
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
26 грудня 2018 року м. Київ 320/6905/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом
Миронівської районної організації політичної партії «Українське об'єднання патріотів -УКРОП»
до Миронівської міської виборчої комісії Миронівського району Київської області
про скасування протоколу та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
26.12.2018 до Київського окружного адміністративного суду звернулась Миронівська районна організація політичної партії «Українське об'єднання патріотів -УКРОП» з позовом до Миронівської міської виборчої комісії Миронівського району Київської області, в якому просить суд:
- скасувати протокол Миронівської міської виборчої комісії «Про результати виборів депутатів Миронівської міської ради Миронівського району Київської області у багатомандатному виборчому окрузі» від 25.12.2018;
- зобов'язати Миронівську міську виборчу комісію встановити результати виборів депутатів Миронівської міської ради Миронівського району Київської області у багатомандатному виборчому окрузі у спосіб, передбачений частиною 1 статті 86 Закону України «Про місцеві вибори».
Також, позивач просить суд постановити окрему ухвалу з повідомленням про наявність порушень Миронівською виборчою комісією при складанні протоколу «Про результати виборів депутатів Миронівської міської ради Миронівського району Київської області у багатомандатному виборчому окрузі» від 25.12.2018 і надіслати її до органів чи осіб, уповноважених вжити у зв'язку з цим заходів, встановлених законом.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
У вступній частині позовної заяви, позивач зазначив в якості третіх осіб: Територіальну організацію Політичної партії «Опозиційний Блок» у Миронівському районі Київської області (вул. Соборності, 48, м. Миронівка, Миронівський район, київська область, 08801) та Миронівську районну партійну організацію всеукраїнського обєднання «Батьківщина» (вул. Леніна, 50, м. Миронівка, Миронівський район, Київська область, 08800). Водночас, відповідного мотивованого клопотання про залучення вказаних осіб позивачем не заявлено.
Відповідно до частини 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Згідно з частини 5 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, спірним протоколом Миронівської міської виборчої комісії Київської області «Про результати виборів депутатів Миронівської міської ради Миронівського району Київської області у багатомандатному виборчому окрузі» від 25.12.2018 визначено кількість депутатськиї мандатів, отриманих місцевими організаціями політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі: Миронівська районна партійна організація всеукраїнського обєднання «Батьківщина» - 6, Миронівська районна партійна організація аграрної партії України - 4, Миронівська районна у Київській області організація партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» - 4, Миронівська районна організація «Радикальна партія Олега Ляшка» у Київській області - 5, Територіальна організація Політичної партії «Опозиційний Блок» у Миронівському районі Київської області - 4, Миронівська районна організація політичної партії «Народний фронт» - 2, Миронівська районна організація політичної партії «Українське об'єднання патріотів -УКРОП» - 1.
Водночас, позивач у позові зазначає про те, що відповідачем розподілено депутатські мандати не у відповідності до вимог статті 86 Закону України «Про місцеві вибори» та позивач наводить свій розрахунок розподілу депутатських мандатів відповідно до якого організації політичні партії мають отримати наступну кількість депутатів: Миронівська районна партійна організація всеукраїнського обєднання «Батьківщина» - 6, Миронівська районна партійна організація аграрної партії України - 4, Миронівська районна у Київській області організація партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» - 4, Миронівська районна організація «Радикальна партія Олега Ляшка» у Київській області - 5, Територіальна організація Політичної партії «Опозиційний Блок» у Миронівському районі Київської області - 3, Миронівська районна організація політичної партії «Народний фронт» - 2, Миронівська районна організація політичної партії «Українське об'єднання патріотів -УКРОП» - 2.
З огляду на вказані розрахунки позивача, суд дійшов висновку, що рішення, прийняте за результатами розгляду даної справи, може вплинути на права та обов'язки саме Територіальної організації Політичної партії «Опозиційний Блок» у Миронівському районі Київської області, у зв'язку з цим, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Територіальну організацію Політичної партії «Опозиційний Блок» у Миронівському районі Київської області.
Крім того, позивачем у прохальній частині позовної заяви також заявлено клопотання про витребування доказів, яке на підставі статтей 72, 77 Кодексу адміністративного судочинства України та з метою повного, всебічного і об'єктивного розгляду справи підлягає задоволенню.
Відповідно до положень статей 12, 257 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Особливості розгляду окремих категорій термінових адміністративних справ визначені параграфом 2 Глави 11 Кодексу адміністративного судочинства України.
Зокрема, згідно з положеннями статті 268 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, визначених статтями 273 - 277, 280 - 283, 285 - 289 цього Кодексу, щодо подання позовної заяви та про дату, час і місце розгляду справи суд негайно повідомляє відповідача та інших учасників справи шляхом направлення тексту повістки на офіційну електронну адресу, а за її відсутності - кур'єром або за відомими суду номером телефону, факсу, електронною поштою чи іншим технічним засобом зв'язку.
Учасник справи вважається повідомленим належним чином про дату, час та місце розгляду справи, визначеної частиною першою цієї статті, з моменту направлення такого повідомлення працівником суду, про що останній робить відмітку у матеріалах справи, та (або) з моменту оприлюднення судом на веб-порталі судової влади України відповідної ухвали про відкриття провадження у справі, дату, час та місце судового розгляду.
Неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій.
Відповідно до статті 269 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, визначених статтями 273 - 277, 280 - 283, 285 - 289 цього Кодексу, заявами по суті справи є позовна заява та відзив на позовну заяву (відзив).
Копії позовної заяви та доданих до неї документів направляються відповідачу й іншим учасникам справи на офіційну електронну адресу, а за її відсутності - електронною поштою, якщо така відома суду, або надаються для ознайомлення в судовому засіданні.
Керуючись статтями 12, 49, 72, 77, 171, 243, 248, 257, 259-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И В:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі. Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження з проведенням судового засідання.
2. Залучити до участі у розгляді справи, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача:
- Територіальну організацію Політичної партії «Опозиційний Блок» у Миронівському районі Київської області (вул. Соборності, 48, м. Миронівка, Миронівський район, київська область, 08801).
3. Призначити судове засідання на 27 грудня 2018 року о 14 год. 30 хв.
Судове засідання відбуватиметься у приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26).
4. Викликати для участі у судовому засіданні учасників справи (їх представників).
Про дату час та місце розгляду справи повідомити учасників справи шляхом направлення тексту повістки на офіційну електронну адресу або за номером телефону, факсу, електронною поштою чи іншим технічним засобом зв'язку.
Копію позовної заяви та доданих до неї документів направити відповідачу й іншим учасникам справи на офіційну електронну адресу, а за її відсутності - електронною поштою, якщо така відома суду, або надати для ознайомлення в судовому засіданні.
5. Задовольнити клопотання позивача та витребувати від відповідача:
- оригінали документів, а також належно завірені їх копії стосовно прийнятих рішень щодо встановлення результатів виборів депутатів Миронівської міської ради Миронівського району Київської області у багатомандатному виборчому окрузі на перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів до Миронівської міської ради Миронівського району Київської області 23.12.2018.
6. Витребувати від сторін:
- від позивача: належним чином засвідчену копію документа на підтвердження повноважень Голови Миронівської районної організації політичної партії "Українське об'єднання патріотів - "УКРОП";
- від відповідача: письмові пояснення (з урахуванням вимог статті 86 Закону України «Про місцеві вибори») із зазначенням розрахунків виборчої квоти необхідної для отримання одного депутатського мандату на виборах та розрахунків відповідно до яких відповідачем було визначено кількість депутатських мандатів, отриманих місцевими організаціями політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, що зазначена у пункті 17 протоколу «Про результати виборів депутатів Миронівської міської ради Миронівського району Київської області у багатомандатному виборчому окрузі» від 25.12.2018.
Витребувані документи надати до суду у строк до 14 год. 00 хв. 27 грудня 2018 року.
7. Запропонувати відповідачеві до початку першого судового засідання подати до суду відзив на позовну заяву разом з доказами по справі. Попередити відповдіача, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Попередити відповідача, що відповідно до частини 4 статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
8. Запропонувати третій особі надати письмові пояснення за позовом.
9. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
10. Повідомити Центральну виборчу комісію про постановлену судом ухвалу.
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Панова Г. В.