ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
08.02.10Справа №2а-14631/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубиніній А.В., за участю Представник відповідача – Барятінський О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АРК
до Благодійного фонду «Ірина»
про припинення юридичної особи,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Державна податкова інспекція в м. Ялта АР Крим про припинення юридичної особи Благодійного фонду «Ірина», зареєстрованого Ялтинським міським управлінням юстиції ГУЮ МЮ 22.05.2003 року, ідентифікаційний номер 26401825, згідно свідоцтва про державну реєстрацію та довідки Головного управління статистики в АРК №09/2-6-01/1060.
У судове засідання представник позивача не з’явився повідомлений належним чином про час та місце судового засідання, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
У судовому засіданні представник відповідача позов визнав а повному обсязі та просив припинити юридичну особу Благодійний фонд «Ірина».
В зв'язку з тим, що необхідних для вирішення спору доказів, наявних в матеріалах справи достатньо, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представників сторін за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши в судовому засіданні всі матеріали справи, оцінив наявні доказі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Благодійний фонд «Ірина» 22.05.2003 року зареєстрована Ялтинським міським управлінням юстиції Головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим як благодійна організація, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію № 52 від 22.05.2003 року. Згідно з довідкою Головного управління статистики в АРК №09/26-01/1060 Благодійний фонд «Ірина» має ідентифікаційний код 26401825, видом діяльності за КВЕД є громадське об’єднання соціального захисту.
Згідно зі статтею 3 Закону України “Про благодійництво та благодійні організації”, від 16.09.1997 р. № 531 законодавство про благодійництво та благодійні організації складається з Конституції України, цього Закону, інших нормативно-правових актів, що регулюють благодійництво та благодійну діяльність.
Статтею 1 Закону України “Про благодійництво та благодійні організації”передбачено, що благодійна організація - недержавна організація, головною метою діяльності якої є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства або окремих категорій осіб згідно з цим Законом.
Відповідно до статті 5 Закону України “Про об’єднання громадян” N 2460-XII від 16.06.1992 року законодавство про об'єднання громадян складається з Конституції України, цього Закону та актів законодавства, прийнятих відповідно до нього.
Відповідно до частини 2 та 3 статті 1 Закону України “Про об’єднання громадян”, об'єднанням громадян, незалежно від назви (рух, конгрес, асоціація, фонд, спілка тощо) відповідно до цього Закону визнається політична партія або громадська організація.
Дія цього Закону не поширюється на релігійні, кооперативні організації, об'єднання громадян, що мають основною метою одержання прибутків, комерційні фонди, органи місцевого та регіонального самоврядування (в тому числі ради і комітети мікрорайонів, будинкові, вуличні, квартальні, сільські, селищні комітети), органи громадської самодіяльності (народні дружини, товариські суди тощо), інші об'єднання громадян, порядок створення і діяльності яких визначається відповідним законодавством, яким для благодійних організацій є Закон України “Про благодійництво та благодійні організації”, та інші нормативно-правові акти, що регулюють благодійництво та благодійну діяльність.
Згідно зі статтею 3 Закону України “Про об’єднання громадян”, громадською організацією є об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.
Таким чином, дія Закону України “Про об’єднання громадян”поширюється лише на діяльність об’єднань громадян, визначених частиною 2 статті 1 цього Закону (політична партія, громадська організація), до яких благодійні організації не відносяться.
Відповідно до статті 1 Закону України “Про благодійництво та благодійні організації” благодійною діяльністю є добровільна безкорислива діяльність організацій, що не передбачає одержання прибутків від цієї діяльності.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" № 2181-III від 21.12.2000р. платники податків повинні представляти до органів ДПІ звітність з періодичністю, встановленою нормами діючого законодавства.
Відповідно до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”№ 334/94-ВР від 28.12.1994 року відповідач, що зареєстрований у якості благодійної організації є неприбутковою організацією. Нормами Зазначеного Закону встановлені спеціальні правові режими оподаткування неприбуткових установ, організацій, до яких належить Благодійний фонд «Ірина».
Визначення неприбуткових організацій наведено у пп. 7.11.1. пункту 7.11 статті 7 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, якими окрім інших благодійні фондами і благодійні організації, створені у порядку, визначеному законом для проведення благодійної діяльності.
Відповідно до підпункту 7.11.12. пункту 7.11. статті 7 Закону центральний податковий орган встановлює порядок обліку і подання податкової звітності про використання коштів неприбуткових організацій (неприбуткових організацій, визначених в абзаці "ж" підпункту 7.11.1, у частині обліку і подання податкової звітності за доходами, що підлягають оподаткуванню).
Форма та порядок складання податкової звітності про використання коштів неприбуткових організацій, порядок її обліку та подання встановлений Наказом Державної податкової адміністрації України № 233 від 11.07.1997 року “Про затвердження форми Звіту про використання коштів неприбуткових організацій і установ та порядку їх заповнення”
Відповідно до Порядку складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями, затвердженого зазначеним наказом ДПА України від 11.07.1997 №233 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 06.08.97р. №290/2094, податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами і організаціями, складають і подають установи і організації, що включені до реєстру неприбуткових установ і організацій із присвоєнням відповідної ознаки неприбутковості.
Таким чином, приймаючи до уваги, що Благодійний фонд «Ірина» є неприбутковою організацію, включено до реєстру неприбуткових організацій із присвоєнням відповідної ознаки неприбутковості, він був зобов’язаний відповідно до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” та Порядку складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями надавати податкові звіти про використання коштів неприбутковими установами і організаціями.
Позивач просить суд припинити юридичну особу Благодійний фонд «Ірина» у зв’язку з не наданням відповідачем до ДПІ в м. Ялта АР Крим податної звітності з 1 півріччя 2005 року та іншої обов’язкової звітності – до Управління Пенсійного фонду в м. Ялта АРК.
Судом встановлено, що відповідно до довідки ДПІ в м. Ялта АР Крим № 8377/9/15 -1 від 24.11.2009 року обов`язкова звітність не надавалася відповідачем з 1 півріччя 2005 року.
Згідно з довідкою Державної податкової інспекції в м. Ялта Благодійний фонд «Ірина» перебуває на податковому обліку з 03.07.2003 року за № 751, але з 1 півріччя 2005 р. не надає в органи державної податкової інспекції встановлену законом звітність.
Відповідно до статті 11 Закону України “Про благодійництво та благодійні організації”ліквідація благодійної організації здійснюється в установленому законодавством порядку. Таким чином, на порядок ліквідації благодійної організації поширюється Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб –підприємців”.
Так, відповідно до частини 2 статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб –підприємців”підставами для ухвалення судом рішення про припинення юридичної особи є ненадання протягом року органам ДПІ податкових декларацій, документів фінансової звітності, провадження діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач не веде оперативний і бухгалтерський облік, не надає звітність по податках і обов'язкових платежах до податкового органу, не вносить до бюджету платежі в порядку і розмірах, передбачених законодавством, що є порушенням вимог статей 22, 24 Закону України “Про благодійництво та благодійні організації”і заподіює шкоду інтересам держави, зважаючи на неможливість держави в особі уповноважених нею органів (податкової інспекції) контролювати фінансово-господарську діяльність громадської організації.
Згідно пункту 1 статті 33 Закону “Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців”, юридична особа припиняється за судовим рішенням, прийнятим у випадках, передбачених законом.
Згідно з частиною 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач у судове засідання не представив доказів оформлення податкових декларацій, іншої звітності та відправлення цих матеріалів у Державну податкову інспекцію м. Ялта.
За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень і відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Припинити юридичну особу Благодійний фонд «Ірина» (98600, АР Крим, м. Ялта, вул.. Тімірязєва, буд. 37, кв. 11; ідентифікаційний код 26401825) зареєстровану Ялтинським міським управління юстиції ГУЮ МЮ АР Крим 22.05.2003 року (свідоцтво № 52).
Копію цієї постанови, після набрання нею законної сили, направити до державного реєстратора при Головному управлінні юстиції в АР Крим (95006, АР Крим, м. Сімферополь, вул. К. Лібкнехта, 16).
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Трещова О.Р.