
1/124
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про відкриття спрощеного провадження у справі
27 грудня 2018 року
м. Київ
№ 640/21860/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клочкової Н.В., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами
Головного управління Держпраці у Київській області
до товариства з обмеженою відповідальністю «Роял Білдінг»
про застосування заходів реагування,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Головне управління Держпраці у Київській області (надалі - позивач), адреса: 04060, м. Київ, вул. Вавілових, буд. 10, із позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «Інвестиційна компанія «Роял Білдінг» (надалі - відповідач), адреса: 03169, м. Київ, вул. Московська, буд. 44/1, у якій просить суд прийняти рішення, яким застосувати до відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду у вигляді зупинки робіт, а саме:
- заборонити виконання робіт підвищеної небезпеки до отримання дозволу або декларації на виконання таких робіт, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», а саме: п. 14 Порядку дозвіл на зведення, монтаж і демонтаж будинків, споруд зміцнення їх аварійних частин; п. 17 Порядку дозвіл на газополумяні роботи; п. 6 Порядку декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці на роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра; п. 9 Порядку декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці на земельні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метра або в зоні розташування підземних комунікацій чи під водою; п. 18 Порядку декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці на зберігання балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненням, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним газом; п. 19 Порядку декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці на зварювальні роботи;
- відсторонити від робіт всіх працівників, які не пройшли навчання у встановленому порядку, а саме: бетонярів, арматурників, монтажників, мулярів, стропальників та інших в кількості 20 чоловік;
- заборонити експлуатацію вантажопідіймальних кранів для унеможливлення виробничого процесу, а саме: вантажопідіймальні баштові крани – 3 од. МКГ – 1 од.;
- заборонити експлуатацію драбин, що не пройшли випробувань та експлуатуються працівниками при будівництві Житлового комплексу «Нова Англія»;
- заборонити експлуатацію кабелів напругою 220 В – 380 В, що розміщені під ногами;
- заборонити експлуатацію люльок та будівельних риштовань, що встановлені з порушеннями нормативно-правових актів;
- заборонити експлуатацію розеток біля щитових, що не обладнані ПВЗ до усунення відповідачем порушень та отримання у встановленому порядку рішення на відновлення робіт.
Підставою позову вказано порушення прав та інтересів позивача, внаслідок порушення відповідачем вимог законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки.
Після надходження позовної заяви, суд вирішує питання, в тому числі про відкриття спрощеного або загального позовного провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Згідно з ч. 2 ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згідно з ч. 3 ст. 257 КАС України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Судом враховано в даній справі її значення для сторони, обраний та чітко сформульований спосіб захисту, незначну складність справи, незначний обсяг доказів, відсутність необхідності на цій стадії допиту свідків або призначення експертизи, незначну кількість сторін (один позивач та один відповідач), відсутність суспільного інтересу та думку позивача щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Пунктом 10 частини 6 статті 12 КАС України встановлено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є також справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком переліку справ, визначених ч. 4 ст. 257 КАС України, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
При цьому, судом встановлено, що даний позов до цього переліку винятків не відноситься.
Відтак, враховуючи, що дана справа не підпадає під обмеження, встановлені чинним КАС України, а також незначну складність справи та клопотання позивача щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, судом вирішено розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) без повідомлення учасників справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 160, 161, 171, 241, 243, 248, 255, 257-262 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом Головного управління Держпраці у Київській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Роял Білдінг» про застосування заходів реагування.
2. Здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) без повідомлення учасників справи.
3. Повідомити позивача, що відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
4. Встановити відповідачу п’ятнадцятиденний термін із дня отримання копії даного судового рішення для подання до суду відзиву на позовну заяву (відзиву) у порядку, визначеному в ст. 162 КАС України.
5. Встановити позивачу триденний термін із дня отримання відзиву відповідача для подання до суду відповіді на відзив у порядку, встановленому в ст. 163 КАС України.
6. Встановити відповідачу триденний термін із дня отримання відповіді на відзив позивача для подання до суду заперечень проти відповіді на відзив у порядку, встановленому в ст. 164 КАС України.
7. Повідомити сторін про необхідність подання разом із відзивом/відповіддю на відзив/запереченнями:
- доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються такий (а, і) відзив/відповідь на відзив/заперечення, якщо такі докази не надано раніше;
- документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву/відповіді на відзив/заперечень і доданих до нього (неї, них) доказів іншим учасникам справи.
8. Також повідомити, що відповідно до ч. 5 ст. 77 КАС України, якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.
9. Повідомити учасників справи про можливість отримати інформацію по справі, що розглядається, за веб-адресою сторінки http://adm.ki.court.gov.ua/sud2670/.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала в частині порушення правил підсудності відповідно до частини 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України може бути оскаржена в апеляційному за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду протягом п’ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Суддя Н.В. Клочкова