
Справа № 127/24030/14-а
Провадження № 2-а/127/124/13
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2018 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Федчишена С.А.,
при секретарі Підвисоцькій О.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 16.12.2014року по адміністративній справі №127/24030/14-а за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся в суд з заявою про встановлення судового контролю за виконанням постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 16.12.2014року по адміністративній справі №127/24030/14-а за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії. Заява мотивована тим, що постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 16.12.2014року по адміністративній справі №127/24030/14-а зобов'язано Департамент соціальної політики Вінницької міської ради провести перерахунок та здійснити виплату ОСОБА_1 щорічної грошової допомоги на оздоровлення за 2014 рік відповідно до ст. 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат з урахуванням виплаченої грошової допомоги. 25.02.2015року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 46657170 по виконавчому листу № 127/24030/14-а. Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 17.04.2015р. відмовлено в задоволенні подання про заміну способу та порядку виконання рішення. Згідно листа боржника від 12.03.2015р. №08-00-019-8405 Департаментом соціальної політики ВМР здійснено нарахування ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення за 2014 рік в сумі 5970грн., з урахуванням виплаченої суми, тобто сума боргу становить -5970,00грн. 15.09.2015року державним виконавцем закінчено виконавче провадження, а виконавчий лист повернуто до суду. Просить зобов’язати Департамент соціальної політики ВМР подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, а саме постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 16.12.2014року по адміністративній справі №127/24030/14-а.
В судовому засіданні ОСОБА_1 заяву підтримав за викладених у ній обставин, просив її задовольнити.
Представник боржника в судовому засіданні заперечувала щодо задоволення заяви, просила відмовити в задоволенні заяви.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що заява не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
При розгляді справи судом встановлено наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 16.12.2014року по адміністративній справі №127/24030/14-а зобов'язано Департамент соціальної політики Вінницької міської ради провести перерахунок та здійснити виплату ОСОБА_1 щорічної грошової допомоги на оздоровлення за 2014 рік відповідно до ст. 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат з урахуванням виплаченої грошової допомоги.
Згідно листа боржника від 12.03.2015р. №08-00-019-8405 Департаментом соціальної політики ВМР здійснено нарахування ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення за 2014 рік в сумі 5970грн., з урахуванням виплаченої суми. Однак, в зв’язку з тим, що кошти, необхідні для здійснення органами місцевого самоврядування делегованих повноважень, щороку передбачаються в Законі України про Державний бюджет. ЗУ «Про державний бюджет України на 2015рік» видатків для виконання рішень суду не передбачено.
На а.с.64- копія виконавчого листа, виданого Вінницьким міським судом Вінницької області 17.02.2015р., у адміністративній справі №127/24030/14-а відносно стягувача ОСОБА_1
Згідно ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов’язати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Виходячи з особливостей ст. 382 КАС України, суд може, тобто, наділений правом, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі під час прийняття постанови у справі. Таку ж позицію висловив Верховний Суд у додатковій постанові від 31.07.2018 р. (справа №235/7638/16-а).
Враховуючи те, що суд не вправі встановлювати судовий контроль після прийняття постанови у справі, потрібно відмовити в задоволенні заяви ОСОБА_1
Керуючись ст. 382 КАС України,
у х в а л и в:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 16.12.2014року по адміністративній справі №127/24030/14-а за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Повне судове рішення складено 26.12.2018року.
Суддя: