомобіля наманався домовитися про відшкодування, однак не отримавши погодження сів у автомобіль і поїхав з місця ДТП у невідомому напрямку.
Вина гр. ОСОБА_1 у скоєному правопорушенні стверджується протоколом серії ОБ №158451 від 19.11.2018 року, схемою дорожньо-транспортної пригоди та іншими матеріалами справи.
Дії гр. ОСОБА_1 слід вірно кваліфікувати за ст.124 КУпАП, оскільки він порушив правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу та електричної опори, що стверджується зібраними по справі доказами.
Враховуючи особу, яка притягається до адміністративної відповідальності та обставини справи, а саме, що водій після ДТП залишив місце ДТП, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк шість місяців.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з ОСОБА_1 на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП та застосувати щодо нього адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк шість місяців.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь державного бюджету України (Отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача – Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача – 31211256026001; код класифікації доходів бюджету – 22030106) судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп.
На постанову може бути подана апеляційна скарга, внесено подання прокурора до Львівського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя ОСОБА_3