
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
28 грудня 2018 року м. Київ № 640/20192/18
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрівська Н.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
за позовом ОСОБА_1до Головного управління Національної поліції в місті Києвіпро зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Національної поліції в місті Києві (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 15, код ЄДРПОУ 40108583), в якому просить зобов'язати відповідача внести його до контрольної списку працівників ГУ НПУ у м. Києві, які потребують покращення житлових умов за номером серед працівників, що потребують покращення житлових умов на пільгових умовах, станом на 19.10.2017 року списку працівників поліції на поліпшення житлових умов, згідно раніше існуючої черги.
У п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено (надалі - КАС України), що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
У ч.1 ст.122 КАС України зазначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 3 статті 3 КАС України встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
При цьому слід зазначити, що день, коли особа дізналася про порушення свого права, - це встановлений доказами день, коли особа дізналась про рішення, дію чи бездіяльність, внаслідок якої відбулося порушення її прав, свобод чи інтересів.
Якщо цей день встановити точно неможливо, строк обчислюється з дня, коли особа повинна була дізнатися про порушення своїх прав (свобод чи інтересів). При цьому «повинна» слід тлумачити як неможливість незнання, припущення про високу вірогідність дізнатися, а не обов'язок особи дізнатися про порушення своїх прав. Зокрема, особа повинна була дізнатися про порушення своїх прав, якщо: особа знала про обставини прийняття рішення чи вчинення дій і не було перешкод для того, щоб дізнатися про те, яке рішення прийняте або які дії вчинені.
Доказами того, що особа знала про порушення своїх прав, є, зокрема, умови, за яких особа мала реальну можливість дізнатися про порушення своїх прав.
Також, відповідно до абз.1 ч.2 ст.122 КАС України у редакції на час звернення з позовом до суду, строк звернення залишився незмінний, а саме, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.1 ст.123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Як вбачається з позовної заяви, позивач зазначає, що про порушення своїх прав він дізнався з листа №25-аз/125/211/2018 від 22.11.2018 року, який був складений Управлінням логістики та матеріально-технічного забезпечення Головного управління Національної поліції в місті Києві у відповідь на звернення позивача, у якому було зазначено на ступне.
У Головному управлінні Національної поліції у м. Києві ведеться контрольний список, який формується згідно з контрольними списками, наданими підрозділами ГУНП у м. Києві, та зберігається протягом року. Після формування нового контрольного списку попередній список знищується, оскільки не є номенклатурним документом. До контрольного списку працівників поліції можуть бути зараховані лише ті особи, які зареєстровані та перебувають на квартирному обліку в м. Києві, проходять службу в Головного управління Національної поліції у м. Києві. Позивач звільнений із ГУМВС України в місті Києві через хворобу та жодного дня не перебував у трудових відносинах із ГУНП у м. Києві, тому у контрольному списку ГУНП у м. Києві не перебуває. Рішення ГУНП У м. Києві про включення чи виключення позивача із контрольного списку відсутнє та ніколи не приймалось.
При цьому, суд звертає увагу на те, що ОСОБА_1 в позовній заяві також зазначено, що листом Головного управління Національної поліції в місті Києві №К-2355-Оп/125/05/21-2017 від 31.10.2017 року було надано відповідь на його звернення аналогічного змісту. А саме, у листі зазначено, що у Головному управлінні Національної поліції у м, Києві є контрольний список, який сформований згідно з контрольними списками, поданими підрозділами, до якої були включені працівники, які перебувають у трудових відносинах із ГУНП м. Києві та пенсіонери, які вийшли на пенсію із поліції. Позивач був звільнений з ГУМВС України в місті Києві, тому на теперішній час не перебуває контрольному списку ГУНП у м. Києві, оскільки згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 року №730 Головне управління Національної поліції у м. Києві не є правонаступником ГУМВС України в м. Києві.
З огляду на зазначене, позивач про порушення своїх прав, свобод та інтересів дізнався ще у жовтні-листопаді 2017 року.
При цьому, дану позовну заяву подано до суду позивачем 29.11.2018 року (направлено через поштове відділення).
Таким чином, враховуючи дату звернення позивача до суду з даним позовом 29.11.2018 року (направлено через поштове відділення), позивачу необхідно надати заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з посиланням на обставини, які перешкоджали позивачу звернутись до суду із відповідним позовом з дотриманням строку, встановленого абз.1 ч.2 ст.122 КАС України, навести доводи на обґрунтування поважності причин пропуску строку та надати докази на підтвердження таких доводів.
Водночас, суд попереджає позивача про те, що якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву (ч.2 ст.123 КАС України).
Відповідно до ч.1 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.2 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з посиланням на обставини, які перешкоджали позивачу звернутись до суду із відповідним позовом з дотриманням строку, встановленого абз.1 ч.2 ст.122 КАС України, навести доводи на обґрунтування поважності причин пропуску строку та надати докази на підтвердження таких доводів.
Відповідно до ч.3 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
З огляду на зазначене та керуючись ст.160, ст.161, ч.1 ст.169, ст.243, ст.248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
2. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня одержання даної ухвали для усунення недоліків.
3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.4 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особам, що звернулися із позовною заявою.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.А. Добрівська