Постанова № 7901342, 07.12.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
07.12.2009
Номер справи
2а-11933/09/1/0170
Номер документу
7901342
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

07.12.09Справа №2а-11933/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубініній А.В., за участю представника позивача – Джемілової А.Н., довіреність № 170/Д/10 від 27.02.09

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим

до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційне об`єднання"

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Державна податкова інспекція у Бахчисарайському районі АР Кримдо Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційне об`єднання" про стягнення податкової заборгованості у розмірі 118905,96 гривень.

В позовній заяві позивач вказує, що станом на 13.10.2009 року у відповідача КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" залишилася непогашеною сума податкового боргу в розмірі 118905,96 гривень, у тому числі з податку на додану вартість у розмірі 88595,21 гривень, з комунального податку – 591,60 гривень, з земельного податку з юридичних осіб – 6047,23 гривень, з податку з власникув транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів – 5947,50 гривень, з податку на прибуток у сумі 17588,03 гривень, з податку з доходів фізичних осіб у сумі 136,39 гривень. Позивач просить суд стягнути податкову заборгованість у розмірі 118905,96 гривень з відповідача.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 14.10.2009 року було відкрите провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 14.10.2009 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача ДПІ у Бахчисарайському районі АР Крим позовні вимоги підтримала у повному обсязі та пояснила що станом на день розгляду справи податковий борг відповідачем сплачений не був. Позивачем здійснювалися заходи щодо стягнення податкового боргу з Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційне об`єднання", але здійснені заходи результатів не надали, відповідачем податковий борг не погашений. Таким чином, представник позивача просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

У судове засідання, відповідач не з’явився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, про що свідчить поштове повідомлення № 60854, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності, заперечення на позов, будь – які докази до суду не надав.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що уточнені позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб’єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обов’язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.

Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб’єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються суб’єктами владних повноважень.

Таким чином, судом встановлено, що ДПІ у Бахчисарайському районі АР Кримє органом виконавчої влади та суб’єктом владних повноважень.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.

Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція у Бахчисарайському районі АР Крим уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.

Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб’єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов’язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб’єктами господарювання.

Судом встановлено, що КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"являється юридичною особою, зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності Бахчисарайською районною державною адміністрацією АРК 06.10.2003 року з ідентифікаційним кодом юридичної особи 32468507, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №370770 та довідкою ГУ статистики в АРК № 09/2-6-19/2628.

Судом встановленно, що відповідач зареєстрований у якості платника податків у Державній податковій інспекція у Бахчисарайському районі АР Крим.

Таким чином, судом встановлено, що КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"являється суб’єктом господарювання, юридичною особою, платником податків, зобов’язане виконувати обов’язки, покладені на нього законами у зв’язку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.

КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"зареєстровано у якості платника ПДВ у Державній податковій інспекція у Бахчисарайському районі АР Крим.

КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"також є платником у тому числі таких податків як податок на прибуток, податок з доходів фізичних осіб, земельний податок з юридичних осіб, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та комунального податку.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Порядок, підстави та строки сплати податку на додану вартість, надання податкової звітності встановлений Законом України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР.

Відповідно до п. 7.8. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР податковим періодом є один календарний місяць.

Судом встановлено, що податковий період для КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"дорівнює місяцю, тому воно зобов’язано щомісячно протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного податкового місяця, подавати до ДПІ у Бахчисарайському районі АР Крим декларації з податку на додану вартість.

Відповідно до п. 5.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

          Відповідно до п. п. 5.3.1 п.5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Судом встановлено, що КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" у податковій декларації з ПДВ за серпень 2006 року самостійно визначено податкове зобов’язання зі сплати податку на додану вартість в розмірі 12317,00 гривень, за вересень 2006 року – 11211,00 гривень, у податковій декларації з ПДВ за жовтень 2006 року самостійно визначено податкове зобов’язання зі сплати податку на додану вартість в розмірі 8512,00 гривень, за листопад 2006 року – 3996,00 гривень, за грудень 2006 року – 2949,00 гривень, за січень 2007 року – 1891,00 гривень, за лютий 2007 року – 1670,00 гривень, за березень 2007 року – 1376,00 гривень, за квітень 2007 року – 1306,00 гривень, за травень 2007 року – 1960,00 гривень, за червень 2007 року – 1727,00 гривень, за липень 2007 року – 1586,00 гривень, за серпень 2007 року – 2065,00 гривень, за вересень 2007 року – 2149,00 гривень, за жовтень 2007 року – 2049,00 гривень, за листопад 2007 року – 1178,00 гривень, за грудень 2007 року – 2526,00 гривень, за І квартал 2008 року – 5084,00 гривень, за ІІ квартал 2008 року – 5033,00 гривень, за ІІІ квартал 2008 року – 4497,00 гривень, за ІV квартал 2008 року – 4966,00 гривень.

Проте судом встановлено, що на час розгляду справи КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" суми ПДВ, зазначені у податкових деклараціях за вересень, жовтень, листопад, грудень 2006 року, за січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2007 року, за І, ІІ, ІІІ та ІV квартали 2008 року не погашені у повному обсязі.

Відповідно до пункту 10.2 статті 10 Закону України «Про податок на додану вартість» платники податку, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.

Згідно абзацу «а» підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

          Відповідно до п.6.1 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

          Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем її вручення.

          Такий самий порядок надіслання податкових повідомлень-рішень визначений «Порядком направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 та «Порядком направлення органами державної податкової України податкових вимог платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 266 від 03.07.01 року.

          Посадовими особами податкових органів було складено акт №255/15-2 про несвоєчасність оплати суми погодженого податкового зобов’язання податку на додану вартість КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" від 31.08.06 року, в якому вказано, що в результаті проведення перевірки встановлена несвоєчасна сплата податку на додану вартість у 2005 році, сума боргу складає 4049,16 гривень, в результаті чого було порушено п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

          За результатами акту про результати перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 31 серпня 2006 року № 0003591530/0 в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 31.08.06 року № 255/15-2 встановлено порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" було накладено штраф у розмірі 2024,62 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

          Це податкове повідомлення-рішення було вручено економісту КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" Дементьєву Е.Д., що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що відповідачем КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" податкове зобов’язання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу.

          Посадовими особами податкових органів було складено акт №286/15-2 про несвоєчасність оплати суми погодженого податкового зобов’язання податку на додану вартість КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" від 04.10.06 року, в якому вказано, що в результаті проведення перевірки встановлена несвоєчасна сплата податку на додану вартість у 2005 році, сума боргу складає 999,01гривень, в результаті чого було порушено п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

          За результатами акту про результати перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 18 жовтня 2006 року № 0005061530/0 в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 04.10.06 року № 286/15-2 встановлено порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" було накладено штраф у розмірі 499,51 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

          Це податкове повідомлення-рішення було вручено КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" 18.10.06 року, що підтверджується підписом на корінці податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що відповідачем КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" податкове зобов’язання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу.

Посадовими особами податкових органів було складено акт про несвоєчасність оплати суми погодженого податкового зобов’язання податку на додану вартість КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"(а.с.24), в якому вказано, що в результаті проведення перевірки встановлена несвоєчасна сплата податку на додану вартість у 2005 році, сума боргу складає 1853,58 гривень, в результаті чого було порушено п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

          За результатами акту про результати перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 16 листопада 2006 року № 0005341501/0 в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 04.10.06 року № 286/15-2 встановлено порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" було накладено штраф у розмірі 926,79 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

          Це податкове повідомлення-рішення було вручено КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" 20.11.06 року, що підтверджується підписом на корінці податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що відповідачем КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" податкове зобов’язання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу.

Посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питань дотримання граничних термінів сплати податку на додану вартість КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"від 09.07.07 року № 128/15-02, в якому вказано, що 09.07.07 року проводилася невиїзна документальна перевірка КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання", в результаті якої встановлена несвоєчасна сплата податку на додану вартість у 2005 році, сума боргу складає 2454,80 гривень, в результаті чого було порушено п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

          Зазначений акт перевірки був вручений керівнику КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"та підписаний представником платника податків без заперечень.

          За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 09 липня 2007 року № 0001911502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 09.07.07 року № 128/15-02 встановлено порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" було накладено штраф у розмірі 1227,44 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

          Це податкове повідомлення-рішення було вручено керівнику КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"09.07.2007 року, що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що відповідачем КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"податкове зобов’язання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу.

          Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питань дотримання граничних термінів сплати податку на додану вартість КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"від 11.12.07 року № 189/15-02, в якому вказано, що 11.12.07 року проводилася невиїзна документальна перевірка КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання", в результаті якої встановлена несвоєчасна сплата податку на додану вартість у березні 2005 року, сума боргу складає 695,81 гривень, в результаті чого було порушено п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

          Зазначений акт перевірки був вручений головному бухгалтеру КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"та підписаний представником платника податків без заперечень.

          За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 11 грудня 2007 року № 0002671502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 11.12.07 року № 189/15-02 встановлено порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" було накладено штраф у розмірі 347,94 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

          Це податкове повідомлення-рішення було вручено бухгалтеру КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" Вісіч Л.А.11.12.2007 року, що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що відповідачем КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"податкове зобов’язання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питань дотримання граничних термінів сплати податку на додану вартість КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"від 13.06.08 року № 70/15-02, в якому вказано, що 13.06.08 року проводилася невиїзна документальна перевірка КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання", в результаті якої встановлена несвоєчасна сплата податку на додану вартість за лютий - березнь 2005 року, сума боргу складає 6188,40 гривень, в результаті чого було порушено п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

          Зазначений акт перевірки був вручений головному бухгалтеру КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання".

          За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 13 червня 2008 року № 0000801502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 13.06.08 року № 70/15-02 встановлено порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" було накладено штраф у розмірі 3094,26 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

          Це податкове повідомлення-рішення було вручено гл. Бухгалтеру КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання", що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що відповідачем КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"податкове зобов’язання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питань дотримання граничних термінів сплати податку на додану вартість КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"від 15.09.08 року №119/15-02, в якому вказано, що 15.09.08 року проводилася невиїзна документальна перевірка КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання", в результаті якої встановлена несвоєчасна сплата податку на додану вартість за березнь 2008 року, сума боргу складає 853,27 гривень, в результаті чого було порушено п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

          Зазначений акт перевірки був вручений головному бухгалтеру КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання".

          За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 15 вересня 2008 року № 0001261502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 15.09.08 року №119/15-02 встановлено порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" було накладено штраф у розмірі 426,65 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

          Це податкове повідомлення-рішення було вручено уповноваженій особі КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" 15.09.2008 року, що підтверджується підписом на корінці податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що відповідачем КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"податкове зобов’язання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу.

Таким чином, станом на день розгляду справи сума штрафних санкцій по податковим повідомленням – рішенням від 15 вересня 2008 року № 0001261502/0, 13 червня 2008 року № 0000801502/0, 11 грудня 2007 року № 0002671502/0, 09 липня 2007 року № 0001911502/0, 16 листопада 2006 року № 0005341501/0, 18 жовтня 2006 року № 0005061530/0, 31 серпня 2006 року № 0003591530/0 на загальну суму 8547,21 гривень не погашена у повному обсязі.

Таким чином податковий борг з податку на додану вартість КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" складає 88595,21 гривень, у тому числі зобов’язання з ПДВ – 80048,00 гривень, штрафні санкції – 8547,21 гривень, яка відповідачем не погашена у повному обсязі.

Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності встановлений Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 року N 333/94.

Відповідно до п.п. 11.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 року №3394 передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.

Таким чином, КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"зобов’язано щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ у Бахчисарайському районі АР Крим декларації з податку на прибуток.

З матеріалів справи, наданих позивачем вбачається, що КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" були подані декларація з податку на прибуток підприємства за І квартал 2007 року, в якій КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" самостійно визначена сума податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств у розмірі 2369,00 гривень, за півріччя 2007 року – 3792,00 гривень, за ІІІ квартал 2007 року – 1536,00 гривень, за 11 місяців 2007 року – 357,00 гривень, за І квартал 2008 року – 564,00 гривень, за півріччя 2008 року – 135,00 гривень, за ІІІ квартали 2008 року – 1735,00 гривень.

Судом встановлено, що відповідачем КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" податкове зобов’язання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу станом на 07.12.2009 року, а також відомостями особового рахунку.

Посадовими особами ДПІ у Бахчисарайському районі АР Крим було складено акт №251 про несвоєчасність оплати суми погодженого податкового зобов’язання податку на прибуток КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" від 26.12.06 року, в якому вказано, що в результаті проведення перевірки встановлена несвоєчасна сплата податку на прибуток, сума боргу складає 14200,00 гривень, в результаті чого було порушено п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

          За результатами акту про результати перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 26 грудня 2006 року № 0000311502/0 в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 26.12.06 року № 251/15-2 встановлено порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" було накладено штраф у розмірі 7100,03 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

          Це податкове повідомлення-рішення було вручено бухгалтеру КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"Вісіч Л.А. 26.12.06 року, що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що відповідачем КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" податкове зобов’язання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу та карткою особового рахунку.

Таким чином, станом на день розгляду справи податковий борг по податку на прибуток КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"складає 17588,03 гривень, у тому числі: податок – 10488,00 гривень, штрафні санкції – 7100,03 гривень, яка відповідачем не погашена у повному обсязі.

Обов’язок КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" сплачувати комунальний податок передбачений Декретом Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» N 56-93 від 20.05.1993 року.

Порядок, підстави та строки сплати комунального податку, надання податкової звітності встановлений Положенням «Про механізм стягнення і порядку сплати комунального податку», затвердженого Рішенням сесії міської ради м. Сімферополя АР Крим № 44 від 29.10.2002 року

Судом встановлено, що КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" зобов’язане щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ у Бахчисарайському районі АР Крим декларації з комунального податку.

Судом встановлено, що 12.10.2006 року КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" надане до ДПІ у Бахчисарайському районі АР Крим податковий розрахунок комунального податку за ІІІ квартал 2006 року, згідно з яким КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" зобов’язується сплатити податок в розмірі 357,00 гривень.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачем в передбачений законом строк вказану узгоджену суму податкового зобов’язання не сплачено.

З матеріалів справи, наданих позивачем вбачається, що 18.01.2007 року КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" надане до ДПІ у Бахчисарайському районі АР Крим податковий розрахунок комунального податку за ІV квартал 2006 року, згідно з яким КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" зобов’язується сплатити податок в розмірі 40,80 гривень.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачем в передбачений законом строк вказану узгоджену суму податкового зобов’язання не сплачено.

Судом встановлено, що 07.05.2007 року КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" надане до ДПІ у Бахчисарайському районі АР Крим податковий розрахунок комунального податку за І квартал 2007 року, згідно з яким КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" зобов’язується сплатити податок в розмірі 40,80 гривень.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачем в передбачений законом строк вказану узгоджену суму податкового зобов’язання не сплачено.

18.07.2007 року КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" надане до ДПІ у Бахчисарайському районі АР Крим податковий розрахунок комунального податку за ІІ квартал 2007 року, згідно з яким КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" зобов’язується сплатити податок в розмірі 40,80 гривень.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачем в передбачений законом строк вказану узгоджену суму податкового зобов’язання не сплачено.

Судом встановлено, що 17.10.2007 року КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" надане до ДПІ у Бахчисарайському районі АР Крим податковий розрахунок комунального податку за ІІІ квартал 2007 року, згідно з яким КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" зобов’язується сплатити податок в розмірі 40,80 гривень.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачем в передбачений законом строк вказану узгоджену суму податкового зобов’язання не сплачено.

Судом встановлено, що 29.01.2008 року КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" надане до ДПІ у Бахчисарайському районі АР Крим податковий розрахунок комунального податку за ІV квартал 2007 року, згідно з яким КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" зобов’язується сплатити податок в розмірі 40,80 гривень.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачем в передбачений законом строк вказану узгоджену суму податкового зобов’язання не сплачено.

21.04.2007 року КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" надане до ДПІ у Бахчисарайському районі АР Крим податковий розрахунок комунального податку за І квартал 2008 року, згідно з яким КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" зобов’язується сплатити податок в розмірі 30,60 гривень.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачем в передбачений законом строк вказану узгоджену суму податкового зобов’язання не сплачено.

Суд встановив, що станом на 07.12.2009 року заборгованість КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" з комунального податку складає 591,60 гривень, яка є не сплаченою, цей факт підтверджується даними особового рахунку, а також розрахунком суми заборгованості.

Порядок, підстави та строки сплати податку з доходів фізичних осіб передбачені Законом України « Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 року № 889 – І\/.

Відповідно до п.1.7 ст.1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» звітним податковим періодом є проміжок часу, який розпочинається з першого календарного дня першого місяця такого періоду та закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду. Для місячного податкового періоду перший та останній місяці збігаються.

Порядок сплати (перерахування) податку з доходів фізичних осіб до бюджету передбачені ст. 16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», відповідно до якої звітним періодом є один календарний місяць з наступним поданням щорічної декларації з податку з фізичних осіб.

Таким чином, КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"зобов’язане щомісячно, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового місяця, подавати до ДПІ у Бахчисарайському районі АР Крим податкову звітність з податку з доходів фізичних осіб.

Відповідно до пункту 1.2. статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до пункту 1.3) статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;

Пунктом 8.1.1. статті 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» передбачено, що, податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.

Пунктом 17.1. статті 17 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є працедавець (самозайнята особа), який виплачує такі доходи на користь платника податку (такої самозайнятої особи).

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про несвоєчасність оплати суми погодженого податкового зобов’язання податку з доходів фізичних осіб КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" від 30.07.07 року № 0003581701/314, в якому вказано, що в результаті проведення перевірки встановлена несвоєчасна сплата податку з доходів фізичних осіб, сума боргу складає 272,78 гривень, в результаті чого було порушено п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

          За результатами акту про результати перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 30 липня 2007 року № 0003561701/0 в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 30.07.07 року № 0003581701/314 встановлено порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" було накладено штраф у розмірі 136,39 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

          Це податкове повідомлення-рішення було вручено бухгалтеру КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"Вісіч Л.А. 30.07.07 року, що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що відповідачем КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" податкове зобов’язання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу та карткою особового рахунку.

Таким чином, станом на день розгляду справи сума штрафних санкцій по податковому повідомленню – рішенню 30 липня 2007 року № 0003561701/0 є не погашеною.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України від 11.12.1991, № 1963-XII «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Статтею 5 Закону визначені строки сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. Згідно з ч. 2 ст. 5 Закону юридичними особами податок підлягає сплаті щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

22.02.2006 року КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"до ДПІ у Бахчисарайському районі АР Крим було надано розрахунок № 1493 від 14.02.06 року суми податку за 2006 рік, відповідно до якого загальна сума податку, що підлягає сплаті становить 2371,00 гривень, у тому числі відповідач був зобов’язаний до 16.10.06р., 15.01.07 сплачувати податок у розмірі 592,75 гривень щоквартально, але судом встановлено, що відповідач податкове зобов’язання в сумі 1185,50 гривень не погасив у повному обсязі.

Судом встановлено, що 13.02.2007 року КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" надано розрахунок №1883 з самостійно визначеним податковим зобов’язанням у розмірі 2371,00 гривень, але судом встановлено, що відповідачем до 16.04.07р. та 16.07.07р., 15.10.07р., 14.01.08р. тобто за 2007 рік не сплачений податок у сумі 2371,00 гривні.

29.01.2008 року КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"до ДПІ у Бахчисарайському районі АР Крим було надано розрахунок суми податку за І, ІІ, ІІІ, ІV квартали 2008 року, відповідно до якого загальна сума податку, що підлягає сплаті становить 2371,00 гривень.

Судом встановлено, що відповідачем за 2008 рік не сплачений податок у сумі 2371,00 гривень, що підтверджується особовим рахунком та розрахунком позовних вимог.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про несвоєчасність оплати суми погодженого податкового зобов’язання податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" від 23.10.06 року № 412/17, в якому вказано, що в результаті проведення перевірки встановлена несвоєчасна сплата податку на прибуток, сума боргу складає 100,00 гривень, в результаті чого було порушено п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

          За результатами акту про результати перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 09 листопада 2006 року № 0001561730 в якому вказано, що на підставі акту перевірки від від 23.10.06 року № 412/17 встановлено порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" було накладено штраф у розмірі 20,00 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

          Це податкове повідомлення-рішення було відправлено на адресу КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"та отримане ним 16.12.06 року, що підтверджується підписом на повідомлені про поштове відправлення.

Судом встановлено, що відповідачем КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" податкове зобов’язання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу та карткою особового рахунку.

Таким чином, станом на день розгляду справи податковий борг з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів складає 5947,50 гривень, у тому числі: податок – 5927,50 гривень, штрафні санкції – 20,00 гривень, яка відповідачем не погашена у повному обсязі.

Порядок, підстави та строки сплати земельного податку, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку передбачені Законом України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року № 2535 – ХІІ.

Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України «Про плату за землю» сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.

Відповідно до ст. 13 Закону підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Згідно зі ст. 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" до ДПІ у Бахчисарайському районі АР Крим в порядку податкової звітності були надані розрахунки земельного податку:

1)          розрахунок № 36 від 24.01.2006 року та уточнений розрахунок № 22099 від 28.11.2006 року, в якому визначено суму податку, що підлягає сплаті в строк до:

-          02.10.2006 року у розмірі 475,81 грн.;

-          30.10.2006 року у розмірі 475,81 грн.;

-          04.01.2007 року у розмірі 150,25 грн.;

-          30.01.2007 року у розмірі 150,28 грн.;

2)          розрахунок № 1566 від 31.01.2007 року на суму 1685,94 гривень, що підлягає сплаті в строк до:

-          02.03.2007 року у розмірі 140,50 грн.;

-          30.03.2007 року у розмірі 140,50 грн.;

-          03.05.2007 року у розмірі 140,50 грн.;

-          30.05.2007 року у розмірі 140,50 грн.;

-          02.07.2007 року у розмірі 140,50 грн.;

-          30.07.2007 року у розмірі 140,50 грн.;

-          30.08.2007 року у розмірі 140,50 грн.;

-          01.10.2007 року у розмірі 140,50 грн.;

-          30.10.2007 року у розмірі 140,50 грн.;

-          30.11.2007 року у розмірі 140,50 грн.;

-          04.01.2008 року у розмірі 140,50 грн.;

-          30.01.2008 року у розмірі 140,44 грн.

3)          розрахунок № 636 від 29.01.2006 року та уточнений розрахунок № 9417 від 12.05.2008 року, в якому визначено суму податку у розмірі 682,29, гривень, що підлягає сплаті в строк до:

-          03.03.2008 року у розмірі 56,85грн.;

-          31.03.2008 року у розмірі 56,85грн.;

-          30.04.2008 року у розмірі 56,85 грн.;

-          30.05.2008 року у розмірі 56,85 грн.;

-          01.07.2008 року у розмірі 56,85 грн.;

-          30.07.2008 року у розмірі 56,85 грн.;

-          01.09.2008 року у розмірі 56,85 грн.;

-          30.09.2008 року у розмірі 56,85 грн.;

-          30.10.2008 року у розмірі 56,85 грн.;

-          01.12.2008 року у розмірі 56,85 грн.;

-          30.12.2008 року у розмірі 56,85 грн.;

-          30.01.2009 року у розмірі 56,94 грн.

4)          розрахунок № 904 від 28.01.2006 року, в якому визначено суму податку, що підлягає сплаті в строк до:

-          02.03.2009 року у розмірі 144,58 грн.

Проте судом встановлено, що на час розгляду справи КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" суми земельного податку, зазначені у розрахунках № 904 від 28.01.2006 року, розрахунок № 636 від 29.01.2006 року та уточнений розрахунок № 9417 від 12.05.2008 року, розрахунок № 36 від 24.01.2006 року на суму 1685,94 гривень, розрахунок № 36 від 24.01.2006 року та уточнений розрахунок № 22099 в яких визначено податок всього у сумі 3915,23 гривень, який не погашений у повному обсязі.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про несвоєчасність оплати суми погодженого податкового зобов’язання з земельного податку КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" від 18.09.06 року № 91, в якому вказано, що в результаті проведення перевірки встановлена несвоєчасна сплата земельного податку, сума боргу складає 4264,04 гривень, в результаті чого було порушено п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

          За результатами акту про результати перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 21 вересня 2006 року № 0003931530/0 в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 18.09.06 року № 91 встановлено порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" було накладено штраф у розмірі 2132,02 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

          Це податкове повідомлення-рішення було вручено бухгалтеру КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання"Вісіч Л.А. 21.09.06 року, що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що відповідачем КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" податкове зобов’язання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу та карткою особового рахунку.

Таким чином, станом на день розгляду справи податкове податковий борг з земельного податку складає 6047,23 гривень, у тому числі: податок – 3915,21 гривень, штрафні санкції – 2132,02 гривень, яка відповідачем не погашена у повному обсязі.

Пункт 1.7 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначає активи платника податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

На час розгляду справи згідно відомостей облікової картки платника податків та розрахунку позовних вимог станом на 07.12.2009 року податковий борг КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" складає 118905,96 гривень, у тому числі за основним платежем з нарахованих податків – 100970,31 гривень (з податку на прибуток підприємства – 10488,00 гривень, з комунального податку – 597,60 гривень, з податку на додану вартість – 80048,00 гривень, з земельного податку – 3915,21 гривень, з податку власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів – 5927,50 гривень); за штрафними санкціями – 17935,65 гривень ( з податку на додану вартість – 8547,21 гривень, з земельного податку – 2132,02 гривень, з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів – 20,00 гривень, з податку з доходів найманих працівників – 136,39 гривень, з податку на прибуток – 7100,03 гривень).

На підставі викладеного, суд вважає, що факт несплати КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання" у передбачені Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» строки узгодженої суми податкового боргу є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні.

Приймаючи до уваги, що зазначена сума заборгованості відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, вона підлягає стягненню з КП "Житлово-експлуатаційне об`єднання", тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, і відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

У зв’язку зі складністю справи судом 07 грудня 2009 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 11 грудня 2009 року постанова складена у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

2.          Стягнути з Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційне об`єднання" (ідентифікаційний код 32468507) податкову заборгованість у розмірі 118905,96 гривень.

3.          Копію постанови надіслати сторонам.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя                                                   Трещова О.Р.