ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
04.02.10Справа №2а-12550/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубініній А.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Керчі АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірми «СВ-Транзит»
про стягнення,
Суть спору :До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Державна податкова інспекція у м. Керчі АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «СВ-Транзит» про стягнення заборгованості перед бюджетом в сумі 8635,00 гривень.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 03.11.2009 року відкрито провадження по справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 03.11.2009 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
У судове засідання представник позивача не з’явився повідомлений належним чином про час та місце судового засідання, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про час і місце судового засідання повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи за його відсутності, заперечення на позов, будь – які докази до суду не надав.
На підставі викладеного, суд вважає можливим відповідно до статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представника позивача та відповідача, повідомленого належних чином про час і місце судового засідання на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з п. 4 частини 1 статті 17 КАСУ компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАСУ справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Згідно п.2 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари(послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Відповідно до ст.ст.15,16 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року (із змінами та доповненнями) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Отже, враховуючи вищезазначене, державна податкова інспекція в м. Керчі АР Крим у відносинах з фірмою «СВ-Транзит» ТОВ, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являється суб’єктом владних повноважень.
Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб’єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов’язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб’єктами господарювання.
ТОВ Фірма «СВ-Транзит» зареєстрована у якості суб’єкта підприємницької діяльності – юридичної особи виконавчим комітетом Керченської міської ради 09.01.1995 року ідентифікаційний номер платника податків та інших обов’язкових платежів 24860960, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (а.с.6).
Таким чином, судом встановлено, що відповідач являється суб’єктом господарювання, зобов’язаний виконувати обов’язки, покладені на нього законами у зв’язку зі здійсненням господарської діяльності.
Судом встановлено, що 15.05.2009 року посадовими особами податкових органів на підставі плану проведення перевірок на червень 2009 року, затвердженим розпорядженням № 29 від 28.05.2009 року та направлень №221/23-3 та №220/23-3 від 15.06.2009 року була проведена перевірка з контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу кафе «Літнє», розташованого за адресою: м. Керч, вул. Свердлова, 1, діяльність в якому здійснює відповідач.
В ході проведення перевірки ДПІ в м. Керчі було встановлено порушення п.1,2,9,12,13 ст.3, Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року, ст.111, 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів”, ст.6 Декрету КМУ «Про акцизний збір» від 26.12.1992 року, п. 1,3,5 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансової звітності в Україні» що зафіксовано і в висновку до акту, а саме:
1) не проведення розрахункової операції через РРО на суму 99,50 грн.;
2) невідповідність суми готівкових коштів в місці проведення розрахунків сумі коштів, що вказана в денному звіті РРО: сума невідповідності склала 263,50 грн.;
3) не забезпечення щоденного друкування фіскального звітного чеку;
4) не ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації;
5) продаж тютюнових виробів без наявності відповідної ліцензії встановленого зразка;
6) реалізація тютюнових виробів вище максимально встановленої ціни заводом виробником чи фірмою імпортером, а саме реалізація 1 пачки сигарет «Мальборо» за 20,00 гривень, хоча на пачці була манкіровка з вказаною максимальною ціною 8,00 гривень.
За результатами перевірки працівниками ДПІ в м. Керчі був складений акт перевірки за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулюванням обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 000158 від 15.06.2009 року (далі –Акт). Акт перевірки не був підписаний представником відповідача, про що посадовими особами ДПІ в м. Керчі був складений відповідний акт про відмову від підписання матеріалів перевірки №000158 від 15.06.2009 року. Відповідачу був направлений поштою акт перевірки для ознайомлення, що підтверджується листом ДПІ в м. Керчі від 25.06.2009 року №10370/10/23-3.
На підставі акту перевірки Державною податковою інспекцією в м. Керчі винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 08.07.2009 року № 0001772303 на суму штрафних санкцій у розмірі 5935,00 гривень та рішення про застосування фінансових санкцій від 08.07.2009 року №0001762303 а сум 2700,00 гривень.
Відповідно до розрахунку фінансових санкцій за актом перевірки Фірма «СВ-Транзит» ТОВ від 15.06.2009 року зазначено:
- за порушення пункту 13 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року - незабезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора - застосована фінансова санкція у п’яти кратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність – 263,50 х 5 = 1317,50 гривень;
- за порушення пункту 1 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року - не проведення розрахункової операції через РРО, не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки - застосована фінансова санкція у п’яти кратному розмірі суми операції – 99,50 х 5 = 497,50 гривень.
- за порушення пункту 9 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року - не забезпечення щоденного друкування фіскального звітного чеку - застосована фінансова санкція у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 17,00 гривень х 20 = 340,00 гривень.
- за порушення пункту 12 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року - не ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації – застосована фінансова санкція у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів за цінами реалізації – 1890,00 х 2 = 3780,00 гривень.
- за порушення пункту статті 15 Закону Украйни від 19.12.1995 року № 481/95 ВР – роздрібна торгівля тютюновими виробами без наявності ліцензії - застосована фінансова санкція у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товарів, але не менше 1700,00 гривень – 1700,00 гривень.
- за порушення статті 6 Декрету КМУ від 26.12.1992 року № 18-92 «Про акцизний збір» - роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів – застосована фінансова санкція у розмірі 100 відсотків вартості наявних у суб’єкта підприємницької діяльності тютюнових виробів, але не менше 1000,00 гривень – 1000,00 гривень.
Загальна сума фінансових санкцій складає 8635,00 гривень.
Перевіряючи правомірність нарахування та стягнення позивачем фінансових санкцій судом встановлено наступне.
Відповідно до статті 8 Закону форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок, встановлюються Державною податковою адміністрацією України.
Відповідно до п.1 ст.3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Судом встановлено, що до фірми «СВ-Транзит» ТОВ винятки, встановлені ст.9 Закону щодо невикористання розрахункової книжки та книги обліку розрахункових операцій не застосовуються, оскільки відповідач здійснює реалізацію підакцизних товарів.
Відповідно до п.1 ст. 17 Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій або проведення її без використання розрахункової книжки, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції.
Судом встановлено, що відповідач здійснив реалізацію товару (200гр коньяк «Коктебель» 4 зірки – 32,00 гривні, 1 пачка сигарет «Мальборо» - 20,00 гривень, 2 склянки соку – 10,00 гривень, 1 салат – 14,50 гривень, 1 солянка – 14,00 гривень, хліб – 2,00 гривні) на суму 99,50 гривень без використання реєстратора розрахункових операцій та невиданий розрахунковий документ відповідної форми.
Таким чином, суд встановив, що позивачем вірно застосована фінансова санкція у п’ятикратному розмірі суми, на яку не проведена розрахункова операція, а саме: 99,50 х 5 = 497,50 гривень.
Відповідно до п. 9 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Згідно з ч.4 статті 17 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій застосовуються фінансові санкції в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що згідно з Актом перевірки відповідачем не забезпечено щоденне друкування фіскального звітного чеку за 17.06.2008 року, який роздрукований 18.06.2008 року.
Тому фінансова санкція в розмірі 340,00 гривень розрахована вірно.
Згідно з п.13 статті 3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до статті 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність .
Відповідно до ст.2 Закону місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти.
Судом встановлено, що під час проведення перевірки відповідності суми коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті реєстратора розрахункових операцій фірми «СВ-Транс» ТОВ виявлена різниця, яка складає 263,50 гривень (363,00 гривень – 99,50 гривень). Даний факт підтверджується покупюрним описом коштів від 15.06.2009 року, який підписаний представником відповідача.
Отже, суд зазначає, що позивачем вірно застосована фінансова санкція у п’ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, а саме: гривень 263,50 х 5 = 1317,50 гривень.
Згідно з п.12 статті 3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Відповідно до ст. 21 Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що відповідач не вів облік товарних запасів за місцем їх реалізації, згідно з актом № 000158 від 15.06.2009 року, а саме на момент проведення перевірки не надано товаротранспортні накладні чи накладні на товар , що знаходяться в реалізації, а саме: 1 пл. Мартіні «Bianco» 1,0 л за ціною 300,00 гривень, 1 пл. Віскі «Ballantines Pinest» 0,75 л за ціною 120,00 гривень, 1 пл. горілки Неміровв Преміум 0,7 л за ціною 90,00 гривень, 1 пл. вермуту «Marengo Bianco» 1л за ціною 70,00 гривень, 4 пл. коньяку «Грінвіч» 5 зір.0,5 л за ціною 80,00 гривень, 4 пл. коньяку «Грінвіч» 4зір. 0,5 л за ціною 70,00 гривень, 2 пл. коньяку «Ай-Петрі» 5 зір. 0,5 л за ціною 80,00 гривень, 5 пл. шампанського «Гламур» мускатне 0,75 л. за ціною 60,00 гривень.
Таким чином, суд вважає, що позивачем вірно розрахована сума фінансових санкцій розмірі 1890,00 х 2 = 3780,00 гривень.
Відповідно до частини 10 статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів”роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України. На даний час, органом ліцензування такого виду господарської діяльності є Регіональне управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в АРК.
Відповідальність за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами встановлена статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів”.
До суб'єктів підприємницької діяльності у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій застосовуються фінансові санкції в розмірі - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень (абз.5 ч.2 статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів”).
Відповідно до частини 4 статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів” рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.
Згідно з актом перевірки встановлено реалізацію сигарет «Мальборо» за відсутності ліцензії у відповідача.
Таким чином, суд встановив, що позивачем вірно застосована фінансова санкція у розмірі 1700,00 гривень.
Відповідно до статті 6 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992 №18-92 "Про акцизний збір", встановлення максимальних роздрібних цін на підакцизні товари здійснюється виробниками або імпортерами цих товарів шляхом декларування таких цін.
місце торгівлі - місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів - без обмеження площі, для алкогольних напоїв - торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане електронними контрольно-касовими апаратами (незалежно від їх кількості) або де є товарно-касові книги (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарівНачало формы
Частинами 1 та 2 статті 111 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 р. № 481 (із змінами та доповненнями) встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення. Максимальна роздрібна ціна за пачку, коробку або сувенірну коробку наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається з її цифрового виразу та скороченого найменування грошової одиниці України.
Відповідно пункту 20 Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 р. № 218, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.08.2002 р. за № 679/6967, суб'єктом підприємницької діяльності повинно забезпечуватися інформування споживача про роздрібні ціни в грошовій одиниці України за допомогою ярликів цін (цінників) на зразках тютюнових виробів, що перебувають в продажу. Оформлення ярликів цін (цінників) проводиться відповідно до Інструкції про порядок позначення роздрібних цін на товари народного споживання в підприємствах роздрібної торгівлі та громадського харчування, затвердженої наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 04.01.1997 р. № 2 і зареєстрованої в Мін'юсті 20.01.1997 р. за № 4/1808 (із змінами).
Судом встановлено, що відповідно до акту перевірки зафіксовано реалізацію відповідачем сигарет «Мальборо» за ціною 20,00 гривень, що перевищує встановлені максимальні роздрібні ціни на тютюнові вироби, які вказані на пачці в розмірі 8,00 гривень.
У відповідності до абзацу12 частини 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 р. № 481 (із змінами та доповненнями) до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта підприємницької діяльності тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.
Таким чином, суд встановив, що позивачем вірно застосовані фінансові санкція у розмірі 1000 гривень за реалізацію відповідачем тютюнових виробів за цінами, вищими від максимальних роздрібних.
З урахуванням вищенаведеного загальна сума штрафних (фінансових) санкцій, що застосована до відповідача складає: 497,50 гривень + 1317,50 гривень + 340,00 гривень + 3780,00 гривень + 1700,00 гривень + 1000,00 гривень = 8635,00 гривень.
Всі вище зазначені порушення були зазначені в Акті № 000158 від 15.06.2009 р. та рішенні про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 08.07.2009 року № 0001772303 та №0001762303.
Таким чином, суд приходить до висновку, що рішення ДПІ у м. Керчі АР Крим від 08.07.2009 року №0001772303 та № 0001762303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до фірми «СВ-Транс» ТОВ на загальну суму 8635,00 гривень прийнято відповідно до закону, обґрунтовано та у межах наданих владних повноважень.
Оскільки, вручення рішення про застосування фінансових санкцій фірмі «СВ-Транс» ТОВ поштовим зв’язком було неможливо у зв’язку з закінченням терміну зберігання, складено Акт від 10.08.2009 року у відповідності до статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року та п. 5 «Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог» № 266 від 03.07.2001 року, тому зазначене рішення розміщено на дошці повідомлень.
Відповідно відомостей облікової картки платника податків, наданою позивачем, суд встановив, що застосовані штрафні санкції за рішенням від 08.07.2009 року №0001772303 та №0001762303 не сплачені у повному обсязі, тому позовні вимоги ДПІ у м. Керчі АР Крим підлягають задоволенню.
Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
У судовому засіданні 04.02.2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. У повному обсязі постанову складено 09.02.2009 року.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Фірми «СВ-Транс»Товариство з обмеженою відповідальністю (ОКПО 24860960, адреса 98312, м. Керч, вул. Кірова, б.55, кв.6) заборгованість перед бюджетом зі сплати штрафних санкцій в сумі 8635,00 гривень, перерахувавши на р/р 31118104700019 код платежу 21080900 УГК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ОКПО 34740946 – штрафні санкції у сумі 5935,00 гривень; на р/р № 31116106700019, код платежу 21081100 УДК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ОКПО 34740946 – у сумі 2700,00 гривень.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Трещова О.Р.