Постанова № 78994061, 28.12.2018, Хаджибейський районний суд міста Одеси (до 25.04.2025 - Малиновський районний суд м. Одеси)

Дата ухвалення
28.12.2018
Номер справи
521/19218/18
Номер документу
78994061
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

521/19218/18

3/521/7720/18

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10.12.2018 року Малиновський районний суд міста ОСОБА_1 у складі:

головуючого Кузьменко Н.Л.

при секретарі Рєутовій А.Б.

представника Одеської митниці ДФС ОСОБА_1

розглянув у відкритому судовому засіданні у місті ОСОБА_1 справу № 2019/50000/18, що надійшла 13.11. 2018 року з Одеської митниці ДФС відносно гр. ОСОБА_2 ОСОБА_3 (OSTAPENCO) Віталія (VITALI) Віталійовича, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешкаючого: ОСОБА_2, АДРЕСА_1, про порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України, –

ВСТАНОВИВ:

20.07.2018 року о 20 год. 00 хв. в зону митного контролю міжнародного автомобільного пункту пропуску «Кучурган - Первомайськ» митного поста «Кучурган» Одеської митниці ДФС в напрямку з ОСОБА_2 до України в’їхав автомобіль НОМЕР_1, країна реєстрації - ОСОБА_2 під керуванням громадянина ОСОБА_2 OSTAPENCO VITALI.

Як форму проходження митного контролю OSTAPENCO VITALI обрав порядок проходження митного контролю по смузі руху «зелений коридор».

Під час здійснення митних процедур та усного опитування громадянин OSTAPENCO VITALI заявив, що товарів заборонених або обмежених до переміщення законодавством України не переміщує.

Під час огляду автомобіля в бардачку, без ознак приховування було виявлено металеві наручники в кількості 1 шт, які згідно належать OSTAPENCO VITALI.

Відповідно до ОСОБА_4 Міністрів Української PCP від 27.02.1991р. № 49 «Про затвердження Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку» та ОСОБА_4 Кабінету Міністрів України від 04.08.1997р. № 829 «Про внесення змін до Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку в Україні» спеціальними засобами, що застосовуються при охороні громадського порядку, є засоби активної оборони, до яких також відносяться наручники.

ОСОБА_4 Верховної ОСОБА_4 України від 17.06.1992р. № 2471-XII «Про право власності на окремі види майна» затверджено Перелік видів майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських об’єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб іноземних держав на території України. Згідно 8 пункту вказаного Переліку - не можуть перебувати у власності громадян на території України спеціальні засоби, що використовуються правоохоронними органами.

Тобто виявлені наручники у кількості згідно ст. 197 Митного кодексу України є обмеженими щодо переміщення через митний кордон України.

Згідно частини 2 статті 366 Митного кодексу України канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

Згідно п. 5 ст. 366 МК України обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Згідно п. 6 даної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Під час проходження митного контролю та митного оформлення OSTAPENCO VITALI не заявив усно та мав намір перемістити через зону спрощеного митного контролю "зелений коридор" наручники, які згідно ст. 197 Митного кодексу України є обмеженими щодо переміщення через митний кордон України.

Таким чином, OSTAPENCO VITALI порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто перемістив через митний кордон України, обравши проходження (проїзд) через “зелений коридор”, товари на які встановлені законодавством обмеження.

На підставі вищевказаних обставин, посадовою особою Одеської митниці ДФС у відношенні OSTAPENCO VITALI було складено протокол про порушення митних правил №2019/50000/18 за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України.

Згідно ст. 268 КпАП України справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за відсутністю цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи, і, якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. При складанні протоколу про порушення митних правил гр.ОСОБА_2 ОСОБА_3 (OSTAPENCO) В.В. був повідомлений, що розгляд вчиненого ним порушення відбудеться у приміщенні Малиновського районного суду міста ОСОБА_1, про що власноручно розписався у протоколі, однак у призначений час останній до суду не з’явився, про причини неявки суд не повідомив.

Відповідно до п. 2 Положення про порядок продажу, придбання, реєстрації, обліку і застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, яке затверджене постановою КМ України від 07 вересня 1993 року № 706, до спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії належать упаковки з аерозолями сльозоточивої та дратівної дії (газові балончики).

Пунктом 3 цього ж Положення передбачено, що ввіз та вивіз з країни спеціальних засобів самооборони здійснюється у порядку, встановленому МВС та Держмиткомом.

Відповідно до п. 1 Порядку ввозу із-за кордону та вивозу із України спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, який затверджено спільним наказом МВС України та Держмиткому України від 19 жовтня 1993 року № 650/272, громадяни здійснюють ввіз із-за кордону та вивіз із України одиничних екземплярів спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії на підставі дозволів МВС Республіки Крим, ГУВС міста Києва, УВС областей і міста Севастополя. В усіх випадках ввозу та вивозу спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, на них повинен бути сертифікат встановленого зразка.

Згідно п. 2 ст. 366 Митного кодексу України, канал «зелений коридор» призначений для декларування товарів шляхом вчинення дій громадянами, які перемішують через митний кордон України такі товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

Таким чином, гр.ОСОБА_2 ОСОБА_3 (OSTAPENCO) В.В. порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю у зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто перемістив через «зелений коридор» товари в обсягах, що перевищують неоподатковану норму переміщення товару через митний кордон України у зв'язку з чим, відносно нього було складено протокол про порушення митних правил № 2019/50000/18 від 20.07.2018 року, за ознаками правопорушення передбаченого ст. 471 Митного кодексу України.

Представник Одеської митниці ДФС у суді подання підтримав та вважав, що вина гр.ОСОБА_2 ОСОБА_3 (OSTAPENCO) В.В. доведена повністю матеріалами справи.

Вислухавши думку представника Одеської митниці ДФС, правопорушника, та дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що в діях гр.ОСОБА_2 ОСОБА_3 (OSTAPENCO) В.В. вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, за кваліфікуючою ознакою: переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проїзд через «зелений коридор», товарів, в обсягах, що перевищує неоподатковану норму переміщення через митний кордон України.

У відповідності до Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Держмитслужби України від 18 лютого 2006 року № 137, «зелений» коридор - це зона спрощеного митного контролю, яка є частиною зони митного контролю на території (у приміщенні) аеропорту, облаштована належним технічним та інформаційним обладнанням і призначена для здійснення в спрощеному порядку митного контролю товарів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, не підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, а також оподаткуванню й на переміщення яких через митний кордон України не встановлено заборон або обмежень. Згідно з п.1.9 даних Правил, громадянин самостійно приймає рішення про проходження спрощеного митного контролю чи митного контролю з поданням митної декларації - „зеленим" чи „червоним" коридором. Митний контроль предметів громадян закінчується з моменту переміщення цих предметів за межі зони митного контролю - у разі обрання громадянином «зеленого» коридору; відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина, який обрав проходження митного контролю „зеленим" коридором, - з моменту перетину громадянином білої лінії, що позначає закінчення „зеленого" коридору.

Згідно статі 366 МК України, громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Санкцією ст. 471 МК України передбачена відповідальність за порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю у вигляді накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

Крім викладеного, вина гр.ОСОБА_2 ОСОБА_3 (OSTAPENCO) В.В. підтверджується зібраними в справі доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил № 2019/50000/18 від 20.07.2018 року, службовою запискою, та іншими матеріалами справи.

Суддя при накладенні стягнення враховує: характер вчиненого правопорушення, ступінь вини гр.ОСОБА_2 ОСОБА_3 (OSTAPENCO) В.В., його ставлення до вчиненого проступку, тому вважає необхідним і достатнім стягненням для останнього є штраф 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією на користь держави товару вилученого за протоколом про порушення митних правил № 2019/50000/18 від 20.07.2018 року.

Керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 27, 33, 34, 252, 280, 283, 284 КпАП України, ст. ст. 464, 465, 483, 527, 528, 529 МК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Притягнути гр. ОСОБА_3 (OSTAPENCO) Віталія (VITALI) Віталійовича до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 1700 (одна тисяча сімсот) гривень з конфіскацією на користь держави вилученої за протоколом про порушення митних правил № 2019/50000/18 від 20.07.2018 року товару.

Відповідно до вимог ст. 511 МК України, 20 липня 2018 року у гр. ОСОБА_3 (OSTAPENCO) Віталія (VITALI) Віталійовича для забезпечення стягнення штрафу, було вилучено 1700 гривень 00 копійок, які необхідно звернути у державний бюджет України в рахунок сплати штрафу та штраф вважати сплаченим (а.с. 10).

Стягнути з гр. ОСОБА_3 (OSTAPENCO) Віталія (VITALI) Віталійовича на користь держави судовий збір у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 (сорок) коп. (Отримувач: УК у м. Одесі/Малиновськ. р-н/22030101. Код отримувача: (ЄДРПОУ) 38016923. Номер рахунку: 31210206015007. Код банку (МФО): 899998. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП).

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі.

На постанову також може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Н.Л. Кузьменко