Рішення № 78981492, 03.01.2019, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.01.2019
Номер справи
120/3992/18-а
Номер документу
78981492
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

03 січня 2019 р. Справа № 120/3992/18-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Альчука Максима Петровича,

розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (03191, АДРЕСА_1, рнокпп НОМЕР_1)

до: Головного управління ДФС у Вінницькій області (21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, код ЄДРПОУ 39402165)

про: визнання бездіяльності протиправною, скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся фізична особа-підприємець ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Вінницькій області, в якому просить:

визнати бездіяльність Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області протиправною та зобов'язати його вчинити дії щодо перерахування помилково сплачених ОСОБА_1 коштів в сумі 4082 грн. 32 коп. з Р/р № НОМЕР_2 «Добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття», МФО 802015, Код ЄДРПОУ 39470203, код платежу 71080000 00 на вірний Р/р № НОМЕР_2 «Для фізичних осіб-підприємців, у т.ч. які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність», МФО 802015, Код ЄДРПОУ 39470203, код платежу 71040000 00;

визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області від 18.10.2018 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 застосовано штраф в розмірі 3425,70грн. та нараховано пеню в розмірі 3069,09 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що в період з вересня 2015 року по липень 2016 року помилково здійснював сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за невірними реквізитами. Зважаючи на дану обставину, з метою перерахування помилково перерахованих коштів в сумі 4082,32 грн. на вірний розрахунковий рахунок, 22.05.2017 р. він звернувся до Калинівської ОДПІ ГУ ДФС (Літинське відділення) з відповідною заявою. Проте будь-якої відповіді позивач не отримав. З аналогічною заявою позивач звертався до відповідача 24.07.2018, однак відповіді теж не отримав. В свою чергу, в жовтні 2018 року на адресу позивача надійшло рішення № 0059675302 від 18.10.2018 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до позивача застосовано штраф в розмірі 3425,70 грн за період з 20.10.2015 по 04.10.2018 та нарахована пеня в розмірі 3069,09 грн. Незгода позивача з даним рішенням стала підставою для звернення до суду з даним позовом.

На підставі ухвали від 07.11.2018 про відкриття провадження у справі розгляд справи здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.

Представником відповідача надано відзив на позовну заяву, згідно якого заперечує проти задоволення адміністративного позову. Окремо зазначає, що приймаючи оскаржуване рішення ГУ ДФС у Вінницькій області діяло на підставі та в спосіб, передбачений законом.

Позивачем надано відповідь на відзив, відповідно до змісту якої доводи відзиву вважає необґрунтованими та просить задовольнити позовні вимоги. Окремо зазначає, що законодавцем не передбачено випадків застосування до платника фінансових санкцій за своєчасну сплату ЄСВ на помилковий казначейський рахунок. Крім того, контролюючим органом не було вчинено жодних дій з приводу заяв позивача про зарахування коштів зі сплати ЄСВ за вірними реквізитами, а також не було надано обґрунтованої відмови в задоволенні його заяв.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку про задоволення позову, з наступних підстав.

Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності та перебуває на податковому обліку в Калинівській ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області (Літинське відділення), є платником єдиного податку третьої групи та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

З жовтня 2015 року по серпень 2016 року позивач здійснював сплату єдиного внеску на розрахунковий рахунок № НОМЕР_2 «Добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття» замість вірного розрахункового рахунку № НОМЕР_2 «Для фізичних осіб-підприємців, у т.ч. які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність», що підтверджується платіжними дорученнями № 462 від 20.10.2015, 467 від 06.11.2015, 468 від 21.12.2015, 470 від 20.01.2016, 472 від 22.02.2016, 473 від 18.03.2016, 475 від 18.04.2016, 477 від 20.05.2016, 478 від 17.06.2016, 480 від 01.07.2016, 482 від 19.08.2016. Загальна сума сплаченого ЄСВ з вказаних період складає 4082,32 грн.

22.05.2017 ФОП ОСОБА_1 звернувся до Літинського відділення Калинівської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області із заявою № 1205/01-17, в якій просив зробити перерахування переплати в сумі 4082,32 з розрахункового рахунку НОМЕР_2 «Добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття» на вірний розрахунковий рахунок № НОМЕР_2 «Для фізичних осіб-підприємців, у т.ч. які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність». До заяви позивач додав копії платіжних доручень та виписки з електронного кабінету платника податків.

З аналогічною заявою позивач звернувся до Літинського відділення Калинівської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області 24.07.2018 за № 0724-18-01.

Однак, контролюючим органом не здійснено зарахування сплачених позивачем коштів на вірний розрахунковий рахунок, а також не надано мотивованої відмови.

18.10.2018 Головним управлінням ДФС у Вінницькій області прийнято рішення № 0059675302 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до позивача застосовано штраф в розмірі 3425,70 грн за період з 20.10.2015 по 04.10.2018 та нарахована пеня в розмірі 3069,09 грн.

Не погоджуючись з бездіяльністю відповідача щодо не зарахування коштів зі сплати ЄСВ на вірний розрахунковий рахунок, а також з прийнятим рішенням № 0059675302 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Визначаючись стосовно позовних вимог, суд виходив з наступного.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010 (далі - Закон № 2464-VI).

Відповідно до п. 2 ст. 1 Закону № 2464-VI єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464-VI платниками єдиного внеску є: фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців).

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Частиною 8. ст. 9 Закону № 2464-VI передбачено, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Пунктом 1 ч. 10 ст. 9 Закону № 2464-VI днем сплати єдиного внеску вважається: у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів.

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (ч. 11 ст. 9 Закону № 2464-VI).

Згідно ч. 1, 2 ст. 12 Закону № 2464-VI завданнями центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є забезпечення адміністрування єдиного внеску шляхом його збору, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань: 2) забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску (п. 2 ч. 2 ст. 12 Закону № 2464-VI).

У відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 14 Закону № 2464-VI органи доходів і зборів зобов'язані: за вимогою платників, зазначених у пунктах 1, 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, проводити звірення сум нарахування та сплати ними єдиного внеску.

Частиною 11 ст. 25 Закону № 2464-VI передбачено вичерпний перелік підстав, за які орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції:

1) у разі ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік платниками єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

2) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум;

3) за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску;

5) за неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується єдиний внесок, накладається штраф у розмірі від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

6) за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.

7) за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, органом доходів і зборів здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою.

Аналіз наведених правових норм свідчить про те, що фізичні особи-підприємці зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати та сплачувати єдиний соціальний внесок. В свою чергу орган доходів зборів зобов'язаний забезпечувати збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску та на вимогу платників ЄСВ проводити звірення сум нарахування та сплати ними єдиного внеску. При цьому законодавством не передбачено повноважень органу доходів і зборів застосовувати до платників ЄСВ фінансових санкцій за своєчасну сплату ЄСВ на помилковий казначейський рахунок.

Матеріали справи свідчать, що з жовтня 2015 року по серпень 2016 року позивач своєчасно та в повному обсязі здійснював нарахування та сплату ЄСВ, що підтверджується платіжними дорученнями № 462 від 20.10.2015, 467 від 06.11.2015, 468 від 21.12.2015, 470 від 20.01.2016, 472 від 22.02.2016, 473 від 18.03.2016, 475 від 18.04.2016, 477 від 20.05.2016, 478 від 17.06.2016, 480 від 01.07.2016, 482 від 19.08.2016. Загальна сума сплаченого ЄСВ з вказаних період складає 4082,32 грн.

Однак, сплата вказаних коштів помилково здійснювалась позивачем на інший казначейський рахунок.

З метою перерахування помилково перерахованих коштів в сумі 4082,32 грн. на вірний розрахунковий позивач двічі звертався із відповідними заявами до контролюючого органу. Проте, жодних дій щодо перерахування вказаних коштів на вірний розрахунковий рахунок органом доходів і зборів вчинено не було.

Відповідно до ч. 13 ст. 9 Закону № 2464-VI суми помилково сплаченого єдиного внеску зараховуються в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску або повертаються платникам у порядку і строки, визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Процедуру зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) або повернення платникам, на яких згідно із Законом покладено обов'язок нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (далі - Платник), надміру та/або помилково сплачених коштів єдиного внеску (далі - Кошти), визначає Порядок зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затверджене наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 № 6 (далі - Порядок № 6).

Пунктом 5 Порядку № 6 передбачено, що повернення Коштів здійснюється у випадках: помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок 3719.

Повернення Коштів здійснюється на підставі заяви Платника про таке повернення (далі - Заява).

У випадках, передбачених підпунктами 1, 2 та 4 пункту 5 цього Порядку, Заява подається до органу доходів і зборів, на рахунок якого сплачено Кошти, за формою, визначеною у додатку 1 до цього Порядку (п. 6 Порядку № 6).

Згідно п. 7 Порядку № 6 у разі надходження Заяви про повернення Коштів з рахунку 3719 підрозділ органу доходів і зборів, на який покладено функцію адміністрування єдиного внеску, у строк не більше ніж десять робочих днів з дати реєстрації Заяви проводить перевірку наданої Платником інформації.

Заява залишається без задоволення у таких випадках: невідповідність Заяви формі, визначеній у додатку 1 до цього Порядку; недостовірність викладеної у Заяві Платника інформації; подання Заяви не за місцем обліку надміру та/або помилково сплачених сум єдиного внеску; наявність у Платника заборгованості зі сплати єдиного внеску та/або фінансових санкцій.

У разі відмови в задоволенні Заяви про повернення Коштів з рахунку 3719 Платнику єдиного внеску підрозділом органу доходів і зборів, на який покладено функцію адміністрування єдиного внеску, надається повідомлення за підписом посадової особи із зазначенням причин відмови.

У разі задоволення Заяви про повернення Коштів з рахунку 3719 підрозділ органу доходів і зборів, на який покладено функцію адміністрування єдиного внеску, передає Заяву з відміткою про підтвердження повернення Коштів до підрозділу органу доходів і зборів, відповідального за ведення обліку платежів та складання звітності.

Отже, у разі помилкової сплати сум єдиного внеску орган доходів і зборів зобов'язаний у строк не більше ніж десять робочих днів з дати реєстрації заяви про повернення помилково сплачених коштів здійснити перевірку наданої платником інформації та задовольнити заяву про повернення помилково сплачених коштів, шляхом перерахування їх на вірний розрахунковий рахунок або надати мотивовану відмову у задоволенні заяви платника ЄСВ.

Встановлено, що 22.05.2017 ФОП ОСОБА_1 звернувся до Літинського відділення Калинівської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області із заявою № 1205/01-17, в якій просив зробити перерахування переплати в сумі 4082,32 з розрахункового рахунку НОМЕР_2 «Добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття» на вірний розрахунковий рахунок № НОМЕР_2 «Для фізичних осіб-підприємців, у т.ч. які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність». До заяви позивач додав копії платіжних доручень та виписки з електронного кабінету платника податків.

З аналогічною заявою позивач звернувся до Літинського відділення Калинівської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області 24.07.2018 за № 0724-18-01.

Однак, контролюючим органом не здійснено зарахування сплачених позивачем коштів на вірний розрахунковий рахунок, а також не надано мотивованої відмови.

Вказані обставини не заперечуються відповідачем та не спростовані у відзиві. Крім того, відповідачем не надано доказів несвоєчасності сплати позивачем ЄСВ за період з жовтня 2015 року по серпень 2016 року.

Натомість відповідачем прийнято рішення від 18.10.2018 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 застосовано штраф в розмірі 3425,70грн. та нараховано пеню в розмірі 3069,09 грн.

Згідно з п.2 ч.11 СТ.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Суд наголошує, що для визначення правильності нарахування штрафу та пені слід встановити факт невиконання платником ЄСВ обов'язку по сплаті сум внеску, а також розмір недоїмки, на який нараховано штраф та пеню.

При цьому, законодавцем визначено правопорушення, за вчинення яких до правопорушника застосовуються штрафні санкції. Зокрема, таким порушенням є несплата (неперерахування) або несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) ЄСВ.

Для підтвердження факту несплати ЄСВ, як узгодженої суми грошового зобов'язання, необхідно встановити, що платник ЄСВ не вчиняв дій, спрямованих на перерахування ЄСВ до державного бюджету. Здійснення помилки під час перерахування ЄСВ до державного бюджету в строк, встановлений п.1 ч.2 ст.6, п.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» має кваліфікуватися як дія, хоча й помилкова. Відтак дії, які не містять ознак бездіяльності платника ЄСВ при його сплаті, не можуть бути підставою для застосування штрафів, передбачених п.2 ч.11 ст.25 вказаного Закону.

Помилкове визначення розрахункового рахунку в платіжному дорученні під час сплати суми ЄСВ не може вважатися достатньою правовою підставою для висновку про несплату необхідної суми ЄСВ у визначений вказаною нормою Закону строк, а відтак і для застосування штрафних (фінансових) санкцій і для нарахування пені.

Дослідивши матеріали справи та встановлені обставини, суд дійшов висновку, що саме органом доходів і зборів допущено протиправну бездіяльність щодо перерахування помилково сплачених ОСОБА_1 коштів в сумі 4082 грн. 32 коп. з Р/р № НОМЕР_2 «Добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття», МФО 802015, Код ЄДРПОУ 39470203, код платежу 71080000 00 на вірний Р/р № НОМЕР_2 «Для фізичних осіб-підприємців, у т.ч. які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність», МФО 802015, Код ЄДРПОУ 39470203, код платежу 71040000 00. Відтак, рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області від 18.10.2018 року № 0059675302 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску є протиправним та підлягає скасуванню.

Згідно ч. 4 ст. 245 КАС України у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

З огляду на те, що позивачем доведено своєчасність сплати єдиного внеску, однак відповідачем не вчинено дій щодо зарахування коштів на вірний казначейський рахунок, суд доходить висновку про задоволення позову, зобов'язавши відповідача перерахувати помилково сплачені ОСОБА_1 кошти в сумі 4082 грн. 32 коп. з Р/р № НОМЕР_2 «Добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття», МФО 802015, Код ЄДРПОУ 39470203, код платежу 71080000 00 на вірний Р/р № НОМЕР_2 «Для фізичних осіб-підприємців, у т.ч. які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність», МФО 802015, Код ЄДРПОУ 39470203, код платежу 71040000 00.

Згідно з ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, суд доходить висновку, що адміністративний позов слід задовольнити.

Згідно ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (03191, АДРЕСА_1, рнокпп НОМЕР_1) до Головного управління ДФС у Вінницькій області (21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, код ЄДРПОУ 39402165) задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДФС у Вінницькій області щодо перерахування помилково сплачених ОСОБА_1 коштів в сумі 4082 грн. 32 коп. з розрахункового рахунку № НОМЕР_2 «Добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття», МФО 802015, Код ЄДРПОУ 39470203, код платежу 71080000 00 на вірний розрахунковий рахунок № НОМЕР_2 «Для фізичних осіб-підприємців, у т.ч. які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність», МФО 802015, Код ЄДРПОУ 39470203, код платежу 71040000 00.

Зобов'язати Головне управління ДФС у Вінницькій області перерахувати помилково сплачені ОСОБА_1 кошти в сумі 4082 грн. 32 коп. з розрахункового рахунку № НОМЕР_2 «Добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття», МФО 802015, Код ЄДРПОУ 39470203, код платежу 71080000 00 на вірний розрахунковий рахунок № НОМЕР_2 «Для фізичних осіб-підприємців, у т.ч. які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність», МФО 802015, Код ЄДРПОУ 39470203, код платежу 71040000 00.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області від 18.10.2018 року № 0059675302 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1) 704,80 грн. судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Вінницький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Альчук Максим Петрович