Постанова № 7897804, 08.02.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.02.2010
Номер справи
2а-28547/09/1270
Номер документу
7897804
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

Іменем України

08 лютого 2010 року Справа № 2а-28547/09/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Ковальової Т.І.

при секретарі Скрипкіної А.О.

за участю

представників сторін:

прокурор: Ружа А.Ю., посвідчення № 491 від 12 травня 2008 року

від позивача: Білощук Я.А., довіреність № 4/9/10 від 04.01.2010 року

від відповідача: не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську до товариства з обмеженою відповідальністю «Техпостач» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість, -

ВСТАНОВИВ:

08 грудня 2009 року прокурор Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Техпостач» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у сумі в розмірі 1716 грн. 50 коп..

В судовому засіданні прокурор підтримала позовні вимоги і просила їх задовольнити в повному обсязі.

В судове засідання зявився представник позивача, яка підтримала позовні вимоги в повному обсязі і просила їх задовольнити.

В судове засідання відповідач не зявився, був повідомлений про слухання справи.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.

Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.

Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».

Відповідно до ч.1 ст. 13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобовязані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Техпостач» зареєстроване відділом ліцензування, державної реєстрації та міського реєстру 14 березня 2001 року, про що зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ № 2570169Ю0021171 ( а. с. 16).

ТОВ «Техпостач» взято на податковий облік в ДПІ в Артемівському районі м. Луганська 23 березня 2001 року за № 2625 (а. с.18).

Станом на 27 листопада 2009 року виник податковий борг перед бюджетом у розмірі 1716 грн. 50 коп., а саме з податку на додану вартість у сумі 1716 грн. 50 коп., з них податкові зобовязання у сумі 1633 грн. 50 коп., штрафні санкції у сумі 83 грн. 00 коп..

20 травня 2009 року ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку податкової декларації з податку на додану вартість, про що складено акт № 47/15-20/31376080.

Згідно акта документальної невиїзної (камеральної) перевірки податкової декларації з податку на додану вартість № 47/15-20/31376080 від 20 травня 2009 року на підставі підпунктів 7.7.5 та 7.7.7 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» (із змінами) та Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (із змінами) збільшується сума, що за результатами звітного періоду підлягає сплаті платником податку ТОВ «Техпостач» до бюджету, 1660 (одна тисяча шістсот шістдесят) гривень.

02 червня 2009 року ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську на підставі акта перевірки № 47/15-200/31376080 від 20.05.2009 року прийняте податкове повідомлення - рішення № 0005521520/0 від 02 червня 2009 року згідно, якого ТОВ «Техпостач» визначено суму податкового зобовязання в сумі в розмірі 1660 грн. 00 коп. (а. с. 15).

В звязку з несплатою товариством з обмеженою відповідальністю «Техпостач» податкового зобовязання, згідно діючого законодавства, ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську на адресу ТОВ «Техпостач» було надіслано першу податкову вимогу № 1/487 від 16 червня 2009 року (а. с. 11) та другу податкову вимогу № 2/576 від 30 липня 2009 року (а. с. 13).

Згідно акта від 26 червня 2009 року відділом погашення прострочених податкових зобовязань направлено поштою податкову вимогу № 1/487 від 16 червня 2009 року ТОВ «Техпостач», яке зареєстровано за юридичною адресою: м. Луганськ, вул.. Победоносна, буд. 21, кв. 220, однак податкову вимогу повернуто в звязку з тим, що відповідач за юридичною особою не знаходиться(а. с. 10).

Згідно акта від 13 серпня 2009 року відділом погашення прострочених податкових зобовязань направлено поштою податкову вимогу № 2/576 від 30 липня 2009 року ТОВ «Техпостач», яке зареєстровано за юридичною адресою: м. Луганськ, вул. Победоносна, буд. 21, кв. 220, однак податкову вимогу повернуто в звязку з тим, що відповідач за юридичною особою не знаходиться (а. с. 12).

Рішенням ДПІ у Артемівському районі міста Луганська від 14 вересня 2009 року відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» вирішено здійснити стягнення коштів та продаж інших активів, що перебувають у власності (повному господарському віданні) платника податків ТОВ «Техпостач», а також тих активів, права власності, на які він набуде у майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми боргу цього платника податків ( а. с. 9).

Згідно п. п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» контролюючий орган зобовязаний самостійно визначити суму податкового зобовязання платника податків у разі якщо: а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію; б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобовязань, заявлених у податкових деклараціях; в) контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобовязання. Камеральною вважається перевірка, яка проводиться контролюючим органом виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях, без проведення будь-яких інших видів перевірок платника податків, г) згідно з законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обовязкового платежу), є контролюючий орган.

Згідно п. п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а" “в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до п.п. 3.1.1. п.3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.

Суд приходить до висновку, що підлягають задоволенню позовні вимоги прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську до товариства з обмеженою відповідальністю «Техпостач» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 1716 грн. 50 коп., оскільки вони є документально обґрунтованими та підтвердженні матеріалами справи.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 3,5 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, суд

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську до товариства з обмеженою відповідальністю «Техпостач» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Техпостач», (ЄДРПОУ 31376080, м. Луганськ, вул.. Побєдоносна, буд. 21, кв. 220) суму податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 1716 грн. 50 коп. звернувши стягнення на його активи користь державного бюджету (код платежу 14010100, р/р 31110029700003, одержувач УДК у м. Луганську ГУ ДКУ у Луганській області, код одержувача 24046582, банк ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013).

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

СУДДЯ Т.І. КОВАЛЬОВА