
Справа№464/5725/18
пр.№ 3/464/2419/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.12.2018 м.Львів
Суддя Сихівського районного суду м.Львова Мичка Б.Р., розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові справу про адміністративне правопорушення відносно:
Х о м а ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1,проживає та зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працює,
у с т а н о в и в:
ОСОБА_2 03.10.2018 о 15.25 год. на автодорозі Київ-Чоп, М-06, 539 км +950 м керував транспортним засобом марки «Renault Trafic», д.н.з. НОМЕР_2, з ознаками алкогольного сп'яніння: нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота, нечітка мова. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився у присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху.
У судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 не з'явився, надав суду письмові пояснення, в яких зазначив, що 03.10.2018 керуючи транспортним засобом марки «Renault Trafic», д.н.з. НОМЕР_3, не дотримавшись безпечної дистанції, здійснив зіткнення з автомобілем НОМЕР_4. В той день був тверезим та почував себе добре, алкогольних напоїв чи лікарських засобів не вживав. Вказав, що інспектори патрульної поліції запропонували пройти тест за допомогою пристрою «Драгер», однак відмовився від такого огляду, оскільки недовіряв даному приладу. В подальшому після відмови від проходження алкотесту за допомогою приладу «Драгер», працівники поліції не запропонували пройти медичний огляд на предмет алкогольного сп'яніння в медичному закладі.
У судовому засіданні захисник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 - ОСОБА_3, заявив клопотання про закриття справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст.130 КУпАП у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення. В обгрунтування клопотання покликається на те, що інспектори поліції порушили встановлений порядок огляду на стан алкогольного сп'яніння, оскільки пропонували ОСОБА_2 пройти такий огляд виключно за допомогою пристрою «Драгер», натомість у медичному закладі – запропоновано не було. Подав до суду клопотання про виклик свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 з метою з'ясування, чи мала місце відмова від огляду на стан алкогольного сп'яніння ОСОБА_2 в передбаченому ст.266 КУпАП порядку.
Як вбачається із матеріалів справи виклик у судові засідання ОСОБА_4 та ОСОБА_6 та лейтенант поліції ОСОБА_7 для допиту у якості свідків здійснювався судом неодноразово, однак такі не з?явилися, хоча належним чином повідомлялися про дату, час та місце їх проведення.
Незважаючи на невизнання ОСОБА_2 своєї вини, факт вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, стверджується належними та допустимими доказами у відповідності до ст.251 КУпАП, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 208962 від 03.10.2018, який відповідає вимогам ст.256 КУпАП, яким зафіксовано дату, місце та обставини вчинення правопорушення;
- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_6, які ствердили про відмову ОСОБА_2 від проходження огляду у встановленому законом порядку на стан сп?яніння. 27.12.2018 від ОСОБА_6 до суду надійшла заява, в якій останній зазначив, що не може прибути у судове засідання у зв'язку із хворобою та підтримує свої свідчення, викладені письмово в присутності працівників поліції під час дорожньо-транспортної пригоди за участю ОСОБА_2;
- даними відеозапису нагрудних відеокамер (відеореєстраторів) працівників патрульної поліції, згідно з яким ОСОБА_2 відмовився від проходження огляду на стан сп?яніння у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП адміністративній відповідальності підлягають особи не лише за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, але і за відмову особи, яка керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп?яніння.
Відтак, враховуючи наявність достовірних даних про керування 03.10.2018 року о 15.25 год. ОСОБА_2 транспортним засобом з ознаками алкогольного сп?яніння, які викладені у протоколі, наявність достатніх даних про його відмову від проходження огляду на стан сп?яніння у встановленому законом порядку, вважаю, що в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Оцінюючи пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає їх такими, що дані з метою уникнення відповідальності за вчинене, оскільки такі його пояснення не підтверджені жодними фактичними даними та не спростовують наявність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
З огляду на наведене суд дійшов висновку, що на ОСОБА_2 слід накласти адміністративне стягнення у межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу з позбавленням права керування усіма видами транспортних засобів, що згідно ст.23 КУпАП буде достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП з правопорушника слід стягнути 352 грн. 40 коп. судового збору.
На підставі ч.1 ст.130 КУпАП та керуючись ст.ст.40-1, 283, 284 КУпАП,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10200 (десять тисяч двісті) гривень, з позбавленням права керування усіма видами транспортних засобів на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_2 352 /триста п'ятдесят дві/ гривні 40 коп. судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Реквізити для оплати штрафу: одержувач ГУК у Львівській області/Львів.обл./21081300, код ЄДРПОУ 38008294, р/р 31115149013001, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів: 21081300 (у порядку виконавчого провадження: стягувач Головне управління державної казначейської служби України у Львівській області, адреса: 79005, м.Львів, вул.К.Левицького, 18, код ЄДРПОУ 38008294).
Реквізити для оплати судового збору: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, р/р 31211256026001, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації бюджету: 22030106 (у порядку виконавчого провадження: стягувач Державна судова адміністрація України, адреса: 01601, м.Київ, вул.Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її постановлення до Львівського апеляційного суду через місцевий суд. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення пред'являється до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя Б.Р. Мичка