Ухвала суду № 79012332, 27.12.2018, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.12.2018
Номер справи
809/425/17
Номер документу
79012332
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

"27" грудня 2018 р. Справа № 809/425/17

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Грицюка П.П.

суддів Лучко О.О., Скільського І.І.,

за участю секретаря судового засідання Ткачука І.М.,

позивача - ОСОБА_1,

представника позивача - ОСОБА_2,

представника відповідача - Матлая Й.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду заяву представника позивача про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністра оборони України про визнання незаконним та скасування наказу за № 142КП від 07.07.2016 року, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Міністра оборони України (далі - відповідач) про визнання незаконним та скасування наказу за №142КП від 07.07.2016 року.

27.12.2018 року представником позивача в судовому засіданні подано клопотання про зупинення провадження у справі № 809/425/17 у зв'язку із тим, що в Івано-Франківському окружному адміністративному суді знаходиться справа №0940/2426/18 за позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківського обласного військового комісара про скасування наказу "Про результати проведення службового розслідування" за № 278 від 05.07.2016 року. Вважає, що спір з приводу правомірності проведення службового розслідування є визначальним у справі і не може розглядатись після спору з приводу правомірності наказу, який прийнятий на підставі даного службового розслідування.

Позивач та представник позивача у судовому засіданні заявлене клопотання про зупинення провадження у справі підтримали.

Представник відповідача щодо заявленого представником позивача клопотання про зупинення провадження у справі заперечив та просив відмовити у його задоволенні.

Вирішуючи подане клопотання, суд враховує наступне.

Підстави для зупинення провадження у справі передбачені вимогами ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Зупинення провадження з підстав, передбачених цією нормою, допускається лише тоді, коли продовжувати розгляд справи надалі не є можливим, оскільки в іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду. Ця неможливість полягає в тому, що обставини, які є підставою позову або заперечень проти нього, є предметом дослідження в іншій справі і рішення суду у цій справі безпосередньо впливає на вирішення спору.

Колегія суддів зазначає, що представником позивача в обґрунтування клопотання про зупинення провадження у справі №809/425/18 надано ухвалу від 24.12.2018 року про залишення позовної заяви без руху, якою надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви. При цьому слід зазначити, що доказів відкриття провадження у справі за №0940/2426/18 позивачем чи його представником не надано. Таким чином, колегією суддів встановлено, що позовна заява не прийнята до розгляду, а провадження у вказаній справі не відкрито.

Також, суд вважає за необхідне зазначити, що зупинення провадження з підстав, передбачених п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України, допускається лише тоді, коли зібрані докази не дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Слід зазначити, що під час розгляду даної адміністративної справи, суду необхідно встановити та перевірити на відповідність вимогам чинного законодавства та фактичним обставинам, дії відповідача щодо прийняття Наказу Міністра оборони України від 07.07.2016 №142 КП, яким за неналежне виконання службових обов'язків, визначених статтями 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, порушення військової дисципліни військового комісара Коломийського об'єднаного військового комісаріату Івано-Франківської області оперативного командування "Захід" Сухопутних військ Збройних Сил України підполковника ОСОБА_1 позбавлено військового звання.

Встановлено, що даний оскаржуваний наказ прийнятий на підставі службового розслідування призначеного Івано-Франківським обласним військовим комісаром відповідно до наказу "Про результати проведення службового розслідування" за № 278 від 05.07.2016 року

В ході розгляду адміністративної справи, суд вжив заходів щодо перевірки дій та рішень, які передували та, на підставі яких прийнято оскаржуване рішення, в тому числі досліджено матеріали службового розслідування, оскільки, такі дії, рішення та бездіяльність могли вплинути на його законність та правомірність.

При цьому, слід зазначити, що законність проведення службового розслідування була предметом розгляду також у справі №809/1055/16. Дослідивши матеріали вказаної справи, суд зазначав, що позивачем помилково зроблені висновки про порушення презумпції невинуватості в момент винесення оскаржуваних наказів. Так, притягнення до дисциплінарної відповідальності за вчинення дисциплінарного проступку та притягнення до кримінальної відповідальності за скоєння злочину підпадають під регулювання різних правових інститутів, які є незалежні один від одного. Так, підставою для притягнення до дисциплінарної відповідальності в даному випадку є не факт вчинення злочину, а факт отримання неправомірної вигоди позивачем від громадянина ОСОБА_4, що й було предметом службового розслідування, яке оформлене актом від 05.07.2016. Під час проведення службового розслідування взято до уваги також відповідні докази, а саме: пояснення свідків та відповідні ухвали Івано-Франківського міського суду про проведення відповідних слідчих дій.

На підставі даного Акту проведеного службового розслідування 05.07.2016 року військовим комісаром Івано-Франківського обласного військового комісаріату Ярмощуком В.С. винесено наказ №278 «Про результати проведення службового розслідування».

Як встановлено колегією суддів, до позовної заяви долучено всі необхідні докази, з яких можливо встановити обставини виникнення спірних правовідносин.

Отже, у разі наявності всіх необхідних доказів по відповідній справі, суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду такої справи.

З огляду на наведене, судом не встановлено із заявленого клопотання та наданих обґрунтувань, необхідних умов для зупинення провадження у справі, які передбачені п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України. При цьому наявних в матеріалах справи доказів достатньо для повної, всебічної та об'єктивної оцінки обставин справи, які є предметом судового розгляду, а тому колегія суддів приходить до висновку, що у клопотанні представника позивача про зупинення провадження слід відмовити.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 243, 248, 369 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі № 809/425/17 - відмовити.

Ухвала окремо не оскаржується, заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Головуючий суддя /підпис/ Грицюк П.П.

Суддя /підпис/ Лучко О.О.

Суддя /підпис/ Скільський І.І.

Ухвала складена в повному обсязі 02.01.19.