Ухвала суду № 78927685, 17.12.2018, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
17.12.2018
Номер справи
2/268-06-9025
Номер документу
78927685
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

______________________________

УХВАЛА

про введення процедури санації

"17" грудня 2018 р.м. Одеса Справа № 2/268-06-9025

Господарський суд Одеської області у складі судді Найфлейша В.Д. при секретарі Чебан К.В.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи №2/268-06-9025

За заявою кредитора: Приватного підприємства “Хімагромаркетинг 2000” (02160, м. Київ, проспект Соборності, будинок 15);

до боржника: Державного підприємства “Кучурганське”, (67450, Одеська область, Роздільнянський район, с. Кучурган, код ЄДРПОУ 00413274)

про визнання банкрутом

За участю представників сторін:

від Роздільнянського обєднаного УПФУ Одеської області - ОСОБА_1, довіреність

від Роздільнянського районного центру зайнятості - ОСОБА_2,

від ПАТ "Одесаобленерго" - ОСОБА_3, ОСОБА_4, довіреність

від Роздільнянської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області - ОСОБА_5,

від ГТУЮ в Одеській області - ОСОБА_6,

Прокурор - Закернична І.П., посвідчення

арбітражний керуючий - ОСОБА_7,

від ПП "Хімагромаркетинг 2000" - ОСОБА_8,

від ПП "Хімагромаркетинг 2000" - ОСОБА_9,

від ТОВ "Чорноморська правова компанія" - ОСОБА_10,

арбітражний керуючий - ОСОБА_11

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 11.09.2006р. порушено провадження у справі про банкрутство ДГ “Кучурганське” та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Ухвалою підготовчого засідання господарського суду від 19.10.2006р. ПП “Хімагромаркетинг 2000” визнано кредитором ДГ “Кучурганське” з грошовими вимогами до боржника на суму 156001 грн. 39 коп., розпорядником майна призначено арбітражного керуючого ОСОБА_12, залучено ОСОБА_13 аграрної політики України учасником процесу.

На виконання ухвали підготовчого засідання суду від 19.10.2006 опубліковано оголошення про порушення справи про банкрутство в газеті “Голос України” № 212 (3962) від 11.11.2006.

Ухвалою попереднього засідання від 03.05.2007 затверджено реєстр вимог кредиторів ДП “Кучурганське”, до якого увійшло кредиторських вимог на загальну суму 900 394, 76 грн.

Ухвалою господарського суду від 05.02.2013 відкрито процедуру санації ДГ Кучурганське”, керуючим санацією боржника призначено арбітражного керуючого ОСОБА_14

Ухвалою господарського суду Одеської області від 01.10.2015 продовжено строк процедури санації та повноважень керуючого санацією ДГ “Кучурганське” до 05.11.2015.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 22.09.2016 припинено повноваження керуючого санацією ДГ “Кучурганське” – арбітражного керуючого ОСОБА_14 та призначено керуючим санацією ДГ “Кучурганське” – арбітражного керуючого ОСОБА_7, якого зобов’язано у відповідності зі ст. 18 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” надати господарському суду план санації боржника на затвердження, затверджений комітетом кредиторів та погоджений з органом, уповноваженим управляти державним майном – ОСОБА_13 аграрної політики та продовольства України.

Постановою Господарського суду Одеської області від 19.01.2017р. визнано Державне підприємство “Кучурганське” банкрутом, відкрито відносно нього ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_15

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 02.02.2017р. справу №2/268-06-9025 прийнято до свого провадження суддею Лепеха Г.А.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 28.03.2017р. припинено повноваження ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_15, ліквідатором призначено арбітражного керуючого ОСОБА_7

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 20.03.2018р. припинено повноваження ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_7 та призначено ліквідатором Державного підприємства „Кучурганське” арбітражного керуючого ОСОБА_16 на строк до 20.09.2018р.

Постановою Південно-західного апеляційного господарського суду від 22.11.2018р. ухвалу господарського суду Одеської області від 20.03.2018р. в частині призначення ліквідатора Державного підприємства “Кучурганське” арбітражного керуючого ОСОБА_16 скасовано та направлено справу № 2/268-06-9025 для подальшого розгляду до Господарського суду Одеської області.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 04.12.2018р. (суддя Грабован Л.І.) задоволено заяву ПАТ “ЕК “Одесаоблернерго” про відвід судді Лепехи Г.А.

Автоматичним розподілом справ між суддями справу №2/268-06-9025 передано на розгляд судді Найфлейш В.Д.

Ухвалами Господарського суду Одеської області від 07.12.2018р. прийнято справу №2/268-06-9025 до свого провадження суддею Найфлейш В.Д., поновлено провадження у справі, прийнято до розгляду заяви про визнання грошових вимог Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області від 06.02.2017р., Управління Пенсійного Фонду України в Роздільнянському районі Одеської області від 20.02.2017р., Роздільнянського районного центру зайнятості від 20.02.2017р., ПАТ “Енергопостачальна компанія “Одесаобленерго” від 20.02.2017р., Роздільнянської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області та призначити до розгляду в судовому засіданні, тощо.

14.12.2018р. від голови комітету кредиторів ПАТ «ЕК «Одесаобленерго» надійшло клопотання про припинення процедури ліквідації ДП «Кучурганське», введення процедури санації та призначення керуючим санацією арбітражного керуючого ОСОБА_11, діючого на підставі свідоцтва ОСОБА_13 юстиції України №1818 від 03.07.2017р. з відповідною пропозицією комітету кредиторів.

В матеріалах справи міститься лист Роздільнянської районної ради Одеської області про небезпечну ситуацію яка склалася в селищах Лиманське та Кучурган, в якому повідомлено про масштабний розрив всисної труби, яка перебуває на балансі Державного підприємства “Кучурганське”, що може призвести до прориву дамби на Кучурганському водосховищі, у зв’язку з чим Роздільнянська районна рада Одеської області просить суд в найкоротший термін вжити заходи щодо повідомлення керівництва боржника для запобігання техногенної катастрофи.

Згідно п. 1 ч. 4 ст. 28 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» з моменту винесення ухвали про введення процедури санації керівник боржника звільняється з посади у порядку, визначеному законодавством, управління боржником переходить до керуючого санацією, зупиняються повноваження органів управління боржника – юридичної особи щодо управління та розпорядження майном боржника, повноваження органів управління передаються керуючому санацією, за винятком повноважень, передбачених планом санації.

Згідно ч. 4 ст.120 ГПК України ухвала господарського суду про дату, час та місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії повинна бути вручена завчасно, з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу, але не менше ніж п'ять днів, для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи чи вчинення відповідної процесуальної дії. Цей термін може бути скорочений судом у випадку, коли цього вимагає терміновість вчинення відповідної процесуальної дії (огляд доказів, що швидко псуються, неможливість захисту прав особи у випадку зволікання тощо).

Враховуючи скасування Постановою Південно-західного апеляційного господарського суду від 22.11.2018р. ухвали господарського суду Одеської області від 20.03.2018р. в частині призначення ліквідатора Державного підприємства “Кучурганське” арбітражного керуючого ОСОБА_16 та направлення справи на розгляд в цій частині, а також те, що на даний час згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань керівником зазначено ліквідатора ОСОБА_7, який не подав заяву на участь у справі у якості керуючого санацією та кандидатуру якого не запропоновано кредиторами та органом управління боржника, питання щодо діючого керівництва боржника не врегульовано, у зв’язку з чим, суд вважає необхідним терміновий розгляд питання про введення процедури санації та призначення керуючого санацією, до повноважень якого належить вжиття заходів відносно майна, що перебуває на балансі боржника, для запобігання техногенної катастрофи, що може трапитись у селищах Лиманське та Кучурган.

Відповідно до ч. 6 ст. 120 ГПК України, суд викликає або повідомляє експерта, перекладача, спеціаліста, а у випадках термінової необхідності, передбачених цим Кодексом, - також учасників справи телефонограмою, телеграмою, засобами факсимільного зв'язку, електронною поштою або повідомленням через інші засоби зв'язку (зокрема мобільного), які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.

Представники учасників справи повідомлені про дату та час судового засідання належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи телефонограмами, що узгоджується з ч. 6 ст. 120 ГПК України та роздруківками з офіційного веб-сайту Укрпошти.

ОСОБА_13 аграрної політики та продовольства України не з’явилось у судове засідання, однак повідомлено належним чином та у строк, передбачений ст. 120 ГПК України, про що свідчать матеріали справи, будь-яких заперечень щодо введення процедури санації та призначення керуючого санацією не надало.

В судовому засіданні 17.12.2018р. учасники справи про банкрутство ДП «Кучурганське» заперечень щодо клопотання голови комітету кредиторів про введення процедури санації та призначення керуючого санацією не надали.

Ухвалою суду від 17.12.2018р. розглянуто вимоги поточних кредиторів до боржника, а саме: провадження по заяві Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Роздільнянському районі Одеської області на суму 75552,00 грн. (вх. №3-153/17 від 06.02.2017р.) – закрито у зв'язку з погашенням заборгованості, провадження по заяві Роздільнянського районного центру зайнятості на суму 13254,64 грн. (вх. №3-226/17 від 20.02.2017р.) – закрито у зв'язку з погашенням заборгованості, заяву Управління Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області (вх. №3-223/17 від 20.02.2017р.) про визнання поточним кредитором на суму 120472,84 грн. – задоволено частково, заяву ПАТ «ЕК «Одесаобленерго» (вх. №3-379/17 від 17.03.2017р.) на суму 11771,82 грн. задоволено, заяву Роздільнянської об’єднаної ДПІ Головного управління ДФС в Одеській області (вх.№3-440/17 від 29.03.2017р.) на суму 482690,55 грн. – задоволено.

17.12.2018р. у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та учасників, суд встановив наступне.

Відповідно до Звіту розпорядника майна про проведення аналізу фінансово-господарської діяльності неплатоспроможного ДП ДГ “Кучурганське” станом на 01 серпня 2012 залишкова вартість необоротних активів ДГ “Кучурганське” згідно з поданої статистичної звітності станом на 01.04.2012 становить 4394,0 тис. грн.

24.10.2016 керуючим санацією за участю головного бухгалтера ДП «Кучурганське» проведено інвентаризацію майна ДГ “Кучурганське” та встановлено наявність у Боржника державного акту на право постійного користування землею, загальною площею 2526,3 га, що виданий Кучурганською сільською радою Роздільнянського району Одеської області. Із зазначених 2526,3 га у виробничій діяльності (вирощування сільськогосподарської продукції) задіяне лише 1100 га., 1426,3 га земель на теперішній час знаходяться в неробочому стані. Крім того, встановлено наявність виробничих будівель загальною балансовою вартістю 3128034 грн., транспортних засобів загальною балансовою вартістю 82518 грн. та інше.

Ухвалою суду від 16.04.2013р. введено процедуру санації боржника, однак, відповідно до відзиву ОСОБА_13 аграрної політики та продовольства України, який надійшов до господарського суду 15.09.2014, проект плану санації ДГ “Кучурганське” не містить обсягу надходжень від обробітку земельної ділянки та напрямків використання цих коштів. Умови договору на виконання сільськогосподарських робіт на земельній ділянці площею 1100 га, який укладено з НПФ „Агросвіт”, є завідомо невигідними (збитковими) для ДГ “Кучурганське”. Зазначений договір має ознаки договору про спільний обробіток земель, при цьому з Мінагрополітики України він не погоджений. Керуючим санацією не здійснено заходів щодо перегляду умов договору або укладення договору в новій редакції. Листом від 14.08.2014 № 37-27-3-15/12357 ОСОБА_13 аграрної політики та продовольства України повідомило Головне Управління юстиції в Одеській області про те, що План санації ДГ “Кучурганське”, в поданій до ОСОБА_13 аграрної політики України редакції, не може бути погоджений. Листом від 21.08.2015 № 37-27-1-15/14269 ОСОБА_13 аграрної політики та продовольства України повідомило керуючого санацією ДГ “Кучурганське” – арбітражного керуючого ОСОБА_14 про непогодження Плану санації ДГ “Кучурганське”, оскільки спосіб відновлення платоспроможності Боржника є таким, що не відповідає вимогам чинного законодавства. В подальшому, у зв’язку з неподанням керуючим санацією схваленого комітетом кредиторів та затвердженого ОСОБА_13 плану санації, господарським судом Одеської області постановою від 19.01.2017р. визнано банкрутом ДП «Кучурганське».

Згідно рішення комітету кредиторів ДП «Кучурганське» №3/18 від 03.08.2018р. схвалено план санації в редакції арбітражного керуючого ОСОБА_16, доручено ОСОБА_16 надати на схвалення зборам кредиторів план санації та в подальшому направити вказаний план на погодження до ОСОБА_13 аграрної політики та продовольства України.

Рішенням зборів кредиторів, що оформлене протоколом зборів кредиторів №1/18 від 03.08.2018р. вирішено схвалити план санації ДП «Кучурганське», клопотати про дострокове припинення процедури ліквідації та повноважень ліквідатора банкрута, клопотати про введення процедури санації, тощо.

Згідно протоколу засідання комітету кредиторів ДП «Кучурганське» від 14.12.2018р., на якому були присутні представники ПАТ «ЕК «Одесаобленерго», ПП «Хімагромаркетинг 2000», Роздільнянського районного центру зайнятості прийнято рішення щодо обрання голови комітету кредиторів – ПАТ «ЕК «Одесаобленерго», припинення процедури ліквідації та введення процедури санації ДП «Кучурганське», уповноважено представника голови комітету кредиторів звернутись до суду з відповідним клопотанням, схвалено кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_11 для призначення керуючим санацією.

Відповідно до ч. 8 ст. 26 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення, зокрема, про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених Законом; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора).

Згідно ч. 9 ст. 26 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.

Таким чином, враховуючи приписи ст. 26 Закону, засідання комітету кредиторів 14.12.2018р. вважається повноважним.

Згідно плану санації наданого до суду 14.12.2018р. представником голови комітету кредиторів, судом встановлено, що ознаки фіктивного банкрутства, приховування банкрутства, доведення до банкрутства, основні фактори втрати платоспроможності боржника не є можливим встановити, наступною судовою процедурою слід обрати процедуру санації за рахунок виробничої та інвестиційної діяльності боржника. Вказаний план санації передбачає два заходи відновлення платоспроможності з переліку заходів, передбачених ч. 2 ст. 29 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», а саме погашення вимог кредиторів згідно реєстру, затвердженого ухвалою Господарського суду Одеської області від 03.05.2007р. протягом шести місяців з можливістю продовження строку, але не більше ніж на 12 місяців; розстрочення на 1 рік зобов’язань боржника згідно з реєстром вимог кредиторів, затвердженого ухвалою суду від 03.05.2007р., віднесених до шостої черги задоволення вимог кредиторів згідно мирової угоди, що буде укладена між боржником та кредиторами у межах строку процедури санації. Також ліквідатором у плані санації зазначено, що списання частини заборгованості не планується, реструктуризація підприємства не може бути рекомендована, оскільки орган управління боржника і орган уповноважений управляти державним майном не висловив бажання реструктурувати боржника, закриття нерентабельних виробництв не може бути рекомендоване через відсутність таких виробництв, з причини відсутності працівників у боржника не планується такий захід відновлення платоспроможності, як звільнення працівників боржника. Крім того, планом санації передбачено, що боржник відновить платоспроможність у строк до закінчення відповідного періоду сільськогосподарських робіт, з урахуванням часу, необхідного для реалізації вирощеної сільськогосподарської продукції, а саме: дванадцять місяців. Також, ліквідатором зазначено, що виконання плану санації у перший рік призведе до збільшення кількості працюючих та розміру середньої заробітної плати, забезпечить повне та своєчасне справляння боржником податків, зборів та прирівняних до них платежів. Крім того, встановлено, що боржнику бракує близько 3,5 мільйони грн. для відновлення платоспроможності та ліквідатором зазначено, що боржник може отримати дохід, який перевищує зазначену суму у разі введення процедури санації. Також зазначено, що у користуванні боржника є близько двох тисяч гектарів земельних ділянок сільськогосподарського призначення, понад тисячу гектарів пашні та близько тисячі гектарів – колишні виноградники.

Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” господарський суд за клопотанням комітету кредиторів виносить ухвалу про введення процедури санації строком на шість місяців. Під санацією розуміється система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнанню боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом реструктуризації підприємства, боргів і активів та/або зміни організаційно-правової та виробничої структури боржника.

Згідно ч. 2 ст. 37 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” за клопотанням комітету кредиторів або інвесторів, або власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) банкрута чи з власної ініціативи господарський суд може прийняти рішення про введення процедури санації й після визнання боржника банкрутом у разі наявності плану санації та до початку продажу майна банкрута.

Частиною 6 ст. 86 Закону передбачено, що рішення про звернення з клопотанням до господарського суду про санацію сільськогосподарських підприємств приймається комітетом кредиторів за участю представника органу місцевого самоврядування. Санація сільськогосподарського підприємства вводиться на строк до закінчення періоду закінчення відповідного періоду сільськогосподарських робіт з урахуванням часу, необхідного для реалізації вирощеної (виробленої, виробленої та переробленої) сільськогосподарської продукції. Зазначений строк не може перевищувати п’ятнадцяти місяців.

Відповідно до ч. 8 ст. 96 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у разі порушення провадження у справі про банкрутство державного підприємства, або підприємства, у статутному капіталі якого частка державної власності перевищує 50 відсотків, участь у зборах кредиторів та роботі комітету кредиторів можуть брати з правом дорадчого голосу представники органу, уповноваженого управляти державним майном.

Таким чином, в процесі розгляду справи встановлено, що активи підприємства згідно з поданої статистичної звітності станом на 01.04.2012р. перевищує загальну суму визнаної судом кредиторської заборгованості; в матеріалах справи міститься неодноразово схвалений зборами кредиторів план санації боржника; встановлена судом наявність майна згідно інвентаризації від 24.10.2016р., що більше ніж у 3 рази перевищує суму кредиторських вимог, які включені до затвердженого судом реєстру вимог кредиторів, станом на 17.12.2018р.; продажу майна банкрута під час ліквідаційної процедури не відбувалось, про що свідчить інформація з офіційного веб-сайту Вищого господарського суду України; наявні докази часткового погашення вимог кредиторів, що встановлено ухвалою суду від 17.12.2018р; за загальними показниками діяльності боржник має нестійке фінансове становище, але в той же час, підприємство має достатньо активів за рахунок яких можливо погасити всю кредиторську заборгованість, у тому числі за участю потенційних інвесторів в процедурі санації.

Виявлені обставини дають достатні підстави вважати, що платоспроможність боржника може бути відновлена зважаючи на наявність активів та значну динаміку погашення кредиторської заборгованості.

Введення господарським судом процедури санації у справі про банкрутство є переважним поряд із застосуванням щодо боржника ліквідаційної процедури, оскільки під час процедури санації до боржника вживаються заходи щодо оздоровлення його фінансово-господарського становища, задоволення в повному обсязі (частково) кредиторських вимог, з метою відновлення платоспроможності боржника та запобігання його банкрутству як суб'єкта господарювання.

При цьому, при вирішенні питання про введення процедури санації після визнання боржника банкрутом законодавством не вимагається наявність попереднього погодження плану санації органом управління, оскільки згідно ч. 1 ст. 29 Закону України "Про відновлення платоспроможноості боржника або визнання його банкрутом" протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника керуючий санацією у випадках, передбачених цим Законом, зобов'язаний подати суду розроблений та схвалений комітетом кредиторів план санації боржника. Після введення процедури санації керуючий санацією зобов'язаний попередньо погоджувати план санації державних підприємств з органом уповноваженим управляти державним майном.

В данному випадку, наявність в матеріалах справи неоднарозово схвалених комітетом кредиторів планів санації в різних редакціях, а також орієнтований план санації, схвалений зборами кредиторів 03.08.2018р. за умови відсутності продажу майна є достатніми для введення процедури санації на данній стадії, що надає можливість новому призначеному керуючому санацією боржника виправити недоліки колишніх керуючих санацією при доопрацюванні остаточної рекції плану санації та подати його на погодження органу уповноваженому управляти державним майном та на розгляд суду.

Враховуючи те, що станом на 17.12.2018р. є реальна можливість відновлення платоспроможності боржника – державного підприємства, часткове погашення вимог кредиторів, достатність необхідних правових підстав, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" для введення процедури санації боржника, а також те, що орган місцевого самоврядування – Кучурганська сільська рада Роздільнянського району Одеської області та орган управління боржника ОСОБА_13 аграрної політики та продовольства України повідомлені належним чином про дату і місце проведення засідання комітету кредиторів ДП «Кучурганське», суд доходить висновку про введення процедури санації ДП «Кучурганське» строком на 6 місяців.

За положеннями ч. 1 ст. 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом. Під час призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) господарський суд не пов’язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованими комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно.

Згідно ч. 2 ст. 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі: які є заінтересованими у цій справі; які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, покладених цим Законом; які мають конфлікт інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власними чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого). До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.

Відповідно до ч. 9 ст. 96 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» призначення керуючих санацією, ліквідаторів державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, здійснюється господарським судом за участю органу, уповноваженого управляти державним майном.

Виходячи з вимог ч. 9 ст. 96 Закону, ОСОБА_13 аграрної політики і продовольства України була надана процесуальна можливість реалізувати своє право на участь у призначенні керуючого санацією у справі про банкрутство, оскільки ліквідатором направлялось повідомлення про дату і місце проведення засідання комітету кредиторів щодо в т.ч. питання про затвердження кандидатури арбітражного керуючого, однак ОСОБА_13 аграрної політики та продовольства України не скористалось своїм правом прийняти участь у зазначеному засіданні комітету кредиторів, а також запропонувати суду кандидатуру керуючого санацією ДП «Кучурганське».

Враховуючи наявність клопотання комітету кредиторів про призначення керуючим санацією арбітражного керуючого ОСОБА_11, заяву про участь у справі №2/268-06-9025 у якості керуючого санацією з необхідними доказами підтверджуючими можливість виконувати обов’язки керуючого санацією ДП «Кучурганське», надання ОСОБА_13 аграрної політики та продовольства України процесуальної можливості реалізувати своє право на участь у призначенні керуючого санацією, господарський суд встановив, що зазначена кандидатура відповідає вимогам законодавства, не є заінтересованою щодо боржника або кредиторів, має досвід роботи, будь-які порушення законодавства з її боку не виявлені, у зв'язку з чим призначає керуючим санацією ДП «Кучурганське» арбітражного керуючого ОСОБА_11, яка діє на підставі свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1818 від 03.07.2017р.

Крім того, в матеріалах справи містяться заяви про участь у справі про банкрутство арбітражних керуючих ОСОБА_16, ОСОБА_17

Щодо заяви арбітражного керуючого ОСОБА_16, господарський суд зазначає, що 14.12.2018р. до Господарського суду Одеської області від останнього надійшла заява про залишення без розгляду заяви про призначення його керуючим санацією ДП «Кучурганське», у зв’язку з чим зазначена заява залишається судом без розгляду.

Щодо заяви арбітражного керуючого ОСОБА_17, суд зазначає, що у зв’язку зі здійсненими судом висновками стосовно призначення запропонованої комітетом кредиторів кандидатури арбітражного керуючого ОСОБА_11, що передбачено ст. 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» кандидатура арбітражного керуючого ОСОБА_17 судом відхиляється. Крім того, в заяві арбітражний керуючий ОСОБА_17 просив суд призначити його ліквідатором банкрута, у зв'язку з чим відсутні правові підстави задоволення його заяви зважаючи на введення процедури санації.

Відповідно до п.2.2. Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженого Постановою Пленуму Вищого господарського суду України №16 від 17.12.2013р., офіційному оприлюдненню підлягає, зокрема, повідомлення про введення процедури санації.

З врахуванням вищезазначеного, господарський суд вважає за необхідне оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про введення процедури санації ДП «Кучурганське».

Керуючись ст. ст. 1, 26-29, 37, 86, 96, 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд –

У Х В А Л И В:

1. Припинити ліквідаційну процедуру Державного підприємства “Кучурганське”, (67450, Одеська область, Роздільнянський район, с. Кучурган, код ЄДРПОУ 00413274).

2. Ввести процедуру санації Державного підприємства “Кучурганське”, (67450, Одеська область, Роздільнянський район, с. Кучурган, код ЄДРПОУ 00413274) строком на шість місяців.

3. Призначити керуючим санацією Державного підприємства “Кучурганське”, (67450, Одеська область, Роздільнянський район, с. Кучурган, код ЄДРПОУ 00413274) арбітражного керуючого ОСОБА_11, яка діє на підставі свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1818 від

03.07.2017р.

4. Відповідно до ч. 4 ст. 28 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про введення процедури санації Державного підприємства “Кучурганське”, (67450, Одеська область, Роздільнянський район, с. Кучурган, код ЄДРПОУ 00413274) на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

5. Керуючому санацією організувати проведення інвентаризації, відкрити спеціальний рахунок для проведення санації та розрахунків з кредиторами.

6. Керуючому санацією протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про введення санації боржника у відповідності зі ст.ст.28, 29 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” подати суду розроблений та погоджений зборами кредиторів та ОСОБА_13 аграрної політики та продовольства України план санації.

7. Керуючому санацією здійснити заходи, проведення яких передбачено ч.6 ст. 28 та ст. 29 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

8. Керуючому санацією щоквартально звітувати перед комітетом кредиторів та судом.

9. Арешт на майно боржника та інші обмеження його дій щодо розпорядження майном можуть бути накладені виключно у межах процедури санації та у разі, якщо вони не перешкоджають виконанню плану санації та не суперечать інтересам конкурсних кредиторів.

10. Власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника не може обмежувати повноваження керуючого санацією щодо розпорядження майном боржника. Значні правочини (договори) та правочини (договори), щодо яких є заінтересованість, укладаються керуючим санацією за згодою комітету кредиторів, якщо інше не передбачено цим Законом або планом санації боржника.

11. Заяву арбітражного керуючого ОСОБА_16 про призначення керуючим санацією залишити без розгляду.

12. Заяву арбітражного керуючого ОСОБА_17 про участь у справі про банкрутство відхилити.

Повний текст ухвали складено та підписано 22.12.2018р.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua

Ухвала набрала законної сили негайно після її проголошення згідно ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Південно-Західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів згідно ст. 256 ГПК України.

Копію ухвали надіслати: ТОВ “Хімагромаркетинг” (02160, м. Київ, Дніпровський район, проспект Соборності, будинок 15), Роздільнянська профспілкова організація працівників агропромислового комплексу України (67400, Одеська обл., Роздільнянський район, місто Роздільна, вулиця Свердлова, будинок 2), Роздільнянське об'єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області (67400, Одеська обл., Роздільнянський район, місто Роздільна, вулиця Незалежності, будинок 7), Роздільнянський районний центр зайнятості (67400, Одеська обл., Роздільнянський район, місто Роздільна, вулиця Незалежності, будинок 4 а), Роздільнянська об'єднана Державна податкова інспекція Головного управління ДФС в Одеській області (67400, Одеська обл., Роздільнянський район, місто Роздільна, вулиця Європейська, будинок 37), ОСОБА_13 аграрної політики та продовольства України (01001, м. Київ, вулиця Хрещатик, будинок 24), Прокурор Одеської області (65026, м. Одеса, вул. Пушкінська, 3), Головне територіальне управління юстиції в Одеській області (65007, м. Одеса, вул. Б. Хмельницького, 34), Приватне підприємство "Хімагромаркетинг 2000" (02160, м. Київ, проспект Соборності, будинок 15), Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області (65014, м. Одеса, Лідерсівський бульвар, буд. 17), ДП "Кучурганське" (Одеська область, Роздільнянський район, с. Кучурган).

Суддя В.Д. Найфлейш